נהגים חדשים שימו לב: חוקים חדשים נחקקו ל-1 לנובמבר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהגים חדשים שימו לב: חוקים חדשים נחקקו ל-1 לנובמבר

Athlon-WINGS

Recommended Posts

דיון זה יהיה כסטיקי לזמן מה עד שהעיניינים יתבררו.

נהגים חדשים? יש לכם טסט אחרי ה1 לנובמבר 2004? משרד הרישוי חוקק חוקים חדשים לנהגים חדשים.

החל מה-1.11.04 (הראשון לנובמבר) ייכנסו במשרד הרישוי חוקים חדשים למי שעושה רישיון. ע"פ משרד הרישוי, החוקים נחקקו על מנת לעשות קטל לתאונות דרכים של הצעירים שיש בחודשים האחרונים.

ולהלן 2 החוקים החדשים:

1א) עד עכשיו תקופת המלווה עמדה על חודשיים בלבד. החל מהראשון לנובמבר תקופת המלווה תהיה 3 חודשים ולא חודשיים. אדם אשר עבר טסט נניח ב28 לאוקטובר, 3 ימים לפני ה1 לנובמבר, החוק לא יחול עליו ותקופת המלווה תהיה חודשיים. אדם אשר עבר טסט אחרי ה1 לנובמבר יהיה חייב במלווה במשך תקופה של 3 חודשים ולא פחות.

"בסעיף קטן (ב), במקום "בחודשיים הראשונים" יבוא "בשלושת החודשים הראשונים";"

1ב)אדם שהוא שיכור באותו רגע לא ייחשב למלווה יותר.

"בסעיף קטן (א), בהגדרה "מלווה", בסופה יבוא "ואולם אדם לא ייחשב מלווה לענין סעיף זה בעת היותו שיכור כהגדרתו בסעיף 64ב.";"

2) אדם אשר יעבור טסט אחרי ה1 לנובמבר והוא מתחת לגיל 21, יהיה מחוייב במשך תקופת ה"נהג חדש" (תקופה של שנתיים) להסיע לא יותר משני נוסעים (לא כולל עצמו). המקרה הספציפי שהוא יכול להסיע יותר משני נוסעים הוא כאשר יושב לידו אדם הכשיר להיות מלווה (במידה ויש מלווה באוטו הוא יכול להסיע עד 8 איש).

"נוהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה חלה עליו חובת הליווי האמורה בסעיף 12א1, לא יסיע ברכב מנועי יותר משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים,  אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה."

שני החוקים האלה יחולו על הנהג רק כאשר הוא עבר טסט החל מהראשון לנובמבר, כולל החוק של הנהג החדש של לא להסיע יותר משני נוסעים. וכך רשום בטקסט שפירסם משרד הרישוי:

"תחילתם של סעיפים 12א1(ב) ו-12א2 לפקודה, כנוסחם בסעיפים 1 ו-2 בחוק זה, ביום י"ז בחשון התשס"ה (1 בנובמבר 2004) (להלן- יום התחילה), והם יחולו על מי שניתן לו רשיון נהיגה ביום התחילה או לאחריו."

כמו כן, תוכלו להוריד את המסמך טקסט שפירסם משרד התחבורה לגבי החוקים החדשים הסופיים מכאן:

http://planet.nana.co.il/virgin17_3/rishayon.rtf

עכשיו הכל אמור להיות ברור.

אנא את כל הדיון שלכם באשכול הקודם המשיכו כאן. :sleep:

עריכה:

נוסף תיקון חוק חדש - החל מה1 לנובמבר הזמן בין תאוריה לתאוריה יהיה שבוע אחד במקום שבועיים. אם נכשלתם תאוריה, הזמן בו תוכלו לחכות על מנת לעשות את התאוריה הבאה הוא שבוע, ולא שבועיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 297
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

NOOOOOOOOOOOO

OMG!

חתיכת מניאקים!!!

למה באמריקה זה מגיל 16 והם לא צריכים שום מלווה מזויין ופה זה 3 חודשים מלווה+ שנתיים אסור להסיעה מעל 2 אנשים בלי מלווה!

ושוב פעם:איזה חרא של מדינה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בהחלט...הגבלת מספר הנוסעים ולהאריך את תקופת המלווה בחודש זה לא יפחית את התאונות...התאונות עדיין יהיו.

יש דרכים להפחית את התאונות...אבל הגבלת מספר הנוסעים? לנהוג שיכור לא ימנע את זה.

כמה דבילי זה באמת..

מזל שעברתי טסט לפני שבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NOOOOOOOOOOOO

OMG!

חתיכת מניאקים!!!

למה באמריקה זה מגיל 16 והם לא צריכים שום מלווה מזויין ופה זה 3 חודשים מלווה+ שנתיים אסור להסיעה מעל 2 אנשים בלי מלווה!

ושוב פעם:איזה חרא של מדינה!!!

פה זה לא אמריקה

וחוץ מזה אתה בן 14, אז למה אתה דואג מעכשיו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני מציע לעשות?

הגברת המשטרה בכבישים, במיוחד בלילות.

שבכל צומת בכביש מהיר תהיה ניידת

אני נסעתי המון בשבוע הזה שיש לי רישיון, אבל פשוט המון, כל יום איזה שעה...ובכל השבוע הזה ראיתי רק ניידת אחת, שהיא לא קשורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להשקיע בחוקים מפגרים שלא יעזרו בכלום, שישקיעו בכבישים ובעכיפת חוקים בצורה נורמאלית!!!!

חוקים מפגרים?

אז למה שלא תתחיל לגנוב או לרצוח או כל דבר אחר שהחוק אוסר?

ואין בעיה.

שישקיעו בכבישים, רק אל תבכה למה ההורים שלך לא יקנו לך דברים. (אולי המיסיים יעלו? חשבת על זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחוז התאונות בארץ גבוה כי:

א. התשתית מחורבנת ולאף אחד לא אכפת (נורא נוח להאשים את הנהגים וה"מהירות")

ב. הרכבים ברובם מיושנים, בעלי התנהגות כביש מכפירה ובטיחות מינימלית אם בכלל (ככה זה עם 140 אחוז מיסים על רכבים)

ג. המשטרה נמצאת במקומות פתוחים ובטוחים לחלוטין (כי שם אפשר לעשות קופה על "מהירות מופרזת") במקום להיות במקומות שבאמת מסוכנים, ולא חסרים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Enc0der, כל מילה בסלע.

ו WINGS - אתה יכול להגיד לי מה תעזור לך ניידת בכביש מהיר?!

תפסיקו כבר להיות כאלה "ממשלתיים" ולהאשים בכל דבר את המהירות.

מהירות מופרזת לא הורגת. מהירות מופרזת ביחס לתנאי הדרך - בהחלט הורגת.

והרבה יותר מסוכן אנשים שגונבים רמזורים, נוסעים לאט בנתיב השמאלי, לא עוצרים בתמרורי עצור, לא מסתכלים במראות לפני שהם עוברים נתיבים, והרשימה עוד ארוכה.

מהירות מופרזת היא גורם המהווה אחוזים בודדים מן הגורמים לתאונות דרכים.

אבל מה? קל מאוד לשים דרדס מניאק קטן עם איזה שיחלק דו"חות לכל מי שנוסע 110 במקום 100 בכביש מהיר.

אפשר לדפוק דו"חות בקצב הרבה יותר מהיר באופן הזה, וזה מה שהמשטרה מחפשת.

לא באמת אכפת למשטרה מה הגורמים לתאונות דרכים, או אם הם בעצמם מהווים סכנה לציבור בדרכי אכיפה שונות ומשונות, העיקר שהם יעמדו במכסת הדו"חות שלהם ויכניסו קופה יפה למדינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באסה טוב אז יהיה לי מלווה שלוש חודשים

התחלתי לעשות רישיון לפני שנה אבל עדיין לא עברתי תיאוריה :'( :'( :'(

כאילו לא שעיתי כן אני פשוט לא יודע איך לומדים לזה!!

אני אחד שאם יושבים ומסבירים לו אז הכל ניקלט מהר אבל אני לא יכול לשבת לבד אם הספר ולקרוא אני ישתגע ככה... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה סתם חוק שלא יעזור...

מה שצריך לעשות קודם כל זה לשנות את שיטת הלימוד...

מלמדים פה לעבור טסט... ולא מלמדים לנהוג יש הבדל ענק בין הדברים..

ובאמת לא הכל זה בגלל הנהגים

שיתפלו בכבישים כראוי

ירחיבו נתיבים איפה שאפשר

בשביל שאנשים לא יעקפו מכוניות ויווצר מצב שנוסעים כמה שניות נגד הכיוון (אחוז גדול מהתאונות נגמרות בגלל זה)

ואללה נשבע לכם היום

התקלקל רמזור ואיזה שוטרת במקום לכוון את התנועה ולמנוע את התאונה שהייתה שם הייתה עסוקה בלרשום לי דו"ח בגלל שחניתי על אדום לבן ל2 דקות כי האוטו שלי התחמם והיה אשכרה מסוכן לנסוע כבר

אבל קשה לי להאמין שזה משהו שישתנה מתישהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה יל רישיון סוף סוך הייתי נוסע עובד במישלוחים... יש איזה פיצריה שעושה מישלוחים במכונית הם נותנים את המכונית... כסף טוב עבודה טובה

חוץ מזה נוכל לעשות מישלחו פרחים בחג אהבה זה כסף טוב :xyxthumbs:

וגם כמובן נוכל לצאת להסתובב עברב אם חברים באוטו בלי לפחד ששוטר תופס אותך ומזיין לך את הצורה חחח כי נסעתי מלא פעמיים בלי רישיון :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...