מוות - תיכנות או בעיה? וקצת על האבולוציה - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוות - תיכנות או בעיה? וקצת על האבולוציה

xZiPeR

Recommended Posts

• תגובות 97
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ההזדקנות..

ההורמונים שבגוף שלנו מזקינים אותנו, זה העיקרון של הדברים.

מצאו סם או הורמון בתוך סוג של תולעת שחיה בערך חודש (חודש ימים בחיי תולעת= 300 שנה בחיים אדם) ואמרו שאפשר להחדיר אותו לבני אדם ולהאט את ההזדקנות\ההורמונים שעושים אותנו מבוגרים יותר.

זה בשלב שהוא עוד פחות מנסיוני, אבל זה במחקר.

רק רציתי להבהיר מה שאמרת GRAVE DIGGER וזה היה 300 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאת המשך דברייך אני יודע ( קראתי על זה איפשהו בעבר)- אבל בקשר לפיצוץ אוכלוסין:

עקב בעיית פיצוץ האוכלוסין העתידית - בלי או אם קשר לחיי-נצח- מדברים היום ברצינות על הקמת מושבות בירח ובחלל (על הירח עצמו או מושבות ש"ייצופו" בחלל).   יודעים כבר איך לעשות את זה בעיקרון- אם אנשים יכולים לטוס לחלל ולשהות שם מספר ימים (בטיסות של נאס"א למשל) אין מניעה שבעזרת טכנולוגיה מעט יותר מפותחת ומתקדמת הם יוכלו לחיות שם שנים בעזרת אספקת חמצן הרבה יותר גדולה, אספקת מזון וכו'... הבעיה שמשובה ממוצעת (מושבת גלגל) גדולה תוכל לפי ההערכות היום להכיל רק 20,000 אנשים.  

מכיוון שלבנות מושבה בגודל של מדינה קטנה (לדוגמה לבנון או קפריסין) עולה המון המון כסף, משאבים, תחזוקה ואספקה.   אבל זה הרעיון בכללי שאמור לפתור את בעיית פיצוץ האוכלוסין.  

לא מדויק ומוגזם!

באמת נראה לך שיעבירו  מכדור הארץ כמויות עצומות של חמצן אל הירח? ממש לא!!! עוד לפני שיתחילו להעביר לשם בני אדם בכמויות של ערים הם יתחילו לפתח את האקולוגיה שם - יגדלו צמחים למימדים של צמחים בכדור הארץ [כנראה שהצמחים שם יהיו יותר טובים בגלל ההבדלים בכוח המשיכה וכנראה שגם יתפתחו זנים חדשים או שיהיה שינוי גנטי לרוב הצמחים] ואז ישחררו כמויות עצומות של פחמן דו חמצני באזור ויתנו לצמחים "להחליף" את הפחמד הדו חמצני בחמצן ואז כך פשוט יצרו סביבה דומה לזו של כדור הארץ... אני שמעתי בכלל שינסו "לבנות" אטמוספרה לירח או משהו כזה ואז תבצר סביבה שדומה ממש לזו של כדור הארץ... אבל הבעיה במגורים בירח עם אטמוספרה וללא עם "כיפה" מיוחדת היא שבטעות תריב מכות ותקפוץ ואז יבעטו בך ותמצא את עצמך בחלל - מת ^^

גם אוכל לא יעבירו לשם אלה יגדלו שם! יעבירו לשם וכדומה [אני מקווה שלא ציפורים חח אני לא רוצה אפילו לדמיין נשר שעף שם ונתקע לי בעין ].

אפרופו כיפה... ראיתי פעם שעשו ניסוי והכניסה כמה אנשים למבנה עם כיפה לשלוש שנים ללא שם תקשורת עם העולם החיצוני ושם הם גידלו את הצמחים שלהם [המקום היה אטום לחלוטין גם מאור וגם מאוויר!] ואת החיות שלהם ואת הכול בקיצור! הם חיו יפה מאוד שם במשך שלוש שנים ועשו את זה כפרויקט בכדי לראות אם בני אדם יוכלו לגור בתנאים שכאלו..

ד"א, גם שמעתי שמדובר על כך שבעתיד הרחוק יבנו מבנים תת ימיים באיזשהו כוכב שלא זכור לי מה שמו ושם נגור כשהשמש תהנה מאכילת כדור הארץ.

אני מקווה שמה שאמרתי נכון כי אני לא בטוח... אלו דברים שפשוט "שמעתי" עליהם ^^

עריכה :

בקשר להורמונים - אם הם יאיטו את תהליך ההזדקנות הם יאיטו גם את תהליך התרבות התאים בגוף וגם את תהליכי ההחלמה ממחלות, חתכים וכדומה וככה לחידקים יהיה יותר זמן לפלוש לגוף ולהרוס אותו משום שהמקום פתוח או בפגיעה פנימית פיסית במקום כמו במעיין או במשהו אחר שיקח לזה יותר מידי זמן להתרפא אז יגרמו נזקים גדולים. לא? זה יאט את תהליך התרבות התאים? [נ.ב. - זה לא יפגע גנטית?]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקח הרבה מאד זמן עד שכוכב זר יאגור מספיק חמצן גם בשביל ישוב קטן של אנשים. הצמחים פולטים את החמצן מאד מאד לאט ורק בלילה.

הידעתם ששליש מכלל החמצן בארץ נמצא בחגורת היערות הטרופיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלילה הם קולטים חמצן [ז"א - בחושך] ובבוקר [באור] הם קולטים פחמן דו חמצני.(!)

אני בטוח שאם אפשר "לבנות" אטמוספרה לירח אז תוכל לעשות את זה תוך 3-4 שנים ואפילו פחות! הבעיה היא ההסתגלות של הצמחים אל הירח ובכלל ההתחלה של הבנייה של האטמוספרה והקטע שהאוויר לא יברח..

עננים אני בטוח שזו ממש לא בעיה "ליצר" ואפילו להביא מכדור הארץ זו לא בעיה כזו גדולה עם הציוד המתאים....

עריכה :

בקשר לזה שהם פולטים לאט... אני חושב שזה לפי סוג הצמח ואפשר לסדר איזשהו צמח חדש שיפלוט מהר יותר [אפשר לגרום לו לסרטן ^^ ולעוד תהליכים] או שאפשר פשוט להביא צמחים גדולים ^^

אני לא מדבר על שניה אחת ששמים צמח ופתאום - פוף יש חמצן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבידה של הירח לא תחזיק את האטמוספרה

הרעיון אבל הוא לשנות את האטמוספרה של מאדים שתהיה כזו

אחד האפשרויות הקלות ביותר -לרסק אסטרואיד שעשוי מקרח על הכוכב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה רעיון טוב עם המאדים... אבל עדיין לא ידוע לנו הרבה על מאדים וגם זה רחוק מידי.. אבל לך תדע... כמו שפעם לקחו כמה ימים להגיע מהצפון לדרום עד שהמציאות את הרכבות והמכוניות שלוקח בנסיעה בהן - פחות מ4 שעות, אז אולי בעתיד מישהו ימציא איזשהו כלי שיטיס אותנו למאדים בכמה ימים[פחות משבוע] במקום כמה חודשים ולך תדע... אולי גם יפתרו את העברת העצמים בפחות משנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצמחים אינם קולטים חמצן במהלך היום - הדבר היחיד שהם קולטים אז זה פחמן ואת אנרגיית השמש ממנה הם יוצרים את הגלוקוז ובלילה הם פולטים חמצן. מה שקורה זה שמולקולת פחמן דו-חמצני אחד יש 2 אטומים של חמצן ואטום אחד של פחמן. כדי ליצור את הגלוקוז הצמח מפריד את הפחמן מן החמצן, משחרר את החמצן אל האויר בלילה ומשאיר את הפחמן ממנו נוצר הגלוקוז עם התערבות של אנרגיית שמש באותו תהליך קסום שנקרא הפוטוסינטזה.

אם זאת אנו צורכים חמצן מהר יותר ממה שהצמחים מייצרים אותו, לכן יש כל כך הרבה צמחים בעולם. לעולם לא יכול להיות שוויון או פחיתה של צמחים לעומת בני אדם וככל שאנו כורתים את העצים ברחבי העולם, זה לא עוזר לנו בנושא החמצן. למה במקום לחשוב איך לברוח למאדים כדי לבנות שם חיים לא נרים את עצמינו ונציל את מה שנשאר מהכוכב שלנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצמחים אינם קולטים חמצן במהלך היום - הדבר היחיד שהם קולטים אז זה פחמן ואת אנרגיית השמש ממנה הם יוצרים את הגלוקוז ובלילה הם פולטים חמצן. מה שקורה זה שמולקולת פחמן דו-חמצני אחד יש 2 אטומים של חמצן ואטום אחד של פחמן. כדי ליצור את הגלוקוז הצמח מפריד את הפחמן מן החמצן, משחרר את החמצן אל האויר בלילה ומשאיר את הפחמן ממנו נוצר הגלוקוז עם התערבות של אנרגיית שמש באותו תהליך קסום שנקרא הפוטוסינטזה.

אם זאת אנו צורכים חמצן מהר יותר ממה שהצמחים מייצרים אותו, לכן יש כל כך הרבה צמחים בעולם. לעולם לא יכול להיות שוויון או פחיתה של צמחים לעומת בני אדם וככל שאנו כורתים את העצים ברחבי העולם, זה לא עוזר לנו בנושא החמצן. למה במקום לחשוב איך לברוח למאדים כדי לבנות שם חיים לא נרים את עצמינו ונציל את מה שנשאר מהכוכב שלנו?

ra ta ta ta ta

התהליך הרבה יותר מסובך והוא כולל גם מים איפה שהוא איכשהו.. אמנם גלוקוז עשוי משרשרת של שישה פחמנים (שמקורם מהפחמן בהחלט) אבל מה שאמרת זה לא ממש התהליך.

מה עוד, למי שלא ידע, גם הצמחים נושמים, זאת אומרת קולטים חמצן לעצמם להתהליך שנקרא נשימהה תאית...

לא מבין למה אתם חוזרים על זה שחמצן נפלט בלילה מהצמחיםלפי ההגיון, רק כשיש אור פד"ח ומים הם יבצעו פוטוסינתזה וישחררו חמצן. ובלילה כשאין אור הם לא יבצעו פוטוסינתזה וחמצן לא יפלט.

נמשיך על אותו היגיון-כשיש אור צמח פולט יותר חמצן ממה שהוא משתמש, ומשתמש ביותר פד"ח ממה שהוא צורך. בלילה הצמח לא מיצר חמצן ורק צורך חמצן, לא קולט פד"ח ורק משחרר פד"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים אני כאן לומדת וטרינריה ואת התהליך הזה הסבירו לנו ואני מסבירה לכם אותו כאן בקצרה. מובן שזה יותר מסובך אבל אתם באמת רוצים שאני אעתיק עמוד מאינציקלופדיה? הסברתי את העקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצמחים אינם קולטים חמצן במהלך היום - הדבר היחיד שהם קולטים אז זה פחמן ואת אנרגיית השמש ממנה הם יוצרים את הגלוקוז ובלילה הם פולטים חמצן

את בטוחה? לא נראה לי הגיוני, תחזרי על החומר :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה אפשר ליצור את כל זה רק אם כול העולם יהיה מאוחד בתור גזע כיוון שאתה לא רוצה מלחמת ירח ראשונה ;) (MW I)

בקשר להפיכת חמצן דו פחמני ל חמצן כעיקרון אפשר לבהות מכונות חשמליות שיוכלו לעשות את זה או מכונות סיבורגיות(כלומר אורגני-סינטטי) שיהיה הרבה יותר יעיל מצמחים אבל זה רחוק מאיתנו כמו כל דבר שנאמר פה 50 שנה+- ובכלל ננו טכנולוגים יוכל להפריד מלקולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...