שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון!

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אתה יודע מה? אני באמת לא יודע ::). ואתה יודע עוד משהו? גם אתה לא יודע ;)

אז להגיד שזה אלוהים תהיה בריחה מהחיפוש המשתמשך אחרי התשובה וזריקת האחריות על אלוהים.

אם אלוהים קיים הא יכול לספק הוכחה חד משמעית שהוא קיים כפי שהוא עשה זאת המון פעמיים בעבר בשנים -1000 - 0 (בקירוב) באותות ומופתים כאשר לא האמינו לו. לא הייתה לו בעיה להבהיר מעבר לכל ספק שהוא קיים ושהעונשים שהוא נותן הן לא תואנות או תוצאה של חיכוך עם אנשים אכזריים שחושבים לבד (השואה למשל) אלא שהוא אחראי להם.

אז מה הבעיה שלו להתגלות היום? אני בטוח שהוא לא יכול להתגלות בעולם הטכנולוגי והמערבי של היום כי הוא לא קיים. אין לו בסיס לצמוח כאן. בעולם הישן אנשים היו פחות מתוכחכמים ויידעו פחות על הטבע ולכן הם ייצרו אותו על מנת לספק תשובות לשאלות שהטרידו את מנוחתם. כפי שאתה עושה כעת עם השאלות שאתה שואל.

הסיכוי שאלוהים אחראי לזה הוא אפסי. שכן אלוהים הוא במבון מה פרי-דימיננו ורק השערה סבירה אחת מתוך מיליוני השערות סבירות אחרות.

בעיקרון לי האמונה באלוהים לא נותנת כלום. אני יודע שאני לא יודע את התשובות לשאלות העלית. ואני לא מרגיש שאני חייב לתת להן הסבר כאן ועכשיו, הוא יבוא בעתיד עם התפתחות המדע. (אולי נחזור בזמן ונגלה את האמת), ואם לא- לא אסון. נישאר בלי תשובות.

אלוהים הוא השערה, אל תיחפז להאמין בה כי לא מצאת תשובות אחרות.

שמע, אתה אף פעם לא יכול לדעת מה בן אדם יודע או לא יודע.

אני חושב כמוך שעצם השאלה זה הדבר החשוב. ללא ספק אני מסכים עם זה שזריקת האחריות לחיים על אלוהים זו טעות ולא הכוונה המקורית. פתגם טוב ששמעתי "בטח באללה, אבל אל תשכח לקשור את הגמל".

למה אתה חושב שאם אתה לא מאמין באלוהים זה בעיה שלו? ולמה אתה בטוח שהאותות והמופתים שכתובים בספר שנכתב ע"י אנשים באמת היו כפי שהיו? אני את האותות שלי מקבל מכל מה שמסביבי כשאני מסתכל עליו קצת יותר לעומק. אבל זה אני וזה בסדר שאתה לא רואה את מה שאני רואה או שאתה מפרש את זה אחרת או שזה לא מפריע לך. אין לי שום בעיה עם זה. אנחנו לא בנויים אותו דבר ** ולא אמורים להיות אותו דבר למרות שהחברה מסביבנו מנסה להפוך אותנו לכאלו כי זה נוח לה.

**  זה עוד שאלה מעניינת. איך זה עברו דרך כאן מליארדים על מליארדים של אנשים וכל אחד היה (לפחות כשהוא נולד) יחיד ומיוחד, עם טביעת אצבע שונה, ותבנית קול שונה, ותבנית עין שונה וכו וכו וכו, אבל בכל זאת כולנו באים עם אותם פיצ'רים בסיסיים בדיוק.

למה אתה מתאמץ כל כל לשכנע אותי במה שאתה חושב? זה רק מחזק את מה שאמרתי קודם. אם אתה בטוח שאין אלוהים אז מה אכפת לך אם אני חושב שכן? אין צורך בתשובה, פשוט תשאל את עצמך.

כולכם כאן משמיצים דתות כל הזמן... אבל חכו שתגדלו ותראו קטעים קשים בחיים ואז לא תאמינו שאמרתם את הדברים כאן. בטוח שחלק גדול מאלו שכתבו פה יחזרו בתשובה.

יש המון אנשים שלא האמינו בה' כמו אורי זוהר שחזר בתשובה והפך לאחד המאמינים הכבדים יותר בחברה הישראלית.

לא שאני שומר מצוות אבל יש בי אמונה.

אני לפחות לא השמצתי שום דת. השמצתי את מה שחלק מהאנשים עושים מהדת ואני עומד 100% מאחורי זה. בדיוק מה שעושים מכל עסק - אמצעי הפחדה, שליטה וצבירת כח. אם אתה רוצה לדבר עם אלוהים אז אתה צריך איש מקצוע שילווה אותך. תפסו בעלות על אלוהים. זה כמו הרבי שנאם בשבעה של חבר שלי ז"ל. חצי ראשון מהנאום דיבר על שנאת חינם ולא תוציא לשון הרע ובחצי השני הסית באגרסיביות נגד כל בני האדם שאינם בני דת משה כאילו שמשהו אחר ברא אותם. אבל כמו שאמרתי קודם, זה חלק ולא כולם, רק חבל שהחלק הזה צובר כל כך הרבה כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני רק רוצה להראות לך את האור  ;D.

השאלה הנוספת המעניינית שלך היא בהחלט מעניניית מאוד אבל המסקנה שנובעת ממנה היא לא אלוהים.

פשוט הידע שלנו לא מאפשר לנו לענות עליה. עדיין.

אתה לא יודע אם יש אלוהים אלא אם הוא התגלה אליך ואז אתה נביא.   אתה חושב שאתה יודע. אני גם רק חושב שאני יודע. ציטטת אותי אומר זאת בהודעתך.

אין צורך בתשובה, פשוט תשאל את עצמך.

שאלתי את עצמי ולא יכלתי לענות.   שאלתי גם עצמי- "סביר שזה אלוהים?" וגם כאן לא יכולתי לענות.  ::)

נקודה נוספת- התור מאמין אתה צריך להאמין שהאותות והמופתים שנכתבו בתנ"ך נכתבו על-ידי אלוהים.  לכן עליך לקבל אותם בדיוק כפי שהם היו.   אם אתה אומר שאנשים כתבו את התנ"ך אתה סותר את זה שאתה מאמין באלוהים. (או לפחות האלוהים של היהודים).

"בטח באללה, אבל אל תשכח לקשור את הגמל" - משפט שמדבר בעד עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: לפחות על משהו אנחנו מסכימים.

אם אנשים היו עסוקים יותר בלטפח את מה שהם מסכימים עליו במקום להלחם על מה שהם לא מסכימים עליו אז ללא ספק המצב היה הרבה יותר טוב.

עריכה: לזה אני ממש חייב להתייחס

נקודה נוספת- התור מאמין אתה צריך להאמין שהאותות והמופתים שנכתבו בתנ"ך נכתבו על-ידי אלוהים. לכן עליך לקבל אותם בדיוק כפי שהם היו. אם אתה אומר שאנשים כתבו את התנ"ך אתה סותר את זה שאתה מאמין באלוהים. (או לפחות האלוהים של היהודים).

:lol: אני לא אומר שאנשים כתבו את התנ"ך - הסטוריונים בעלי שם אומרים זאת.מי קבע איך אני צריך להאמין? מה אם אני שם תפילין בבוקר זה אומר שאני בן-אדם יותר טוב? תסתכל בחדשות ותראה שזה לא בהכרח ככה. הדלאי לאמה אינו בן אדם טוב כי הוא לא חובש כיפה? מי קבע שאלוהים שייך ליהודים ושמה שאנשי הדת אומרים לך שנכון זה באמת מה שנכון? אולי זה עוות שמקורו בטלפון שבור בן 5000 שנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יותר מעניין שאנשים נלחמים על מה שהם לא מאמינים בו. למשל הת'רד הזה :).

שאנשים מטפחים את האמונה שלהם אין וויכוחים וכל אחד חי בבועה שלו. ככה יש התנגשיות, וזה יכול להיות מעניין ומועיל מאוד, שזה מתבטא באסרטיביות ובסובלנות.

בקשר לציטוט שלך- דבר ראשון- היית נותן לי זמן לתקן אותו (התור-בתור).

בנוגע לנושא - המונה עלה ל-2. 2 נושאים שאנחנו מסכימים עליהם. ;D עכשיו נשאר רק הנושא השלישי- אלוהים. ;)

מי אמר שיש אלוהים? אולי זה טלפון שבור בן 5,000 שנה?

ובנוגע לחוקים: יש לך בעיה לאכול צ'יזבורגר מסיבות דתיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. אני אוהב את הדאבל רויאל, חריף עם גבינה. אני לא צם ביום כיפור. לא מניח תפילין ולא הולך לבית הכנסת. אני חושב שזה ממש לא מה שבאמת חשוב. אבל זה אני, ואורי זוהר בטח יוכל להתווכח איתי על זה.

עריכה:

ולגבי הנושא השלישי, מי אמר שאנחנו צריכים להסכים עליו? מה זה משנה? ואני ממש לא מתבסס באמונתי על הטלפון השבור בן 5000 השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה כופר .

הוא הרג 6 מליון אנשים כי הם היו אנשים רעים הם היו אנשים מגעילים שהוא אוכלים לא כשר ולא מאמינים באלוקים בדיוק כמוך היה להם הכול הם היו עשירים היה להם הכול הם לא סבלו הרבה הפ היו מאמינים בכזסף שלהם וזהו !! הם היו חוליגנים בקיצור ! הם באמת היו אנשים רעים ! כמו היום !!! אנשיםן הם חוליגנים כל אחד חושבה על עצמו אנחנו היום מקבלים פיגועים על הראש כל העולם היודי סובל אז זה היה בגזים וביריות היום זה בפיצוצים באוטובוסים !

מי שלא מאמין באלוקים השכל שלו תקוע בתחת !! בלי להעליב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים נראה כי השכל שלך תקוע בעכוזון שלך ::).

במקום להגיד שטויות אולי תקרא דברים חכמים שאנשים כתבו פה, ותביא נימוקים אמיתיים.

אין שום הצדקה בעולם להרוג/לרצוח מישהו, אפילו אם זה לדבריך "כפירה", כי מעבר ל"כפירה" של חלקנו הגדול פה אנחנו בכל"ז בני אדם.

מאותה הסיבה אין עונש מוות בישראל, או שמותר רק להרוג את מי שמזלזל בבחורי הישיבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה כופר .

הוא הרג 6 מליון אנשים כי הם היו אנשים רעים הם היו אנשים מגעילים שהוא אוכלים לא כשר ולא מאמינים באלוקים בדיוק כמוך היה להם הכול הם היו עשירים היה להם הכול הם לא סבלו הרבה הפ היו מאמינים בכזסף שלהם וזהו !! הם היו חוליגנים בקיצור ! הם באמת היו אנשים רעים ! כמו היום !!! אנשיםן הם חוליגנים כל אחד חושבה על עצמו אנחנו היום מקבלים פיגועים על הראש כל העולם היודי סובל אז זה היה בגזים וביריות היום זה בפיצוצים באוטובוסים !

מי שלא מאמין באלוקים השכל שלו תקוע בתחת !! בלי להעליב !

בלי להעליב אתה לא מבין בגרוש על מה אתה מדבר

בפולין לדוגמא חיו יהודים אורתודוקסים שכן האמינו בה' ולא בהכרח השתייכו למעמד הבורגני

דבר שני אלוהים הוא זה שגירש את היהודים מישראל ועזב אותם(תמה הנבואה) אז איך אפשר לצפות מהיהודים להיות דתיים(כמובן שאני לא בא לשפוט את אלוהים)

דבר שלישי אל תנסה בכלל להתיימר להבין את אלוהים כי וואלה, אתה לא יכול!

אין שום דבר שתגיד שיכול להסביר את הפעולות של אלוהים כי "נסתרות דרכיי האל"

אלוהים לפי הדת עושה מה בראש שלו וחפי שיקול או אי-שיקול דעתו

על זה כבר נמאס לי לחזור אבל בסופו של דבר מגיעים למצב שמבינים שאם בעצם ה' יעשה לנו מה בראש שלו ללא שום קשר לאיך אחנו מתנהגים אז למה לכל הרוחות אנחנו עובדים אותו??

לא יוצא מזה כלום והריי הוכחה של תינוק תמים שלא עשה כלום ומת

כלומר גם אם תהיהיה תם וצדיק עדיין יש מצב גדול שתמות(סתם כי בא לאלוהים)

ויש מצב שאם תהיה רק אלוהים יתגמל אותך. למה? כי בא לו! ומי אנחנו בכלל שנגיד אם זה בסדר או לא בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוקים החליט להרוג 6 מליון יהודים לא אנ ולא אתה יודעים בדיוק למה ! וזה סיבה מספיק מוצדקת כפירה עונשה מוות ! אין מה לעשות זה העונש גם לפי הדת מי שכופר צריך למות ואמן שהם היו רק כופרים הם היו עושים דברים יותר גרועים !

אלוקים גדול איך שאומרים והוא יודע מה הוא עושה אתה מדבר היום ככה כשהו יחליט אתה תדבר שונה ! סומך עליו כמו שאני סומך עליו ! אל תאמין תעשה מה בראש שלך והוא יעשה מה בראש שלו ונראה מה יהיה בסוף ! צלצל אלי עוד כמה שנים {עם תוכל}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה GUY זה בדיוק תוצאה של מה שאני מדבר עליו.

כן, חבל :-\. עד שמתפתח פה סוף סוף דיון איכותי ואף אחד לא בא עם השמצות, קללות, דעות קיצוניות להחריד וכו', הוא לא מחזיק ככה. אבל לפחות 4 הדפים הראשונים היו טובים.

אלוקים החליט להרוג 6 מליון יהודים לא אנ ולא אתה יודעים בדיוק למה ! וזה סיבה מספיק מוצדקת כפירה עונשה מוות ! אין מה לעשות זה העונש גם לפי הדת מי שכופר צריך למות ואמן שהם היו רק כופרים הם היו עושים דברים יותר גרועים !

אני חייב להגיד שבהתחלה שקראתי את תגובתך הראשונה חייכתי. הייתי בטוח שאתה ציני ותביא איזה פואנטה שוננה בסוף. אבל אחרי שקראתי את זה אני מתחיל לדאוג. לך. :-\

אתה באמת חושב ככה? יש להרוג את כל מי שלא מאמין באלוהים? או כל מי שלא אוכל כשר? (בלי קשר לאמונה באלוהים).

לדעתי זה ממש מצוין שאתה לא פלשתינאי. עם חשיבה כאזת, באווירה ושטיפות מוח כמו שיש שם, מי יודע איפה היית גומר. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כפירה זה עונש מוות אז איך בדיוק יש כל כך הרבה נוצרים ומוסלמים

בקיצור הלכה לך התאוריה בשניה

דרך אגב גם התינוקות שבדיוק נולדו היו כופרים?

תענה על זה אם הדת שלך בכלל מסוגלת(אבל בעצם ברור לי שלא תענה על זה כי אתה פשוט לא מסוגל אז אתה תתחמק ותענה על משהו אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוקים החליט להרוג 6 מליון יהודים  לא אנ ולא אתה יודעים בדיוק למה ! וזה סיבה מספיק מוצדקת כפירה עונשה מוות ! אין מה לעשות זה העונש גם לפי הדת מי שכופר צריך למות ואמן שהם היו רק כופרים הם היו עושים דברים יותר גרועים !

אלוקים גדול איך שאומרים והוא יודע מה הוא עושה אתה מדבר היום ככה כשהו יחליט אתה תדבר שונה ! סומך עליו כמו שאני סומך עליו ! אל תאמין תעשה מה בראש שלך והוא יעשה מה בראש שלו ונראה מה יהיה בסוף ! צלצל אלי עוד כמה שנים {עם תוכל}

זה נשמע בדיוק כמו נאומי ההטפה בשטחים ובאיראן. בגלל דיבורים כאלה שנופלים על אוזניים קצת יותר פרימיטיביות משל רוב אנשי הפורום מתפוצצים אוטובוסים ונרצחו 6 מליון. לא בגלל כפירה. בגלל נאומים כאלה שכופרים ב 10 מצוות בני נוח ששום דת אינה מעליהם הדברים האלה קורים ולא בגלל  ציז'בורגרים. בגלל אמונה פנטית ופתטית שמבוססת על הפחדה, שאתה מביא את המופע שלה לפה.

תן לי להבין.. לפי הלוגיקה הזאת לכל מי שאינו יהודי שומר מצוות אין זכות קיום. עכשיו לפי הלוגיקה המוסלמית העדכנית (בניגוד מוחלט לכתוב בקוראן) אין זכות קיום לכל מי שלא מוסלמי. לפי הלוגיקה הנוצרית היהודים הם רוצחי ישו והמוסלמים תועבה אז אין להם זכות קיום. לאיפה שיטת המחשבה שלך מובילה אותנו? לאוטובוסים מתפוצצים.  אצל הבודיסטים גם חיים של נמלה יקרים.

אם היית באמת מבין משהו ביהדות, היית מבין שביהדות חיי אדם זה ערך עליון ומקודש, ולא היית מאיים על אנשים שאוכלים ציז'בורגרים במוות. לפי היהדות חיי אדם הרבה יותר חשובים מהמבורגר. אבל, מה שאתה מביא לפה זה לא יהדות, זה בדיוק מה שהפיל לפי היהדות את בית המקדש - שנאת חינם.

אז אני מציע לך, לטובת המשך חייך, שתתחיל להיות אדון למחשבותיך ולא תמשיך לשנן לעצמך ולציבור מאזיניך הטפות ושטיפות מוח כאלה ואחרות ששמעת מגיל שנה. ואם כל אחד יעשה את זה אז לא יתפוצצו אוטובוסים ויהיה הרבה יותר נחמד לכולם, כולל לכל אילו שמאמינים בדרך זו או אחרת כפי שנאמר "איש איש באמונתו יחיה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

פששש כל הכבוד

מסכם עם כל מילה חוץ ממשהו קטן שבודהיזם זאת לא דת

ובאמת המשפט החשוב ביותר הוא חיי אדם חשובים הרבה יותר מצ'יזבורגר(אנלוגיה לחוקיי התורה)

מה גם שבכלל לא פירשו נכון את"לא תבשל גדי בחלב אימו"

לפי דעתי זה לא אל תאכל בשר וחלב אלא אל תאכל חיות צעירות. תן להן לגדול ואז תאכל אותן(זה חוק חקלאי לחלוטין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...