שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון! - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון!

ORANGEJUICED

Recommended Posts

אני רוצה לציין שמאוד נהניתי מהתגובות של RULE THE .   :hi:

לא בגלל התוכן, אלא בגלל צורת הדיון שמאפיינת הרבה אנשים דתיים אחרים שאני מאוד מאוד מכבד.

זה הצד השני של המטבע וטוב שגם הוא בא לידי ביטוי בדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טומי,

דיון זה מנסה להיות דיון רציני

אם קשה לך להיות רציני קצת,

בבקשה אל תגיב!

זה סתם מפריע לאחרים

ואם כבר ראיתי עכשיו את מה שגילי כתב קודם,

אם אחיך ימות אתה לא תניד עפעף?!

בין אם אתה דתי או לא,ולא אכפת לך שאחיך מת,

אני חושב שיש לך בעיה כלשהי (ואני לא מתכוון לדת,במקרה זה)

אתה אומר שכל מטרת הקיום היא עשיית מצוות?

אני מצטער,

אבל יש קיצוניות מסויימת שאיתה אני לא מנסה

אפילו לפתח דיון

אם המוות של 6 מיליון לטענתך הוא דבר רע רק בגלל

שהם לא יכולים לקיים מצוות,אני מצטער,

אבל דיון רציני לא יכול לעבוד ככה

ואם אתה כ"כ להוט למות על קידוש השם,

תיסע לרמאללה

שם בטח ירצחו אותך כי אתה יהודי

מה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואנ'ה, אני לא להיות על המחשב מעל 5+ שעות בלי שויכוח כזה יתחיל(ויגיע ל9 עמודים!)?

גילי, גילי,גילי... מצטער לאכזב אותך, אבל ה"טיעונים"(אם אפש לקרוא לזה ככה) שלך לא שווים כלום.

אתה מסתמך על משהו שכתוב ואתה מאמין בו(לאומתו שלא מאמינים בו), ואתה אף דוגל בפירוש תנ"ך ליצירת גן עדן וגיהנום(לא כל הדתיים מסכימים על זה).

כל פעם שאתה מתחיל עם ה"טיעונים" שלך אני כל פעם נזכר בזה::

http://www.hofesh.org.il/articles/god/kiss.html

(שכבר הכרחתי אותך לקרוא אותו כשדיברנו באיסיקיו)

והנה עוד משהו שאני רוצה שתקרא:

http://www.hofesh.org.il/freeclass/history/end_of_contract.html

ואם מישהו פה מחפש הסבר אמיתי(עם הגיון{!!!}) אז שיקרא את זה:

http://www.hofesh.org.il/articles/god/aboutgod.html

אגב, לא אכפת לך למות ככה שירעיבו אותך שבועות ויעבידו אותך בפרך ואז יכניסו אותך לרכבת שתהרוג אותך(בייסורים) סופית מגז\ יקחו אותך למסע ארוך של הליכה בלי מים או שתייה עד שתמות מוות איטי וכואב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

INFER,

גם אם מה שהוא חושב זה קיצוני, זו זכותו ואין לאף אחד זכות לשפוט אותו על זה. יש פה אנשים שלא פחות קיצוניים ממנו לכיוון השני, שזה גם בסדר.

זה בסדר כל עוד אין איומים, וקללות וכינויים ושמים את הדברים על השולחן בלי צבע. ולכן גם כתבתי שנהניתי, אבל לפחות תן לו את הקרדיט. הוא חי את החיים שלו לפי זה ולא את שלך ולא דורש ממך שתעשה אותו דבר. בסה"כ מנסה להסביר את עמדתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר אני לא מבין איך אתה יכול לקרוא לעצמך יהודי אם ומשייך את עצמך לדת הזאת בלי שאתה שומר את המצוות הכי בסיסיות.....

אתה לא יכול להאשים את אלוהים בשואה כי הוא לא עצר אותה.... חלק די גדול של יהודי אירופה התבוללו והיהדות אירופה הייתה נעלמת אפילו תוך כמה שנים...

למה שאלוהים ישמור על היהודים אם הם לא שומרים את המצוות שלו? קיצר..... השואה קרתה ואלוהים פשוט לא עצר אותה...

עכשיו רק לידיעתכם... כל מי שמת בכלל שהוא יהודי נקרא הרוג מלכות והוא מת על קידוש השם שזה המיתה הכי טובה שיש..... נראה לי שכל החטאים שלו נמחקים אם הוא מת בכלל שהוא יהודי (אבל אל תתפסו אותי על המלה.... אבל זה בהחלט המיתה הכי טובה שיהודי יכול למות..)....

כלומר כל מי שמת בשואה כי הוא יהודי הלך לגן עדן........

אני לא קורא לעצמי יהודי...המדינה עושה את זה על ידי זה שהיא רושמת לי יהודי בתעודת הזהות....

בקטע של להאשים את אלוהים אז לידעיתך היום אם אתה הולך ברחוב ורואה זקנה נדקרת ואתה לא עוזר לה אז מבחינה חוקית אתה שותף לרצח...

ואההההה אני יהיה הרוג מלכות?? אז זה בסדר...עכשיו אני לא דואג ל6 אחים של סבא שלי שמתו בשואה....ולכל המשפחה שלו...

וזה שירו בסבתא שלי בטן כשהיה לה תינוק זה בסדר.....כי הוא הרוג מלכות....

וסבתא שניה שלי אני גם שקט עכשיו כי היא תפגוש את המשפחה שלה בגן עדן עוד כמה שנים בטח....

ואתה יודע מה.....אם תסדר לי להיות הרוג מלכות אז בינתיים אני יכול לעשות מה שבא לי ואחרי זה כבר נתארגן אל זה שאני ימות על קידוש השם ואני יגיע לגן עדן בסדר??

ועוד משהו שבכלל מעצבן אותי בדת המפגרת שלנו....הרעיון של לבקש סליחה ביום כיפור הוא מאוד יפה

אבל דבילי לחלוטין שכל הערסים בארץ מתנהגים כמו חוליגנים ביום יום ואז יום כיפור הופ....מסתדר הכול...והם כולם נשמות טהורות שיגיעו לגן עדן

אם הייתי בסדר כל השנה....ואת הסליחות שלי ביקשתי יום לפני ואנשים סלחו לי ואני מאה אחוז בסדר עם כולם...אז אני לא צריך לצום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אני רוצה להזכיר לכם שכל אחד ואחד שרשם פה דברי כפירה אני בטוח שהוא שהוא צפוני ~~~ ואל תגידו לי שלא צפונים שמאלנים שגרים ברמת אביב !

:P, באמת, מה זה השטויות האלה?   לא כולם גרים בתל-אביב  :).  תפסיק עם האתנוצנטריות התל-אביבית הזאת שחושבת שכל הארץ גרה בתל-אביב.

אני בכלל מכרמיאל.

integral , אני מוכרח לציין שהופתעתי מהתגובות של Rule the ומהצידוד שלך בהן.

חלק מה שהוא (Rule The pc):

1. מומלץ למות על קידשו השם וצריך לשאוף לכך ("הלוואי והייתי מת על קידוש השם").

2. לא איכפת לו שאח שלו ימות כי הוא רק בשר ודם (ונפש... ::)).

3. מטרת הקיום האנושי היא סגידה לאלוהים. ("אני עצוב שהם מתו כי הם לא יכלו לעשות עוד מצוות).

אני מתקשה לכבד דעות כאלה. משמתע מדבריו של גילי (PC) שערך הסגידה לאלוהים חשוב הרבה יותר מערך החיים ושאנשים לא חשובים כי הם רק בשר ודם.  (ומה עם "קיפוח נפש דוחה הכל?"- כולל סגידה לאלוהים").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomi יא מפגר אני לא יכול לסבול את השטויות שאתה אומר, אם הייתה קורא את התנ"ך פעם אחת בחיים שלך היית רואה שאלוהים הוא אל רחום, ולא אל נקמני, יא אללה מאיפה באת יא מפגר, אתה טוען של6 מיליון האנשים שמתו שם היה מגיע למות? הם אנשים, ואתה לא מי שמחליט אם הם היו חוטאים או לא חוטאים, אם למישהו מגיע למות זה לך יא אידיוט, איפה שטפו לך את המוח עם החרא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GUY

לא אמרתי שאני מצודד בתוכן אלא בצורת הדיון.

יש אנשים עם דעות הרבה יותר קיצוניות משלו וזו זכותם כל עוד שהם אומרים אותם באופן גלוי, ולא מצרפים שנאה או איומים או צורך לכפות את דעתם על אחרים, או פוגעים באחרים. כל אחד יחיה את חייו בדרכו, מה רע?

יש הרבה צדדים למטבע  אחת בישראל. אם לא נדע לתת לכל אחד את המקום שלו אז איך נוכל לחיות ביחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רע ואף רצוי.

אבל די התאכזבתי מתגובותיו המעט קיצוניות של Rule The . וכפי שאני מכיר אותו (לא באופן אישי, רק מתגובתיו מהפורום) ציפתי שדעותיו ומחשבותיו יהיו קצת יותק מתונות. (הדוגמה עם אח שלו למשל הפתיעה אותי לרעה). למורות שזאת זכותו לחשוב כך וזה לגיטימי לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט כרגע שמתי לב שהוא כתב מה שאני רציתי לכתוב

(כדור הארץ שטוח והוא מרכז העולם)

ויותר אנשים נוצריים מאשר יהודיים בעולם,

זה הופך את זה לנכון?

יותר אנשים מאמינים במפץ הגדול מאשר בסיפור הבריאה,

האם זה הופך את זה לנכון?

לא,זה לא!

זה רק הופך את זה לדעה הרווחת בימינו

זה לא אומר שזה נכון,ולא כלום

ואגב,

אם כבר בא לך להסביר לי,

איך זה שהעולם בן 6000 שנה אם קיימות ראיות

ממשיות לחלוטין שכדור הארץ עצמו לפחות בן מיליארד שנה?

(בטח יותר,אני פשוט לא יודע כמה בדיוק)

ואם אתה מתכוון להגיד לי ש"7 ימים של אלוהים זה לא כמו 7 ימים שלנו"

אז מה עם סיפור נוח והתיבה?

אלוהים החזיק אותו בתיבה 40 יום,נכון?

אז בעצם הוא החזיק אותו שם מיליון שנה ככה?

דווקא כתוב בזוהר שנכתב לפני יותר מ2000 שנה שהעולם עגול......

אלוהים יצר את האדם שהוא מבוגר אז למה הוא יכול ליצור את כדור הארץ בין הרבה מאוד שנים? וגם חוצמזה היו המון פעילות וולקניות ששינו את פני השטח ולכן הבדיקות שמעידות על לפני כמה שנים זה נוצר הן לא מדויקות.......

ומה הקשר עם מיליון שנה שהוא החזיק אותו? הוא החזיק אותו 40 יופ לפני הזמן של בני אדם... אבל אצל אלוהים זה הרבה הרבה פחות 1000 שנה שלנו יום אצלו..

ואתה יודע מה.....אם תסדר לי להיות הרוג מלכות אז בינתיים אני יכול לעשות מה שבא לי ואחרי זה כבר נתארגן אל זה שאני ימות על קידוש השם ואני יגיע לגן עדן בסדר??

ועוד משהו שבכלל מעצבן אותי בדת המפגרת שלנו....הרעיון של לבקש סליחה ביום כיפור הוא מאוד יפה

אבל דבילי לחלוטין שכל הערסים בארץ מתנהגים כמו חוליגנים ביום יום ואז יום כיפור הופ....מסתדר הכול...והם כולם נשמות טהורות שיגיעו לגן עדן

אם הייתי בסדר כל השנה....ואת הסליחות שלי ביקשתי יום לפני ואנשים סלחו לי ואני מאה אחוז בסדר עם כולם...אז אני לא צריך לצום?

אולי אתה לא יודע לקרוא כי לפי הצורת דיבור שלך זה נראה ככה..... אבל כתבתי שאם אתה בכוונה הולך שיהרגו אותך אז אתה סתם התאבדת....

וגם אני חשבתי אותו דבר לגבי כיפור... אבל מה...... אם תברר משהו לעומק מה שאתה לא עשית..... אז זה לא כל כך פשוט, הם חייבים גם לא לעשות את זה שוב זה לא מספיק רק לצום...

:P, באמת, מה זה השטויות האלה? לא כולם גרים בתל-אביב :). תפסיק עם האתנוצנטריות התל-אביבית הזאת שחושבת שכל הארץ גרה בתל-אביב.

אני בכלל מכרמיאל.

integral , אני מוכרח לציין שהופתעתי מהתגובות של Rule the ומהצידוד שלך בהן.

חלק מה שהוא (Rule The pc):

1. מומלץ למות על קידשו השם וצריך לשאוף לכך ("הלוואי והייתי מת על קידוש השם"). עדיף לחיות כמה שצריך אבל דרך ממש טובה היא למות על קידוש השם...

2. לא איכפת לו שאח שלו ימות כי הוא רק בשר ודם (ונפש... ::)). היה אתה מתכוון.....

3. מטרת הקיום האנושי היא סגידה לאלוהים. ("אני עצוב שהם מתו כי הם לא יכלו לעשות עוד מצוות). מטרת קיום החיים היא לעשות מה שאלוהים אומר לך.

אני מתקשה לכבד דעות כאלה. משמתע מדבריו של גילי (PC) שערך הסגידה לאלוהים חשוב הרבה יותר מערך החיים ושאנשים לא חשובים כי הם רק בשר ודם. (ומה עם "קיפוח נפש דוחה הכל?"- כולל סגידה לאלוהים").

אם כבר תגיד גילי (ככה קוראים לך,נכון? [RULE THE PC])

אז למה נגיד צריך להפריד בשר וחלב?

למה אי אפשר לקחת דברים איך שהם כתובים וזהו?

לפי מיטב זכרוני, כתוב "לא תבשל גדי בחלב אמו"

איפה כתוב משהו על לשתות חלב,לחכות שעה (או כמה שאתה מחכה)

ואז לדפוק סטייק?

או איפה כתוב משהו שצריך לחכות 6 שעות (או כמה שזה לא יהיה)

בין שאתה אוכל בשר עד לאכילת פיצה? (סתם דוגמא כמובן)

בתורה שבעל פה..... התורה היא באמת לא מובנת אם אין תורה שבעל פה........

לא רע ואף רצוי.

אבל די התאכזבתי מתגובותיו המעט קיצוניות של Rule The . וכפי שאני מכיר אותו (לא באופן אישי, רק מתגובתיו מהפורום) ציפתי שדעותיו ומחשבותיו יהיו קצת יותק מתונות. (הדוגמה עם אח שלו למשל הפתיעה אותי לרעה). למורות שזאת זכותו לחשוב כך וזה לגיטימי לגמרי.

זה אולי נשמע לך קיצוני כי אתה לא מבין את זה..... וזה לא אותו דבר כמו שמוסלמי יגיד לך בואו נתפוצץ על יהודים זה אולי נשמע קיצוני אבל זה לא ככה....

אני לא מבין מה קיצוני פה.....

אם יהודי מת כי הוא יהודי הוא הולך לגן עדן..... מה קיצוני?

זה לא אומר שצריך לרוץ לג'נין לבקש למות אבל אם הורגים אותך כי אתה יהודי אתה הולך לגן עדן.......

וכן, השם הוא גילי.............

ואני חייב לומר שהבן אדם היחיד ששמר על דיון נורמלי פה זה איטרגל שיכול לכבד דעות אחרות והסיבה שאני לא רציתי קודם להמשיך להיות חלק מהדיון זה בגלל התגובות שלכם שזה נראה לי כאילו אתם אומרים אותן ככה: :s07:

אני מצטער בל תרבות דיבור אין פה......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שיש כאן תרבות דיבור.

אני אתייחס לתגובות שלך להודעה שלי (הקטע המודגש בציטוט):

1. לדעתך דרך ממש טובה היא למות על קידוש השם. אבל לאדם שלא מאמין באלוהים מוות על קידוש השם הוא מיותר וחסר-טעם.

2. מה שאתה אומר שלא יזיז לך אם אח שלך או קרוב משפחה אחר שלך ימות? והסיבה לכך היא שהוא רק בשר ודם?

3. ועל זה אמר ניטשה "לאדם המאמין אין ערך עצמי- לכן הוא אינו מסוגל להתייחס אל עצמו כמטרה או לקבוע מטרות משלו לחיים". משפט חכם נוסף "אלוהים לא עוזר למי שלא עוזר לעצמו" (על משקל "בטח באללה אבל אל תשכח לקשור את הגמל").

ציטוט נוסף של ניטשה - "להזדקק לאמונה זאת חולשה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לדעתי......

2. הייתי!! שהייתי חילוני!! אני לא מבין אנשים חילוניים שבוכים על מתים.... למה מה קרה...... זה היה קורה גם ככה.... זה מה שאני חשבתי.... עכשיו אני ידוע שיש המשך לחיים וזה כן משנה.......

3. מכפת לי מניטשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomi יא מפגר אני לא יכול לסבול את השטויות שאתה אומר, אם הייתה קורא את התנ"ך פעם אחת בחיים שלך היית רואה שאלוהים הוא אל רחום, ולא אל נקמני, יא אללה מאיפה באת יא מפגר, אתה טוען של6 מיליון האנשים שמתו שם היה מגיע למות? הם אנשים, ואתה לא מי שמחליט אם הם היו חוטאים או לא חוטאים, אם למישהו מגיע למות זה לך יא אידיוט, איפה שטפו לך את המוח עם החרא הזה.

אלוהים בכלל לא אל רחום

הוא רצה כמה וכמה פעמים להשמיד את העם "הנבחר" ומשה (בן תמותה יצירת אלוהים) שיכנע אותו לרדת מהרעיון(ואל תתחילו לקשקש לי שזה היה מבחן למשה

כי אתם תגידו זה היה מבחן אני יגיד תוכיח ו...וואללה...אין לכם הוכחות.

עכשיו אני ידוע שיש המשך לחיים וזה כן משנה.......

אתה לא יודע. אתה משער...

וגילי למה היחיד פה עם תרבות דיוק זה אינטגרל?? אני ניבלתי פה את הפה שלי?

דווקא אני מקבל את זה שיש לך דעות שונות משלי ואין לי שום כוונה לשנות אותן בכפייה או כל דרך אחרת

אני חושב שרמת הדיון פה הייתה מרקיעת שחקים.

אם תיזכרו היו מלא תראדים בנושא שכולם ננעלו לאחר שהגיעו לאלימות מילולית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...