שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה מציקה ביותר לגביי הקיום של אלוהים.... הרחבתי תשאלה נא לקרוא בעמוד הראשון!

ORANGEJUICED

Recommended Posts

שמע, אני גם אטאיסט, אני לא חושב שאלאוהים קיים אבל נגיד שהוא קיים, הרי שהוא השלחה ריגשית של אנשים לדמות אבאית שחסרה להם או כל דמות אחרת שצריכה להיות "אלוהית" או חזקה וטובה בשבלך כשאתה ילד.

אם אתה הולך לפי הרעיון הזה, הרי שאתה משליך עליו מתוך WHISHFULL THINKING שהוא "טוב" אבל יכול להיות שהאלוהים שלך הוא בעצם שטן, והוא "רע".

כעקרון אתה יכול להגיד לפי אותו רעיון שרעיון האלוהות עצמו הוא השלחה וחוץ מהתקוות שלך ומהתת מודע שלך אין אלוהים.

חומר מחשבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כוח עליון הומצא ע"י אנשים כדי למצוא סיבה לדברים שלא יכלו להסביר (בריאת העולם, התפתחות הגזע האנושי, מזג האויר...) ואנשי דת וכמורה חיזקו את האמונות האלו כדי לשלוט על פשוטי העם ועל השלטון (עד בוא הדמוקרטיה/רפובליקה והפרדת הדת מהמדינה, מה שעוד לא קרה כאן). לאורך כל ההיסטוריה, כמרים, כוהנים, נביאים ושאר היו מכתיבים לעם איך לחיות ומחזיקים את השלטון קצר. אם זה הכוהנים/נביאים בתקופת התנ"ך או אם זה הארכיבישופים ואפיפיורים בימי הביניים והרנסאנס. היום אתה יכול לראות את זה אצל אימאמים ומטיפים במסגדים ששוטפים את המוח לאנשים ושולחים אותם לעשות פיגועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אדם דתי, אני לגמריי חילוני... אפילו לא קצת מסורתי ואני חושב שספר איוב עונה טוב מאוד על השאלה השלך.

למה אלוהים נתן להרוס שני בתי מקדש ? למה אלוהים נתן לתינוקות למות בפיגועים ?

חילוני יענה לך כי הבבלים באו וכבשו את הארץ או כי הטרוריסטים בני זונות רוצחים... לאנשים דתיים יש כל מיני תפישות, חלק מאמינים שהכל משמים וחלק מאמינים שתזכה לחיים טובים בעולם הבא אם היית צדיק בעולם הזה ויש עוד כל מיני תפישות.

בכל מקרה אם תשאל כל אדם דתי הוא בחיים לא ינסה להסביר את אלוהים, זה נחשב לחטא.

אני לא חושב שצריך לשאול אם אלוהים קיים או לא, השאלה היא האם אתה מאמין או לא. פה זה מתחיל ופה זה נגמר.

על אותו מטבע אני יכול לשאול אותך איך אחרי השואה קמה מדינת וכל היהודים הגיעו לארץ ? איך נצחנו את ירדן סוריה לבנון ומצרים ב 6 ימים והכפלנו את גודל המדינה ? איך לעזאזל אנטבה הצליח ?

לא צריך שתהיה שואה בשביל לערער את האמונה באלוהים, תינוק בן שנה שנהרג בתאונת דרכים לא מספיק לך ?

יותר מ1000 הרוגים בפיגועים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תינוק בן שנה שנהרג בתאונת דרכים לא מספיק לך ?

בדיוק!

מצד אחד אנשים מאמינים שה' מעניש רק חוטאים אבל הנה כאן מצב שה' העניש מישהו שלא חטא ולא הייתה לו הזדמנות בכלל לבחור בטוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי אין אלוהים. אני לא מסוגל להאמין בקיומו של דבר כזה . זה כמעט ילדותי להאמין באלוהים! בערך כמו להאמין בסנטה קלאוס.

אני מאמין בדבר אחד. העולם הזה גדול ככול שיהיה אפשר להגדירו כמשווואה מתמטית. הרבה יתווכחו איתי על זה אבל חברה אין מה לעשות זאת האמת.

כל דבר קטן שקורה, קורה בגלל שככה זה יצא. גורם המקריות. שום דבר לא מתוכנן משמים וחברה אנחנו כבר בשנות האלפיים ואנחנו צריכים להתקדם קצת יותר מעבר לאמונות ילדותיות.

אגב לספקנים מבינינו, אני תדל"ש (דתי לשעבר) שעד גיל 15 הייתי דתי הדוק ביותר. אז לכל הדתיים שהולכים לקפוץ עלי - חברה אני מדבר גם מניסיון!

ותאמינו לי אני לא צריך תינוק שנהרג בתאונת דרכים....

רק תיראו את החתול שאימצתי אני והמשפחה שלי שכנראה התעללו בו, גזרו לו את השפם ושברו לו פעמיים את הזנב והרעילו אותו.

תאמינו לי זאת מנת אכזריות שמספיקה לעשרה אנשים לערער את החוזק האמונתי שלהם.

אגב אף דתי, ואני מדגיש אף אחד !! לא יכול להגיד לי שסבא שלי נפטר, בנסיבות מאוד קשות, בגלל שהוא עשה משהו רע. להיפך ! הוא נפטר בגלל שהוא רצה לשמור את צום תישעה באב! איך תסבירו את זה דתיים יקרים שלי הא ??

סבא שלי עבר אירוע מוחי ראשון, וארבע שנים אחך כך הוא היה משותק, אפילו לדבר הוא לא יכל. אחרי זה כשהוא צם את צום תשעה באב הוא קיבל אירוע שני ואושפז.

שבוע אחרי זה הוא נפטר ביסורים. זה לא מוות מכובד לבן אדם שכל החיים שלו תרם ועשה טוב לאנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש רק תשובה אחת בשבילך - לא קיים אלוהים.

זוהי התשובה שלך, שהרי הצהרת שאתה אתאיסט... אם אתה מחכה שאדם ינסה לשכנע אותך להאמין, אז אתה מחכה לטיפש... אדם חכם לא ינסה לשכנע לכאן או לכאן בנושאי אמונה... כי אין לזה משמעות... כל האנשים שמנסים לשכנע דרך מדוע לא להאמין באלוהים, תגובתם טיפשית הרבה יותר מהאמונה לה הם בזים. למען האמת, אני לא חושב שיש משהו טיפשי באמונה. להגיד שזה ילדותי, להגיד שהעולם הוא משוואה... זה כל כך מגוחך... אדם שצווח לא לאמונה, ובה בעת משחיל את אמונתו הוא... חחח :lol:

תהיו בריאים... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בנאדם חכם ביותר ופילוסוף מהשורה הראשונה {כן כן ברוך שפינוזה} אמר שבכדי להגיד\להאמין שאלוהים לא קיים אתה חייב קודם להאמין שהוא קיים..הרי איך אתה יכול להגיד שמשהו לא קיים אם אתה לא חושב שהוא קיים..אפשר לתת דוגמא קטנה לזה: אני יכול לשאול אותך אם יש תפוז על השולחן אתה תגיד שלא וזה בגלל שאתה יודע מה זה תפוז איך הוא נראה וכו'{אני מקווה שיש הבנה של קו המחשבה הזה}..בכל מקרה קטונתי מלהסביר את שפינוזה אבל תקרא קצת מסות שלו זה יבלבל אותך אך גם יכול לעזור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חייב להוסיף משהו גם אז כך:

אני חושב שדת זה בולשיט אחד גדול שהביא רק להרג  ולמלחמות אם לחשוב ש 90% מכל המלחמות שהיו זה בגלל הדת  שזה דפוק לגמרי

דת נועדה לחלשים שלא יכולים לעזור לעצמם אז הם מחכים שמשהו אחר יעשה זאת תשימו לב לכל אלה שלא מאמינים מתחילים להאמין כשה הם בצרה כי מצד שני זה מחזק. אבל עדיין זה לא פותר את הבעיה של המלחמות עם כולם היו שווים לא היו מלחמות תחשבו למה לעזאזל אנחנו נלחמים נגד הערבים בגלל הדת לא השטחים יאנו השטח הזה קדוש אבל הוא סתם אדמה גם השואה התחילה בגלל אותו שטות ואם לחזור אלפי שנה אחורה מי תמיד נלחם כנסיה אחד נגד השניה.

אבל וואלה תמיד יש את הנסים הקטנים שקורים לך בדיוק כשה אתה חושב שהכל אבוד.

אז לסיכום אני לא יכול לענות לך בשאלה ששאלתה אלה רק הוספתי חומר למחשבה . אני אישית מאמין יותר בגורל לא שזה הכל מתוכן אלא איך שהבן אדם עושה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, הגענו לנושא האהוב עלי :)

אני מצדד לגמרי במה שדריה ו-QUAKER_996 אמרו. להאמין באלוהים זה בהחלט סוג של ילדותיות.

בקשר לשיפונזה, הרי שאתה יכול להכיל את אותו הכלל על פיות, חדי-קרן ודובוני איכפת-לי :lol:.

הרי אם אתה אומר שהם לא קיימים אתה חייב להגיד קודם כל שהם קיימים. נשמע מגוחך? מבחינתי גם אלוהים נשמע מגוחך.

צריך קודם להבין שהאמונה באלוהים היא צורך אנושי בסיסי מנטלי. ומכאן נוכל להתקדם כבר הלאה.. ;)

אנשים שמאמינים באלוהים מאמינים בו כי הם צריכים את זה לעצמם. כל דבר נעשה מתוך אגואיסטיות טהורה, כל דבר, גם האמונה באלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה רוצה תשובה אבסולוטית לא תקבל פה ולא בשום מקום. מה שכן, אם תסתכל קצת מעבר למ"מ שאתה חי בו ותשאל שאלות מהותיות כמו:

1) איך זה שיש בגוף שלנו כל כך הרבה מערכות גאוניות, שלא התחלנו אפילו להבין את הקצה שלהן, שעובדות בקצב לא מובן ובתאום מושלם?

2) איך זה שכל דבר שאתה מסתכל עליו על הכוכב הזה שאין לו זכות בחירה (שזה לפי הדתות מותר האדם מכל מה שמסביבו) מעוצב ובנוי בצורה כל כך גאונית ומושלמת?

3) איך זה שעם כל הידע האדיר שיש היום לא מצליחים ליצור מיחזור של 100% של כלום, ואפילו ל 70% לא מתקרבים בעוד שכל דבר בטבע ממוחזר בצורה מושלמת?

(ואפשר להוסיף עוד הרבה כאלה.....)

אז תגיע מהר מאוד למסקנה שמה שיש פה זה לא דבר מקרי, כמו הרבה חוקרים גדולים שהגיעו לאותה המסקנה (איינשטיין, פרמי, ....) לאחר שנים של מחקרים בחזית של המדע והתבוננות מעמיקה.

כלומר, משהו יש פה. מה? היה והלך? הלך לישון? עסוק בדברים אחרים? היה ונעלם? על זה אף אחד לא יכול לענות לך בבירור - זה רק בשבילך למצוא. אמונה זה לא עניין של הבנה, זה עניין של מה שנקרא ידיעה ברמה הגבוהה של המילה. יש דברים שפשוט אנשים יודעים, בפנים, ב 100% ולא בגלל ששליח דת כזה או אחר אמר להם. ככה לפחות זה אמור להיות.

לגבי הדתות כפי שהן מופיעות היום - אם תקרא קצת אז תגלה שרוב היישומים היום של הדתות עומדות ב 180 מעלות לכוונה המקורית. שוב בגלל זכות הבחירה של האנשים ובגלל חוסר ההבנה של מה שהם עושים. כלומר, אם אתה עושה משהו כי אתה בטוח בו, אז לא יעניין אותך מה אנשים אחרים עושים או חושבים או יותר נכון לא יאיים עליך. אם אתה עושה משהו בגלל שהרבי אמר, או הקאדי אמר, אז אתה עומד על בסיס מאוד רעוע ואז כל מי שחושב או עושה אחרת ממך מאיים עליך.זה נובע מזה שאדם שמאחורי מה שהוא עושה עומדות סיבות מוצקות לא צריך אישורים לכלום, אבל אדם שעושה דברים שלא נובעים מתוך סיבות מוצקות צריך כל הזמן אישורים - ואם מישהו מאמין שמותר לאכול חזיר אז זה מהווה עבורו איום כי זה בניגוד לאישור שהוא צריך לכל מעשיו.

לגבי השואה - התשובה הכי טובה שקיבלתי עד היום לשאלה הזאת לדעתי, היא שאלוהים או הבורא או תקרא לזה איך שאתה רוצה יצר מערכת עם חוקים כשהחוק העיקרי בה זה זכות הבחירה, אבל גם אלוהים עצמו לא מפר את חוקי המערכת שהוא בנה, כי אחרת אין משחק וכל תתי המערכות שמבוססות על החוקים פשוט תקרוסנה. כל הזוועות שאתה רואה בעולם נובעות בסופו של דבר מבחירות שאנשים עשו. לא יודע אם זה מספק אותך, אבל כנראה שמה שחשוב באמת זה לא התשובה המוגמרת אלא להמשיך ולשאול שאלות. התשובות בחלקן מגיעות עם הזמן אם מתמידים עם השאלות.

אז תמתשיך לשאול כי זה דבר טוב, ואלי עוד כמה עשרות שנים או אפילו מחר תגיע לך תשובה יותר טובה מזו שהייתה לך אתמול.

:biggrinangelA:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם אתה רוצה תשובה אבסולוטית לא תקבל פה ולא בשום מקום. מה שכן, אם תסתכל קצת מעבר למ"מ שאתה חי בו ותשאל שאלות מהותיות כמו:

1) איך זה שיש בגוף שלנו כל כך הרבה מערכות גאוניות, שלא התחלנו אפילו להבין את הקצה שלהן, שעובדות בקצב לא מובן ובתאום מושלם?

2) איך זה שכל דבר שאתה מסתכל עליו על הכוכב הזה שאין לו זכות בחירה (שזה לפי הדתות מותר האדם מכל מה שמסביבו) מעוצב ובנוי בצורה כל כך גאונית ומושלמת?

3) איך זה שעם כל הידע האדיר שיש היום לא מצליחים ליצור מיחזור של 100% של כלום, ואפילו ל 70% לא מתקרבים בעוד שכל דבר בטבע ממוחזר בצורה מושלמת?

(ואפשר להוסיף עוד הרבה כאלה.....)

אתה יודע מה?  אני באמת לא יודע  ::).   ואתה יודע עוד משהו? גם אתה לא יודע  ;)

אז להגיד שזה אלוהים תהיה בריחה מהחיפוש המשתמשך אחרי התשובה וזריקת האחריות על אלוהים אם אלוהים קיים הוא יכול לספק הוכחה חד משמעית שהוא קיים כפי שהוא עשה זאת המון פעמיים בעבר בשנים -1000 - 0 (בקירוב) באותות ומופתים כאשר לא האמינו לו.   לא הייתה לו בעיה להבהיר מעבר לכל ספק שהוא קיים ושהעונשים שהוא נותן הן לא תואנות או תוצאה של חיכוך עם אנשים אכזריים שחושבים לבד (השואה למשל) אלא שהוא אחראי להם.   

אז מה הבעיה שלו להתגלות היום?  אני בטוח שהוא לא יכול להתגלות בעולם הטכנולוגי והמערבי של היום כי הוא לא קיים. אין לו בסיס לצמוח כאן.    בעולם הישן אנשים היו פחות מתוכחכמים ויידעו פחות על הטבע ולכן הם ייצרו אותו על מנת לספק תשובות לשאלות שהטרידו את מנוחתם.  כפי שאתה עושה כעת עם השאלות שאתה שואל.

הסיכוי שאלוהים אחראי לזה הוא אפסי. שכן אלוהים הוא במבון מה פרי-דימיננו ורק השערה סבירה אחת מתוך מיליוני השערות סבירות אחרות.

בעיקרון לי האמונה באלוהים לא נותנת כלום.    אני יודע שאני לא יודע את התשובות לשאלות שהעלית.   ואני לא מרגיש שאני חייב לתת להן הסבר כאן ועכשיו, הן יבואו בעתיד עם התפתחות המדע. (אולי נחזור בזמן ונגלה את האמת), ואם לא- לא אסון.   נישאר בלי תשובות.

אלוהים הוא השערה, אל תיחפז להאמין בה כי לא מצאת תשובות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם כאן משמיצים דתות כל הזמן... אבל חכו שתגדלו ותראו קטעים קשים בחיים ואז לא תאמינו שאמרתם את הדברים כאן. בטוח שחלק גדול מאלו שכתבו פה יחזרו בתשובה.

יש המון אנשים שלא האמינו בה' כמו אורי זוהר שחזר בתשובה והפך לאחד המאמינים הכבדים יותר בחברה הישראלית.

לא שאני שומר מצוות אבל יש בי אמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי קיים אלוהים...אבל השאלה הוא באיזה מובן קיים האלוהים הזה...

באיזה מישור הוא קיים , רגשי, פילוסופי , רציונלי...

אלוהים יכול להיות כל דבר, הוא יכול לקבל כל שם , הרי

כל בן אדם מאמין במשהו , רוב בני האדם הם אלוהים , זה מה שאני חושב.

עם תראו טוב טוב הבן אדם עושה בדיוק מה שאלוהים עושה , יוצר והורס.

כל יצור הוא אלוהים...

בקיצור הבנתם אותי. אנחנו אלוהים!

הרי התנך מי כתב אותו? אלוהים, לא? :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה חשוב? בשביל מה אתם צריכים בכלל להאמין באלוהים? מה זה נותן לכם?

ועכשיו הר הוא אלוהים :P. אתה צריך פשוט להשתחרר סופית מהמושג "אלוהים".

Ravid, אני אתן לך דומגה מתי אני אתחיל להאמין ה כמו בסגנון משפט בארה"ב.

אם אני המושבעים ואני שומע שההתקפה אומרת שאין אלוהים והגגנה אומרת שיש אלוהים אני אצפה מההגנה להביא הוכחות שיבהירו לי מעל לכל ספק שיש אלוהים. אחרת אני אפסוק לטובת התובע שכן יש ספק סביר שאין אלוהים. חבות ההוכחה מטולת כאן על אלו שאומרים שיש אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...