חישובים,פוטנ' וצרות אחרות... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חישובים,פוטנ' וצרות אחרות...

Electric Boom

Recommended Posts

שלום,שאלה קצרה:

אני רוצה להוסיף לפאן באס שלי(שכרגע תומך רק בon off)פוטאנציומאטרים(או פוטנציומטרים... ???לא משנה),חשיבתי ומצאתי שכדאי שאני אוכל לשלוט בין אם המאוורר(ים)יעבוד על 12V במצב מקסימלי ובין אם ב7V במינימלי אצטרך פוט'(מונע פאדיחות... :))של 250 ,ואם ארצה שמינמלי יהיה 5V אצטרך של 350.

אני מקווה שחישבתי טוב לפי מה שאני זוכר מהפעם האחרונה ש"שיחקתי" אם חישובים כאלו...

אני צריך שתגידו לי ככה:

1.אם החישוב נכון

2.מה עדיף לתת למאווררים לרוץ בין 12 מקסימום ל5 מינימום או בין 12 מקסימום ל7 מינימום(המצב הזה לדעתי טוב יותר כי אני חושב שעל 5 הם כבר לא שווים הרבה ואפשר כבר לכבות אותם,לא?,בבקשה תקנו אותי אם אני טועה)?

3.על איזה תחומים אתם הייתם הולכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,שאלה קצרה:

אני רוצה להוסיף לפאן באס שלי(שכרגע תומך רק בon off)פוטאנציומאטרים(או פוטנציומטרים... ???לא משנה),חשיבתי ומצאתי שכדאי שאני אוכל לשלוט בין אם המאוורר(ים)יעבוד על 12V במצב מקסימלי ובין אם ב7V במינימלי אצטרך פוט'(מונע פאדיחות... :))של 250 ,ואם ארצה שמינמלי יהיה 5V אצטרך של 350.

אני מקווה שחישבתי טוב לפי מה שאני זוכר מהפעם האחרונה ש"שיחקתי" אם חישובים כאלו...

אני צריך שתגידו לי ככה:

1.אם החישוב נכון

2.מה עדיף לתת למאווררים לרוץ בין 12 מקסימום ל5 מינימום או בין 12 מקסימום ל7 מינימום(המצב הזה לדעתי טוב יותר כי אני חושב שעל 5 הם כבר לא שווים הרבה ואפשר כבר לכבות אותם,לא?,בבקשה תקנו אותי אם אני טועה)?

3.על איזה תחומים אתם הייתם הולכים?

קודם כל תדע שבשיל לחבר פוטנציומטר למאוורר אתה צריך פוטנציומטר של 2 וואט וכמעט ולא ניתן למצוא כאלו בארץ וגם אם כן במחיר גבוה מאוד. לכן אתה צריך לבנות מעגל יותר מורכב. יש בעמוד של של התחרות מדריכים מדריך להוספת פוטנציומטר למאוורר. תעשה אותו דבר כמו שם כמספר המאווררים שלך. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שתחבר פוטנציומטר למאוורר בלי כלום בינהם, אם תוריד את המתח למאוורר ע"י סיבוב ל הפוטנציומטר, אז הפוטנציומטר יצטרך לספוג עד 2 W, דבר שישרוף אותו. ישנם פוטנציומטרים שמיועדים ל 2 W אבל כמו שאמרו קשה למצוא אותם בארץ ולכן אם אתה רוצה לעשות פאן באס עם פוטנציומטרים אז תצטרך להוסיף עוד רכיבים כגון: מייצב מתח, קבלים ועוד....

אם בכל זאת החלטת לעשות את זה, אז אתה יכול לפעול על פי הסכמה הבאה:

lm317%20rheobus2.jpg

כל הזכויות שמורות ל-Alianyn

אז לכל מאורר שאתה רוצה לחבר לפוטנציומטר אתה עושה את זה לפי הסכמה, כלומר הסכמה זה לפוטנציומטר אחד שמחובר למאורר אחד, אם תרצה לעשות 4 כאלו אז אתה עושה 4 פעמים את הסכמה הזאת.

בהצלחה :) ואם יש לך שאלות או בעיות אתה יודע למי לפנות :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי,תודה סוף סוף מישהו לפנות אליו כאן בלי לקבל  >:(.

אין דרך אחרת אבל,ואין מקום ידוע שמוכר כאלו של 2W?

בבקשה, חייב להיות בישראל מקום שמוכר כאלו של 2W אבל הבעיה היא למצוא את זה.

הכי טוב שתעשה בדרך שנתתי לך זה גם זול וגם לא קשה מדי.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם צריך לקנות את הרכיב LM317 כמספר

המאוררים שיש לך או שאפשר לעשות עם אחד כזה איכשהו?

ואם אני רוצה לעשות את זה אבל לא מעוניין בלד,

האם אפשר פשוט להוריד את הנגד והלד שיש שם?

והאם כל לד יכול להיות שם או שחייב להיות UB/רגיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם צריך לקנות את הרכיב LM317 כמספר

המאוררים שיש לך או שאפשר לעשות עם אחד כזה איכשהו?

ואם אני רוצה לעשות את זה אבל לא מעוניין בלד,

האם אפשר פשוט להוריד את הנגד והלד שיש שם?

והאם כל לד יכול להיות שם או שחייב להיות UB/רגיל?

הסכמה שנתתי זה למאורר אחד אז לכל מאוורר שאתה רוצה לחבר פוטנציומטר אתה צריך לקנות את כל הרכיבים, נגיד 4 מאווררים אז 4 מכל הרכיבים.

הלד ששם הוא רגיל לא UB, אם אתה רוצה להוריד את הלד אז אתה מוריד את הלד ואת הנגד שלו (הנגד של ה 460 אוהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...