מחשב לעריכת וידאו - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעריכת וידאו

geren

Recommended Posts

ג'יגה ראם

ותמצא איזה כרטיס מסך זול כמו gf4mx440 שיש לו גם dvi וגם bnc ותשים מתאם לdvi שיהיה bnc

מה לגבי הכרטיסי עריכה?

לי יש את הRT2000 וחוץ מזה שהוא חייב כרטיס מסך של מאטרוקס הוא אחלה כרטיס

חוץ מיזה, הRT2500 הוא בדיוק אותו כרטיס כמו הRT2000 רק בלי הכרטיס מסך..

וזה בדוק!

עכשיו, לי אישית לא יצא לראות את הDV500+ אבל לפי מה ששמעתי, הוא והמאטרוקס דיי זהים בביצועים.

ושוב. אתה חייב לקנות גם מוניטור/טלוויזיה 14/12 אינץ'. זה ממש לא נוח לעבוד בלי מוניטור

וזה גם אם אתה לוקח מסך אחד או שניים.

וזה אני אומר לפי נסיון אישי שלי של

עבודה בבית מול עבודה על אימק במתנ"ס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לתשומת לבך אני חושב שכדאי לך לשקול טוב טוב עשיתי איזה פרוייקט לחברת תוכנה וכרטיס עובד רע מאוד עם ה TYAN

פשוט לא הולך

אני מציע לשקול לקחת או לוח אם אחר או כרטיס עריכה אחר.

אוקיי, נלקח בחשבון

אתה יכול לפרט מה הכוונה ב- "עובד רע מאוד"?

האם מדובר בפיספוס פריימים או שהסינק לא מותאם לתמונה?

ג'יגה ראם

ותמצא איזה כרטיס מסך זול כמו gf4mx440 שיש לו גם dvi וגם bnc ותשים מתאם לdvi שיהיה bnc

מה לגבי הכרטיסי עריכה?

לי יש את הRT2000 וחוץ מזה שהוא חייב כרטיס מסך של מאטרוקס הוא אחלה כרטיס

חוץ מיזה, הRT2500 הוא בדיוק אותו כרטיס כמו הRT2000 רק בלי הכרטיס מסך..

וזה בדוק!

עכשיו, לי אישית לא יצא לראות את הDV500+ אבל לפי מה ששמעתי, הוא והמאטרוקס דיי זהים בביצועים.

ושוב. אתה חייב לקנות גם מוניטור/טלוויזיה 14/12 אינץ'. זה ממש לא נוח לעבוד בלי מוניטור

וזה גם אם אתה לוקח מסך אחד או שניים.

וזה אני אומר לפי נסיון אישי שלי של

עבודה בבית מול עבודה על אימק במתנ"ס...

הבנתי שה0 RT2000 מפספס פריימים, ושאר דברים לא נעימים, אבל הבנתי שזה תוקן ב- RT2500

חוץ מזה, לפי מה שאמרת, ה- 2000 וה- 2500 זהים, אבל הבנתי שב- 2500 יש כניסה דיגיטלית וב- 2000 אין

האם אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שה0 RT2000 מפספס פריימים, ושאר דברים לא נעימים, אבל הבנתי שזה תוקן ב- RT2500

חוץ מזה, לפי מה שאמרת, ה- 2000 וה- 2500 זהים, אבל הבנתי שב- 2500 יש כניסה דיגיטלית וב- 2000 אין

האם אני טועה?

כשאתה אומר דגיטלית אתה מתכוון לDV נכון?

אז יש בRT2000

כל הכרטיסים שהזכרת הם גם אנלוג וגם דיגיטל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע זה סופי שצריך שני מסכי 17"?

ואני אבנה עוד מעט מפרט אבל לפני שאני בונה אני צריך לדעת אם חשוב לך שיהיו שני מסכי 17" איכותיים או שזה ממש עניין שולי? או שאתה רוצה 19" ?

בקשר לשני , אני אראה לפי הכסף שיישאר במפרט אם שווה לשים שני . אם יהיה מספיק, אני אשים. אחרי שתענה לי על זה אתחיל במלאכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני מסכי 17 אינץ - כמעט סופי, נחליט יותר מאוחר כשנראה כמה מה התקציב במדוייק. מה שחשוב זה שהכרטיס מסך ייתמוך בשני מסכים ברזולציה גבוהה.

עריכה: האיכות של המסכים היא עניין די שולי, משום שהמחשב לא יריץ משחקים או תלת-מימד כבדות. מסך 17 אינץ רגיל, שיגיע ל- refresh rate גבוה בלי לעשות כאבי עיניים.

שני - אני עדיין בספק גדול לגבי הכדאיות של מערכת כזאת. עד כמה באמת יש ייתרון בביצועים (כשהימוש העיקרי, והיחיד, הוא עריכת וידאו)? האם הוא שווה את המחיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"עריכה: האיכות של המסכים היא עניין די שולי, משום שהמחשב לא יריץ משחקים או אפליקציות תלת-מימד כבדות. מסך 17 אינץ רגיל, שיגיע ל- refresh rate גבוה בלי לעשות כאבי עיניים."

1. אם REFRESH RATE גבוה מבחינתך זה 85Hz? זה זה מה שזה יגיע. למשהו יותר איכותי תצטרך לשלם בערך עוד איזה 300 ש"ח...... למרות ש85Hz זה מספיק.

2. בקשר לכדאיות של שני מעבדים, זה כדאי רק אם התוכנה PREMIER 6 או איך שלא קוראים לזה, תומכת בשני מעבדים. אם התוכנה לא, זה באמת יהיה בזבוז. אז תברר באינטרנט אם היא תומכת, כשתיהיה לך תשובה סופית אם היא תומכת או לא תודיע לנו, שנדע אם לשים שני מעבדים או לא.

תענה על 1 ו-2. (ולא, אני לא אלך לחפש לך אם התוכנה תומכת בשני מעבדים, תעשה את זה לבד...)

בקשר לכרטיס מסך, הכרטיס יהיה קרוב לוודאי G550 שתומך בשני מסכים... וגם איכותי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותגידו, DualHead שיש בסדרת מטרוקס, זה בעצם כמו שתי יציאות של מסכים נכון (זאת אומרת מה השוני בין DualHead של מטרוקס לבין סתם כרטיס מסך עם שתי יציאות למסך?)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DUALHEAD = שתי יציאות. מנסיון אישי ה RT2500 עדיף בקצת על פני ה DV500 בגלל היציאות האנלוגיות שלו (שוב פילטרים :)

שני בPREMIERE יעזרו מאוד בהפחתת זמן עריכת האפקטים ובדחיסה\פריסה.

שני מסכים זה בהחלט דבר שעוזר בעריכה אבל ממולץ מסך מחשב + או מוניטור 14" כדי לראות את התוצאה "על אמת".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי פה את התשובות לשתי השאלות: התוכנה תומכת בשני מעבדים, והכרטיס של מטרוקס כולל שתי יציאות. בייחוד חשוב כרטיס כמו של מטרוקס משום שאיכות 2D הגבוהה שגם ככה יורדת כשמחברים שני מסכים. אני מתחיל במלאכה עם מערכת שני מעבדים:

שני מסכי CTX PR705F 17".

מארז ENERMAX FS-710B 430W.

לוח אם ASUS A7M266-D זה לוח מבית טוב ולשני מעבדי ATHLON MP.

שני מעבדי ATHLON MP 2000+. אלו המעבדים הכי מהירים מסדרת MP, וחשוב שזה יהיה MP ולא XP. רק מעבדי ATHLON MP עובדים במצב דיואל (שני מעבדים).

שני זכרונות KINGSTON 512MB DDR 266MHz. סכה"כ יהיה לך 1GB זיכרון פנימי.

דיסק קשיח WD 120GB 7200RPM ATA100 עם 8MB באפר!!!!! חשוב להדגיש, יש דגם רגיל עם 2 מגה בית באפר, תבקש את הדגם עם 8MB!!! לא לטעות כאן. יש שני דגמים, אחד SPECIAL EDITION עם 8MB ויש את רגיל שהוא עם 2MB. תגיד בפירוש ותדגיש שאתה רוצה את הדגם עם 8MB. ונראה לי ש120GB מספיק. תוספת: אם לא אתה יכול לקנות שניים כאלה (זה לא יעבוד את התקציב... גם ככה לפי מה שחישבתי יישארו לך עוד איזה 1300-1400 ש"ח מיותרים), אז תדע שאתה יכול לקנות עוד אחד כזה אם אתה צריך הרבה הרבה מקום.

כונן פלופי רגיל 1.44 של TEAC, ואם אין אז מיצובישי. זה לא ממש משנה.......

כרטיס מסך MATROX Millennium G550 AGP 32MB, עם DualHead כמובן לחיבור שני המסכים.

כרטיס קול CREATIVE VIBRA 128 4D.... לא נראה לי שאתה צריך יותר מזה. תוספת: אם אתה צריך משהו איכותי, אז קח את CREATIVE AUDIGY 5.1 שעולה איזה 450 ש"ח יותר. אבל אם אתה לא עוסק במוזיקה אז זה יהיה ממש בזבוז (למרות שזה עדיין לא יחרוג מהתקציב).

CD ROM- X52 עובד בATA100 וזה טוב...

מודם למקרה שצריך, US ROBOTICS 56K PCI. אם יש ADSL, קח כרטיס רשת 3COM 3C905C-TX....

מקלדת MS KEYBOARD KEY... אם אתה צריך ארגונומית קח NATURAL PRO.

עכבר IFEEL MOUSE OPTICAL.

רמקולים ALTEC AVS300.

המחיר בלי התוספות שכתבתי, הוא 14,700 ש"ח כולל מע"מ, זה המחיר בערך, לא כולל שתי התוספות שרשמתי (תוספת לעוד דיסק קשיח 120GB, ותוספות לכרטיס קול איכותי יותר).

מערכת ממש חזקה.

הערה: במקרה ואתה לא תשתמש בתוספות של להוסיף עוד דיסק קשיח ויישארו לך עוד 1300 ש"ח פנויים (התקציב אמרת 16,000), אפילו אם תשדרג את כרטיס הקול ליותר איכותי, עדיין תוכל לעשות את זה: תוכל לשנות את שני המסכים לCTX PR711F במקום PR705F. ההבדל הוא ש711 מגיע לרזולוציות וקצבי ריענון הרבה יותר גבוהים... לא תיהיה לך בעיה לעבוד איתו ב100Hz למשל (אם כי אני לא בטוח שזה אפשרי לעבוד בקצב כזה גבוה עם שני מסכים יחד......). אבל אם יישאר לך כסף פנוי תדע. PR711F עולה 400 ש"ח יותר מPR705F, כך ששניהם ביחד זה תוספת של עוד 800 ש"ח למקרה שיישאר.

לילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם הכסף לא משנה אז למה שלא תלך על מערכת עריכה של avid כי זה מה שהולך היום אצל המקצוענים.

אמנם אם אתה מתעקש ללכת על הפרמייר והכסף לא משנה תקנה כרטיס 2500 או Pinnacle dv500 plus

שהם בסדר גודל של 700 עד 1000 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אם הכסף לא משנה אז למה שלא תלך על מערכת עריכה של avid כי זה מה שהולך היום אצל המקצוענים.

אמנם אם אתה מתעקש ללכת על הפרמייר והכסף לא משנה תקנה כרטיס 2500 או Pinnacle dv500 plus

שהם בסדר גודל של 700 עד 1000 דולר.

לא הבנתי מה אתה רוצה...

כתבתי בדיוק מה התקציב שלי, כתבתי שאני רוצה פרימייר, אפילו כתבתי שאני הולך או על המטרוקס או על הפינאקל..

לא הבנתי מאיפה באת פתאום!

בכל מקרה, מערכת מבוססת AVID כבר יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...