הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש! - עמוד 24 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיגיטלית שלי! Rev 2 ! נפתח מחדש!

Lumber_Jack Jim

Recommended Posts

• תגובות 920
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

compared it to a few others, like the Nikon 3500 and 4500 and Casio Z3. And Fuji 6901Z and A303.
The Z3 was HORRIBLE - noisy, bad flash, wierd auto-focus, the lot. It was great in every OTHER way - small, big LCD, nice interface, etc., but... no way.

:-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצער שאני מתפרץ לדיון ככה, אבל יש לי שאלה ממש חשובה.

מה בעצם היתרון של צילום במצלמה דיגיטלית ע"פ מצלמת רפלקס/קומפקטית חוץ מן התוצאות המידייות והעובדה שלא צריך סרט צילום?

אני לא שואל סתם...התוודעתי לכך, שמי שרוצה תוצאות יפות וחדות בצילום דיגיטלי צריך ציוד דיי יקר(ולא, צילומי מאקרו של פרחים ממש לא משקפים את איכות המצלמה.), בעוד שניתן להסתפק בקנייה של מצלמת רפלקס הרבה פחות יקרה אשר תיתן תוצאות(בכיוון מהירות תריס וצמצם מתאימים.) הרבה הרבה יותר טובות מאשר כל דיגיטלית אשר עולה פי 2 מאותה מצלמת רפלקס.

אז למה בעצם דיגיטלית? יש עוד יתרונות(אני מתכוון באיכות הצילום עצמו) מאשר אלו שהזכרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... אני ינסה להסביר לך את זה בהמשלה :

מה היתרון של לראות סרט בדיוידי בבית עם מערכת סאונד אדירה ומקרן שאפשר לראות בקולנוע בהרבה יותר זול ? הבנת בערך?

היתרון הגדול של דיגיטלית זה נוחות ושינוי אדיר באופי הצילום. וכיוון שסעיף הנוחות כזה חזק זה תופס חזק בשוק הביתי , הרבה יותר מאשר בשוק המקצועי.

בתכלס היתרון של לקבל את התמונות ישר על המחשב כאלבום תמונות ולקבל אותם מידית ולא לחכות כל פעם לסיים את הפילים (כולם מכירים את התופעה) ואז עוד ללכת לפיתוח לחכות לפיתוח והפורמט הממוחשב שאפשר לשלוח באימייל - כל זה בלי ממש להתאמץ, זה יתרון אדיר שצריך לחוות אותו בשביל להבין אותו. גם הקטע הפסיכולוגי שאתה לא מוגבל בצילומים ותוכל לצלם מה שאתה רוצה כמה שאתה רוצה זה גם יתרון לא רע. המסך הפנימי הופך את הצילום לחוויה אדירה כשנמצאים עם מספר אנשים ומוסיף לכל האספקט הרבה תוכן (ישר כולם קופצים לראות איך יצא או חושבים שצריך לצלם עוד פעם כי יצאו רע וכו'.. בחיים לא שמתי לב לחוויה הזאת בצילום בפילים רגיל שבד"כ מעיק על אנשים).

כל היתרונות האלו הרבה הרבה פחות מורגשים אם אין מחשב. אבל למי שיש מחשב זה יתרון אדיר סה"כ הרעיון המקורי (בדומה למוזיקה) הוא להעביר את כל נושא התמונות למחשב שנותן אירגון מידי ונוח ובלתי מוגבל.

עכשיו כנראה קצת לא הבנת נכון (לפי הצורה שבה שאלת את שאלתך) זה לא הבדל בין דיגיטלית לריפלקס או קומפקטית (כי שת שתי אלו יש גם בדיגיטלית) אלא הבדל בין מצלמה דיגיטלית לפילים. גם בדיגטליות יש מצלמות בכל הסקלות מקומפקטיות ועד מקצועיות. וכדי לקבל תוצאות טובות לא צריך את הציוד הכי יקר ממש לא, כמו שבפילים אתה קונה גם מצלמות רגילות של 600-1200 ש"ח ועדיין מקבל תוצאות טובות כל גם בדיגיטליות רתה קונה מצלמה ממוצעת ומקבל תוצאה טובה (בימינו). ועוד טעות נפוצה אנשים משווים דיגיטלית מול פילים בצורה של תמונה מפותחת מול תמונה על מחשב שזו כמובן דרך שגוייה ומטעה צריך להשוות שתי תמונות מפותחות - אחת מדיגיטלית ואחת מפילים.

וכמו ששמת לב - החסרון הגדול של הדיגיטליות זה המחיר , הכל יוצא הרבה יותר יקר אבל לרוב האנשים זה משתלם והם בהחלט מרוצים מתוספת הכסף האדירה. מבחינת המצלמה - פילים קומפקטית שעולה בערך 1000 ש"ח תעלה 1500-2000 ש"ח בצורה הדיגיטלית שלה ויש גם תוספת של בטריות וכרטיסי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמו ששמת לב - החסרון הגדול של הדיגיטליות זה המחיר , הכל יוצא הרבה יותר יקר אבל לרוב האנשים זה משתלם והם בהחלט מרוצים מתוספת הכסף האדירה. מבחינת המצלמה - פילים קומפקטית שעולה בערך 1000 ש"ח תעלה 1500-2000 ש"ח בצורה הדיגיטלית שלה ויש גם תוספת של בטריות וכרטיסי .

אני מודע לכך שיש מצלמות "רפלקס" או קומפקטיות דיגטליות, אבל החסרון האדיר שלהם זה המחיר הגבוה בהשוואה למצלמת רפלקס איכותית שתתן בדיוק את אותה תוצאה(ואף טובה במקצת) וזולה עשרת מונים מאותה מצלמה דיגיטלית.

אל תשכח גם שרוב האנשים רוצים לראות תמונה ממשית ביד, ולא סתם על צג המחשב, מה שמהווה חסרון עצום למצלמות הדיגיטליות, כן אני יודע שאפשר להדפיס בבית(מה שיקר להחריד וכולל פוטו טובה+דיו שנגמר דיי מהר+דפי פוטו) ואפשר גם להדפיס בחנויות צילום יעודיות(מה שיוצא זול יותר מלהדפיס בבית, אבל עדיין יחסית יקר ובעצם עושה את מה שהמצלמות הדיגיטליות באו למנוע, את פיתוח הפילם), עוד משהו, לעיתים התמונה בצג המצלמה הדיגיטלית נראית מצויין, וכשהצלם בא להדפיס, או אפילו לצפות בתוצאה על גבי צג המחשב, התמונה לא מתקרבת למצויינות שנראתה על גבי צג המצלמה, אין לי מושג למה זה קורה לפעמים, אבל זה קורה, גם במצלמות המקצועיות.

מה שבעצם אני מנסה לומר, זה שמי שרוצה לקנות בתקציב של 1000-1500 שקלים, ממש לא כדאי לו ללכת על דיגיטלית, איתה הוא יקבל תוצאות של מצלמת פילם קומפקטית של 500-600 שקלים, בטווחי מחירים יותר גבוהים זו כבר שאלה של כמה אותו אדם מוכן להשקיע.

לפעמים שיקול המחיר עולה על שיקול הנוחות במצלמה דיגיטלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל תשכח גם שרוב האנשים רוצים לראות תמונה ממשית ביד, ולא סתם על צג המחשב, מה שמהווה חסרון עצום למצלמות הדיגיטליות, כן אני יודע שאפשר להדפיס בבית(מה שיקר להחריד וכולל פוטו טובה+דיו שנגמר דיי מהר+דפי פוטו) ואפשר גם להדפיס בחנויות צילום יעודיות(מה שיוצא זול יותר מלהדפיס בבית, אבל עדיין יחסית יקר ובעצם עושה את מה שהמצלמות הדיגיטליות באו למנוע, את הפילם), עוד משהו, לעיתים התמונה בצג המצלמה הדיגיטלית נראית מצויין, וכשהצלם בא להדפיס, או אפילו לצפות בתוצאה על גבי צג המחשב, התמונה לא מתקרבת למצויינות שנראתה על גבי צג המצלמה, אין לי מושג למה זה קורה לפעמים, אבל זה קורה, גם במצלמות המקצועיות.

ואז אתה בוחר את התמונות שאתה רוצה (שאגב אפשר לחבר את המצלמה לטלויזיה כדי להראות לכולם) ומפתח אותן בחנות.

זה יוצא יותר זול כי לוקחים מחיר per תמונה, לעומת המחיר של קניית פילם+הכנסת הסרט לפיתוח+מחיר על כל תמונה- ואל תשכח שבזמן

הקרוב המצלמות האלה יעלמו והמחיר של הפיתוח דווקא יעלה, בדיוק כמו שקרה כשנכנס הצילום הצבעוני לאט לאט.

הבעיה של הצג היא בדר"כ הבהירות- 2 דברים:

- אפשר לכוון את הבהירות

- אפשר לתקן בפוטושופ

יש דברים שאפשר למצוא בדיגיטליות שאי אפשר למצוא במצלמות פילם. אתה יודע איך תראה העדשה של האולימפוס שלי, הC700, במצלמת פילם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז אתה בוחר את התמונות שאתה רוצה (שאגב אפשר לחבר את המצלמה לטלויזיה כדי להראות לכולם) ומפתח אותן בחנות.

זה יוצא יותר זול כי לוקחים מחיר per תמונה, לעומת המחיר של קניית פילם+הכנסת הסרט לפיתוח+מחיר על כל תמונה- ואל תשכח שבזמן

הקרוב המצלמות האלה יעלמו והמחיר של הפיתוח דווקא יעלה, בדיוק כמו שקרה כשנכנס הצילום הצבעוני לאט לאט.

זה קצת יותר מסובך מזה, קראת את הפסקה האחרונה בפוסט האחרון שלי?

ולמה בדיוק התכוונת כשאמרת " ואל תשכח שבזמן הקרוב המצלמות האלה יעלמו והמחיר של הפיתוח דווקא יעלה, בדיוק כמו שקרה כשנכנס הצילום הצבעוני לאט לאט"?

אילו מצלמות? פילם? אני מבטיח לך, שהם יישרדו בשוק עוד לפחות 10 שנים, אם לא יותר, ולמה שמחיר הפיתוח יעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתוח ש/ל עולה יותר מפיתוח צבעוני כיום. עד לפני כמה שנים טובות, העניין היה הפוך.

המחיר של הפיתוח רק יורד.

ולא התייחסת לזה שאין מחיר לפילם+הכנסת סרט לפיתוח+מחיר לתמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא משנה את העובדה שציוד דיגיטלי איכותי שמשתווה למצלמת רפלקס(פילם), יקר בכמה אלפי שקלים מאותה מצלמה, שתיתן(שוב! בשימוש מתאים) את אותה תוצאה! דבר שלא מהווה שום יתרון לציוד הדיגיטלי בנושא עלויות פיתוח משום שבסופו של דבר זה יוצא בערך אותו סכום(תלוי כמה תמונות אותו אדם מצלם) ואל תשכח שבמצלמה דיגיטלית אתה צריך לרכוש כרטיסי יקרים להחריד, "ומתקני פריקה" אם אתה עושה טיול ואין לך מחשב קרוב.

מה גם שמצלמות דיגיטליות נוטות לבזבז אנרגיה ללא היכר(בגלל הצג, ועוד כמה דברים שלוקחים המון אנרגיה..) מה שיוצר מצב שצריכים להחליף/לטעון סוללות כל כמה שעות של צילום.

אז לעלויות הפיתוח "האדירות" כפי שאתה טוען שיש למצלמות פילם יחסית למצלמות דיגיטליות מתגמדות לנוכח עובדות אלו.

שוב פעם, אני חוזר על מה שרציתי להבהיר לכל הגולשים בפסקה הראשונה. בסכומים של מתחת ל-1500 ש"ח אין טעם לקנות דיגיטלית! כל מצלמת רפלקס פילם בסיסית של קנון/ניקון יהוו אלטרנטיבה הרבה יותר טובה באיכות תמונה איכותית יותר ובאופציות מגוונות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יניר, אתה צודק במה שאתה אומר, במאה אחוז.

-אבל- זה לא אומר שמצלמת פילים שווה יותר

נכון, למי שיש 300 שקל, ללא ספק! שיקנה מצלמת פילים.

וללא ספק בנושא של איכות! אם תשקיע אותו סכום בדר"כ על מצלמות דיגטליות ורפלקס רגילות - הרגילות יקחו באיכות.

בזה אתה לחלוטין צודק.

אבל זה לא אומר שרגיל תמיד עדיף! אני לא יכנס לדברים שעוד קובעים אבל יש מחיר של פילים, נוחות, צורת עבודה,

צלמים נוח להם לערוך קודם , לקחת המון בלי לגמור סתם פילים... ואז לסנן את מה שאתה רוצה.

ועוד המון פרמטרים.

קאפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה לא אומר שרגיל תמיד עדיף! אני לא יכנס לדברים שעוד קובעים אבל יש מחיר של פילים, נוחות, צורת עבודה,

צלמים נוח להם לערוך קודם , לקחת המון בלי לגמור סתם פילים... ואז לסנן את מה שאתה רוצה.

ועוד המון פרמטרים.

ראה תגובות למעלה ;)

נכון, למי שיש 300 שקל, ללא ספק! שיקנה מצלמת פילים.

וללא ספק בנושא של איכות! אם תשקיע אותו סכום בדר"כ על מצלמות דיגטליות ורפלקס רגילות - הרגילות יקחו באיכות.

בזה אתה לחלוטין צודק.

זה בדיוק מה שאני מנסה לומר! אנשים חושבים שאם הם קונים כלשהי, בלי להתחשב במחיר ורק בגלל שזה "דיגיטלי" הם יקבלו איכות. המצב ממש לא ככה! בשביל לקבל איכותיות בצילום דיגיטלי צריך להשקיע, והרבה!

וצחי, אני בספק אם ישנה דיגיטלית ב-300 ש"ח אשר תתן תמונות טובות יותר מכל וובקאם מצוייה. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי ב25$ 128 מגה לאחת המצלמות אצלנו בבית. כמה זה במחיר, 4 פילמים, לפני פיתוח?

וזה לא מהזולים ביותר.

במתחת ל1300 באמת שאין מה לחפש דיגיטלית. במיוחד לא לאור ההבדלים. ב1500-1800 אפשר לקנות "אמיתית".

אם זאת היתה הכוונה שלך, הכל היה אי הבנה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני מנסה לומר! אנשים חושבים שאם הם קונים כלשהי, בלי להתחשב במחיר ורק בגלל שזה "דיגיטלי" הם יקבלו איכות.

גבר , אתה הראשון ששמעתי שטוען את הטענה המוזרה הזאת , מאיפה הבאת אותה ? אף אחד שאני נתקלתי בו ב"עולם" ואף בפורום ובתרד הזה לא חושב שמצלמה דיגיטלית נותנת תמונה יותר איכותית מפילים (וגם אי אפשר בכלל להשוות דבר כזה אלא להשוות ספציפית מול אחרת).

אז קצת טעית במה שהבנת - אנשים לא קונים דיגיטליות כי חושבים שזה תוצאה יותר איכותית (כחחח.. זה פשוט מגוכך שחשבת כך) , אלא בגלל שהם רוצים נוחות (שעולה בעשרות מונים על פילים) ומעבר וקפיצה לעולם המיחשוב ויתרונותיו בכל מה שקשור לצילום בצורה הכי נוחה ומיידית, זה הכל. וכן - בשביל זה משלמים יותר כמו כל דבר אחר בעולם (והמחיר יורד כל הזמן , אני עוקב אחריי העסק עוד מ97 בתקופה שדיגיטלית היתה "בדיחה של איכות") ונכון עדיין יש חסרון של חשמל ואף (למרות שכבר לא ממש לצלם היומיומי והמקצועי) אבל מי שחושב בכיוון לא יעדיף לוותר על הסופר נוחות והמיחשוב המיידי של התמונות בשביל לחסוך טעינות של בטריות - תחשוב על זה - יש כבר לא מעט משתמשים כיום.

באמת הבנת לא נכון - דיגטלית זה לא עניין של איכות אלא נוחות והתקדמות טכנולוגית בצילום , ועוד משהו שאי אפשר בכלל להתווכח איתו:

מאות מליוני אנשים סביב העולם לא טועים וכמו כן עשרות חברות ענק וקונצרנים ענקיים , עם זה אי אפשר להתווכח (אלא אם כן אתה רובין הוד הבודד של המצלמות שהולך להציל את כל המיליונים ;) ).

ועוד משהו לגבי צילום בכלל - לא קונים איכות בצילום , זה לא מחשבים וביצועים, אלא קונים לפי אופי הצילום, ריפלקס בידיים של הרבה אנשים תהיה הרבה פחות טובה (כשמתחשבים בכל מה שמענין במצלמה למשתמש ולרמת הידע והסבלנות שלו) מאשר קומפקטית אוטומטית זולה יותר ובעלת איכות נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...