למה אין כרטיס זכרון 1gb עם תזמונים טובים? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה אין כרטיס זכרון 1gb עם תזמונים טובים?

blade2

Recommended Posts

שלום, חברים.

אני קונה athlon64 3400, ובגלל שזה סוקט754 אין לו dual.

חשבתי לקנות 1GB בכרטיס אחד, אבל בכל מקום שחיפשתי גיליתי שהכרטיסים של ה 512 עולים על ה 1GB בהרבה מבחינת התזמונים.

לדוגמה- Kingston hyperx

יש את ה KHX3200UL/512 שהוא 512 עם CL-2, ונהדר בכל שאר התזמונים גם כן:

2-2-2-5-1 (ראו למטה קישור ל datasheet שלו)

לעומתו, יש את ה KHX3200/1G שהא 1Gb עם CL-2.5 ושאר התזמונים:

2.5-3-3-7-1 (ראו למטה קישור לdatsheet שלו).

ועכשיו לשאלות:

1) בהתחשב בזה שאני קונה מערכת שהיא single channel DDR, מה כדאי לי, שני כרטיסים של ה 512 שצוין למעלה, או ה 1gb שצוין למעלה?

2) האם יש 1gb עם תזמונים כמו של ה 512 שציינתי למעלה? אם אין, מדוע?

3) מה אומרים שאר המספרים בנתונים של התזמונים, לגבי הראשון אני יודע שזה מספר מחזורי השעון שעוברים מרגע קבלת פקודה עד לביצוע שלה, מה לגבי ששאר המספרים? עד כמה הם קריטיים?

4) וקצת הומור - תעלומה:

למה כל הכרטיסים ירוקים?!

הנה ה datasheets:

ה512

http://www.valueram.com/datasheets/khx3200ul_512.pdf

ה1gb

http://www.valueram.com/datasheets/KHX3200_1G.pdf

תודה רבה,

יניב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שסטיקים של 1 ג'יגה עם עם תזמונים לא משהו היא לא בגלל שהם מיועדים לשרתים (למרות שזה בעיקר מי שקונה אותם) אלא בגלל הקשיים בלהכניס ג'יגה בייט על סטיק (או 512 מגה על צד אחד שלו). צריך להשתמש ב16 צ'יפים של 64 מגה כל אחד כשבדכ הצ'יפים האלה באים ב32 או 16 מגה.

אם הזכרתם כבר BH5...

אתמול גיליתי שיכול להיות שה CMX256A 2x256 שלי יכולים להיות BH5 אם הם גרסא 1.1 וגם זכרתי שקניתי אותם די מהר אחרי שהם יצאו אז הסבירות גבוהה שהם 1.1. אז הסתכלתי, ראיתי שהם 1.2, ביררתי, הם CH5, נכנסתי לדיכאון קליני ולמצב קטטוני. אני יודע שזה לא קשור, אבל רציתי לחלוק את המקרה.

הסבר קצר על BH5

זה צ'יפ של Winbond שיוצר, אז הופסק, אז הומשך ואז הופסק סופית. מה מיוחד בסטיקים שבנויים ממנו (דוגמת ה lvl 2 Black) הוא שעם מספיק מתח הם יעבדו בתזמונים מאוד נמוכים בבאסים מאוד גבוהים. הצ'יפ הזה פשוט ממש ממש אוהב מתח, הוא מתחיל לתפקד ממש טוב ב3.3 וולט עד אפילו 4 (כשהסטנדרט הוא 2.5).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ytoleendodo או איך שלא כותבים ;)

winbond מדרגת את הצ'יפים שלה כעמידים ב- 3.6 כ- 24\7.

מה אתה אומר... לא ידעתי את זה. אבל Winbond לא מייצרת סטיקים (לא שאני יודע, אולי דרך חברת בת?) אז זה בכל זאת לא מפר את האחריות? ואתה מדבר רק על BH5, נכון? לא על שאר הצ'יפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, דיברתי על ה- BH5, זה הייחוד שלהם.

למרות שגם CH5 הם לא רעים בכלל!

אגב X-WARRIOR, מיקרון היא חברה עצמאית שמייצרת צ'יפים טובים. היא חברת בת שמשווקת את הצ'יפים ועושה להם rebrand, בדומה לטווינמוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתמול גיליתי שיכול להיות שה CMX256A 2x256 שלי יכולים להיות BH5 אם הם גרסא 1.1 וגם זכרתי שקניתי אותם די מהר אחרי שהם יצאו אז הסבירות גבוהה שהם 1.1. אז הסתכלתי, ראיתי שהם 1.2, ביררתי, הם CH5, נכנסתי לדיכאון קליני ולמצב קטטוני. אני יודע שזה לא קשור, אבל רציתי לחלוק את המקרה.

הממ (וסליחה על ההתפרצות לת'רד :P) אז אם יש לי

corsair CMX256A PC3000C2 (2x256)

ועל המדבקה שעליהם רשום v1.1 אז זה אומר שהם עם BH-5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, דיברתי על ה- BH5, זה הייחוד שלהם.

למרות שגם CH5 הם לא רעים בכלל!

אגב X-WARRIOR, מיקרון היא חברה עצמאית שמייצרת צ'יפים טובים. היא חברת בת שמשווקת את הצ'יפים ועושה להם rebrand, בדומה לטווינמוס.

זכרתי משהו כזה P= טנקס על התיקון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...