המחשב פתאום הוציא ריח של שריפה ולא נדלק יותר. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב פתאום הוציא ריח של שריפה ולא נדלק יותר.

shalabi

Recommended Posts

שלום רב,

יש לי מחשב (ראו מפרט) שנשאר דלוק 24/7

אתמול בלילה התעוררתי על ריח של שריפה חריף,ואז מיהרתי לכיוון המחשב וכיביתי אותו ישר.

ניסיתי לאתר את מקור השריפה במחשב אך ללא הצלחה.

היום בבוקר נסיתי להדליק אותו מחדש,אך המחשב לא נדלק בכלל,פתחתי את המארז וראיתי שהנורית של הלוח דלוקה, אבל המחשב מסרב  להידלק.

והבעייה השנייה שהמסך גם לא נדלק כשחיברתי אותו למחשב השני. וריח השריפה נדף ממנו.

מה יכול להיות הגורם לכך?

תודה.

המפרט:

לוחA7MD

שני 2000MP

RADEON9700PRO

ספק כח ENERMAX465

דיסק קשיח WD120GB

דיסק קשיח WD40GB

2X512MB ECC REGISTERD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יכול להיות קפיצת מתח ששרפה את המסך והספק, בתקופות האלה של השנה זה דווקא דבר חריג...

אם הספק היה נשרף רוב הסיכויים שלא היית רואה נורה על הלוח אם, תנסה לנתק את כל החוטים במחשב ולחבר חזרה

לנתק גם את כל הכבלים מאחורה, ולחבר רק כבל חשמל בחדר אחר, תנסה להדליק משם

נכון ששום דבר לא יעלה בלי מקלדת\עכבר אבל לפחות תראה אם נדלקות הנורות והמחשב עולה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפיצה/נפילה של מתח הכחידה לך את ספקי הכוח, עכשיו תקווה שספק הכוח במארז המחשב שלך לא לקח איתו ביחד את שאר הרכיבים (לוח אם, , כוננים אופטיים, כרטיסי הרחבה וכו').

מסך, במידה והוא במסגרת האחריות, יתוקן בלי שום בעיה. בדוק במהירות האפשרית נזק אפשרי לרכיבי המחשב ששבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיצב מתח לא היה מציל אותו, רק פיוז, בגלל זה אני אומר לכל בעלי המחשבים לשים את המחשב רק אחרי חיבור מגן

אם זה מוצרי "אדוויס" או סתם מפצלי שקטע עם מגן קפיצות מתח שפשוט נשרפים וצריך לקנות חדש (פתרון זול מאוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למייצבי מתח יש אחוזי בודדים בלבד בייצוב המתח.

אם הנפילה/קפיצה במתח חורגת מהתקן, המייצב פשוט לא יהיה יעיל. הפתרון, כפי שכבר נאמר כאן, הוא פיוז. בספקי איכות, כדוגמת אנטק ואנרמקס, ישנם פיוזים שניתצים במקרים כאלה. תוצאה - ספק לא פעיל.

בד"כ ניתן להחליף את הפיוז ולחזור לעבודה תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך לפי דעתי מת ....

ריח של שרוף ....יש נורות דולקות על לוח האם ...זאת אומרת שהספק עובד ולוח האם מקבל את המתח אבל המחשב לא עושה פוסט .....זה אומר מעבד ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב את הכותרות האלו של האשכולות...

"מכונית תופת התפוצצה לי ליד המחשב ועכשיו הוא לא נדלק יותר"

"מטאוריט פוצץ לי את הבית ועכשיו המחשב לא נדלק"

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...