בחירת מתאמי רשת mesh - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מתאמי רשת mesh

ishayh
 Share

Recommended Posts

שלום רב 

ברוך משפחתי שני בתים פרטיים במרחק של פחות מ 15 מטר האחד מהשני. (יש מרחק קטן יותר בפועל אבל עם הפרשי גבהים זה 15 מטר לכל היותר)

מדובר במשפחה בעלת אוכלוסיה מבוגרת.

אני מעוניין לחבר את האינטרנט של שני הבתים ברשת מש אחת עליה אני יוכל לשלוט מרחוק כדי למתן את הבעיות ככל שיהיו.

אודה למתן עצה, מה הנתבים המומלצים ביותר ליצירת מש רחוקת טווח במצב כזה?

כמו כן, האם עלי למקם את נקודת הגישה המרכזית בין הבתים על מנת שכל הנתבעים יהיו קשורים ליחידה המרכזית או שאפשר לקשר node אחד לאחר וכך ליצור שרשרת אספקה - כן איכות החיבור תרד אך זה פחות מפריע היות שמדובר המשתמשים מבוגרים שגם ככה לא ישתמשו באינטרנט סופר מהיר. 

לא מעוניין להתעסק עם כבלים, ולכן נדרש שהרשת תהיה אלחוטית לחלוטין.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

נעשה קצת סדר:

1. אין מערכת "הכי מומלצת" ל-Mesh ארוך טווח מה גם ש 15 מ' ממש לא נחשב למשהו מרוחק מידי, הכל עניין של תקציב ושימושים (כמות משתמשים\עומס\עוצמות\מה אתה מתכוון לעבור ב-15 מ' האלו וכו')

2. מערכת מאש יודעת להיות משורשרת אין עניין עם התחברות לנקודה ספציפית כל המוצרים שנגעתי בהם ידעו להתחבר לנקודה הטובה ביותר עבורם (כן שרשור כמו ששאמרת יפגע באיכות החיבור, עד כמה? קשה לדעת)

3. יחידת מאש 1 צריכה להיות מחוברת לתשתית (נחושת\סיבים) ואותה אפשר לחבר לכמה נקודות מאש נוספות שתרצה (כמעט)

4. אישית כדגם ביתי\כניסה מאוד אוהב את סדרת ה-Deco, קלה לתפעול מבחינת בהנחה ואתה לא צריך איזו הגדרה סופר מיוחדת וגם קיימים אפילו דגמים די חזקים אם נדרש.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

120 מ"ר.

הממ"ד כ - 10 מטרים ( בקו אווירי ישר ) מהמיקום של הראוטר,

לאחר 3 חדרים, שוב, עם הקירות של החדרים על הדרך.

זה המירב שהוצאתי ממי שביקש את העזרה ...  

איך היחידות יתחברו ? :nixweiss:

יש ראוטר, זהו. ( יעני, זה כבר לי אין מושג ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

הי,

נעשה קצת סדר:

1. אין מערכת "הכי מומלצת" ל-Mesh ארוך טווח מה גם ש 15 מ' ממש לא נחשב למשהו מרוחק מידי, הכל עניין של תקציב ושימושים (כמות משתמשים\עומס\עוצמות\מה אתה מתכוון לעבור ב-15 מ' האלו וכו')

2. מערכת מאש יודעת להיות משורשרת אין עניין עם התחברות לנקודה ספציפית כל המוצרים שנגעתי בהם ידעו להתחבר לנקודה הטובה ביותר עבורם (כן שרשור אלחוטי כמו ששאמרת יפגע באיכות החיבור, עד כמה? קשה לדעת)

3. יחידת מאש 1 צריכה להיות מחוברת לתשתית (נחושת\סיבים) ואותה אפשר לחבר לכמה נקודות מאש נוספות שתרצה (כמעט)

4. אישית כדגם ביתי\כניסה מאוד אוהב את סדרת ה-Deco, קלה לתפעול מבחינת אפליקציה בהנחה ואתה לא צריך איזו הגדרה סופר מיוחדת וגם קיימים אפילו דגמים די חזקים אם נדרש.

ראשית, מקדים תודה 

שנית, העניין הוא כזה, בתוך 15 מטר הללו שבין יחידת מאש אחת לשניה ישנם בערך 15 מר אווירי (מעט פחות) בהם יש שלושה קירות די עבים וככל הנראה מיסוך וויפי של שכנים נוספים.

השימוש, במקרה קיצון יהיה 2 טלויזיות חכמות, ו6-7 טלפונים הכל כל יחידת הקצה האחרונה, בדרך (יותר קרוב לראוטר) יהיו לפחות עוד 5 מכשירים.

עדיין עומד בהמלצתך לסדרת deco ? 

לפי הבנתי בכל מקרה עלי לרכוש 3 יחידות, האחת ישירות לראוטר, השניה קרובה לקיר החיצוני הקרוב ביותר לדירה השניה, והשלישית בדירה השניה, הבנתי נכון ? 

המליצו לי על חברת aruba התקציב לא נמוך פה אבל לא הייתי רוצה להשקיע יותר מידי על מוצר שאולי לא יהיה לי בו שימוש כלל לאחר רכישה (אם לא יעבוד כראוי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחדד,

ההמלצה שלי לסדרת דקו נובעת מנוחות וקלות תפעול המוצר לשוק הביתי. 

1. הזכרת את Aruba (HP) שכמו Ubiquity מיועדות לשוק העסקי ובהתאם גם רמת המורכבות של המוצר בפן הטכני והמחיר.

2. לרוב אלו מוצרים מבוססי ולא Stand alone בנוסף שרובם גם כאלה שדורשים חיבור קווי בלבד.

ההצעה עדיין רלוונטית, מלבד שרטוט מדויק של 2 המבנים יהיה קשה לדעת כמה יחידות אתה באמת צריך ואיפה כדאי למקם אותן. מה כן? סביר ש-2 יחידות צריכות להיות כמה שיותר קרובות מ-2 צידי הקירות (עד כמה שניתן, אין לי מושג איפה ממוקמת התשתית ביחס לקיר החיצוני המדובר ואין לי מושג האם ביחידת הדיור מעברו ה-2 אתה יכול למקם משדר 1 ובכך לכסות את כל היחידה) על מנת למנוע כמה שניתן רעשים ועדיין להצליח להגביר אות תקין ולא רעש, מה תהיה המהירות בקצה? קשה מאוד לדעת.

* תסתכל על x50 כסדרת הכניסה שלך ומשם אפשר רק לעלות בהתאם לתקציב.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...