מהירות רשת ביתית צונחת ל 100 מגה במקום 1 ג'יגה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות רשת ביתית צונחת ל 100 מגה במקום 1 ג'יגה

אחד שיודע
 Share

Recommended Posts

היי,

הקמתי בבית עם ציוד שלי הכוללת ראוטר מודם + ראוטר (שניהם Deco X60) המחוברים בניהם בכבל (CAT7).

המחשב הנייח שלי מחובר גם הוא בכבל לראוטר.

מהירות הגלישה שלי  (מול הספקית) היא 1 ג'יגה.

מסיבה לא ברורה, לעיתים המהירות גלישה בראוטר יורדת ל 100 מגה. שימו לב, הראוטר שהוא גם המודם תמיד נותן מהירות של 1 ג'יגה

זאת בעיה שמשגעת אותי כבר תקופה ארוכה, וניסיתי הרבה דברים כדי לטפל בבעיה. למשל היה לי סוויץ באמצע וביטלתי אותו כי חשבתי שזאת הבעיה, או שהחלפתי כבלים בחיבורים, או ריסטארטים לראוטרים ועדכונים, או סתם ניתוק וחיבור מחדש. כל הדברים שעשיתי לעיתים עזרו ואז מהירות הגלישה שלי הייתה 1 ג'יגה אבל למחרת (או אחרי שעה) זה חזר ל 100 מגה. כאילו הראוטרים עוברים לפרוטוקול אחר אחרי זמן מה.

אשמח לעזרה מה יכול לגרום לבעיה ואיך לטפל בה.

מצ"ב ארכיטקטורת הרשת בבית:

image.png.1378893fea31ff7341b5854be8673931.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

הבעיה יכולה להיות בכמה מקומות.

1. כבילה תקינה\לא תקינה שמידי פעם עושה דגרדציה ומסתנכרנת על 100Mbit במקום "להפיל" לך לגמריי את החיבור (יכול להיות לדוגמא סיכוך פגום או פינים\ראשים לא לחוצים כמו שצריך איפשהו בדרך)

2. מישהו ממוצרי הקצה (X60) מחליט שהוא מוריד את המהירות ל 100 שוב מפאת בעיה כלשהי בחיבור הפיזי עליו, גם הכרטיס הקווי של המחשב הנייח הוא אופציה.

- תצטרך לעבוד בשיטת האלימינציה על מנת לשלול כל פעם מוצר אחר

רעיונות שעולים ברגע:

* חיבור הנייח ל-X60 הראשון אם מתאפשר, גם על מנת לשלול כבילה לא תקינה ועל הדרך לבדוק אותו מול אחר.

* חיבור נייח\נייד אחרים לאותה נקודה של הנייח הנוכחי ובדיקה ארוכה לראות אם החיבור נופל.

* חיבור הנייח\נייד ישירות למתאם סיב וניסיון ל"חייג" ישירות מהנייח (PPPOE סביר להניח כתלות בתשתית) אם החיבור נופל ביותר ממחשב אחד יש סיכוי שהמתאם סיב עושה בעיות (מתחממים לעיתים קרובות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, תודה על התשובה.

האפשרות הראשונה סבירה כי אני יצרתי את הכבלים ולחצתי את הראשים. אבל מאוד מאוד הקפדתי שזה יהיה יסודי, ובכל זאת אולי הייתה טעות. בכל אופן כדי לשלול את זה החלפתי את הכבלים לאחרים חדשים שקניתי וזה לא עוזר.

יש כלי שאני יכול לבדוק האם יש כבל בעייתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...