מחשב גיימינג עד 10,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב גיימינג עד 10,000 ש"ח

Frozy
 Share

Recommended Posts

שלום.
אני מתכנן לקנות מחשב גיימינג.
יש לי כיוון שאני די מאמין בו, אבל מכיוון שלא בניתי מחשב כבר קרוב לעשור, רציתי לקבל חוות דעת והמלצות מהמבינים בתחום.
האם יש חלקים שכדאי להחליף? משהו מוגזם מדי/מעט מדי? גרסה דומה אך עדיפה של רכיב מסוים? יש חוסר תאימות מסוים שלא שמתי לב אליו? וכו'

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

9,000-10,000, לא הרבה יותר.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

משחקים, מקווה שיריץ משחקים בצורה טוב כמה שנים קדימה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

רצוי שיהיה כמה שיותר שקט, הגיוני שישמעו אותו בזמן עומס, אבל לא יותר מדי.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

ATX.
מעדיף שלא יעלה בהרבה על גודל המארז שצירפתי במפרט למטה (450x231x463mm), במיוחד ברוחב, אבל עם הגובה אני עוד יכול קצת לשנות אם זה חשוב.
מעדיף בלי אורות ובלי צד שקוף.

7. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

TMS חולון.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

כנראה בשבוע הקרוב, מקסימום שבוע הבא.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

כרגע משתמש במסך 1080p, אבל בעתיד הקרוב מתכנן לקנות מסך עם 120/144hz, , VRR וכו', אז שיקולי החומרה בהתאם.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:
מתחשב באפשרות להחלפת כרטיס המסך בעוד כמה שנים כי זה משהו שתמיד מתקדם בצורה משמעותית, והטובים יותר היום יותר מדי יקרים.
כנראה הולך עם כרטיס 16GB של כי אני לא מאמין שכרטיס עם 12GB בלבד יחזיק מספיק זמן,  ואין לNvidia כרטיס טוב עם מספיק VRAM במחיר נורמלי. (קראתי איך משחקים חדשים צריכים יותר ויותר VRAM, ואיך כרטיסי 8GB כבר הפכו ללא רלוונטים).

עוד לא בטוח ב100 אחוז לגבי גודל כונני הSSD אבל די בטוח לגבי הסוג, בינתיים שמתי 2 שונים במפרט.

הנה המפרט:
https://tms.co.il/index.php?route=product/configurator&configurator_id=417030

FrozyTMS.thumb.PNG.49c780e2e8a49f3b5315ce712892407f.PNG

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צהרים טובים - רועי מTMS - מס' דברים שאוכל להציע

אז ככה - https://tms.co.il/builds/417066

- למעבד-  הגזמת שם לגמרי,אין שום צורך בD15 למעבד הנ"ל,גם אוויר איכותי ב200 שח יכול לסחוב את ה7800X3D ללא שום בעיה

-מארז - הייתי יותר ממליץ על הP20 של אנטק,הוא הרבה יותר מאוורר ואיכותי מהבי קואיט (מה שכן חשוב ומשמעותי על בסיס הכרטיס מסך שיש לנו כאן שמניסיון אישי הוא די חם) + צירפתי לך מאוורר 1 נוסף להוצאת האוויר החם מאחורה

- - אין כאן צורך בספק כוח כל כך יקר,אתה יכול ב200 שח פחות לקחת את הCM שלא יורד בכלל מהקורסאיר מבחינת אמינות (ואפשר אפילו להגיד שמתעלה מבחינת האמינות שלו על קורסאיר,ספציפית הדגם הנ"ל זה בין הספקי כוח הכי טובים שיש מבחינת נתוני RMA )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

צהרים טובים - רועי מTMS - מס' דברים שאוכל להציע

אז ככה - https://tms.co.il/builds/417066

-קירור למעבד-  הגזמת שם לגמרי,אין שום צורך בD15 למעבד הנ"ל,גם קירור אוויר איכותי ב200 שח יכול לסחוב את ה7800X3D ללא שום בעיה

-מארז - הייתי יותר ממליץ על הP20 של אנטק,הוא הרבה יותר מאוורר ואיכותי מהבי קואיט (מה שכן חשוב ומשמעותי על בסיס הכרטיס מסך שיש לנו כאן שמניסיון אישי הוא די חם) + צירפתי לך מאוורר 1 נוסף להוצאת האוויר החם מאחורה

-ספק כוח - אין כאן צורך בספק כוח כל כך יקר,אתה יכול ב200 שח פחות לקחת את הCM שלא יורד בכלל מהקורסאיר מבחינת אמינות (ואפשר אפילו להגיד שמתעלה מבחינת האמינות שלו על קורסאיר,ספציפית הדגם הנ"ל זה בין הספקי כוח הכי טובים שיש מבחינת נתוני RMA )

שלום רועי.
כן, כנראה שבאמת כדאי לי לקחת את הקירור והספק שאתה ממליץ, תודה.

בקשר למארז, יש לי בעיה עם האחד הזה.
המיקום המתוכנן של המחשב הוא בשולחן, יש מקום בצד למחשב, ויש מדף מעליו שבו אני משתמש בשביל חיבורים/מפצלים לחשמל.
אני יכול להעלות את המדף עד רמה מסוימת כדי שיהיה מקום למחשב ולאוורור, אבל לא יותר מדי.
מכיוון שכל החיבורים במארז הזה נמצאים למעלה, בשילוב עם הגובה שלו, הוא יהיה בעייתי לשימוש.
זאת אחת הסיבות שבחרתי במארז של Be Quiet במקור, הוא נמוך יותר והחיבורים יותר מקדימה.
אבל אם אתה אומר שכדאי אחד יותר מאוורר, יש אחד אחר שמומלץ בהתחשב במגבלות האלה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Frozy

שלום רועי.
כן, כנראה שבאמת כדאי לי לקחת את הקירור והספק שאתה ממליץ, תודה.

בקשר למארז, יש לי בעיה עם האחד הזה.
המיקום המתוכנן של המחשב הוא בשולחן, יש מקום בצד למחשב, ויש מדף מעליו שבו אני משתמש בשביל חיבורים/מפצלים לחשמל.
אני יכול להעלות את המדף עד רמה מסוימת כדי שיהיה מקום למחשב ולאוורור, אבל לא יותר מדי.
מכיוון שכל החיבורים במארז הזה נמצאים למעלה, בשילוב עם הגובה שלו, הוא יהיה בעייתי לשימוש.
זאת אחת הסיבות שבחרתי במארז של Be Quiet במקור, הוא נמוך יותר והחיבורים יותר מקדימה.
אבל אם אתה אומר שכדאי אחד יותר מאוורר, יש אחד אחר שמומלץ בהתחשב במגבלות האלה?

תודה.

נסה לבדוק גם את האופציה הבאה אם תתאים לך - https://tms.co.il/builds/417119

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי מדידות, ולצערי זה עדיין די בעייתי.
האם יש מארז שמתאים לדרישות עם חיבורים מקדימה? (אפילו ב"קצה" כמו בBe Quiet).
אם לא, כנראה אצטרך להשיג מאריך/מפצל ולחבר מאחורה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

אז תשאר עם הבי קואיט אם אין ברירה,נצרף אז מאוורר 1 נוסף שיועיל לנו (גם אם זה במעט) - https://tms.co.il/builds/417209

מצטער "לנדנד" אחרי שהדברים כבר נראו סגורים, אבל ההכרזה המפתיעה של הRadeon 7900 GRE והביקורות אתמול גורמות לי לשקול אותו במקום ה7800XT.

האם ידוע לך אם הוא גם מתאים למארזים האלה? אם יש דברים נוספים שהוא משפיע עליהם? או שמוקדם מדי לדעת?
תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתאים הוא יתאים באותה מידה

אין כאן איזה "חידוש" אתה יודע

זה בדיוק אותו הדבר כמו מה שנוידיה עשתה עם גרסאות ,עינין של תמורה למחיר

מן הסתם שהוא יהיה טוב יותר אך גם יקר יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Frozy

מצטער "לנדנד" אחרי שהדברים כבר נראו סגורים, אבל ההכרזה המפתיעה של הRadeon 7900 GRE והביקורות אתמול גורמות לי לשקול אותו במקום ה7800XT.

האם ידוע לך אם הוא גם מתאים למארזים האלה? אם יש דברים נוספים שהוא משפיע עליהם? או שמוקדם מדי לדעת?
תודה.

בדקתי בשבילך והכרטיס יתאים למארז (אגב יש לי את אותו המארז בלבן עם כרטיס מעט גדול משלך). מבחינת גם אין לך בעיה. אני זוכר שבאחת הסקירות ראיתי שיש יחס דומה של ביצועים מול כסף (FPS per dollar) כשמשווים את ה 7900 GRE ל 7800 XT. לא בטוח איך המחיר מתורגם בישראל אבל אתה מבין את הכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...