שדרוג לטובת שימושים מגוונים, משחקים עריכה, פיתוח ועוד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לטובת שימושים מגוונים, משחקים עריכה, פיתוח ועוד

yz101
 Share

Recommended Posts

שלום רב לפורום, נעדרתי מפה תקופה ארוכה להחריד. המחשב הקיים:

I7 3770

לוח H67 ITX

קירור katana 3

זיכרון 2X8GB 1600 CL11

כונן 500GB SATA CT500MX

כ.מסך 2060 8GB

מארז QBX COUGAR

ספק MODULAR 550W Seasonic בן שנתיים.

למעט כרטיס המסך שעונה כרגע לפחות על צורכי הגיימינג, המארז (יש מגבלת מקום) והספק, אני מעוניין להחליף את שאר הרכיבים.

כמו שעינייכם רואות, אני לא משדרג את הפלטפורמה לעיתים קרובות. אבל כן משדרג במסגרת הקיים. (הלוח הקיים התחיל עם 2600 ומאוחר יותר שודרג ל3770).

התכנון הוא להחליף לוחו, מעבד, , זיכרונות, וSSD. כאשר המטרות הן לא להשקיע מעל ומעבר כרגע בדברים שאני מתכנן להחליף בהמשך.

אז במסגרת זה שהמערכת צריכה להישאר בתוך הQBX (מארז ITX) ובשאיפה לשדרג בהמשך האופציות הן:

1. ryzen 5 7600 / ryzen 7 7700  על אחד הלוחות: Gigabyte A620i AX או Gigabyte B650I ULTRA סביר שעם BOX.

2. i5 13500 עם לוח B760 ASUS Strix וקירור שיכול להיכנס לQBX.

3. i5 13500 עם לוח MSI MPG B760I EDGE WIFI  וקירור שיכול להיכנס לQBX.

מפאת אופי השימוש, בכל מקרה הבחירה תהיה לצוות 64GB של . אני יודע שזה די מבוזבז, אבל אני מוצא את עצמי מפרק גם את ה32GB של הmac book pro שלי בקלילות.

אני נוטה ללכת עם הפעם מהסיבות הבאות:

1. אנחנו עדיין בערך בדור הראשון לAM5. להבדיל מהדור האחרון שיוצא עכשיו לLGA 1700 כלומר שדרוג בהמשך יהיה בעייתי יותר.

2. דור 14 האחרון הוא ריפרוש ובכל מקרה לא יהווה אפיק שדרוג מהותי בהמשך.

3. האינטלים הנוכחיים צורכים המון חשמל וחמים בהתאם.

אני לא OC.

השאלות הקשות:

1. האם יש באמת סיבה לקחת את הלוח על פני הA620? אני לא מתכנן להשתמש בריבוי של כונני M.2 ולא מתכנן OC משום סוג. אבל כן מתכנן לשדרג מעבד בעתיד.

2. אם אני הולך עם 5 7600 / 7 7700 בשני המקרים הוריאנטים הרגילים, האם הקירור שמגיע איתם בBOX הוא סביר ומספיק? לא מדובר במחשב שהולך לטחון CPU במשך שעות על שעות כל יום. אם לא, איזה (לא נוזלי) יכנס בQBX ולא יתנגש בRAM?

מבחינת המחירים, ברור שיש הבדלים, אבל אני קונה את הדברים באמצעות שימוש בתווי קניה שונים, ככה שזה לא מאד קריטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...