בקשה למבחן ביצועים של משפחת 4060 מול 3060 על pci express 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למבחן ביצועים של משפחת 4060 מול 3060 על pci express 3

k534d
 Share

Recommended Posts

הי צוות האתר, יש מצב לקבל מבחן ביצועים של 4060/ti מול 3060/ti על מערכת Pcie 3.0. אם למישהו יש מבחני ביצועים כאלה אשמח לראות, מה שמצאתי זה כל מני ערוצים ללא שם ביוטיוב עם תוצאות לא החלטיות.

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מקווה שלצוות האתר יהיה את הזמן לבדוק את הכרטיסים הספציפיים .

דבר שני , אפשר לקבל קנה מידה לחשיבות בהתאם למבחנים אחרים.

הסברים איכותיים , כנראה רק מחר יהיה לי זמן .

מבחן ראשון לצד הנמוך.

https://www.techspot.com/review/2396-pcie-bandwidth-test/

לצד הגבוה

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4090-pci-express-scaling/18.html

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3080-pci-express-scaling/25.html

גבוה ישן 

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-pci-express-scaling/

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-gtx-1080-pci-express-scaling/

וכן, ברגע שמפעילים שיקול דעת, אפשר לקבל תמונת מצב טובה לגבי מה שלא באמת בחנו.

וחשוב מאוד - בינוני 

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6600-xt-pci-express-scaling/20.html

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמל'ק

בבסיס ה pcie אמור לאפשר לכרטיס המסך להעזר בזכרון המקומי אם נגמר לו הזכרון הגרפי.

בתכלס אם הגעת למצב שנגמר לך הזכרון הגרפי , מצבך רע מאוד, אל תגיע לשם.

המבחן הראשון בוחן כרטיס בינוני מינוס, ה5500 .

אפילו שהוא פשוט, לזכרון שלו יש רוחב פס של 220 גיגה.

לשם השוואה , לזכרון במהירות 3600 יש 28גיגה תאורטי שהופכים ל56 בערוץ כפול אבל בתכלס הם בערך 50 בעולם האמיתי.

מנגד,  כפי שראית , pcie4x16/x8 זה 32/16 ו pcie3x16/8 זה 16/8 .  ובקצה התחתון שנמצא גם במבחן, 4 גיגה ל pcie3x4 .

גם זה תאורטי והתכלס הוא יותר נמוך.

אני אומר מראש שאני בוחר 2 משחקים שבאים להראות 2 מצבים ספציפיים , זאת לא בחירה אקראית אלא מגמתית. יש בדרך עוד הרבה משחקים שמתנהגים קצת אחרת. אתה מוזמן לקרוא את המבחן המלא.

הפואנטה שלי היא שאפשר להפוך את הקיצון הרע לקיצון טוב עם מעט הפעלת שיקול דעת . ( לא לקחת כרטיס עם ממש מעט זכרון  ולדעת להרגיע את ההגדרות הגרפיות בהתאם לכמות הזכרון ,עם דגש על רמת הטקסטורות )

המבחן בא להראות את ההבדל בין כרטיס עם 8 שלא נגמר לו הזכרון הגרפי לכרטיס עם 4 שכן נגמר לו הזכרון הגרפי.

image.thumb.png.112bd236a08c9cb4addcec9c21342302.png 

ב f12021 אין בעיית

בכרטיס עם 8 גיגה , גם רוחב פס של 4 גיגה לא מזיז למשחק.

כשיורדים ל 4 גיגה, יש ירידה קלה בביצועים עם PCIE נורמלי ועוד נפילה קטנה עם PCIE ממש נמוך .

ההסבר לנפילה הזאת לדעתי  לא קשור לשימוש בזכרון המקומי אלא לבעיה שאפשר לראות עם כרטיסים כבדים - עומס יתר על ה PCIE של מידע שעובר בין המעבד לכרטיס המסך - זה צרות של עשירים וזה כאמור מגיע רק בנק' הקיצון של pcie3x4 ורק כאשר למעשה כרטיס המסך מצליח לעבד הרבה מידע וגם המעבד מצליח לעבד הרבה מידע והבעיה היא רוחב הפס של התקשורת ביניהם. 

לעומת זאת ,יש את watch dogs .

image.thumb.png.cea2f278068f62f1b15c46865adfad3d.png

כבר בירידה מ 8 גיגה ל 4 גיגה אנחנו מפסידים 10% ביצועים ממוצעים ויותר מהותי המינימום יורד ב 15%.

למעשה המשחק צורך זכרון על מנת לפצות על מחסור ב VRAM.

ברגע שאנחנו מגבילים את ה PCIE אז כמובן שאנחנו חונקים את המחשב עוד יותר.

בגדול המצב הוא שאם נגמר לך הVRAM אז יש נפילת ביצועים רצינית אפילו אם אתה על PCIE עם רוחב פס גבוה ועדיף להמנע מזה.

לרכוש כרטיס עם נמוך ועוד להפעיל אותו על pcie נמוך , זה כבר להוסיף חטא על פשע. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MHz on this card. It features 4864 SPUs along with 152 TAUs and 80 ROPs.

Compare those specifications to the GeForce RTX 4070 Ti, which comes with a GPU clock speed of 2310 MHz, and 12288 MB of GDDR6X running at 1313 MHz through a 192-bit bus. It also is comprised of 7680 SPUs, 240 Texture Address Units, and 80 Raster Operation Units.

Power Usage and Theoretical Benchmarks

Power Consumption (Max TDP)

GeForce 3060 Ti percentgreen.gif 200 Watts
GeForce 4070 Ti percentgreen.gif 285 Watts

Difference: 85 Watts (43%)

Memory Bandwidth

As far as performance goes, the GeForce RTX 4070 Ti should in theory be just a bit superior to the GeForce RTX 3060 Ti overall. (explain)

GeForce 4070 Ti percentgreen.gif 516096 MB/sec
GeForce 3060 Ti percentgreen.gif (Unknown) MB/sec

Difference: 516096 (-100%)

Texel Rate

The GeForce RTX 4070 Ti is a lot (approximately 159%) faster with regards to anisotropic filtering than the GeForce RTX 3060 Ti. (explain)

GeForce RTX 4070 Ti percentgreen.gif 554400 Mtexels/sec
GeForce RTX 3060 Ti percentgreen.gif 214320 Mtexels/sec

Difference: 340080 (159%)

Pixel Rate

The GeForce RTX 4070 Ti is a lot (about 64%) faster with regards to full screen anti-aliasing than the GeForce RTX 3060 Ti, and should be able to handle higher screen resolutions while still performing well. (explain)

GeForce RTX 4070 Ti percentgreen.gif 184800 Mpixels/sec
GeForce RTX 3060 Ti percentgreen.gif 112800 Mpixels/sec

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עונה באריכות בגלל שאני בספק אם צוות האתר ימצא את הזמן לבצע את הבדיקה – למרות שאני  כן מאמין שבדיקה כזאת תגיע מ techpowerup   או techspot  והשאלה הזאת עלתה לאחרונה לא מעט וגם אני לא הייתי סגור על הכל.

אז לסיכום  התשובה  הקודמת שלי   אפשר לומר שברגע שנגמר הזכרון הגרפי , כרטיס המסך צריך PCIE מהיר על מנת לפצות אבל גם ה PCIE הכי מהיר לא מפצה מספיק ומומלץ מאוד לא להגיע למצב שנגמר לך הזכרון הגרפי.

מצרף קישור לסכם את נושא הזכרון הגרפי .

אם מסתכלים על מבחנים רגילים , בממוצע של משחקים קצת יותר ישנים ,   ה 3070 יותר  חזק מה 3060-12 בלמעלה מ40% במשחקי  QHD .

במשחק הזה ( tlou )  שגוזל המון ה 3060 עובר את ה 3070 בביצועים בQHD  וזה רק בגלל ה VRAM.

המבחנים האלה התבצעו על מערכת ללא הגבלה  וזה אומר שה 3070 עובד עם pcie4x16 ועדין מקרטע

https://www.techpowerup.com/review/the-last-of-us-benchmark-test-performance-analysis/4.html

עכשיו נקפוץ רגע לצד הגבוה . ברור לנו שה 24 גיגה של ה 4090 לא הולכים להיגמר בקלות ,אז שימוש בזכרון מקומי לא רלוונטי. ההסבר של מי שעשה את המבחן הוא שעובר הרבה מידע בין המעבד לכרטיס המסך וצריך לראות איך זה משפיע . ככל שיש יותר FPS זה אומר יותר מידע שעובר ביניהם ובעקרון ככל שהרזולוציה יותר גבוהה אז כל תמונה זה יותר מידע. אבל בהסבר הזה יש הגיון לינארי שלא באמת מתממש ...

המבחן הזה בא לבדוק בעיקר את ההבדל בין pcie4x16 ( נקרא לו "מלא" )ל pcie4x8( 3x16 , נקרא לו "חצי")

בגלל שמסתבר שבלוחות למעבדי אלדר  ורפטור לייק , מי שמפעיל SSD על pcie5 מוריד את ה pcie4 של כרטיס המסך ל 8 , אפילו אם יש לו 4090 .

המבחן  בודק  גם את ה pcie2x16  ( שזה למעשה 3x8 ויותר רלוונטי לשאלה שלך כי מי שיחבר 4060 ל pcie3 יקבל את זה , נקרא לו "רבע" )

לפי ההיגיון הלינארי שהם מדברים עליו, אם ירידה לחצי מורידה קצת בגלל שאין מספיק רוחב פס , אז ירידה לרבע אמורה להפיל את הביצועים חזק וזה לא קורה.

נשווה בין החצי לרבע , למען האמת ההבדל בין החצי לרבע הוא יותר גדול מאשר ההבדל בין מלא לחצי , כך שזה רלוונטי לשאלתך.

בממוצע, אם אתה מפעיל 4090 על רבע במקום על חצי , אתה מפסיד 3-6% של ביצועים .  מה קורה בכל משחק? את זה אתה מוזמן לבדוק לבד  בקישור, קשה קצת להסביר כל דבר, כל משחק עובד קצת אחרת  ,למשל civ6 מפסיד המון ב 4k ומעט בFHD . מטרו מפסיד הרבה בירידה ממלא לחצי אבל בירידה מחצי לרבע שאמורה להיות יותר קשה הוא מפסיד  רק עוד מעט וגם זה בהתאם לרזולוציה.

תכלס , המבחן של ה 3080 הוא למעשה הכי מעניין. זה למעשה כרטיס יותר חזק מכל גרסה של 4060  אבל לא  בהמון, הוא שווה כוח  בערך ל 4070 .  והוא קנה מידה טוב לכרטיסים שאתה שואל עליהם .

אז ב 3080, ברמת הממוצע , הירידה ממלא לחצי שוות ערך להפסד של אחוז אחד בממוצע שזה זניח  והירידה מחצי לרבע זה עוד 3% שזה גם בהחלט נסבל .די מפתיע אבל לטובה מבחינתנו .

האמת שהמבחן הזה די מצדיק את הבחירה של NVIDIA  ללכת על pcie4x8 . במחשבים חדישים , ההפסד של עבודה בחצי במקום על מלא היא חסרת משמעות ובמחשבים ישנים  ה 3% הנוספים כשיורדים לרבע  הם זניחים כנראה יחסית לירידה מהמעבד היותר חלש. מן הסתם אם אנחנו הולכים למשהו שלא תומך ב  pcie4 זה הרי אומר מעבד יותר חלש וזה אומר שגם ככה הלקוח לא יקבל את מלוא הביצועים של ה 4060 .

אז למה אתה צריך לצפות ? אם תעשה מבחן מאולץ של מעבד חדיש וחזק שאתה רק חונק לו את ה PCIE, אתה כנראה תאבד כ 3 אחוזים בביצועים בכרטיסים כמו ה 4060\TI . וכלל הנראה לא תאבד כמעט כלום ב 3060 או 3060TI .  

אבל אם תעשה מבחן אמיתי של מעבד חדיש מול מעבד מיושן יותר שהוא ללא pcie4 , הנפילה תהיה יותר גדולה בגלל המעבד.  

בדיוק כמו במבחן שכן עשו כאן באתר .

https://hwzone.co.il/main-computers/מסע-בזמן-בדקנו-את-geforce-rtx-4060-של-gigabyte-עם-מעבד-מודרנ/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה מפורטת, ממה שאני מבין גם אם אני עם מעבד ישן ההבדל הוא לא כל כך נורא.

האמת ששקלתי לקנות את גרסאת ה 16 ג'גה כאשר היא תצא אבל אחרי שראיתי את מחירי גרסאת ה8 ג'גה באתרים הישראלים הזדעזעתי, 2000 שקל (התחלתי) לכרטיס הזה נראה לי מוגזם מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...