מחשב נייח לעבודה + צפייה בוידיאו 4-6K ידידותי לסביבה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לעבודה + צפייה בוידיאו 4-6K ידידותי לסביבה

Nadavr
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם/ן

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

ללא הגבלה אמיתית, אין צורך בהכי חזק או הכי חדש – חשוב חומרה אמינה ותואמת, ויכולת שדרוג לאורך שנים. מעיון במפרטים האחרונים כאן אני מבין שבטווח בין 4000-7000  אוכל לקבל מחשב שיספק את הדרישות שלי והרבה יותר..

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

א. עבודה - מחשב אמין!

ב. פגישות עבודה מרובות בזום או TEAMS + הוראה מרחוק (תרשימים ומצגות בהרצאות וכו')

ג. צפייה מרובה בתוכניות וסרטים בסטרימינג וגם בטורנט (אפשרות לדיסק קשיח מיוחד ומותאם, אם צריך).

ד. אפשרות לעריכה חובבנית של וידיאו ופוטושופ

ה. אפשרות למשחקים אם רוצים, בהגדרות בסיסיות, ללא צורך במהירות מיוחדת וכו'. המשחק האחרון ששיחקתי Heroes of Might & Magic VI

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אשמח להמלצה על מסך מומלץ לשימושים הנ"ל + לזום (ביחד או לחוד). כיום עובד עם 24" וזה סבבה, אפשר עד 27"

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב שקט אך לא היסטרי (נגיד מ 0 עד 10, אפשר לדעתי עד 4... רעש לבן קבוע ולא נדלק/נכבה)

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

ללא אורות או שאפשר לנתק את האורות/לכבות לחלוטין!

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

יש לי win7ultimate בקופסה סגורה שקניתי ממיקרוסופט ולא השתמשתי מעולם, האם הרישיון שלו יעבוד כיום עם win11? אם לא אז להוסיף.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אזור המרכז, אין העדפה. חנות אמינה עם אחריות (יתרון ל 3 שנים אחריות+)

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

חיבור מהיר לגיבוי הסלולר TYPE C וכו'. עם wifi מהיר וBT

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

*שיהיה מחשב שיחזיק לשנים - עם שדרוגים נדרשים (אני רגיל להחליף כל עשר שנים מחשב - יותר סביבתי ויותר נוח).

*עדיף 2 דיסקים - או פיצול דיסק אחד למערכת ושני למסמכים ומדיה - סידור נוח לגיבוי וגם לאפשרות פירמוט והתקנת מחדש.

*אם יש חומרה/תוכנה עדיפה לאבטחת נתונים - עדיף!

*עדיף צריכת חשמל ידידותית לסביבה ולא מפלצת זוללת חשמל קבוע וגבוה ללא צורך.

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שמחשב מוכן מהסוג הזה יתאים לך אמנם יש כאן חיסרון שא''א לעצב כל חלק ספציפי לצרכים שלך אבל תכל'ס הוא עונה על כל הדרישות + זה שהוא שקט, אלגנטי, בלי יותר מידי אורות ורעש, עם אחריות ל3 שנים, והוא סוס עבודה לצרכים שתיארת.

אם אתה מעדיף בכל זאת הרכבה עם אפשרות לבחור כל חלק בנפרד וכו', רק תגיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המסך לא הצלחתי להבין אם הוא במסגרת התקציב או מחוץ לתקציב, בכל אופן אם גיימינג זה לא הדבר שאתה עושה הרבה אז הייתי ממליץ להשקיע ברזולוציה יותר גבוהה ובפאנל איכותי על חשבון קצב הריענון ולקחת מסך כזה לדוג'.

נ.ב. גם עליו יש אחריות 3 שנים. 😉

נערך על-ידי ארי מילר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המצלמה, לא מכיר באופן אישי אבל בעבר המליצו לי על הדגם הזה לשימושים מהסוג שאתה מתאר (יש אופציות יותר יקרות אבל לא יודע כמה זה משתלם...)

נקודה ששכחתי לציין לגבי המחשב תצטרך לקנות מתאם בלוטוס אם תבחר ללכת על זה. (ברוב הנייחים המוכנים אין את הרכיב הזה...😉.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

היי,נשמח לסייע בקשר למפרט מתאים

-ניתן בבקשה לקבל תקציב סופי וכולל לרכישה ללא טווח? (הכוונה מה התקציב הסופי כולל הציוד ההקפי ומה שצריך)

כפי שכתבתי יותר חשוב שיתאים לשימושים ויאפשר שדרוג ושימוש אמין לאורך שנים.

סביב 6000 למחשב עצמו (אין צורך לקנות רישיון מע הפעלה, יש לי) (אפשר בהחלט אם זה משתלם יותר)

עד כ 1000 למסך לצפייה מרובה בתוכניות/סרטים/זום ועבודה משרדית

יש צורך גם במקלדת (אם אין חיבור יעודי למקלדת)

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ארי מילר

יש מצב שמחשב מוכן מהסוג הזה יתאים לך אמנם יש כאן חיסרון שא''א לעצב כל חלק ספציפי לצרכים שלך אבל תכל'ס הוא עונה על כל הדרישות + זה שהוא שקט, אלגנטי, בלי יותר מידי אורות ורעש, עם אחריות ל3 שנים, והוא סוס עבודה לצרכים שתיארת.

אם אתה מעדיף בכל זאת הרכבה עם אפשרות לבחור כל חלק בנפרד וכו', רק תגיד...

תודה רבה ארי! זו בהחלט אפשרות ונראה שקלטת בדיוק את הצרכים שלי :)

השאלה שלי האם במחשב כזה מתאפשר שדרוג/החלפה של רכיבים בעתיד אם יתעורר צורך או שזה מסובך כמו בנייד.

לגבי המעבד - האם זה סביר לקנות כיום מעבד ישן מדור 12? האם המעבדים של לא יותר טובים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה - הצעה מאיתנו (TMS) - https://tms.co.il/builds/358873

-כולל מעבד I7 13700 מהדור האחרון והעדכני של אינטל

-32GB 3600MHZ שיאפשרו לך הרצת מספר ישומים במקביל

- 3060 12GB - יתאים מעולה לגיימינג בינוני-כבד ב2K במסך שצירפתי להצעה

-בנוגע לנפח אחסון -הייתי מציע בשלב זה לקחת כרגע 1TB SSD ובעתיד אם יחסר לך תמיד תוכל לצרף עוד (מחיצות לא בעיה לעשות בהתקנה של הווינדוס)

-מארז - אם תרצה ניתן לשנות לאחד עם חלון / בצבע שחור,לא קריטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nadavr

תודה רבה ארי! זו בהחלט אפשרות ונראה שקלטת בדיוק את הצרכים שלי :)

השאלה שלי האם במחשב כזה מתאפשר שדרוג/החלפה של רכיבים בעתיד אם יתעורר צורך או שזה מסובך כמו בנייד.

לגבי המעבד - האם זה סביר לקנות כיום מעבד ישן מדור 12? האם המעבדים של AMD לא יותר טובים?

דור 12 הוא הדור היוצא, לא כל כך ישן...

האירוניה טמונה בכך שמדור 13 ל14 כבר לא תוכל לשדרג ךעומת זאת מ12 ל13 זה אמור להיות ממש קל.

לגבי במעבדים של להגיד עליהם שהם לא טובים לא יהיה נכון אבל מה לעשות שאינטל תמיד עוקפים אותם בסיבוב והם יותר משתלמים גם בתמורה למחיר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ארי מילר

האירוניה טמונה בכך שמדור 13 ל14 כבר לא תוכל לשדרג ךעומת זאת מ12 ל13 זה אמור להיות ממש קל.

לגבי במעבדים של AMD להגיד עליהם שהם לא טובים לא יהיה נכון אבל מה לעשות שאינטל תמיד עוקפים אותם בסיבוב והם יותר משתלמים גם בתמורה למחיר. 

שאלה נוספת לגבי המעבד - אם אני רואה נכון - כל הדגמים הם עם מעבד F - ולפי מה שקראתי זה אומר שבעצם אין כרטיס מסך נוסף BUILT-IN. זה מבחינתי חיסרון די גדול, גם מניסיון, אם כרטיס המסך נשרף או אפילו הדרייבר שלו לא הותקן כראוי - אין כל אפשרות לאתחל את המחשב.

אני מפספס משהו? יש דגמים של המחשב הזה (שנראה אכן מאוד נחמד) עם מעבד שכולל כרטיס מסך פנימי?

תודה על התשובות :) !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגבי הליבה הגרפית למרות שזה לא כ''כ קריטי כשיש לך אחריות של 3 שנים...

ברור שאשפר לאתחל את המחשב אבל צריך פשוט להחליף את הרכיב הבעייתי.

בכל אופן יש משהו דומה (3060 לא 3060 TI דגם מאד עדין של Acer אבל הוא עם אחריות שנה בלבד ממליץ בכל אופן ללכת על הלנובו כי החששות שהעלית הם לא חיסרון גדול מידי אמנם אין להם כרטיס מסך מובה אבל זה לא אמור להוות בעיה ותמיד תמיד אפשר לתקן... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ארי מילר

לגבי במעבדים של AMD להגיד עליהם שהם לא טובים לא יהיה נכון אבל מה לעשות שאינטל תמיד עוקפים אותם בסיבוב והם יותר משתלמים גם בתמורה למחיר. 

דור 12 האחרון לא משתלם באופן חד משמעי לקניה,בשום צורה ובשום פרוצדורה (אלא אם זה בחינם כמובן)

יש מעבדי 13TH I5 שחזקים יותר גם יותר מI9 של 12TH

ובטח שלא מומלץ לקנות מחשב ממותג מוכן מראש - מפרט מחשב קונים בהתאמה אישית של הרכיבים לצרכי הלקוח בלבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Kirill-TMS המפרט ''במקרה'' תואם את כל צרכי הלקוח וזה מה שחשוב בעיני בכל אופן אישית אני גם מרכיב את המפרטים שלי לבד אבל למחשב מותג יש כמה מעלות שרלוונטיות לדרישות של פותח הדיון, לא מתווכח שיש לדור 13 יותר חזקים, אבל כרגע זה בכל אופן לא נצרך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nadavr

שאלה נוספת לגבי המעבד - אם אני רואה נכון - כל הדגמים הם עם מעבד F - ולפי מה שקראתי זה אומר שבעצם אין כרטיס מסך נוסף BUILT-IN. זה מבחינתי חיסרון די גדול

כל מחשב שנעשית בו עריכת ווידאו,

כדאי מאוד שיהיה עם מעבד עם ליבה גרפית מובנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי לאחרונה הרכבה למישהו בסגנון יותר קומפקטי ונקי אז הנה מפרט יותר עדכני שמותאם לצרכים שלך בדגש על חלקים שקטים, קומפקטיים, וללא וכו' המפרט אמור לצאת ממש נקי, קומפקטי, ויפה (מהניסיון עם המארז המגניב הזה)

מעלות: דור 13, ומעבד עם גרפית...

חסרונות: זכרונות , אין אפשרות לשדרג לדור הבא בעתיד (בלי להחליף לוח), אבל כן יהיה אפשרי להחליף לi9 מאותו דור וכמובן לשדרג ואחסון וכו'

שים לב: המארז זמין ב2 צבעים (שחור,לבן,)

נערך על-ידי ארי מילר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...