מפרט למחשב נייח לגיימינג עד 6000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב נייח לגיימינג עד 6000 ש"ח

NRT
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,
המפרט בשביל חבר. אני פחות מעודכן בשוק ובחלקים היום אז הייתי שמח לקבל איזשהו מפרט ואולי לשאול שאלות אח"כ.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 6000 +-
2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? משחקים
3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ומסך)? לא
4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא
5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? חשוב אבל לא דילברייקר
6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? אין הגבלה
7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך תוכנות, מעדיף הרכבה בחנות
8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה לחנות, איזור חיפה
9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)? עכשיו בינואר
10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג? לא
11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם \ מסך כזה או אחר) הדברים הרגילים, שום דבר מיוחד
12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: מתכנן לשחק על 1080P.

תודה לכל העוזרים!

נערך על-ידי NRT
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי יואב,

כרגע יש לו מסך 1080P שעובד ב 60 הרץ ואני מניח שבעתיד כשיתפנה עוד כסף הוא ישדרג מתישהו.
לא היינו רוצים להגביל את המערכת ל 60 הרץ כמובן.
אשמח אם גם תוכל להתייחס לבילד של intel vs במידה ויש מנצח ברור.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטווח של 6000 ש"ח רוב המשקל ילך לכרטיס המסך . 

זה אומר שצריך לצמצם כמה שאפשר את העלות של השילוש - מעבד , לוח וזכרון.

הדור החדש של עובד רק עם DDR5 שעולה בערך כפול מ והלוחות גם לא זולים אז זאת לא אופציה מוצלחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://tms.co.il/builds/343602

זה בסיס ,  צריך לשייף קצת . FHD זה קצת יותר טריקי כי לשם שינוי יש עומס על המעבד.( כמובן שלא ב 60 הרץ ) 

לגבי מארז וספק כח , זה כרגע די placeholder . 

בשביל לשפר מעבד צריך לרדת ל 3060 ti או ללכת על 6700xt ואז משתחרר 600-700 ש"ח ללכת על מעבד יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן , ירדו  , 32 גיגה  של 5 עולה 650 במקום 400 של 4  . 

הבעיה האמיתית מבחינת מעבד היא שעדין לא יצאו מבחנים למעבדי 13400/13500/13600 שכבר כן נמצאים בחנויות .

אם הולכים על זול אז לוקחים דור קודם של 12400-12600 . 

אם רוצים לתת בוסט למעבד , צריך קנה מידה להשוואה בין 7600 ל 13500  ואין  משהו רשמי

( ה13500 מגיע עם יותר ליבות מה 13400 וכנראה שהוא שווה תוספת של פחות מ 100 ש"ח ) .

אפשר להניח שיצאו מבחנים השבוע או לכל היותר בשבוע הבא . 

אתה צריך לחשוב קצת  vs

3060ti  זה החל מ 2200 ש"ח . 

3070 עולה כמו 3070 TI ולכן לא רלוונטי.

למעט חיה לא מוכרת כמו זה :

https://tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=107749

3070ti  בארץ עולה כמעט 3000 .

מנגד, 6700xt עולה  1900-2000.

בלי RTX ובלי , אין ספק ש 6700XT עדיף ( תמורה למחיר )  אבל אלו דברים שקיימים וצריך לתת להם משקל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=281206

זה מפרט מפלונטר ( בפלונטר ה 6700xt יותר זול )  .

אומר שוב , מארז וספק עם אפס מחשבה , רק טווח מחיר

וזה עם :

https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=281207

בסוף המחיר דומה . ויש מרווח בשביל לקחת 3060ti במקום ה 6700xt

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא כמה FPS כרטיס המסך באמת מוציא.

נגיד במבחן המצורף שני המעבד החדשים הם דומים  וה 12400 המיושן משתרך מאחור .

אבל זה מבחן ב FHD  עם rtx4090 . 

כמה עומס באמת יש על המעבד עם כרטיס יותר חלש ?

אם נניח שאתה כן עובד עם והדילמה היא 3070ti+12400 או 3060ti+13600kf , אני חושב שמנק' מבט של גיימינג טהור  עדיף ללכת על המעבד המיושן  

אבל בתכלס, אם רוצים להיות מאוזנים , אז אפשר למשוך קצת את התקציב ולקחת 13500 עם 3070ti . 

( המפרט ב TMS   עם תוספת של 400 ש"ח ) 

1080P.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי אני חושב ש 16 ג'יגה יספיקו עבור משחקים ב 1080P לעת עתה. אם ישדרג מסך בעתיד וישחק על 2K ויחסר זיכרון תמיד אפשר לשדרג לא? כי זה פשוט לשלם כפול על ה בשביל 32 ג'יגה. מה דעתך?

לגבי מעבד בחשיבה שלי תמיד עדיף לקחת מעבד כמה שיותר חזק עבור future proofing שכן כרטיס מסך אפשר לשדרג עם הזמן במידה וקונים מסך חדש. אני מזכיר לך שכרגע הוא על 1080P עם 60 הרץ כך שהוא לא ירוויח הרבה עם כרטיס חזק יותר מאשר 3060 או ה counterpart.
ואני חושב שעדיף הדור הכי חדש (13th) עם K variant רק בשביל האקסטרה clock speed? (הוא לא מתכוון לעשות OC). מחשבות?

לגבי מארז וספק אפשר להחליט בסוף כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כותרת - יכול להיות ש 7600 הוא לא כזה חתול בשק כמו שחשבתי ...

ציטוט של NRT

לגבי RAM אני חושב ש 16 ג'יגה יספיקו עבור משחקים ב 1080P לעת עתה. אם ישדרג מסך בעתיד וישחק על 2K ויחסר זיכרון תמיד אפשר לשדרג לא? כי זה פשוט לשלם כפול על ה RAM בשביל 32 ג'יגה. מה דעתך?

יותר משתלם 32 , אבל כן , עולה בערך כפול. אתה חוסך 200 או 300 ש"ח ל או 5 בהתאמה. 

כמובן שאתה צריך 2 של 8  ואז בעתיד הוא ירכוש 2 נוספים.

אתה צריך לבדוק איך הלוח והמעבד מתנהגים עם 4 סטיקים , יש עם זה עניינים של הגבלת מהירות.

מנגד, יכול להיות שעד שהוא ירחיב , 2 של 16 במהירות טובה יעלו  300-400 ויהיה עדיף פשוט להחליף את הקיים .

ציטוט של NRT

לגבי מעבד בחשיבה שלי תמיד עדיף לקחת מעבד כמה שיותר חזק עבור future proofing שכן כרטיס מסך אפשר לשדרג עם הזמן במידה וקונים מסך חדש. אני מזכיר לך שכרגע הוא על 1080P עם 60 הרץ כך שהוא לא ירוויח הרבה עם כרטיס חזק יותר מאשר 3060 או ה AMD counterpart.
ואני חושב שעדיף הדור הכי חדש (13th) עם K variant רק בשביל האקסטרה clock speed? (הוא לא מתכוון לעשות OC). מחשבות?

בשביל future proofing צריך לדעת לקרוא את העתיד ובדיוק נגמר לי הקפה.

השאלה היא האם העתיד הוא מסך fhd@144+hz  או qhd@144 או בכלל

שים לב שגם עם rtx4090, ההבדל בין 13600K ל 7600 במשחקים הוא זניח והוא קטן ככל שהרזולוציה עולה:

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5-7600-cpu-review

יש שם גם גרף של QHD . 

ציטוט של NRT

כאמור , אני מחכה למבחנים שיצאו לדור 12 ללא K . אתה לא רוצה מעבד K בשביל 200MHZ שהם אפילו לא 5% , אבל ככל הנראה אתה כן עשוי לרצות אותו כי המעבדים ללא K יגיעו בעצם עם ליבת ולא

*** במבחן שצרפתי , מעבדי אינטל  עובדים עם ddr5 . בדור 12 זה זניח, בדור 13 זה נותן שיפור על פני .

אם אנחנו לוקחים דור 13 עם , צריך להוסיף 150-200 ש"ח ללוח עם והזכרון כמובן יותר יקר, 380\720 ל 16\32 . 

מבחינת ביצועים במשחקים , אפשר להניח שמעבד 13600k עם יהיה שווה ערך ל 7600 עם PBO . 

PBO זה OC אוטומטי ע"י הלוח  בהתאם לטמפ' , עם גוף של  150-180 וואט המעבד אמור לעבוד על PBO בלי שום בעיה לחלוטין ץ

*** כמובן שמעבדי זורחים במשימות MT בגלל שיש ב 13600 עוד 8 ליבות efficiency 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כמה פעמים אפשר לצעוק שלוח עם 6+2+1 לא מתאים ל i5  ?!

המינימום זה  ככל הנראה Gigabyte B660M X DDR4   וגם זאת פשרה .

צריך גולש נפרד שימזער את הנזקים

במפרטים שמפזר אדון רועי בפורום .....

מעניין היכן ההנהלה, ליאור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...