No Signal - נפתר רק לאחר הדלקת המחשב כמה פעמים מחדש - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

No Signal - נפתר רק לאחר הדלקת המחשב כמה פעמים מחדש

serg90
 Share

Recommended Posts

היי,

ברשותי מחשב לא ישן כל כך:

2600x / 16GB RAM / 1080GTX / 550W Gold

כשרק את הכרטיס מסך קניתי מיד שניה עם קנית המחשב.

לאחרונה אחרי ריסט או הדלקה של המחשב מחדש, מהשניה שאני מדליק אותו, אני לא מצליח לקבל אות לא במסך מחשב (DP), ולא בטלוויזיה (HDMI) שמחוברים אליו.

כמובן שניסיתי לנתק כל אחד מהם ולנסות בנפרד, אבל שום דבר לא עוזר עד שאני מכבה את המחשב ידנית בעזרת כפתור שעל המארז, ומדליק מחדש.

בהתחלה היה מספיק לי לעשות את זה פעם-פעמיים, אבל לאחרונה זה מחמיר יותר ויותר, ורק עכשיו חזרתי על הפעולה הזאת 7 פעמים כדי שיעבוד. כבר מתחיל לחשוש לכבות אותו או לבצע ריסט.

- החשד שלי כמובן זה הכרטיס מסך, אבל אין לי דרך לאמת את זה.

- , וינדווס ותוכנות למיניהן מאמין שלא, כי גם את כל מה שקורה לפני טעינת המערכת הפעלה אני לא רואה (הלוגו "AORUS" של הלוח-אם שתמיד מופיע לדוגמא).

- ספק כוח? דאגתי לקנות איכותי, לא יודע מה אפשר לבדוק לגביו.

האם יש דרך לנטר את הבעיה?

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבדה הייתי בודק כל חלק בנפרד: זיכרונות/כרטיס מסך/ספק כח

היות ואנחנו לא במעבדה - במו שאמר  Jabberwock 

תתחיל בבדיקת הזיכרונות - ראשית נקה את המגעים שלהם

בהצלחה

אשמח לדעת אם הצליח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי בעזרת התוכנה הזו:

https://hcidesign.com/memtest/download.html

במשך כמה שעות, ולא קיבלתי שגיאות.

ספק כוח אין לי מושג איך אפשר לבדוק אם בכלל, וכרטיס מסך פשוט להריץ מבחני מאמץ?

מזמן לא התעסקתי בזה, אז אשמח לקבל הכוונה לתוכנות (רצוי חינמיות) מומלצות.

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את OCCT:

https://www.ocbase.com/download

פעם היה לי מקרה קצת דומה לשלך, בהפעלה "קרה" של המחשב, המחשב לא היה מזהה את הכונן איחסון. רק לאחר כמה הפעלות מחדש הוא זיהה אותו. מסתבר שכבל החשמל אליו היה מחובר קצת עקום. לאחר סידורו הבעיה נפתרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי מבחן מאמץ ב-OCCT, והכל נראה תקין. ללא קריסות או שגיאות.

שמתי לב אבל שזה לא מפעיל עומס על הכרטיס מסך, אלא רק המעבד.

איזו תוכנה מומלצת כדי לבדוק את הכרטיס מסך?

עריכה: טעות שלי, שמתי לב שיש שם עוד מבחנים, בנוסף למעבד. כרגע מריץ אותם ומעדכן.

נערך על-ידי serg90
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תופעות כאלה זה כמעט תמיד או (סבירות הכי גבוהה), או כרטיס מסך, או ספק (לדעתי סבירות הכי נמוכה).

כשיש תקלה משמעותית בזכרונות - אין דבר כזה שזה עולה רק אחת לכמה פעמים, ואחרי זה עובד תקין שעות/ימים. תקולים לרוב מקריסים את המחשב תוך שניות עד דקות. לרוב אפילו מערכת ההפעלה לא תספיק לעלות ואם כן, תקרוס עם תקלות מוזרות ואקראיות. כנ"ל מעבד, אלא אם זו תקלה מאוד ספציפית, וממילא תקלות במעבדים הן נדירות יחסית.

לעומת זאת - , ספק וכרטיס מסך - הם רכיבים מורכבים עם הרבה מעגלים חשמליים וקווי מתח שונים. כשמדליקים מחשב, יש תהליך אוטומטי של בדיקת תקינות שבו מלא רכיבים קטנים במערכת אספקת החשמל בודקים שהכל תקין מבחינת מתחים, זרמים וכו'. ואם משהו לא "נראה" להם - הם יעצרו את תהליך העלייה. לרוב מעגלי הבדיקה האלה הם גם מחמירים: כדי שלא יקרה מצב שהמחשב נדלק ואחר-כך עובד לא טוב - הסטייה שתכשיל אותם היא נמוכה יותר ממה שתאורטית אפשר לעבוד איתו. לכן הרבה פעמים - הקטע ה"קשה" הוא ההדלקה - ואם הצלחת לעבור אותה, המחשב יכול לעבוד יציב יחסית גם הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימתי להריץ את כל המבחנים שיש ב-OCCT מלבד אחד שבתשלום (3D Adaptive), ולא קיבלתי שום שגיאות.

מאז פירסום השירשור, השארתי את המחשב דלוק במשך כל הזמן, ואכן עד עכשיו הכל עובד תקין ללא שום תקלות, שזה די תואם את מה שציינת QttP.

חושד שזה עניין שקשור לחשמל אצלי בסלון. בנוסף ל- האישי שיש לי, יש לי גם לפטופ עבודה שכל הזמן היה נכבה כשהייתי מחבר אותו לחשמל בסלון. מאז שהתחלתי לחבר אותו לנקודת חשמל שונה עם כבל מאריך, הוא הפסיק עם הכיבויים.

אז אני מעריך שיכול להיות שנגרם נזק כלשהי לאחד מהרכיבים שציית QttP בגלל משהו עם החשמל בסלון.

האם יש לי דרך לבדוק את זה בעצמי, או שזה דבר שניתן רק לבדוק במעבדה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כשהעברת את הלפטופ לנקודת חשמל אחר, הבעיות שם פסקו? האם ניסית להעביר את המחשב הזה לנקודת חשמל אחרת?

גם במעבדת מחשבים סטנדרטית לא תמיד יידעו לבדוק דברים עמוקים הקשורים לחשמל. צריך פה ידע באלקטרוניקה. מצד שני, כשיש ידע כזה, גם עם ציוד ביתי אפשר להגיע רחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ללפטופ זה עזר, והיום קיבלתי מהעבודה אל-פסק לראות אם זה יכול לעזור לבעיה. אנסה לחבר גם את ה- שלי אליו ואראה אם זה יעזור על הדרך.

וחשמל זה לא בדיוק התחום שאני מבין בו, אז אני מסיק שאין לי כל כך דרך לנטר את הבעיה, מלבד אולי להשאיל כרטיס מסך מחבר ולראות האם עם כרטיס מסך אחר זה קורה או לא?

ספק יהיה קצת יותר בעייתי להחליף לבדיקה, ולוח-אם לא באמת ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז אחרי כמה ימים שבחנתי את זה לאחר חיבור לאל-פסק, נראה שהבעיה נפתרה.

מאמין שאפשר לשלולל את הכרטיס מסך והלוח-אם (אחרת זה היה ממשיך), ואני מסיק שמדובר בספק כוח, כי עניין הבעיית חשמל אצלי בסלון זה משהו מוכר בזכות הלפטופ, שכנראה לא הצליח להתמודד עם תדר לא סדיר (או מה שזה לא יהיה), בזמן שכנראה הספק ב- הוא יותר איכותי ולכן היה מסוגל להתמודד עם זה לאורך כמה שנים טובות, עד שגם הוא "הדרדר", ועכשיו לא מצליח להתמודד עם זה יותר באופן עצמאי.

בכל מקרה המון תודה לכל מי שניסה לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...