שדרוג מעבד+לוח אם+RAM למחשב גיימינג עד 6,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד+לוח אם+RAM למחשב גיימינג עד 6,000 ש"ח

Medox
 Share

Recommended Posts

אהלן,
יש לי מחשב נייח מתיישן שרובו נקנה לפני 9 שנים. משמש כמחשב לגיימינג וגם כמחשב ראשי. מרגיש שכבר לא סוחב בקלות משחקים של השנים האחרונות בהגדרות גרפיקה בינוניות+.
בשנים האחרונות שדרגתי בו את כרטיס המסך ל-GTX 1070ti ואת ההארד דיסק העיקרי מ-HDD ל-.
אני מבין שהצעד הבא הוא החלפת מעבד+לוח אם+RAM ואשמח להמלצות. חשוב לי שהמפרט החדש ייתן לי שקט לכ-5 שנים מבחינת שדרוגים, למעט החלפה של כרטיס מסך.

מפרט נוכחי שלי:

מעבד:
Intel i5 3570K @ 3.40GHz vy Bridge 22nm Technology
RAM:

8.00GB Dual-Channel @ 799MHz (9-9-9-24)
לוח אם:
ASRock Z77 Pro4 (CPUSocket)

כרטיס מסך:
4095MB NVIDIA GTX 1070 Ti (MSI)
ספק כח:
Seasonic S12II 520W
קרור למעבד:
Scythe Mugen III REVB
מארז:
Antec P280
אחסון:
Crucial MX500 1TB

מסך:
AORUS FI27Q

פורמט:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

6,000. אין לי הערכה טובה של מה ובכמה כדאי לשדרג. גמיש למטה ולמעלה לפי הצורך.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

גיימינג. משמש גם כמחשב ראשי לשימוש משרדי של הכנת מצגות, קריאת PDF.
משחקים - Eternal, Overwatch, Witcher 3, Sleeping Dogs, Prodeus

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

אין צורך.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

מעדיף להשאר עם המארז, וספק הכח הקיימים שלי במידת האפשר.

כרטיס מסך, כונן - נשארים.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

חשוב שבעת Idling לא ירעיש כמו טרקטור.

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

אין הגבלה לגודל, אין צורך באורות.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין צורך במע' הפעלה או .
מעדיף החלפה של הרכיבים בחנות.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אין העדפה לחנות ספציפית. איזור המרכז.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

שבועות קרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?
לא מבין באוברקלוקינג (אז לא), יציאות C יהיו גימיק נחמד אבל לחלוטין לא נדרש.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

יש מסך FI27Q, מקלדת, עכבר, ...

תודה רבה לעוזרים!
Medox

נערך על-ידי Medox
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Medox changed the title to שדרוג מעבד+לוח אם+RAM למחשב גיימינג עד 6,000 ש"ח

בבקשה,הצעה מאיתנו (TMS)  - https://tms.co.il/builds/325263

תוכל לחבר את הGPU + הנוכחים שברשותך ללא בעיה

אם תרצה תוכל לגשת איתם אלינו לאחר ביצוע ההזמנה ונרכיב לך אותם גם בשמחה במחשב החדש ללא עלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Kirill-TMS

בבקשה,הצעה מאיתנו (TMS)  - https://tms.co.il/builds/325263

מפרט הזוי, במקרה הטוב !  :kopfpatsch:

הממממ

אולי כבוד הנציג יבין שהצעות כאלה פוגעות בשם החנות

ואינן כדאיות לטווח הארוך ?  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מוגזם אני לא חושב שאתה צריך כרגע יותר מלוח b660m נניח זה https://www.amazon.com/-/he/gp/product/B09QH5MFMN?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1&linkCode=ll1&tag=pcbuilding215-20&linkId=c44dc633fe5dee2cc5a8c9fd50e7364f&language=he_IL&ref_=as_li_ss_tl

מעבד i5 12400 או 12600 (ייתן לך יפה יותר לשדרג בעתיד מבחינת הכרטיס מסך ואותו עדיף לקנות בארץ  ב ksp נניח https://ksp.co.il/web/cat/2..31635..41..7..30121

וראם מכל סוג שהוא ddr4 עם 3200\3600 מגה הרץ אמור להספיק לך אני למשל משתמש בזה https://www.amazon.com/dp/B07T26FP12?psc=1&linkCode=ll1&tag=pcbuilding215-20&linkId=f9997dccce6c054aa33eb2671268bbe8&language=he_IL&ref_=as_li_ss_tl

ואני חושב שלשדרג לדיסק מסוג די הכרחי כבר היום בפרט אם אתה מדבר על החמש שנים הקרובות

אבל !!! אם יש לך 6000 שקל תזרוק את המחשב הזה (אני מתכוון תמכור ביד 2) או משהו כזה ותתפנק על מחשב חדש לגמרי לא עדיף ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ארי מילר

אבל !!! אם יש לך 6000 שקל תזרוק את המחשב הזה (אני מתכוון תמכור ביד 2) או משהו כזה ותתפנק על מחשב חדש לגמרי לא עדיף ?

שתי סיבות - 1. המטרה שלי היא לשדרג את המחשב, לא להוציא 6,000 ש"ח :) אם אני יכול לשדרג בצורה טובה מעבד+לוח אם+RAM בחצי מהמחיר (לדוגמה) אז זה מה שאבחר...
2.
מעדיף שלא לעשות מזה פרוייקט גדול של מפרט למחשב חדש + למכור מחשב ישן.

בנוסף, מה היתרון בשדרוג לדיסק על פני מה שיש לי היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Medox

שתי סיבות - 1. המטרה שלי היא לשדרג את המחשב, לא להוציא 6,000 ש"ח :) אם אני יכול לשדרג בצורה טובה מעבד+לוח אם+RAM בחצי מהמחיר (לדוגמה) אז זה מה שאבחר...
2.
מעדיף שלא לעשות מזה פרוייקט גדול של מפרט למחשב חדש + למכור מחשב ישן.

בנוסף, מה היתרון בשדרוג לדיסק NVMe על פני מה שיש לי היום?

גם מהירות קריאה וכתיבה של חמש גיגה בשניה בכוננים הסטנדרטיים מהסוג הזה וגם מערכת הפעלה שעולה הרבה יותר מהר  והעיקר המחיר לא כזה גבוה ביחס לכוננים הssd הרגילים לדוגמא https://www.amazon.com/-/he/סמסונג-טכנולוגיית-למשחקים-MZ-V8V1T0B-AM/dp/B08V83JZH4?crid=30IFWSQD5TJLK&keywords=nvme&qid=1664539894&qu=eyJxc2MiOiI2LjUwIiwicXNhIjoiNS44MCIsInFzcCI6IjUuMzcifQ%3D%3D&sprefix=nvme%2Caps%2C671&sr=8-4&th=1&linkCode=ll1&tag=pcbuilding215-20&linkId=8b40927e7a2c42752fcf11ea00d3f29f&language=he_IL&ref_=as_li_ss_tl

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה כולם חופרים לך יותר מידי.

ההצעה של TMS ממש לא במקום חוץ מלדחוף לך משהו שאתה לא צריך.

תקשיב להצעה של Moon-Mage , תיכף יוצא דור 13 אז תחכה קצת אם חיכית עד עכשיו.

גם אם לא תלך על הדור החדש , המחירים של הדור הקודם ירדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צדק במה שאמרתם לגבי דור 13 אבל אם אנחנו מסתכלים על מחיר וצרכים אני לא חושב שלגיימינג צריך יותר מזה מה שכן נכון הוא שצפויה ירידת מחירים קלה על דור 12 כשדור 13 יצא כך שמהבחינה הזאת זה גם משתלם בפרט שהsocket הוא אותו דבר בשני הדורות מה שיאפשר לך תמיד לשדרג לדור הבא ללא החלפת הלוח שלך אז תעשה את השיקולים שלך ותתחדש !

נערך על-ידי ארי מילר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארי מילר - שהsocket הוא אותו דבר בשני הדורות מה שיאפשר לך תמיד לשדרג לדור הבא ללא החלפת הלוח שלך אז תעשה את השיקולים שלך ותתחדש ! - ------ אתה מסתם מבלבל ואין קשר למה שרשמת , הוא נמצא בדור ממש ישן אז לא רלוונטי בכלל.

אם היה לו דור 12 זה נכון אין טעם לקנות את דור 12 , עדיף 13 עם שקט לכמה שנים טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של regev80k

ארי מילר - שהsocket הוא אותו דבר בשני הדורות מה שיאפשר לך תמיד לשדרג לדור הבא ללא החלפת הלוח שלך אז תעשה את השיקולים שלך ותתחדש ! - ------ אתה מסתם מבלבל ואין קשר למה שרשמת , הוא נמצא בדור ממש ישן אז לא רלוונטי בכלל.

אם היה לו דור 12 זה נכון אין טעם לקנות את דור 12 , עדיף 13 עם שקט לכמה שנים טובות.

לא דיברתי על הדור של הלוח הנוכחי שלו אלא על הדור של הלוח שהמלצתי לו (הb660) !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

מפרט הזוי, במקרה הטוב !  :kopfpatsch:

הממממ

אולי כבוד הנציג יבין שהצעות כאלה פוגעות בשם החנות

ואינן כדאיות לטווח הארוך ?  

הנציג מבין היטב את הטופס ואת מסגרת התקציב של הלקוח,והמפרט בהתאם לכך

אי אפשר להמליץ על משהו שעוד לא הושק לציבור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...