ייעוץ מפרט מחשב עריכת וידיאו לפני רכישה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ מפרט מחשב עריכת וידיאו לפני רכישה

פבלו
 Share

Recommended Posts

היי,

מצרף שני מפרטים רגע לפני רכישה.

המטרה של המחשב היא עריכת וידיאו. 

התקציב המקורי היה 10 אלף, אבל החלטתי להשקיע קצת יותר, אחרת אני צריך להתפשר על דברים שאני מעדיף שלא 

https://tms.co.il/builds/323027

https://startpc.co.il/build/media/build/build.php

במקרה והלינק של starpc אינו עובד. המפרט כמעט זהה לראשון.

ההבדל היחיד הוא:

לום אם

ASUS TUF -PLUS WIFI D4

כרטיס מסך

Asus TUF 3080 OC Edition 12GB GDDR6X 

אני סגור על רב החחלקים, אבל רציתי לדעת אם יש משהו שכדאי לשנות או משהו שכדאי לי לשים לב עליו.

1. הספק הכי גדול שלי הוא הספק כוח. אני לא יודע אם 850 מספיק או עדיף לי לקחת יותר, או שיותר זה בזבוז.

2. חנות אחת מציעה כרטיס מסך של gigabye והחנות השנייה , כל השאר זהה (חוץ מהמחירים כמובן)

3. חשבתי לקנות wd SN850 לזכרון. את האמת את צריך מהיר עבור ה-2TB יותר ולכן הלכתי על הסמסונג. 

4. אין לי מושג אם אני צריך home או pro  

תודה

נערך על-ידי פבלו
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

הלינק השני חסום

לא רואים את המפרט

אני אנסה לתקן.

אבל המפרט של startpc הוא זהה חוץ משני הבדלים: 

לום אם

ASUS TUF -PLUS WIFI D4

כרטיס מסך

Asus TUF 3080 OC Edition 12GB GDDR6X 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז באלף ומאתיים שקלים ?

לא נסחפת ?

חלונות תמיד עדיף PRO.

לגבי ספק כח - אז קח 1000 וואט.

לא כזה ביג דיל.

כבר שכחתי למה המערכת.

אאל"ט, זה לדה ווינצ'.

עדיף את הכסף למארז להעביר ל 12900 וקירור מתאים.

ועדיף עוד יותר לחכות עוד טיפה לדור המעבדים החדש .....

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

מארז באלף ומאתיים שקלים ?

לא נסחפת ?

חלונות תמיד עדיף PRO.

לגבי ספק כח - אז קח 1000 וואט.

לא כזה ביג דיל.

כבר שכחתי למה המערכת.

אאל"ט, זה לדה ווינצ'.

עדיף את הכסף למארז להעביר ל 12900 וקירור מתאים.

ועדיף עוד יותר לחכות עוד טיפה לדור המעבדים החדש .....

לפי דעתי ההשקעה במארז הזה שווה את המחיר. הקירור שלו מצוין, אין לי צורך לבזבז כסף על מאווררים טובים נוספים, כי הסטוק הם טובים. ובסה"כ זה לא הבדל משמעותי כזה במחיר מול טובים אחרים. זה השיקול שלי לפחות. 

לגבי , האם יש כרגע טעם ללכת על 11 בשלב הזה. אני מבין שיש איתו עדיין הרבה בעיות ואולי עדיף להישאר עם 10. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום פבלו, כאדם שעובד בתחום כמה תובנות...

נתחיל מזה שאינטל וגם משיקים בקרוב דור חדש של , אז... לפני הכל תבדוק אם שווה לך לחכות ?

אגב, משיקה בקרוב את סדרת כרטיסי 4000.

במידה וכל הנ"ל לא רלוונטי לך ויש צורך מיידי במחשב, בבקשה...

א. עריכת וקומפוזיציה עדיין לצערי דורשים ביצועי בודדת הטובים ביותר, לכן אני ממליץ לך לרכוש את 12900K במיוחד שחשוב לך לעבוד על טיים-ליין עמוס בצורה חלקה וברזולוציה גבוהה בזמן אמת.

ב. חשוב מאוד למערכת כזאת! יש המון רינדורים ומאמץ של כל המערכת. אוויר לא בא בחשבון פה!
    רעש וחום יפריעו לך לעבודה... ממליץ על נוזלי איכותי של קורסייר או משהו בסגנון עם רדיאטור גדול.

ג. כרטיס גרפי, חשוב! אבל אפשר לחסוך פה כסף כי למשל ההבדלים בין 3070 ל-3080 בעריכת הם בסביבות 5-10%...
   אתה חוסך לא רק בכסף גם בצריכת חשמל, כרטיס 3070 אפילו גרסת ti שלו לא תדרוש מעבר ל-850W.

בנוסף לזה, יש לך נשק עוצמתי במעבדי שהרבה לא מודעים לכוחו, intel quick sync תומך בקודאקים שלא נתמכים ע"י NVIDIA          והשילוב של  quick sync יחד עם ה-GPU יספק לך ביצועים מעולים!

ד. אחסון מדיה מאוד חשוב במיוחד אם אתה עובד עם תכני RAW. , השילוב האידיאלי זה מהיר לתוכנות דיסק מכני גדול.

אפשר גם לשלב קטן ומהיר לצורך disk cache. המלצה שלי ראשי למערכת 1-2 טרה, דיסק מכני 7200RPM נפח 4 טרה, 256-512 ג'יגה לצורך disk cache לא חייב SSD מהיר במיוחד.

לסיום, זיכרון מאוד חשוב לכן תדאג שיהיה לך חריצי הרחבה פנויים לשדרוג בעתיד, 64 ג'יגה לא יספיק לך בעתיד אם תיכנס לפרויקטים מורכבים מאוד בעתיד. מערכת הפעלה חשוב גרסת PRO, כדי שתוכל להפעיל את מערכת הגיבוי של WINDOWS וכמובן תמיכה בכמות גדולה יותר.

לגבי איזה גרסה של WINDOWS... ממליץ על 11 תומכת טוב יותר במעבדי AL של אינטל, תמיכה מובנת ב- ובקרוב... 12 תצא המעבר יהיה יותר קל ומהיר לחלונות 12 מאשר מחלונות 10. אני עובד עם WIN 11 פרו כבר המון זמן ולא היו לי בעיות! אחלה מערכת וגם יפה אסתטית.

בהצלחה... וחג שמייח.

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

הוא עובד בדה ווינצ'י .....

מצויין השילוב של intel quick sync יחד עם GPU הכי טוב שם.

בכל מקרה, רוב העורכים עובדים בשלל תוכנות כי לפעמים לקוחות מביאים פרוייקטים בפרמייר או בסוני וגאס.

לפרנסה לא מספיק עריכה צריך גם להיכנס למושן גרפיקס וקומפוזיציה באפטר... יש המון עבודה בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...