שידרוג מעבד + לוח אם עד 1000 שקל - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מעבד + לוח אם עד 1000 שקל

iveco
 Share

Recommended Posts

דקה 3:30 יש את הגרף המעניין. הרבה לוחות לא מחזיקים את המעבד בעומס במהירות מלאה. הרבה מתחממים יותר מידי.  80  ל VRM זה בערך הגבול העליון שאתה רוצה למעבד שהוא בלי OC .  אתה יכול להיות בטוח שכל לוחות ה  510/610/410 הם פחות טובים מהכי פחות טוב ברשימה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

דווקא בסירטון הזה ה H510 נותן ביצועים יותר טובים מה B560

זה לא מה שהסרטון מראה, אולי יש דגם H510 ספציפי שיותר טוב מה-B560 הכי גרוע אבל בכל מקרה הוא מפסיד ל-B560 טוב.

בכל מקרה פספסת לחלוטין את הפואנטה של שני הסרטונים שמראים בדיוק למה לא כדאי לקנות את הכי זול גם אם הנתונים על הנייר נראים לך מספיקים.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי התאוריה שלכם עם או בלי עדיף לקחת את הציפסט Z , אני משחק מדי פעם , עורך וידאו מדי פעם אני בעיקר פותח מלא דפדפנים , , , תוכנות ברקע בשביל זה צריך Z ? או B ? מדי פעם יש לי לאג' במאמץ יכול להיות שזה קשור לציפסט של הלוח והתחממות של המעבד ? מה שכן המעבד שלי עומד בממוצע על 36 מעלות קשה לי להאמין שהוא הבעיה .

image.png.9fad16e1335be3297eca3612ce367360.png

נערך על-ידי iveco
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך הגבלת תקציב , כדאי לקחת לוח אם טוב וחזק ולרוב לוחות מבוססי  יהיו יותר טובים.

לרוב האנשים יש הגבלת תקציב ולכן צריך לחפש עסקה משתלמת . 

יש  גם לוחות  מבוססי שהם דפוקים , נתקלתי בPOST של מישהו ברדיט שרכש לוח z590m של גיגהבייט יחד עם i7-11700 או 10700  והלוח לא מצליח להחזיק את הבוסט   כי זה לוח עם אספקת מתח חלשה מידי  והוא לא נתן על זה את הדעת מראש. 

מעבדי מהדורות האחרונים צורכים הרבה חשמל .

זה אומר שאם רוצים שהם יעבדו עם BOOST מלא לאורך זמן צריך לוח שיכול לתת הרבה חשמל לאורך זמן בלי להתחמם יותר מידי.

יש לוחות "חכמים " שמגבילים מראש את כמות החשמל שהם נותנים למעבד כי הם יודעים שאחרת הם יתחממו  יותר מידי .

יש לוחות פחות חכמים שכן מנסים לתת למעבד הרבה חשמל , מתחממים ואז מורידים עומס כי הם עובדים על הקצה מגיעים לנק' קיצון .

בסרטון שאתה הבאת אפשר לראות כמה דברים:

הלוח של ה 510 נותן הכי פחות חשמל .

הלוח של ה 510  נותן הכי פחות   ביצועים ב cs:go . 

בבדיקת cinebench הלוח של ה 510 נותן רק 70% מהביצועים שלוח איכותי נותן . 

יש לוח אחד של גיגהבייט שהוא ממש מוזבל ולא כדאי לגעת בו .

יש לוח אחד של עם צ'יפסט 560 שנותן ביצועים כמעט זהים לכל הלוחות ה Z590  והוא נראה כמו עסקה טובה ,חבל שהוא מתחמם קצת יותר מידי.

השאלה הגדולה היא כמה הוא עולה בארץ , לא טרחתי לבדוק. כן נתתי לך במקור קישור ללוח טוב מאוד של ( גרסת ה FULL ATX של מה שנבדק כאן , היא יותר טובה מגרסת ה mATX שנבדקת כאן  ) 

מה שקובע את הדברים האלה זה מערכת אספקה המתח של המעבד. אם היא גדולה, היא תצליח לספק יותר חשמל ולהתחממם פחות.

ככל שלוח הוא יותר זול מערכת אספקת המתח שלו היא פחות טובה.

לוחות של 510 מגיעים עם אספקת מתח חלשה.

לוחות של 590 מגיעים לרוב עם אספקת מתח חזקה - צריך מאוד להיזהר לא לרכוש חתול בשק שזה אומר לוח יקר עם אספקת מתח חלשה או בינונית.

לוחות של 560 מגיעים עם אספקת מתח חלשה + , בינונית  או חזקה - . צריך להיזהר מהלוחות עם האספקה החלשה ולכוון ללוח שהמערכת שלו הכי חזקה בטווח התקציב שמגדירים . 

בכל מקרה, בהצלחה  והרבה גופנית ונפשית לך ולבני ביתך . אני מסיר עוקב מהדיון . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מלא שקונים איי 5 ו איי 7 עם ציפסט H בשביל עבודה משרדית ומדי פעם משחקים והכול עובד מצויין לא נתקלתי בבעיה של מתחים וחשמל ,  הבעיה של הלוחות H זה OC מי שקונה מעבד ל OC לא יקנה ציפסט H , ל B יש יותר פיצרים על הלוח וזה לא קשור לביצועים אם ניקח כל מבחן ביוטיוב ונעשה ממנו תורה מסיני לא ניצא מזה .

נערך על-ידי iveco
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...