התלבטות בין לקנות באמזון לבין לקנות בחנות בארץ, יש פער מחירים שאשמח לקבל הסבר עליו - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין לקנות באמזון לבין לקנות בחנות בארץ, יש פער מחירים שאשמח לקבל הסבר עליו

thepassenger
 Share

Recommended Posts

יש פער מחירים בלתי מוסבר בין שני מכשירים עם אותו מפרט, שאני לא מצליח להסביר. אולי יש היגיון בזה. ואשמח אם יגידו לי אם אני טועה.

אני רוצה לקנות מחשב רציני לגיימינג ותכנות, אבל שלא נראה כמו איזה מופע קרקע, אלא נראה פשוט, וחשבתי על ה stealth, שמצאתי בחנות בארץ כאן:

(אסור קישורים של KSP כנראה, אז תחפשו את המילים הבאות:
מחשב נייד לגיימרים GS66 Stealth 10UH-417IL - צבע שחור)

כמו שאתם רואים, המחיר למחשב הזה הוא  15,890 ₪ , שזה יוצא בדולרים 4831 $. לא מעט.

אחר כך חיפשתי ומצאתי אותו מחשב בדיוק באמזון ב 3200 $ (כולל משלוח):
https://www.amazon.com/HIDevolution-Stealth-300Hz-i7-10870H-3200MHz/dp/B08SVH2JM7?th=1

אז בדקתי את ההבדלים ביניהם, וזה כל ההבדלים שיש:
1. האחריות בחנות בארץ ב KSP היא לשנתיים, בעוד האחריות באמזון היא לשנה אחת.

2. אין לי מושג עם איזה מתאם כוח (ac power adapter) מגיע המחשב מאמזון, יש מצב שהוא יגיע עם מתאם כוח שמתאים לשקע אמריקאי ואז אכלתי אותה, כי אין לי אישית מושג איך למצוא כבל שעובד לשקע ישראלי עבור מחשב . ואם יש לכם מושג אשמח לדעת.
3. מהירות המשלוח - אצל KSP זה מקסימום שבוע, בעוד אצלם זה 3-5 שבועות משלוח.

כל השאר אותו דבר - אפילו מקלדת בעברית החנות של KSP לא טרחו לעשות למחשב.

אז השאלה שלי היא כזאת:

1. דבר ראשון, הבחירה שלי טובה או שה הספציפי שבחרתי הוא גרוע בגלל א ב ג ?

2. יש הצדקה להבדל הזה במחיר ? אולי משהו שפיספתי שמצדיק למה הם מוסיפים כזה סכום ?

3. מה אתם ממליצים לי לעשות ? לקנות את או את ה KSP ?

תודה רבה לעונים ! 

נ.ב. שאלתי את KSP והם אמרו לי שהם לא יכולים להשוות את ההצעה בגלל שמדובר במחיר מחו"ל.

נערך על-ידי thepassenger
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחיר לפני מס, עם מיסים זה יהיה לכל הפחות  3700 .

אם אתה עצמי, אתה לא יכול להזדכות על המעמ כי משלמת אותו . 

יגיע אליך עוד חודש לכל הפחות עם המשלוח היותר מהיר . 

אין אחריות בארץ.

אם יש בעיה  והוא DOA אז 30 יום ראשונים יקבלו את המחשב חזרה אבל אם תהיה בעיה בעתיד אז שילוח הלוך חזור לארה"ב על חשבונך .

המחשבים של גיגהבייט מתוחמרים יותר אטרקטיבי . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זה מחיר לפני מס, עם מיסים זה יהיה לכל הפחות  3700 .

אם אתה עצמי, אתה לא יכול להזדכות על המעמ כי משלמת אותו . 

יגיע אליך עוד חודש לכל הפחות עם המשלוח היותר מהיר . 

אין אחריות בארץ.

אם יש בעיה  והוא DOA אז 30 יום ראשונים יקבלו את המחשב חזרה אבל אם תהיה בעיה בעתיד אז שילוח הלוך חזור לארה"ב על חשבונך .

המחשבים של גיגהבייט מתוחמרים יותר אטרקטיבי . 

המחשב הספציפי הזה יגיע מאוחר כי הוא לא במלאי, אבל בדרך כלל ייקח כשבוע עד שיגיע עם משלוח מהיר.
יש אחריות בינלאומית על הרבה מאד דגמים של מחשבים ניידים ביניהם גם המחשבים של עד כמה שאני זוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של thepassenger

בקשר ל GIGABYTE - אתה מדבר למשל על המחשב נייד AORUS  כאילו ?

כן  עד כמה שאני רואה הם באים רק עם 3070 . אבל אתה משלם פרמיה מאוד גבוהה על ה3080. 

חפש מבחנים של הניידים הספציפיים כדי לוודא שהיא מוצדקת .

קח בחשבון שה 5900 של שמגיע באסוסים שיש ב KSP ופלונטר הוא מעבד לא פחות טוב ( וכנראה יותר טוב) מאשר הintel.

חפש מבחנים לדגמים .

המעבד של יותר יעיל מבחינת צריכת חשמל ובנייד זה מאוד  חשוב , פחות חום לפזר , פחות חשמל לצרוך - משאיר לכרטיס המסך יותר  .

ספק הכח הוא אוניברסלי , 110-220 וולט , את הכבל עם הראש הישראלי אתה יכול לרכוש בחנות בארץ ב 10-20 ש"ח. 

לגבי סוגיית האחריות הבין לאומית - אני ממליץ לבדוק ואם אפשר לקבל תשובה רשמית כתובה  מגורם כלשהו שלכל הפחות תוכל לבוא אליו בטענות מוכחות במקרה ש...

שים לב שה STEALTH הוא מחשב עם דגש על קומפקטיות - זה בא על חשבון גודל גוף הקירור והמאווררים  ומגביל את הביצועים בהתאם . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לשים את עצמי בנעליך  ואני חושב שאם הייתי מוציא 10-15 על הייתי רוצה לקבל תמורה מירבית ולא ליפול בקטנות .

אני אוהב לבדוק דברים לעומק, זה לא אומר שגם אתה צריך לחפור יותר מידי . 

אם אתה כן רוצה להתעמק אז מצורפים שני קישורים.

באחד רואים רשימה חלקית של דגמי הכרטיסים שמגיעים במחשבים האלה.

בשני רואים שכרטיס מבוסס max P נותן כ30% שיפור ביחס לכרטיס מבוסס max Q . 

בשורה התחתונה, מחשב שיגיע עם כרטיס בעל הספק יותר גבוה יהיה יותר טוב עד לרמה שכדאי לבדוק מה היחס בין 3070maxP לבין 3080maxQ . 

כמובן - רק אם התקציב מוגבל , אם אתה שוחה בכסף - תהנה מזה ותקנה הכי טוב שיש . 

מן הסתם מחשב עם כרטיס מסך שצורך יותר חשמל צריך יכולת יותר טובה. 

https://www.notebookcheck.net/Comprehensive-list-of-all-laptops-featuring-the-NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Laptop-GPU-along-with-corresponding-TGPs.517977.0.html

https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-3070-max-p-is-30-faster-than-max-q-in-msi-gaming-laptops

יש שם איזכור ל Dynamic Boost technology  שמאפשר לכרטיס המסך לצרוך יותר על חשבון המעבד - מה שציינתי בהקשר של הryzen . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אני מנסה לשים את עצמי בנעליך  ואני חושב שאם הייתי מוציא 10-15 על מחשב נייד הייתי רוצה לקבל תמורה מירבית ולא ליפול בקטנות .

אני אוהב לבדוק דברים לעומק, זה לא אומר שגם אתה צריך לחפור יותר מידי . 

אם אתה כן רוצה להתעמק אז מצורפים שני קישורים.

באחד רואים רשימה חלקית של דגמי הכרטיסים שמגיעים במחשבים האלה.

בשני רואים שכרטיס מבוסס max P נותן כ30% שיפור ביחס לכרטיס מבוסס max Q . 

בשורה התחתונה, מחשב שיגיע עם כרטיס בעל הספק יותר גבוה יהיה יותר טוב עד לרמה שכדאי לבדוק מה היחס בין 3070maxP לבין 3080maxQ . 

כמובן - רק אם התקציב מוגבל , אם אתה שוחה בכסף - תהנה מזה ותקנה הכי טוב שיש . 

מן הסתם מחשב עם כרטיס מסך שצורך יותר חשמל צריך יכולת קירור יותר טובה. 

https://www.notebookcheck.net/Comprehensive-list-of-all-laptops-featuring-the-NVIDIA-GeForce-RTX-3080-Laptop-GPU-along-with-corresponding-TGPs.517977.0.html

https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-3070-max-p-is-30-faster-than-max-q-in-msi-gaming-laptops

יש שם איזכור ל Dynamic Boost technology  שמאפשר לכרטיס המסך לצרוך יותר על חשבון המעבד - מה שציינתי בהקשר של הryzen . 

הכרטיס של max p הוא צורך 115 וולט, מה שאומר שהוא דרוש של 115 וולט לפחות לא ?

ואם זה מעל 99 וולט (לסוללה) אז אי אפשר להעלות את זה למטוס , כמובן שזה לא אומר שזה דיל ברייקר, אבל אני סתם אומר... יש סיבה טובה למה max q ולא max p נמצאים יותר במחשבים ניידים, יותר קומפקטיים, שזה הקטע של .

חשבתי על ההצעה שלך לקנות ואני חושב שאני אוהב את זה, גם כי זה טאייוואני וגם כי מצאתי מחשב טוב לדעתי:

חפש בגוגל:

Gigabyte 15G YC i7-10870H / 32G / 1TB / 3080Q / W10

זה בחברה בשם wellcom,
מה דעתך ?

נערך על-ידי thepassenger
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של thepassenger

הכרטיס של max p הוא צורך 115 וולט, מה שאומר שהוא דרוש סוללה של 115 וולט לפחות לא ? לא.

ואם זה מעל 99 וולט (לסוללה) אז אי אפשר להעלות את זה למטוס (אפשר), כמובן שזה לא אומר שזה דיל ברייקר, אבל אני סתם אומר... יש סיבה טובה למה max q ולא max p נמצאים יותר במחשבים ניידים, יותר קומפקטיים, שזה הקטע של מחשב ניידאתה צריך להחליט אם אתה מעדיף ניידות\זמן או ביצועים.

חשבתי על ההצעה שלך לקנות GIGABYTE ואני חושב שאני אוהב את זה, גם כי זה טאייוואני וגם כי מצאתי מחשב טוב לדעתי:

חפש בגוגל:

Gigabyte AORUS 15G YC i7-10870H / 32G / 1TB SSD / 3080Q / W10

זה בחברה בשם wellcom,
מה דעתך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* כל מה שנמכר בוולקום נמכר גם ב TMS  . 

* אתה מסתכל מהצד הלא נכון - בגלל מגבלת ה 100 לסוללות במטוסים , כל המחשבים מגיעים עם של פחות מ 100 . הגבול העליון הוא 99 או 99.9 .ZHUI שכל רציני , אבל זה מה יש. 

* כל השיחה הזאת נסובה סביב WATT או וואט . הספק חשמלי  \ צריכה חשמלית נמדדים בוואט. וולט זה מתח וזה לא קשור לשיחה . 

* הכרטיס צורך מה שהוא צורך , אם אתה מתכנן לשחק על המחשב עם בכל מקרה את צפוי לשחק עליו פחות משעה, מעבד שלוקח 45+ וואט עם כרטיס מסך שלוקח  80+ וואט זה אומר שהמחשב יצרוך למעלה מ  120 וואט  .

סוללה של 100 וואט שעה זה אומר שהיא יכול לתת 100 וואט למשך שעה או 50 וואט למשך שעתיים  או 25 למשך 4 שעות  או 10 וואט ל 10 שעות . וזה גם אומר שאם המחשב לוקח 120 וואט, היא תחזיק פחות משעה.

* בהתאם לסעיף האחרון , לא נראה לי שאתה צריך להכניס את שיקול הניידות לגבי בחירת כרטיס המסך . סעיף הניידות יכול להיות קשור למבנה הפיזי של המחשב ( עובי ומשקל הם שני הדברים העיקריים שמשתנים כאשר הגיימינג מיועד להיות יותר " מתנייד " ) 

* אני חושב שגם זה טייוואני . 

* כפי שאמרתי  הגיגהבייט מתומחר יותר אטרקטיבי מ , לפחות בארץ .

https://hwzone.co.il/main-computers/סדרת-ampere-גם-במובייל-מחשב-נייד-aorus-15p-עם-rtx-3070-בביק/

עשו פה באתר מבחן לדגם הזה ( עם ה 3070 ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהלינק למוצר הספציפי זה באמזון נמכר ע"י HIDevolution US
אתה יכול גם להכנס לאתר שלהם ולרכוש ישירות מהם.
יש להם גם שירות בינלאומי (שבדרך כלל צריך להוסיף) אבל הוא יכסה לך גם עולויות של שליחת המחשב אליהם במקרה ויש תקלה.

בכל מקרה הייתי שוקל את האופציה של לקנות בחול.
הייתי בודק גם בניו אגג
במחיר הזה (3000 דולר מחיר בסיס) הייתי בודק גם מותגים אחרים. אם אתה מחפש עם ביצועים גבוהים הייתי בודק גם אליינוור. איכות בניה ממש גבוהה.

שים לב שבדור הזה (דור 3000) נווידיה מחייבת את היצרניות לרשום את צריכת ההספק של כרטיסי המסך שהם שמים בלפטופים שלהם.
וכמו שאמרו למעלה, כרטיס 3070 עם הספק גבוה (115-120 וואט לדוגמא) יכול בהחלט להיות יותר חזק מכרטיס 3080 עם הספק מוחלש (80-90 וואט)
מומלץ לחפור קצת בפמרט כדי לדעת איזה כרטיס בדיוק אתה מקבל. אל תתן למספר של הדגם להטעות אותך.

הסבר להפרש במחיר? כמובן שיש הסבר.
חזירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק אותו התפוח אבל יש השוואה בין עם 3080Q לגיגהבייט עם 3070P . 

https://www.pcgamer.com/msi-gs66-stealth-rtx-3080-gaming-laptop-review-benchmarks/

כאן רואים שלמרות  הכל , ה 3080Q נותן יותר ביצועים מ 3070P ,  לפעמים מעט, לפעמים הרבה אבל גדול אם זה 10% הפרש מחיר ( לכל המחשב ) זה כנראה משתלם 

ועושה רושם שפותח הדיון נעול על 3080 עם מעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה3080 אני יכול להבין.
אבל לגבי .... נופ. לא מסכים.
יש די הרבה סרטונים שמראים השוואות בין מעבדי המובייל של שהם יותר חזקים אפילו ממעבדי הדסקטופ של .
אין הרבה סיבות לקנות היום . הסיבה היחידה זה אולי מלאי ומבחר דגמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

* כל מה שנמכר בוולקום נמכר גם ב TMS  . 

* אתה מסתכל מהצד הלא נכון - בגלל מגבלת ה 100 לסוללות במטוסים , כל המחשבים מגיעים עם סוללה של פחות מ 100 . הגבול העליון הוא 99 או 99.9 .ZHUI שכל רציני , אבל זה מה יש. 

* כל השיחה הזאת נסובה סביב WATT או וואט . הספק חשמלי  \ צריכה חשמלית נמדדים בוואט. וולט זה מתח וזה לא קשור לשיחה . 

* הכרטיס צורך מה שהוא צורך , אם אתה מתכנן לשחק על המחשב עם סוללה בכל מקרה את צפוי לשחק עליו פחות משעה, מעבד שלוקח 45+ וואט עם כרטיס מסך שלוקח  80+ וואט זה אומר שהמחשב יצרוך למעלה מ  120 וואט  .

סוללה של 100 וואט שעה זה אומר שהיא יכול לתת 100 וואט למשך שעה או 50 וואט למשך שעתיים  או 25 למשך 4 שעות  או 10 וואט ל 10 שעות . וזה גם אומר שאם המחשב לוקח 120 וואט, היא תחזיק פחות משעה.

* בהתאם לסעיף האחרון , לא נראה לי שאתה צריך להכניס את שיקול הניידות לגבי בחירת כרטיס המסך . סעיף הניידות יכול להיות קשור למבנה הפיזי של המחשב ( עובי ומשקל הם שני הדברים העיקריים שמשתנים כאשר נייד הגיימינג מיועד להיות יותר " מתנייד " ) 

* אני חושב שגם MSI זה טייוואני . 

* כפי שאמרתי  הגיגהבייט מתומחר יותר אטרקטיבי מ MSI , לפחות בארץ .

https://hwzone.co.il/main-computers/סדרת-ampere-גם-במובייל-מחשב-נייד-aorus-15p-עם-rtx-3070-בביק/

עשו פה באתר מבחן לדגם הזה ( עם ה 3070 ) 

אבלל אם הנייד מחובר לחשמל, אז הוא יוכל לצרוך יותר מ 99 וואט נכון ? כי הכבל הישיר לחשמל נותן לי 230 וואט אם אני לא טועה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זה לא בדיוק אותו התפוח אבל יש השוואה בין MSI עם 3080Q לגיגהבייט עם 3070P . 

https://www.pcgamer.com/msi-gs66-stealth-rtx-3080-gaming-laptop-review-benchmarks/

כאן רואים שלמרות  הכל , ה 3080Q נותן יותר ביצועים מ 3070P ,  לפעמים מעט, לפעמים הרבה אבל גדול אם זה 10% הפרש מחיר ( לכל המחשב ) זה כנראה משתלם 

ועושה רושם שפותח הדיון נעול על 3080 עם מעבד אינטל

כל החיים שלי ראיתי רק בארץ, כי זה מה שהיה - i3, i5 i7 או עכשיו ה i9, אז המוח שלי די תקוע על זה כברירת מחדל.

וכן, אני מניח שהייתי מסתכל ברצינות על אחרים, אבל המבחר כל כך מועט בארץ וקשה לי להבין ולהשוות. אז אני הולך על המוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בילבול בין וואט (WATT) לבין וולט (VOLT)
תחפש קצת בגוגל כדי להבין את ההבדל. אלא 2 יחידות מידה שמודדות דברים שונים
https://stips.co.il/ask/6953720/%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%94%D7%91%D7%93%D7%9C-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%95%D7%95%D7%90%D7%98-%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%9C%D7%98

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...