איך אני בונה מארז FULL TOWER שלם מפרספקס? וזה קשה? (עמ' 2). - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני בונה מארז FULL TOWER שלם מפרספקס? וזה קשה? (עמ' 2).

blackman10

Recommended Posts

אני מת כבר שיהיה לי מארז פוך טוואר, אבל הם יקרים מדי.

כבר הביאו לי לינק בפורום "ציוד הקפי..." למארז שעולה רק 338 ש"ח, אבל כבר לא ממש בא לי לקנות את המארז:

אני רוצה להכין אחד בעצמי.

אין לי דרמל, אבל יש לי מלא כלים שיכולים להחליף אותו: מקדח כוס, מנסרה, ג'קסו וכו'.

רציתי לדעת כמה דברים על הבנייה של המארז:

1) קודם כל, אף פעם אפילו לא ראיתי מארז פול טוואר. אז מישהו מוכן בבקשה ךהגיד ךי מה אמורות להיות המידות שלו

ב-CM?

2) אני יודע איך לבנות את הדלתות, את הגג ואת הפנל הקדמי. אבל אין לי מושג איך אני בונה את הצד האחורי. מאיפה אני מביא מידות ליציאות של לוח האם? וכרטיסי ה-PCI/AGP?

3) איך אני אדע איפה למקם את החורים שבהם אני מחבר בברגים את לוח האם לגב המארז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה יכול אולי לעזור לך למצוא מידות בשביל הלוח אם והחורים מאחורה: http://formfactors.org/developer/specs/atx2_2.pdf

פה יש מידות של מארז פול טאוור אקראי: https://www.zigzag2000.co.il/catalog/product_info.php?cPath=33_182&products_id=2016

אם אין לך כלים/קישורים/חשק אתה יכול לקחת את החריצי PCI/AGP ממארז אחר ולחבר את זה לחור מלבני בפרספקס מאחורה. לדעתי זה פחות יפה אבל החלטה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא ניהיה רגע הגיוניים .

זה מאד יפה שאתה רוצה לבנות מארז פוול טאור מפרספקס ואני רואה שיש לך יוזמה ואתה רוצה להשקיע ,אבל במקביל לזה אתה גם עושה אלמנט תאורה , חיבור מסך LCD ומאורור לדים ועוד משהו ........

אני הייתי אומר שתסיים קודם כל משהו אחד ואחרי זה תמשיך למשהו אחר

זה לא יהיה פשוט בכלל לעשות מארז מפרספקס , חוץ מזה שזה גם מארז פוול טאור .

אני ארשום לך את מה שאתה צריך שיהיה לך בכדי שתוכל לנסות לבנות מארז :

1.לפחות שתי 3 לוחות של פרספקס שקוף 4 מ"מ שכל לוח עולה 270 שקל . גודל לוח הוא מטר על מטר ואלי תצטרך אפילו יותר מזה ! אז כך בחשבון.

2.כלי עבודה וניסיון , גיקסואו , מסור אנכי , קלמרות , שופין ,זוויות .

3.דבק מיוחד להדבקת פרספקס !

4.מקום עבודה . שולחן ענק שעליו תוכל להניח את הפרספקס שתוכל לעבוד איתו שהוא ישכבר על השולחן ולא יבלוט מהצדדים שלא ישבר .

5.הרבה הרבה הרבה מאד זמן פנויי !

6. הרבה מאד מאד ניסיון בעבודה עם פרספקס וכליי ניסיון .

אם יש לך את כל מה שהזכרתי למעלה אז קדימה לעבודה , תהנה , אני בספק שתצליח - אל תחשוב שאני מזלזל אני פשוט ריאליסט עבודה כזאתי ממש מסובכת ולא מתאימה לילדים קטנים .

בהצלחה ממני דן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבודה כזאתי ממש מסובכת ולא מתאימה לילדים קטנים .

קודם כל תעשה לי טובה אחי ואל תקרא לי ילד קטן.

דבר שני כבר יש לי את כל הכלים המתאימים חוץ מהפרספקס עצמו, אבל לא ידעתי שהפרספקס כל כך יקר.

דבר שלישי: תודה שהוצאת לי את החשק לבנות מארז >:( >:(>:(

דבר רביעי: בגלל ש-114508534 הוציא לי את החשק לבנות מארז, החלטתי לא לבנות אחד. מצאתי מישהו שמוכר פולטוואר

ב-60 ש"ח (יש בו כמה פגמים אבל בקלות אני יכול לתקן אותם עם קטן) אז אני הולך מחר וקונה אותו ממנו.

ורק עוד דבר אחד: לא ממש ווירתרתי על הרעיון לבנות מארז פול טוואר שלם מפרספקס, אבל 114508534 די צודק: אני עדיין לא מנוסה מספיק בעבודה עם כלים וכו' אז כרגע לא כדאי לי להתחיל ולבנות אחד. אבל אני בטוח אבנה את המארז בסוף השנה הקרובה (אני כבר באותו זמן אהיה מנוסה עם כלים וכו' ואני אגש ישר לעבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)לוח אחד מספיק, וזה ממש לא יקר אם יודעים איפה.

2)הוא אמר שיש לו כלים

3)דבק חם או סיליקון גם טוב.

4)נו באמת...

5)חופש גדול

6)לא ממש. לחתוך שבעה מלבנים זה לא כזה קשה. ולפי מה שאני הבנתי אולי אבא שלו מבין קצת.

אתה נהנה לבאס אנשים או משהו? הוא בהחלט יכול לבנות את זה.

ולפותח הת'ראד, אני יכול לשאול בשבילך איפה יש פרספקס בזול. צור איתי קשר בפרטי אם אתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה אחי, כתבנו את ההודעות שלנו ביחד אז כנראה לא שמת לב למה שכתבתי.

תסתכל בהודעה קודמת ותראה שכבר יצא לי החשק לבנות מארז אבל תודה בכל זאת.

לדביי הפרספקס אני בכל זאת זקוק למארז הנוכחי שיש לי אז אני אצור איתך קשר בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה בכלל איפה הסיבוך בבנייית מארז מפרספקס , אם יש לך מידות וסרטוטים , כלים ומעט נסיון איתם זה בכלל לא מסובך, וגם לא תהליך עד כדי כך ארוך למה סתם להפחיד תילד ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.לפחות שתי 3 לוחות של פרספקס שקוף 4 מ"מ שכל לוח עולה 270 שקל . גודל לוח הוא מטר על מטר ואלי תצטרך אפילו יותר מזה ! אז כך בחשבון.

ממש שטויות! אין לי שמץ של מושג מאיפה אתה קונה פרספקס אבל הוא דופק אותך במחיר חבל על הזמן.

אם תילך לזגג הוא יבנה ויכין לך מארז כמו שBLACKMAN רוצה ב200.

ככה שהלוחות יעלו גג 100 ש"ח.

אבל 1087216688 צדק בקשר לניסיון. אם אתה רוצה לבנות מארז מפרספקס אתה צריך ניסיון רב ובמיוחד בפלסטיק.

ואני אישית חושב שבלי דרמל זה יהיה קשה פי 2.

וגם כמו ש1087216688 קודם תסיים את שאר הפרויקטים ואחר כך תעבור לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה סתם להפחיד תילד ..

למען השם מי אמר לכם בדיוק שאני ילדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד???????????????????????

אני בן 17, אומנם לא מבוגר, אבל עדיין לא ילד.

אז תפסיקו לכנות אותי ילד כל הזמן.

ועם הכלים יש לאבא שלי הרבה מאוד נסיון (נסיון של 22 שנות עבודה), כך שלא תהיה בעיה לבנות את המארז.

רק יצא לי החשק עכשיו, אז לא ממש בא לי לבנות אחד. ואני גם לא ממש הבנתי איך אני אמור בדיוק לדעת איפה לקדוח חורים ללוח אם? חורים של PCI/AGP? לספק כוח זה יהיה קל לעשות חור וכו', אבל ללוח אם ולכרטיסים זה יהיה קשה לעשות כי אין לי מידות שלהם(לא יודע גם איך בדיוק עושים את המידות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1121232 או מה שזה לא יהיה

אפשר לחשוב שאתה איזה רב אמן או משהו שאתה מתנשא

כל מה שאמרת היית יכול להגיד בצורה הרבה יותר נורמלית והרבה פחות תקיפה

ל-blackman10, חבל שאתה כ"כ מהר מאבד את הרצון. but suit yourself.

בכל מקרה, אולי כדאי באמת שתחליט על פרויקט אחד ותתמקד בו, ואז תעבור למשהו אחר.

יש מליון דברים שאפשר לעשות למחשב, ואתה לא יכול לעשות את כולם ביחד.

אני לא יודע אם שמת לב, אבל בשבועיים-שלושה האחרונים באת לפה עם איזה 4 פרויקטים שונים, שעל כולם היו לך שאלות מפה ועד הודעה חדשה.

אנחנו (לפחות אני) כבר לא יודעים על מה לענות-האם הגוף תארה צריך להשתלב עם ה-LCD, או שהמארז השקוף משתלב דווקא עם מערכת המים הצבעונית החדשה? (אני כבר מנחש מה יהיה הפרויקט הבא....... ;) ;D)

יהיה לך (ולנו) הרבה יותר קל עם תעבוד דבר דבר.

בהצלחה במה שתבחר לעשות...... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)לוח אחד מספיק, וזה ממש לא יקר אם יודעים איפה. אני לא חושב , תעשה חישוב מהיר ותראה שזה לא מספיק

3)דבק חם או סיליקון גם טוב.לא זה לא טוב , זה לא יחזיק טוב במיוחד כאשר זה אמור לשמש כמארז של מחשב

6)לא ממש. לחתוך שבעה מלבנים זה לא כזה קשה. ולפי מה שאני הבנתי אולי אבא שלו מבין קצת.אתה מדבר מנסיון ?, כי מה שאני כתבתי זה מנסיון וזה ממש לא פשוט "לחותף שבעה מלבנים "

אתה נהנה לבאס אנשים או משהו? הוא בהחלט יכול לבנות את זה. לא אני לא נהנה אני פשוט ריאליסט ומנסה לפתוח לו תעיניים

ממש שטויות! אין לי שמץ של מושג מאיפה אתה קונה פרספקס אבל הוא דופק אותך במחיר חבל על הזמן.

אם תילך לזגג הוא יבנה ויכין לך מארז כמו שBLACKMAN רוצה ב200.

ככה שהלוחות יעלו גג 100 ש"ח.

זה לא נכון , אתה לא מבין ?, לוח של מטר על מטר לא עולה 50 שקל או כמה שאתה חושב . זה חומר יקר !!

ואף זגג לא ישב לבנות לו מארז

אבל 114508534 צדק בקשר לניסיון. אם אתה רוצה לבנות מארז מפרספקס אתה צריך ניסיון רב ובמיוחד בפלסטיק.

ואני אישית חושב שבלי דרמל זה יהיה קשה פי 2.

וגם כמו ש114508534 קודם תסיים את שאר הפרויקטים ואחר כך תעבור לזה.

אם אתה לא יודע מה הנייק שלי אתה יכול להעתיק אותו ולא לזלזל

1121232 או מה שזה לא יהיהאם אתה לא יודע מה הנייק שלי אתה יכול להעתיק אותו ולא לזלזל

אפשר לחשוב שאתה איזה רב אמן או משהו שאתה מתנשא- כן אני רב אומן ויש לי ניסיון רב בעבודה מסוג זה !

כל מה שאמרת היית יכול להגיד בצורה הרבה יותר נורמלית והרבה פחות תקיפה- זה לא תקיף בכלל , אני פותח לו תעיניים ומדבר בצורה ריאליסטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, אני יודע ששאלתי אותכם שאלות על הרבה מאוד פרוייקטים שרציתי לעשות, ובאמת עשיתי חלק מהם. אבל הם יותר מדי קלים וקצת חבל לי לבזבז את הכסף והזמן שלי על הפרוייקטים שנשאר לי לעשות. רציתי משהו שיתן לי קצת יותר אתגר וחשבתי שבניית מארז תהיה הדבר המתאים.

ד"א: שכן שלי קנה מארז פול טוואר והוא הגיע אליו היום. אני ראיתי אותו ולמען האמת זה לא מה שציפיתי. הוא מאוד מאוד ענק. אני לא ציפיתי שהוא יהיה כל כך ענק. אין לי בכלל מקום בשבילו מרוב שהוא ענק (אין לי איפה לשים אותו).

אז לא ווירתי על בניית המארז, אבל כן וויתרתי על בניית מארז פול טוואר.

אני הולך לבנות עכשיו MIDI ATX.

אני החלטתי שוב שאני כן הולך לבנות אחד, ואני אעבוד עליו במהלך כל חופשת הקיץ (בגלל שאבא שלי מבין טוב מאוד בכלים, הוא יעזור לי קצת בהם).

רק רציתי להבהיר משהו: כמו שאמרתי, החלטתי לוותר על שאר הפרוייקטים שרציתי לעשות: לשים מסך LCD, לבנות פאן באס עם לדים וכו'. הדבר היחידי שעשיתי עד עכשיו זה בניית גוף תאורה.

עכשיו, אני מתרכז רק בפרוייקט אחד במשך חודשיים: בניית מארז MIDI ATX מפרספקס.

ראיתי שיש פה באתר אנשים שגם כן בנו מארז MIDI מפרספקס, אבל חבל שהם לא הראו את שלביי הבנייה והסבר.

אז ניגשתי לאתר אחר, ומצאתי שם פרוייקט של מישהו שבו הוא בנה מארז MIDI מפרספקס והוא נתן הסברים על אופן הבנייה, אז זה די עזר לי הבין יותר מה לעשות.

רק כמו שאמרתי לא הבנתי כמה דברים:

1) אני צריך לבנות מגש שעליו אני צריך לשים את לוח האם? או שאני יכול ישר לשים את לוח האם על הדלת?

2) איך אני מחליט איפה לקדוח את החורים שבהם אני אשים ברגים שיחברו את לוח האם לדלת/מגש המארז?

3) איך אני אמור למדוד את יציאות ה-PCI/AGB??

4) איפה שיש את כרטיסי ה-PCI/AGP, יש מין מלבן גדול כזה (מין "פתח" מלבני). אני חייב להכין גם כן את המלבן הזה?

5) כמה גודל הדלת/גג/בסיס/פמלים מקדימה ומאחורה צריכים להיות במ"מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...