איך אני בונה מארז FULL TOWER שלם מפרספקס? וזה קשה? (עמ' 2). - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני בונה מארז FULL TOWER שלם מפרספקס? וזה קשה? (עמ' 2).

blackman10

Recommended Posts

הודעה חשובה:

תרד זה משמש אותי להצגת כל מיני שאלות שיש לי לגביי המודינג הגדול שאני עושה, פתחתי אותו לפי המלצתו של alianyn.

אז בבקשה לא לנעול אם אתם רואים כל הזמן שהשאלות משתנות.

*****אני הייתי צריך לכתוב את ההודעה הזאת או שהיא מיותרת??

בעקבות קריאת המדריך של VBMaster, החלטתי לקנות מלחם שגם ישמש אותי לחריטה על פרספקס וגם לעשות חור למאוורר 120MM.

אני חשבתי כל הזמן הזה שלאבא שלי יש מלחם, אבל יצא שיש לו מלחם של המקצוענים (זה שיש לו "סיכה" בגודל חצי מטר) ואני לא יכול להשתמש בו, אז אני קונה אחד חדש שיתאים.

אז כמו שאמרתי, רציתי לדעת כמה הוא עולה? אני יכול להשיג אותו ב-ACE או בהום סנטר? ואיזה סוג כדאי לי לקנות? (או שאין לו סוגים???)

עריכה:::::

אני מאוד מצטער אבל חשבתי שאני בפורום ואלקטרוניקה.

בבקשה להעביר את ההודעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מלחם עולה בין 20-30 שקל.

אל תשלם יותר מזה.

אתה יכול למצא מלחם בהום סנטר לדעתי אבל הכי טוב בטמבוריות (חנויות טמבור)

נ"ב: אתה כותב המון נושאים, ואנחנו מבינים מזה שאתה מתכנן פרוייקט מודיג גדול, אך אל תציף את הפורום בבקשה.

פתח נושא אחד מרכזי , תן לו את שם הפרוייקט שלך ותעדכן את הכותרת מדי פעם. זה יעזור לנו לעזור לך.

בתודה רבה, נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת???? רק 20-30 ש"ח?!!!! חשבתי יעלה לי 100 ש"ח בערך. ואיפה אני מוצא חנות של בטמבוריות בלוד או ברמלה?

ולגביי זה שאני פותח הרבה נושאים: אני מאוד מצטער לגביי זה, ואני באמת כבכר התחלתי חלקית במודינג הגדול שאני הולך לעשות, אבל אין לי מצלמה לצלם כך שאני לא יכול לפתוח תרד על שעשיתי אבל אין לי שלו.

ד"א: זה כבר מה שעשיתי:

בניתי גוף תאורה מ-5 לדים ירוקים 6200MCD (לפי המדריך שיצא באתר וגם לפי העזרה שנתתם לי בתרד קודם שפתחתי), עשיתי עיגול (בעזרת מקדח, עשיתי היום בבוקר) לשני מאווררים 120MM אחד על הגג ואחד על הדלת מול המעבד, ושיוף שני העיגולים עד שהגעתי לעיגול מושלם.

זה קצת מעט, אבל אני מתכנן לעשות עוד המון דברים במהלך חופשת הקיץ:

חלון מפרספקס, SLEEVING לספק כוח (אבל לא ה-SLEEVING הרגילים, אני אקנה צינורות פלסטיק), חריטה על פרספקס (בדיוק מה שכתוב במדריך שנכתב היום, שכחתי את שם המשתמש), בניית גוף תאורה נוסף בצבע כחול, בניית פאן באס ל-4 מאווררים 80MM, הרכבת מסך LCD קטן במקום של 5.25" שיצג את טמפ' המעבד והמארז ולבסוף צביעת המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלחם דווקא הייתי ממליץ לך לחפש בחנות רכיבי אלקטרוניקה ואם אין לך גישה לאחת אז סתם חנות כלי עבודה (מה שנדב קרא לו "טמבורית"), בקש מלחם של 30W מקסימום (עדיף 25W אם אתה יכול להשיג). מכיוון ש-35W ומעלה, במיוחד לנגדים קטנים, לדים ושאר רכיבים כפי שסביר להניח שתשתמש, פשוט מגיע לטמפ' גבוהות מדי שמקשות על העבודה. ומסוכן יותר (כוויות) למתחילים שפשוט משאירים אותו פתוח למשך כל זמן העבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תודה על העזרה. וחנויות אלקטרוניקה יש מלא לידי: בערך 4 (גיליתי את זה רק אתמול), אני אלך ביום ראשון לראות אם יש להם.

ד"א: אם הם יגידו לי שהמלחם עולה 50 ש"ח, אז זה נחשב למחיר סביר או שלא כדאי לי לקנות מאצלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתח ת'ראד - "שאלות בנושא XXX לקראת המודינג שלי"

כל פעם שנוספת לך שאלה פשוט עדכן את הכותרת והוסף את השאלה החדשה כתגובה.

או שפשוט תרכז את כולן בבת אחת עם מספור, בכל מקרה הפסק לפתוח ת'ראדים חדשים. הת'ראד החדש הבא שפשוט יהיה שאלה נוספת שקשורה לפרוייקט יינעל ללא אזהרה מוקדמת - אתה סתם מציף את הפורום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מצטער על ההצפות.

לגביי מה שאמרת: שאני כבר עכשיו אפתח הודעה ואני ארשום בה את הכותרת שאמרת לי עליה או שבפעם הבאה כשתהיה לי שאלה?

כי כבר יש לי שאלה חדשה בנוגע לעשיית חור למאוורר 120MM ליד לוח האם בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שני מאווררים 80MM מאחורה במארז מוציאים ופשוט נמאס לי מכמות הרעש שהם עושים.

אז רציתי לעשות מקום למאוורר 120MM ולמקם אותו מאחורה במקום שני המאווררים 80MM. אבל הבעיה היא שהמאוורר יהיה מאוד מאוד קרוב ליציאות של לוח האם (איפה שהפנל של לוח האם), וכך גם החורים שאותם אני אצטרך לקדוח למאוורר.

רציתי לדעת אם ייגרם נזק כל שהוא (בנוגע ללוח האם- הרכבה וכו') אם אני אמקם את המאוורר 120MM ליד לוח האם מאחורה בעקבות קדיחת החורים לברגים ועשיית חור גדול למאוורר שצורה כל כך קרובה ליציאות לוח האם????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, בטח שאני אסיר את לוח האם לפני הקדיחה, לא לזה התכוונתי.

פשוט אני קודח חורים לברגים וחור אחד גדול למאוורר מאוד,מאוד קרוב לפנל של לוח האם, אז חשבתי שאולי בגלל זה אני לא אוכל להרכיב את לוח האם??? בגלל שהאזור של הפנל התעקם וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, החור עצמו לא יהווה בעיה, גם לא המאוורר.

אבל עם הפנל התעקם ואתה לא יכול להכניס את הלוח אם, אז מן הסתם אתה בבעיה.........ולא הבנתי-כבר עשית חורים למאוורר או שעוד לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממממממ אני לא ממש הבנתי איפה אתה רוצה לעשות את החור , מהצד שני של הלוח אם ????

אם זה ככה אז אני לא מבין מה יהיה טוב בכך ,

ותעשה את השיקול לבד , האם מה שאני עושה יכול איך שהוא להפריע למשהו , יכול לסגור כניסות או בלה בלה בלה ..........אני חושב שאתה מספיק בוגר ואתה תצליח לחשוב על זה לבד

ודרך עגב אתה יכול גם כן להשתמש במלחם של אבא שלך , הראש יוצא , הוא מחובר על ברגים -מוציא אותו ובמקומו אתה מחבר מחט!!!!

ואם אתה קונה מלחם אז תסתכל שאפשר להוציא את הראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תודה על העזרה.

כבר הכנתי היום בבוקר את המקום למאוורר 120MM (קדיחת חורים וכו') ולא הייתה שום בעיה.

ד"א: למי שלא הבין, את המאוורר אני מיקמתי מאחורה, בגובה של המעבד. היו שם שני מאווררים 80MM, אבל הם מאוד הרעישו והיה לי מאוורר 120MM לא בשימוש, אז פשוט מיקמתי את מאוורר ה-120MM במקום שני מאווררי ה-80MM וכך נהיה קצת פחות רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...