עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

ha

זקוק להמלצה ללוח+מעבד+זיכרון עם יכולת האצה

Recommended Posts

מתוך עצלנות בחרתי בהאצה אוטומטית דרך הביוס (רק כדי לוודא כי הכל עובד), הרצתי פריים והתדר מגיע ל 4.9 ג'יגה (בכל ה 😎 אבל הטמפרטורה קופצת מעל 80... אצטרך לעשות האצה בשיטה הישנה.

מספר דברים:

תדר השעון משתנה תחת עומס, ללא העמסה חצי מהליבות עובדות בתדר נמוך מאוד (פחות מג'יגה אם אני זוכר נכון)

ללא עומס המחשב צורך כ 60 וואט, בעומס מלא 260 וואט. נראה כי המעבד באמת צורך את ה 200 וואט.

יש לי בעייה עם ה seidon-240? ציפיתי שיעביר את ה 200 וואט החוצה...

הלוח המחורבן הזה לא תומך בווינדוס 7 בצורה מלאה! כשאני מציב את הדיסקים (M2) ב RAID0 לא ניתן להתקין את 7 כי לא קיים לו דרייוור. לא ציפיתי לזה, אם הייתי יודע הייתי לוקח את ה 370 היותר ישן.  ה 10 הותקן בצורה חלקה ללא שום בעיות.

הביוס שלהם מחורבן קשות. לא אינטואטיבי ומפוזר.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא ממש מצליח להתקדם...

ניסיתי לבצע האצה ידנית בשיטה הכי בסיסית, העלאת המכפל ושינוי מתח הליבה. את הראשון אני מצליח לבצע אבל אני לא מצליח לקבוע את מתח הליבה כמו שצריך, לא מצאתי את האופצייה לקביעת גבול עליון והצבה ידנית שלו ב 1.3 וולט גורמת ליותר מ 1.4 בזמן ההעמסה. מה שמקפיץ את החום ליותר מ 90.

דבר נוסף שמטריד הוא הפרשי טמפרטורות בין הליבות, בזמן העמסה ב 4.4 ג'יגה הטמפרטורה הנמדדת היא מעט יותר מ 70 אבל ליבה אחת או שתיים קופצות ל 90 לזמן קצר. חשבתי שאולי הגוף לא מחוזק היטב אבל גם שהידקתי את הברגים עד הסוף (בתוספת שתי שייבות להגדיל את הלחץ) זה לא השתנה.

חיפשתי ברשת אבל לא מצאתי שום מפרט טכני ל seidon-240, בזמן העמסה ב 4.4 ג'יגה נצרך קרוב ל 150 וואט ואני לא יודע אם הוא מצליח לפזר אותם כמו שצריך.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נראה כי הפורום הזה בשלבי גסיסה...

בכל מקרה, החלטתי להחליף את הקירור הנוכחי שלי למשהו קצת יותר חדש. על הפרק שתי אופציות:

-Kraken X62 או X53 240mm קירור מים, 130$ באמזון, הומלץ במספר פורומים אבל מוזר לי שאני לא מצליח למצוא את ה TDP שלו. אני עדיין צריך למצוא את השירטוט המכני שלו לוודא כי יתאים לי למארז (P182), אם לא אז אצטרך למצוא משהו אחר מהמשפחה המתאים למארז.

-Noctua NH-D15 SSO2 אוויר 90$. קצת מוזר לי לחשוב על אוויר היום אחרי שבשנים האחרונות השמשתי רק בקירור מים אבל הביקורות מהללות אותו והוא בעל TDP של 250 וואט, דיי והותר למה שאני צריך. מהניסיון שלי עם קירורי אוויר אני יודע כי ההרכבה שלהם אינה פשוטה וניקוי האבק המצטבר הוא סיוט שעוברים פעמיים בשנה. בנוסף, הדבר המפלצתי הזה (שני מאווררים) שוקל כמעט קילו וחצי...

מישהו יכול להמליץ על משהו אחר?

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הKraken X62 תומך מוצהר עד 140 וואט, על כל מקרה מכל העדכונים קצת פספסתי מה אתה מחפש.

לפני שאתה קופץ , תתמקד בלמצות את הOC יחד עם הקירור הנוכחי.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה. איפה ראית את זה?

מה שאני לא מצליח לתפוס הוא מדוע יצרני הקירורים לא מפרסמים את ה TDP של המוצר, זה כמו לפרסם מעבד בלי לציין את תדר השעון שלו. מה שאני זקוק לו הוא גוף עם יכולת פיזור הספק של 200 וואט, לא מעניין אותי לדים מנצנצים או שיליטה על המאוורר דרך הטלפון (ד"א WTF?).

כפי שכתבתי ניסיתי לבצע האצה ידנית ע"י העלאת המכפל ושינוי מתח הליבה. את הראשון אני מצליח לבצע אבל אני לא מצליח לקבוע את מתח הליבה כמו שצריך, לא מצאתי דרך  לקביעת גבול עליון למתח או אפילו קביעה שלו בערך קבוע. עם האופצייה הקיימת בביוס ההצבה ידנית שלו ב 1.3 וולט גורמת ליותר מ 1.4 בזמן ההעמסה. מה שמקפיץ את החום ליותר מ 90.

כרגע, עם ערכי ברירת המחדל המעבד ב 4.6 ג'יגה עם מתח של 1.35 וולט (גם כן הזוי, זה מה שמקבלים כשבוחרים בביוס Default....), אני לא מצליח להריץ פריים בלי שהטמפרטורה תקפוץ ל 90+ ותקריס את המחשב. כרגע ב 70-80% עומס על המעבד (המרת ווידאו) הטמפרטורה היא 70+ (חורף+חדר ללא חימום+חלון פתוח...) ומד הספק חיצוני מראה כ 140 וואט. מה שאומר שבכל מקרה, כדי לגרד את ה 5 אצטרך לפזר כ 200 וואט.

בכל מקרה, מאוד אשמח להמלצה על גוף איכותי שיכול לפזר הספק שכזה (למעט ה 101, 500$ קצת יקר לי...)

מה שקצת מפחיד אותי ב הוא הגודל שלו, לפני מספר שנים הסתבכתי עם עם ארקטיק קולר שדרש פירוק שלם של המחשב כדי לחבר אותו (בעצם פעמיים כי כאשר המאוורר הורכב כלפי מעלה לא היה ניתן לחבר את חיבור ה ...). בכל מקרה בדקתי את ה TDP שלו והוא 220 וואט. בסדר, אך קצת גבולי.

נערך על-ידי ha

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

המטרה בOC זה להגיע לאיזון של תדר מול ביצועים מול אמינות ויכולות , לשבור שיא עצמי זה נחמד, אבל זה לא משהו שיחזיק הרבה, להריץ את המעבר במתח שמתקרב ל1.5, לא יעניק לו הרבה אורך חיים לטווח הארוך. כמו כן אם אתה תצליח להשיג באזור ה1.3-4 OC לאזור ה4.6-4.8 הייתי נשאר באזור הזה, העוד קצת הזה לא באמת שווה את זה ביחס למסביב.

לגבי מתח אני קצת לא מבין, שכן בביוס יש אופציה שנקראת CPU VOLTAGE וכמובן לשנות את הMODE מAUTO.

הNoctua NH-D15 הוא אופציה מצויינת ואין מה לחשוש, השתמשתי בו ובדגם הקודם (D14) ומלבד הגודל שיכול לפגוע בהכנסה של רכיבים או התקנות שונות, אין באמת חסרון.

מה שכן שוב אני חוזר, לקנות את הקירור הכי טוב לא אומר שזה נכון, כי אם תגיע לOC של 5GHZ במתח הזוי וגבוה, המערכת לא תחזיק הרבה, ותמיד צריך להישאר בטווח האמין והתקין שזה כמובן כמה דרגות מתחת.

נערך על-ידי taotao

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הזמנתי את ה iCUE H100i מאמזון, מקווה שאקבל אותו בשבועיים הקרובים. ע"פ הביקורות הוא נחשב למעולה בהשוואה למחיר ומגיע עם אחריות של מספר שנים. מים אחד שבק לי לפני 4 שנים אחרי עבודה של שנתיים+שבוע (והאחריות הייתה לשנתיים...) והנוכחי שלי כנראה סובל מכשל במשאבה כך שזה פרמטר דיי חשוב.

אני מסכים כי המטרה לא חייבת שבירת שיא (אע"פ שרוב האוברקלוקרים מנסים😀) אבל מקריאה בפורומים ראיתי לא מעט אנשים שהגיעו לקצת פחות מ 5 ג'יגה במתח של 1.35 (וקצת...) עם טמפרטורות הנמוכות מ 80 מעלות. נכון כי זה מקצר את חיי המעבד אך לטעמי זה זניח, בכל מקרה כל 4 שנים יוצאת טכנולוגייה חדשה הדורשת מעבד ולוח אם חדשים. מבחינתי, אם אוכל להגיע ל 4.7 ולהריץ פריים שעה ללא שגיאות זה יהיה בסדר.

בכל מקרה יש לי כנראה בעייה עם הלוח, ההצבה שלו בביוס למתח קבוע (ניסיתי 1.225 למשל) אינה ממש יציבה (המתח עולה ב 0.050 תחת עומס וזאת עם הצבת ה LLC ב 7 מתוך 😎 כך שהמעאכת מציגה חוסר יציבות בפרייים.

בטוח כי הקירור שלי דפוק, הצבת המעבד על 3.5 והרצת פריים מביאות אותו ליותר מ 70 מעלות! וזאת בחורף+חדר ללא חימום+חלון פתוח. בכל מקרה אני עומד להפעיל את המערכת כך בקייץ כך שאין לי ממש הרבה ברירה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...
Back to top button
Close
Close