עזרה וייעוץ בנוגע לרשת אלחוטית בבית דו קומתי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה וייעוץ בנוגע לרשת אלחוטית בבית דו קומתי

nargsi

Recommended Posts

אהלן. שלום לכולם.

בקרוב אנו עוברים דירה לבית דופלקס דו קומתי די גדול.

בכל הבית והחדרים יש קווי מסוג קאט 7- במטרה שהאורך של החוטים לא יפגע במהירות הגלישה.

בקומה הראשונה רק חדר שינה אחד, והסלון. בקומה הזו יהיה הראוטר, שימוקם ככל הנראה מתחת למדרגות וסמוך לדלת הכניסה.

אני בספק אם יהיה מספיק קליטה בקומה העליונה, ולכן עשיתי נקודת וחשמל במסדרון בקומה העליונה, שם ככל הנראה אחבר מגדיל טווח. 

דיברתי עם , והנציג (אותו אני מכיר כבר תקופה) אמר לי שיש לבזק רפיטר (בשכירות של 15₪ לחודש) שהוא עדיף על מגדילי טווח סטנדרטים. אותו ככל הנראה ארצה למקם בקומה העליונה.

1. האם אכן הוא עדיף?

2. האם ניתן לחבר ישירות לראוטר (באמצעות הרשת הקווית) את הרפיטר, כך שלא אצטרך להתקין אותו והוא לא יהיה תלוי בWIFI?

3. האם מגדיל טווח פוגע בBCYBER של בזק? נרשמתי לזה. אני יודע שזה מיותר וכו' אבל בכל זאת החלטתי להירשם לשירות (בשל יתרונות שונים).

תודה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך להתקין בקומה העליונה (ואם יש לך נקודת רשת בכל חדר תוכל ןמקם אותה  בנקודות שונות ולרטות אחפה מתקהל הכיסוי הטוב ביותר) את נקודת הגישה Ubiquiti AP-AC-LR שעדיפה על כל נקודת גישה/מגדיל טווח (אותו דבר בעקרון) לשוק הצרכני ולראות איך היא מכסה. חיבור החא תמיד בעייתי כי הוא מושפע מהמון גורמים טכניים וסביבתיים ובלי סקר שטח מקדים קשה להעריך את הכיסוי.

אם הכיסוי לא יספיק תמיד תוכל להפעיל את האלחוט של הנתב של בקומה למטה (רק חשוב להגדיר ערוצים שונים ורחוקיםצסה מזה עד כמה שאפשר עבור הרשתות בשתי הקומות), או להוסיף עוד נקודת גישה כזאת.

אם הבית שלך גדול מאוד אז ממילא נקודת גישה אחת לא תכסה את כולו. במקרה כזה יהיה צורך למקם כמה נקודות גישה במיקומים.אסטרטגיים ואולי אפילו יהיה כדאי לשקול פתרון Mesh.

לא מזמן כתבתי קצת יותר בנושא הזה והשימוש בציוד של Ubiquiti כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של About:blank

הייתי ממליץ לך להתקין בקומה העליונה (ואם יש לך נקודת רשת בכל חדר תוכל ןמקם אותה  בנקודות שונות ולרטות אחפה מתקהל הכיסוי הטוב ביותר) את נקודת הגישה Ubiquiti AP-AC-LR שעדיפה על כל נקודת גישה/מגדיל טווח (אותו דבר בעקרון) לשוק הצרכני ולראות איך היא מכסה. חיבור אלחוטי החא תמיד בעייתי כי הוא מושפע מהמון גורמים טכניים וסביבתיים ובלי סקר שטח מקדים קשה להעריך את הכיסוי.

אם הכיסוי לא יספיק תמיד תוכל להפעיל את האלחוט של הנתב של בזק בקומה למטה (רק חשוב להגדיר ערוצים שונים ורחוקיםצסה מזה עד כמה שאפשר עבור הרשתות בשתי הקומות), או להוסיף עוד נקודת גישה כזאת.

אם הבית שלך גדול מאוד אז ממילא נקודת גישה אחת לא תכסה את כולו. במקרה כזה יהיה צורך למקם כמה נקודות גישה במיקומים.אסטרטגיים ואולי אפילו יהיה כדאי לשקול פתרון Mesh.

לא מזמן כתבתי קצת יותר בנושא הזה והשימוש בציוד של Ubiquiti כאן.

אני חשבתי להפעיל את הרשת של בקומה למטה, ולשים מגדיל טווח בקומה העליונה, שיתחבר חוטית לראוטר למטה, ככה שזה לא יהיה תלוי WIFI. מה דעתך?

לגבי מגדיר הטווח שצירפת, הוא מאוד יקר. הייתי מעדיף להשקיע פחות במגדיל טווח. אני חשבתי על מגדיל טווח שיתחבר שמתחבר לשקע חשמל ולחבר אותו חוטית עם כבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוצר בקישור שנתתי הוא לא מגדיל טווח אלא נקודת גישה. הוא מתחבר בדיוק כפי שתארת: דרך כבל לנתב (רק שחלק מהכבל במקרה הזה עובר בקיר כי אתה ממקם אותו בקומה למעלה),  הוא מקבל את האות דרך הכבל ואז מפיץ אותו אלחוטית.

מגדיל טווח זה מכשיר שתכליתו שונה. הוא קולט את האות אלחוטית ואז משדר אותו הלאה גם בצורה אלחוטית. יש כאלה שהם גם וגם, אבל אתה צריך להתמקד לכל הפחות במכשיר שתוכנן לשמש קודם כנקודת גישה ולא כמגדיל טווח (ריפיטר).

אם מה שהצעתי לא נכנס בתקציב, אז לא נכנס בתקציב. לדעתי ומניסיוני ציוד צרכני (ולבטח אלחוטי) לבית גדול הוא בבחינת "קנה זול, קנה פעמיים" ולכן הצעתי מה שהצעתי (וסתם כדי לסהר את האוזן, הוא ממש לא נחשב יקר ביחס לתמורה שנותן) כי אני רואה בבניית תשתית הרשת בבית השקעה לטווח הבינוני–ארוך ולא איזו הוצאה כפויה. אבל אם התקציב לא מאפשר הייתי מחפש נקודת גישה במחיר שכן נכנס בתקציב, בתקן אלחוטי 802.11ac (הרוחב פס פחות משנה אם השימוש הוא בעיקר ולא העברת קבצים גדולים דרך הרשת הביתית) וכזאת עם תדר כפול (כלומר גם בתדר 2.4GHz וגם בתדר 5GHz). סקירת ביקורות משתמשים היא כלי יחסית יעיל כדי לברר מה עובד בסדר בסך הכל ומה די זבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של About:blank

המוצר בקישור שנתתי הוא לא מגדיל טווח אלא נקודת גישה. הוא מתחבר בדיוק כפי שתארת: דרך כבל לנתב (רק שחלק מהכבל במקרה הזה עובר בקיר כי אתה ממקם אותו בקומה למעלה),  הוא מקבל את האות דרך הכבל ואז מפיץ אותו אלחוטית.

מגדיל טווח זה מכשיר שתכליתו שונה. הוא קולט את האות אלחוטית ואז משדר אותו הלאה גם בצורה אלחוטית. יש כאלה שהם גם וגם, אבל אתה צריך להתמקד לכל הפחות במכשיר שתוכנן לשמש קודם כנקודת גישה ולא כמגדיל טווח (ריפיטר).

אם מה שהצעתי לא נכנס בתקציב, אז לא נכנס בתקציב. לדעתי ומניסיוני ציוד צרכני (ולבטח אלחוטי) לבית גדול הוא בבחינת "קנה זול, קנה פעמיים" ולכן הצעתי מה שהצעתי (וסתם כדי לסהר את האוזן, הוא ממש לא נחשב יקר ביחס לתמורה שנותן) כי אני רואה בבניית תשתית הרשת בבית השקעה לטווח הבינוני–ארוך ולא איזו הוצאה כפויה. אבל אם התקציב לא מאפשר הייתי מחפש נקודת גישה במחיר שכן נכנס בתקציב, בתקן אלחוטי 802.11ac (הרוחב פס פחות משנה אם השימוש הוא בעיקר אינטרנט ולא העברת קבצים גדולים דרך הרשת הביתית) וכזאת עם תדר כפול (כלומר גם רשת בתדר 2.4GHz וגם בתדר 5GHz). סקירת ביקורות משתמשים היא כלי יחסית יעיל כדי לברר מה עובד בסדר בסך הכל ומה די זבל.

השאלה שלי כרגע היא - במידה ואני שם אקסס פוינט, האם הוא יוצר אלחוטית חדשה, או שמדובר באותה אלחוטית? כי זה יכול לעורר בעיות במידה והאקסס פוינט יקלט גם באזור הראוטר. האם יש מגדיל טווח שניתן לחבר באופן חוטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגדיל טווח לא יכול בהגדרה להתחבר קווית כי תפקידו הוא לקשר אלחוטית בין נקודות קצה (כלומר להחליף את הכבל).

אתה צריך נקודת גישה, שכפי שתארת תתחבר בכבל לנתב. משם כל שעליך לעשות הוא להגדיר את אותו שם (SSID) ואת אותה שיטת הצפנה וסיסמה בשתי נקודות הגישה (זאת הייעודית שהוספת וזאת של הנתב) והמעבר ביניהן יהיה חלק עד כמה שאפשר בתצורה שכזאת.

אם יש חפיפה בשטחי הכיסוי מומלץ להגדיר את כל אחת מנקודת הגישה לעבוד בערוץ שונה. תוריד לטלפון כלי כמו IP Analyzer שיאפשר לך לסרוק מיהם הערוצים הפנויים בכל אזור בבית. ככה בתקווה תמצא ערוץ נפרד לכל נקודת גישה, אבל כזה שלא מתנגש עם הערוצים שבהם משתמשים השכנים. אם תקנה נקודת גישה שתומכת בתדרי 5GHz אז בכלל לא תהיה בעיה כי טווח התדרים העמוס הוא 2.4GHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי בעיון את הדיון שלהלן המתבסס על פתרונות בתחום התקשורת האלחוטית. למיטב הבנתי במידה ולא מעוניינים בהעברת כבלים חדשים כלשהם, הרי פתרונות המבוססים על שימוש בתשתית קיימת בבית הם הפתרונות הנכונים ביותר מאחר שאינם תלויים בהפרעות חיצוניות כפי שיש ברשתות אלחוטיות או על גבי חשמל. יתרה מזאת, ההפרעות ברשת אלחוטית (או על חשמל) הינן דינמיות בציר הזמן ומה שעובד ברגע מסויים לא בטוח שיתפקד כשורה  לאחר מכן. פתרנות כמו BSPOT של או פתרונות מבוססי טכנולוגיית GHN של חברת פאורנט נותנים את הפתרון האולטימטיבי (כמעט ללא פגיעה במהירות המודם/נתב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...