בעיה בהתחברות לרשת אלחוטית 5GHz - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בהתחברות לרשת אלחוטית 5GHz

Jabberwock

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במקרה יצא לי להתעסק עם המכשיר הזה לפני כמה חודשים. הוא לא משהו כנתב, אבל כל ציוד הקצה שמקבלים עונה להגדרה הזאת.

מה שכן, הייתה  איתו בעיה בהזרמת וידאו. הוא הותקן באחד החדרים ליד מחשב שהריץ שרת Plex ושימש להזרמת מדיה לטלוויזיה חכמה בסלון (קיר משותף) על גבי רשת 2.4GHz (הטלוויזיה לא תמכה בתדר 5Ghz). מדי זמן מה (בין 15 ל-40 דקות בממוצע) החיבור האלחוטי התנתק והתחבר מעצמו. עם Plex היה קצת באפרינג ואז הווידאו המשיך, אבל ניסיון להזרים מדיה דרך SMB הסתיים בכך שהווידאו נקטע כשהחיבור נפל והיה צורך להפעילו מחדש בכל פעם. החלפת המכשיר לאותו דגם לא פתרה את הבעיה. בסוף הוחלף על-ידי לאיזה דגם D-Link והבעיה הזאת נפתרה (אבל צצו חדשות, רכיב המודם לא היה יציב במיוחד). בסוף ה-Neatgear שימש כמודם וקנו מכשיר אחר שישמש כנתב וכנקודת גישה.

מעורבים כאן לא מעט משתנים אז אולי, ואפילו סביר, שלא תתקל בבעיה הזאת, אבל רציתי לספר את זה בכל זאת בגלל הבעיות שהיו לך עם ה-TP-Link כדי שאם זה יקרה שלא תחשוד ישר שמכשירי הקצה אולי לא בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עדכון: הטלפון עדיין מקרטע עם 5GHz אבל קצת שונה.

צופה בסטרימינג, אחרי כמה פרקים רואה הודעת שגיאה שאין . מנסה להתחבר לראוטר ולא מצליח. ממש כמו עם הראוטר של TP-LINK. מאתחל את החיבור ופותר את הבעיה.

אחרי זה קרה לי כמעט את אותו דבר כמה פעמים, האפליקציה אומרת שגיאה שיש בעיה בחיבור אבל אני יכול לחזור לסטרימנג ע"י חזרה ופליי. ואם מנסה להתחבר לראוטר או לגוגל, מצליח.

ב-2.4GHz אין הודעות שגיאה כאלו. אבל קרה שאחרי כמה פרקים התחיל לגמגם עם הטעינה של הסירטון קצת. לא יודע אם זה משהו עקבי.

הבדיקות האלו היו שרק הטלפון היה מחובר לראוטר.

יכול להיות שעשיתי טעות ששלחתי אותו לתיקון? אבל עם הראוטר של כרגע הסטרימר מזרים מדיה, טלפונים מחוברים והמחשב מחובר קווית וכרגע אין בעיה. ושאני אומר אין בעיה אני מתכוון שלא קורה שהחיבור הקווי קורס וה-WIFI קורס. שמתי לב שהמחשב מחובר עם רוחב פס של 100mbps בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזק משתמשים בטכנולוגיה בשם VDSL2 over POTS שנקראת גם Annex A.

לא חושב שעשית טעות ששלחת את המכשיר לבדיקה כי היו בעיות גם עם מכשירים אחרים ולא רק הטלפון. אין לי מושג מה הבעיה של הטלפון בתדר 5GHz, אולי משהו ברמת הקושחה או תוכנה של .

עד כמה שאני זוכר הסוויץ' ב-Netgear הוא 100mbps.

כפי שכתבתי בהודעה הקודמת, מהניסיון שלי האלחוט ב-Netgear לא הכי יציב או אמין אז אני לא ממש מופתע מכך שהוא מתנתק מדי פעם באמצע סטרימינג. הוא כנראה לא המכשיר לבדוק איתו יציבות חיבור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הפעלתי. אבל שוקל להפעיל כדי שלא יהיו לי הפרעות במשחקי . אם יעזור בכלל.

הפעלתי Traffic Monitor ועכשיו אי אפשר לבטל. "Error code: 9003 Invalid value." בקודם לא הייתה בעיה לסגור אם אני זוכר נכון.

אם אני מחבר את הסטרימר ב-2.4 עדיין יש קפיצות אבל קצת פחות הזויות.

עריכה: טוב אם מפעיל את QoS התוצאות יותר גרועות.

מה זה הבולשיט הזה? ועוד לחשוב שה-VR600 "מומלץ"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הבעיה כאן ולכן לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל מניסיוני עוד לא נתקלתי במכשיר המשלב מודם+מה שקרוי (שבעצמו משלב שלוש פונקציות) שהייתי מכנה מוצלח ממש.

יש כנראה סיבה לכך שהנוהג המומלץ הוא להשתמש במודם המתאים הכי פשוט שאפשר להשיג (מבזק/הוט/ספקית או בקנייה עצמית) + ייעודי.

עוד אנקדוטה בהקשר הזה היא שככל שעולים ברמת הציוד הפונקציות השונות (ניתוב, מיתוג, נקודת גישה אלחוטית) מופרדות לרוב למכשירים שונים וכנראה שמסתתרת לה כאן תובנה קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תודה על העזרה עד עכשיו.

איך נפלו גיבורים ויאבדו כלי מלחמה...

פשוט לא נתפס כמה חרא אני סובל מזה.

טוב כנראה אני אמכור את זה יד שנייה.

על איזה ציוד אתה ממליץ? שלא יעשה בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שלא מבודדים את הבעיה קשה לדעת מה הפתרון אז קצת קשה להבטיח כאן משהו בוודאות מלאה, כל שכן לגבי תקשורת אלחוטית שאיכותה מושפעת מכל כך הרבה גורמים.

באופן כללי מודם + Archer C7 צריך להספיק כאן וגם המחיר סביר בהנחה שזה שילוב שילווה  אותך כמה שנים טובות.

בטווח מחירים גבוה יותר אני אישית הייתי ממליץ על ציוד של Ubiquiti. EdgeRouter X SFP + נקודת גישה אלחוטית מסוג UniFi AP-AC-LR או UniFi AP-AC-Lite (קישרתי בתחילת הת'רד לדיון אחר שבו פרטתי קצת יותר בנושא), אבל אני לא חושב שזה הכרחי במקרה שלך (אלא אם כן מתחשק לך, אבל זה כבר עניין אחר).

כנראה שבמקומך הייתי הולך על מודם + Archer C7 ולכל היותר C9, אם כי מחירו של זה האחרון קצת מקשה לדעתי על ההחלטה אם לא עדיף כבר הציוד של Ubiquiti.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...