חיבור 2 מחשבים ללא אינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור 2 מחשבים ללא אינטרנט

jambo222

Recommended Posts

כבל רשת רגיל אמור לעבוד, פעם היה צריך כבל מוצלב לדברים כאלה אבל במחשבים מודרניים כבר לא צריך כבל מיוחד. כמובן שתצטרך להגדיר את הרשת ב- כיוון שאין לך פה ראוטר שמנהל את העניינים אז הכל הגדרות ידניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור שני מחשבים ישירות אמור להעשות עם כבל רשת מוצלב, אבל כפי ש @etal כתב, במחשבים מודרניים כרטיסי הרשת החוטיים מסוגלים להתאים את תפקיד החוטים בעצמם (הם קובעים אילו חוטים בכבל הרשת הם אלו ששולחים מידע לצד השני ואילו חוטים מקבלים מידע מהצד השני).

יש כמובן להגדיר כתובות IP ומסכת באופן ידני בהגדרות של פרוטוקול IPv4 בשני כרטיסי הרשת.

הגדרות בסיסיות לדוגמא:

מחשב א':

כתובת IP תיקבע ל 192.168.0.1 ומסכת הרשת (Subnet Mask) תיקבע ל 255.255.255.0.

מחשב ב':

כתובת IP תיקבע ל 192.168.0.2 ומסכת הרשת (Subnet Mask) תיקבע ל 255.255.255.0.

אם המחשבים מחוברים בצורה נכונה וההגדרות תקינות, אתה אמור להיות מסוגל לבצע ping ממחשב אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, בגרסאות ישנות של (אני לא יודע איך זה היום) היה צריך להגדיר זאת בכל פעם מחדש כך ששיתוף תיקיות וכדומה נהיה מרגיז. 

אם זה המצב אולי שווה לך לשים נתב פשוט באמצע או שאולי פתרונות כמו DHCP server for יעשו את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מעונין להשתלט על המחשב או לשתף קבצים?

עם זה להשתלטושניהם מחוברים לרשת או זה לזה אתה יכול לעשות את זה עם חיבור שולחן עבודה מרוחק ולכתוב את השם של המחשב בלי שום Ip והגדרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

בגרסאות ישנות של ווינדוס (אני לא יודע איך זה היום) היה צריך להגדיר זאת בכל פעם מחדש

למיטב ידיעתי, ברגע שהגדרת כתובת IP קבועה לכרטיס הרשת היא לא תשתנה אלא אם כן תשנה אותה באופן ידני (או אם מופעלת תוכנה ברקע שמסוגלת לעשות זאת כדוגמת שירות ה ICS - שיתוף האינטרנט של חלונות).

כנ"ל לגבי שיתוף תיקיות. אני באופן אישי מעדיף להפעיל שיתוף תיקיות במחשב אחד ואז לגשת אליו באמצעות כתובת ה IP שלו, בלי כל הסיבוכים של "שכנים ברשת", WorkGroup וכד'. לדוגמא:

בכדי לראות את המשאבים שעבורם הוגדר שיתוף במחשב ב' בדוגמא שלי, כל מה שצריך לעשות הוא לכתוב בסייר הקבצים (לא בדפדפן):

ציטוט

192.168.0.2\\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...