200 מגה בהוט + Archer C7 - פינגים גבוהים (מהירויות הורדה/העלאה תקינות) - עמוד 4 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

200 מגה בהוט + Archer C7 - פינגים גבוהים (מהירויות הורדה/העלאה תקינות)

red4ever

Recommended Posts

ציטוט של nachum37

לא מדוייק, נכון שזה יעבוד אך אם לא יוגדר כך דרך שירות הלקוחות ההגדרה תתאפס אחרי reboot. 

אני שיניתי ככה בלי להגיד שום דבר לשום שירות לקוחות, וזה נשאר ככה בלי בעיות. עברה מאז כבר בערך חצי שנה. המודם גם עבר מאז מספר reboot-ים במשך התקופה, בהפסקות חשמל או כשהעברתי אותו ממקום למקום וכו'.

אני רואה שכבר הגיבו על זה לפני... אז כן, hard reset (כלומר restore factory defaults) מאפס את זה (מין הסתם, כמו גם את כל שאר ההגדרות של המודם - זאת בדיוק ההגדרה של restore factory defaults..).

ציטוט של red4ever

משלם לבזק בינלאומי 29 שקל על 200 מגה (זה המחיר ששילמתי גם על 40 מגה).

לא יודע להגיד לך מחיר של התשתית בהוט, כי עשיתי טריפל (370 שקל - כל הערוצים פתוחים בטלויזיה - כולל הספורט, וטלפון בלי הגבלה).

אני גם לקוח של הוט מובייל, אז יש לי הטבה להוטנט ב-10 שקלים, אבל משום מה שאני מעדיף להישאר בבזק בינלאומי.

speedtest לא יודע מי התשתית שלך, כל מה שהוא יודע זה מה ה-IP שלך ומשם הוא משייך אותך לספקית, ומציג לך אותה (שהיא אצלך כאמור בזב"ל). לגבי בזב"ל מול הוטנט, לדעתי אתה עושה טעות. הוטנט מעולים ואין סיבה לשלם יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של your humble servant

צריך לבטל שרת dhcp בנתב החדש. הנתב של הוט יחלק את כתובות האייפי. תצטרך לשנות את הכתובת של הנתב החדש לכתובת אחרת תלוי מה הכתובות שהנתב של הוט מחלק. 

למשל, אם הכתובות הן בין 10.0.0.1 ל10.0.0.38, אז הכתובת של הנתב החדש צריכה להיות 10.0.0.39 והלאה

מתי אני מבטל את ה-DHCP? לפני או אחרי שאני מעביר את ההוטבוקס למצב מודם?

האם בממשק של הנתב החדש זו פעולה פשוטה לביצוע? כלומר, קל למצוא את הכפתור שמבטל את ה-DHCP?

אגב, הבנתי שחשוב לחבר את ההוטבוקס מ-LAN 1 ל-WAN בראוטר, ובראוטר זה לא משנה מאיזה LAN אני מחבר למחשב. זה נכון?

אז בינתיים סיכום קצר:

1. להפוך את ההוטבוקס למודם בלבד (בין אם זה בממשק שלו או בדיבור עם נציג של הוט).

2. לחבר את הנתב החדש עם כבל למחשב, להיכנס לממשק שלו ולבטל DHCP.

3. לחבר את ההוטבוקס עם כבל רשת מ-LAN 1 ל-WAN בנתב החדש.

4. לחבר את הנתב החדש בכבל רשת (לא משנה מאיזה LAN) למחשב.

5. אחרי כל זה אני אמור לגלוש, או שיש עוד משהו לעשות?

ציטוט של Milford Cubicle

speedtest לא יודע מי התשתית שלך, כל מה שהוא יודע זה מה ה-IP שלך ומשם הוא משייך אותך לספקית, ומציג לך אותה (שהיא אצלך כאמור בזב"ל). לגבי בזב"ל מול הוטנט, לדעתי אתה עושה טעות. הוטנט מעולים ואין סיבה לשלם יותר..

תודה על ההסבר.

לגבי בזב"ל, אני איתם המון שנים ואף פעם לא היו בעיות (זה לא אומר שבהוטנט יהיו לי בעיות). 29 שקל זה מחיר סביר בעיניי.

גם יש העניין של כתובת המייל שאני די אוהב וכל המכרים שלי מכירים אותה. לך תגרום לכולם לשנות אותה עכשיו... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של red4ever

אוקיי חברים, אחרי מחשבה החלטתי לרכוש את ה-C7 בימים הקרובים.

רק כדי להיות בטוח - פה: https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=915173

כתוב שהוא תומך בתשתית ADSL, ואני כאמור עברתי להוט. אני מקווה שאין לזה קשר למציאות וזו פשוט טעות שלהם.

עכשיו כדי שיהיה לי פשוט לחבר אותו, אשמח שתכתבו לי פה את סדר הפעולות לחיבור שלו.

1. להפוך את ההוטבוקס למודם בלבד (בין אם זה בממשק שלו או בדיבור עם נציג של הוט).

2. לחבר את ההוטבוקס עם כבל רשת לנתב החדש בחיבור WAN.

3. לחבר את הנתב החדש בכבל רשת למחשב.

4. מכאן אני כבר לא יודע מה לעשות. אשמח שתסבירו לי מה עושים.

מה שכתבת נכון - תתעלם מהתשובה מעלי כי היא משאירה את ה-HOTBOX כנתב וזה לא מה שאתה רוצה.

אחרי שלב 4 אתה נכנס לתפריטי הנתב ומגדיר חייגן (חיבור WAN) מסוג DYNAMIC IP ומשם אתה מגדיר את פרמטרי האלחוט שלך.  בספר של הנתב תמצא על כך מידע מפורט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לבטל שרת dhcp בנתב החדש. הנתב של הוט יחלק את כתובות האייפי. תצטרך לשנות את הכתובת של הנתב החדש לכתובת אחרת תלוי מה הכתובות שהנתב של הוט מחלק. 

למשל, אם הכתובות הן בין 10.0.0.1 ל10.0.0.38, אז הכתובת של הנתב החדש צריכה להיות 10.0.0.39 והלאה

@red4ever אל תעשה כך, כפי ש @Cheif כתב ההנחיות הללו מיועדות למי שרוצה להשאיר את ההוטבוקס כנתב (אף אחד) ולחבר AP, אתה רוצה לבטל אותו כנתב ולהשאיר אותו כמודם בלבד. ההוראות ש cheif כתב הן הנכונות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני שיניתי ככה בלי להגיד שום דבר לשום שירות לקוחות, וזה נשאר ככה בלי בעיות. עברה מאז כבר בערך חצי שנה. המודם גם עבר מאז מספר reboot-ים במשך התקופה, בהפסקות חשמל או כשהעברתי אותו ממקום למקום וכו'.

אני רואה שכבר הגיבו על זה לפני... אז כן, hard reset (כלומר restore factory defaults) מאפס את זה (מין הסתם, כמו גם את כל שאר ההגדרות של המודם - זאת בדיוק ההגדרה של restore factory defaults..).

אני מבין שזה לא אמור לקרות - אבל זה קורה לפעמים. יכול להיות שהוטבוקס עמוס עשה hard reset מאיזו סיבה או עדכון כושל. הנקודה של מה שהתכוונתי להגיד זה שאחרי hard reset הוא מוריד את ההגדרות מהוט, ולכן כדאי שיהיה מעודכן אצלם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי hard reset (factory restore) הוא גם מוחק את כל ההגדרות שלו, ולכן גם אם אתה רוצה אותו בתור ראוטר זה לא משהו שתשמח שיקרה - כי הוא ימחק לך את כל ההגדרות שלו כראוטר - אייפיים שמורים, הפניית פורטים וכו'.

זה לא משהו שאמור לקרות בשום מצב "מעצמו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nachum37

@red4ever אל תעשה כך, כפי ש @Cheif כתב ההנחיות הללו מיועדות למי שרוצה להשאיר את ההוטבוקס כנתב (אף אחד) ולחבר AP, אתה רוצה לבטל אותו כנתב ולהשאיר אותו כמודם בלבד. ההוראות ש cheif כתב הן הנכונות. 

הוא יכול לבטל את הנתב של כנתב באופן מוחלט, אבל זה לא הכרח מבחינתו. בכל זאת, אולי הייתי צריך לציין בפניו את שתי האפשרויות ושהוא יבחר ביניהן. 

יש הרבה אנשים שעדיף להם לשרשר נתבים, תלוי בסיטואציה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש הרבה אנשים שעדיף להם לשרשר נתבים, תלוי בסיטואציה. 

בהחלט, אבל כל המטרה היא לעקוף את חולשתו של ההוטבוקס כנתב, לא רק כנקודת גישה אלחוטית. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מוזר שהתחיל אחה"צ:

פתאום הנורית של האינטרנט בראוטר הפכה מירוקה לאדומה, אחר כך חזרה לירוקה וכך זה המשיך (יכולתי לגלוש, אבל זה היה באיטיות ועם פינגים גבוהים). התקשרתי לבזק בינלאומי, שאמרו שמבחינתם אין תקלה. אחר כך העבירו אותי לתמיכה של , והם ביקשו ממני לחבר את ההוטבוקס ישירות למחשב (כלומר לנתק את הראוטר). פתאום האינטרנט חזר להיות מהיר ועם פינגים נמוכים.

אחרי שסיימתי את השיחה עם , חיברתי שוב את ההוטבוקס לראוטר והכל הסתדר.

יש למישהו הסבר למה זה קרה? האם זה צפוי לקרות שוב? אולי יש משהו שהייתי אמור להגדיר ולא הגדרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם רק הראוטר מתנתק מהאינטרנט וההוטבוקס לא? מוזר. איך הגדרת את החיוג או מה שזה בראוטר?

נשמע שזו לא בעיית תשתית כי ההוטבוקס לא מתנתק, אצלי ההוטבוקס היה מאבד את החיבור לפעמים, טכנאי הגיע והתקין מגבר, מאז בשילוב LEDE על D-Link DIR-860L יש uptime אינסופי. 

אני לא מבין מספיק בשביל להסיק אם מדובר בבעיית תשתית, ספק או ציוד. אבל אתה יכול לנסות את הצעדים הבאים: 

להחזיר את ההוטבוקס למצב ראוטר ולהשתמש בו קצת ולראות אם הבעיה ממשיכה. 

לעבור להוטנט לניסיון. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקלה הזו התחילה יום אחרי שרכשתי את הראוטר, ככה שנראה לי שזה קשור להגדרה כזו או אחרת.

מבחינת החיבורים:

ההוטבוקס מחובר מ-LAN1 ל-WAN בראוטר.

הראוטר מחובר מ-LAN1 למחשב.

מבחינת הגדרת הראוטר:

בחרתי ב-Dynamic IP והגדרתי את הרשתות האלחוטיות (2.4 ו-5).

ההוטבוקס לא מתנתק בכלל. רק הנורה של האינטרנט בראוטר הופכת מירוקה לאדומה לסירוגין - מה שמחזק את החשש שלי שמדובר באיזו הגדרה לא נכונה, בתקשורת בין המודם לראוטר.

האם DHCP צריך להיות מופעל/מבוטל? כרגע הוא מופעל.

מה בנוגע ל- Address?

אגב, נכנסתי ל-192.168.100.1 (ההגדרות של ההוטבוקס כמודם) כדי לוודא שהוא עדיין על Bridge ולא חזר למצב של .

כל דבר שיכול לעזור אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...