אנחנו הורגים "בטעות" 10 וכל העולם נגדנו, האמריקנים הורגים "בטעות" 45 ומה להם עוש - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנחנו הורגים "בטעות" 10 וכל העולם נגדנו, האמריקנים הורגים "בטעות" 45 ומה להם עוש

DiSc@MaN

Recommended Posts

בוא אני יספר לך על אותה תקרית כמו ששמעתי משתי חברים שחזרו משם יום אחריי וכמה ימים אחריי, כשיורים עלייך ואתה חסר אונים והחברים שלך מתים ואין לך כלום מה לעשות ושהמחבלים מתחבאים מאחורי "חפים מפשע" (עם הם כל כך חפים מפשע למה הם מגנים בגוף שלהם על מחבלים מרצחים שכן נושאים נשק?!) והברירה היחדה שלך זה להגיב כי זה או אתה\החברים שלך או הם אז תעשה את החשבון לבד!

ולהוא שאמר שלא היו צריכים להכניס כוחות כל כך גדולים אז עושים את זה ולא מכניסים את חיל האויר בשביל שלא יהיה כל כך הרבה פגועים והרוגים של הפלשתיאנים, ואם אתה טוען שמתפקדי הליכוד טעו זה דעתך לא דעת רבים! ומה הקשר לזה שמתפקדי הליכוד יקבעו איך חייך יראו? אתה חי באיזה קו עימות או משהו כזה? אני בטוח שאתה מהמרכז ואין לך מושג מה זה להיות מופגז 24 שעות ביממה! (ולא מה שמוצג בחדשות פעם בכמה חודש) עכשיו פחות בגלל הפעילות הגדולה בעזה אבל אנחנו עדיין אוכלים לפחות כמה פעמים ביום כמה מרגמות וקאסמים! אנחנו שגרים 1000 מטר מעזה מה יהיה אחרי הפינוי אנחנו ניהיה שפני הנסיונות?! אתה יודע מה יקרה שהם יתקרבו ל200-500 מטר מאיתנו איזה טווח פגיעה ודיוק יהיה להם?! אז אל תנסה להיות חכם גדול עד שאתה לא יודע מה זה, כי כל מי שלא חי פה ולא יודע מה זה מבחינתו העיקר הדעות שלו ולא מה שבאמת קורה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

RK - מסכים איתך לחלוטין.

e-d-a - החמושים שהיו בתוך הקהל לא ירו לעבר כוחות צה"ל, אל תמציא דברים מהאוויר בלי לבדוק אותם קודם. הם היו חלק מתהלוכה שהתקדמה לעבר כוחות צה"ל שהיו באזור וכדי לעצור אותם ולמנוע מהם להתקדם (למרות שהם לא ירו) נורה בהתחלה טיל ממסוק לצורך "הרתעה" ולאחר מכן הטנק ירה מספר פגזים (למרות שהפקודה הייתה לירות פגז בודד) שפגעו בתוך הקהל והרגו 10 אנשים לא חמושים, וזה בכלל לא רלוונטי אם הם "הגנו בגופם" על חמושים. לצה"ל יש מספיק אמצעים שנועדו לפגיעה מדויקת באנשים חמושים (כגון ירי צלפים) או פיזור הפגנות, והעובדה היא שירי הפגזים לא נעשה כי נשקפה לכח סכנה כלשהי אלא רק כדי למנוע מהאנשים להתקרב אל הכח.

ובוא אני אספר לך משהו - כשיורים עליך והמחבלים מתחבאים מאחורי חפים מפשע (אף חייל לא נהרג או נפצע באותה תקרית וצירוף המילים "אין לך כלום מה לעשות" הוא מנותק לחלוטין מהמציאות כאשר מדובר בכח כל כך גדול ועם כל כך הרבה אמצעי לחימה קרקעיים ואוויריים) אתה עושה את מה שאימנו אותך לעשות - מציית לפקודות. אם אתה טייס מסק"ר והפקודות אומרות לירות טיל לעבר בניין סמוך (בידיעה שהוא נטוש) כדי להרתיע את ההמון, אתה תעשה את זה. אבל אם הפקודות אומרות לירות פגז אל תוך קהל של אנשים לא חמושים, אתה לא תעשה את זה, כי זו פקודה בלתי חוקית בעליל ומחובתך שלא לציית לה ולקבול את המפקד שנתן אותה, גם אם זה הרמטכ"ל בכבודו ובעצמו.

לגבי מתפקדי הליכוד, מסתבר שזו כן דעת רבים.. ע"ע הפגנת השמאל ותוסיף לזה את עשרות אלפי המתפקדים שכן הצביעו בעד ההתנתקות. אני מחכה ליום בו ייערך משאל עם בנושא הנסיגה מעזה, רק כדי להוכיח לך שהמיעוט הוא דווקא זה שרוצה להשאר בעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה שקורה וקרה בעזה אתה לא יכול לספר לי כלום כי אני חיי את זה וכי חברים שלי לוחמים שם! והם באמת יודעים מה הולך שם ולא מה התקשורת (השמאלנית ולא רק כביטוי) אומרת ושהם מספרים לי אין להם שום סיבה לשקר! ואם הטנקים ירו אז הם לא ירו סתם, ומה שפורסם אחר-כך זה כבר לחיפוי ולא בגלל הטעות אלה בגלל משהו אחר.

וזה בכלל לא דעת הרוב לדעתי, אבל אני חושב ככה ואתה חושב אחרת, ולדעתי כל מי שלא חי בקו עימות לא צריך להצביע בכלל כי אתה לא יודע מה הולך פה ואתה לא חווה מה שהולך פה אז למה שאתה כן תשפיע על החיים שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה הולך פה ואתה לא חווה מה שהולך פה אז למה שאתה כן תשפיע על החיים שלי?

כי אני אוכל חרא בגלל ההתנחלויות וזו זכותי כאזרח במדינה לדרוש מהם להתפנות, ואם רוב העם חושב כמוני (וזה אכן המצב, לצערך) אז ההתנחלויות יפונו. אם המתנחלים יסכימו להתפנות - מה טוב, אם הם יתנגדו - הם יפונו בכח. הם נמצאים שם מתוקף החלטת ממשלה והם גם יפונו משם מתוקף החלטת ממשלה, זה מה יש.

אגב, המשפט הזה שמצוטט לעיל מוכיח יותר מכל את הבורות והנבערות שלך. זה לא מאתגר בכלל להתווכח עם מישהו שמודה בפה מלא שהוא ימני קיצוני ואנטי-דמוקרטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חה ועכשיו פשוט הדהמת אותי עם "הנאורות" שלך, ממש שינית את דעותי אתה גאון, עכשיו אני שם לב כמה אתה צודק וכמה אני טועה איך לא עליתי על זה קודם!

אני מודה בפה מלא שאני ימיני קיצוני ובכלל לא הסתרתי את זה, ובכלל לא אנטי דמוקרטי! אל תכניס לי מילים לפה!

ההתנשאות מצדך תמיד הייתה! ושמישהו אחר-מביע את דעתו בדרך דומה תמיד מישהו מהצוות מראה נוכחות, ומה קרה אתה תוקף אין לך עוד דרך נאורה להגיב? אז אתה מראה עד כמה אתה "נאור" בתקיפה של מי שמתווכח איתך? (מה שאתה עושה תמיד מעניין על מה זה מעיד, מישהו דיבר פה על בורות? הרי עם אני חושב אחרת אני מטומטם לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חה ועכשיו פשוט הדהמת אותי עם "הנהורות" שלך, ממש שינית את דעותי אתה גאון, עכשיו אני שם לב כמה אתה צודק וכמה אני טועה איך לא עליתי על זה קודם!

אני מודה בפה מלא שאני ימיני קיצוני ובכלל לא הסתרתי את זה, ובכלל לא אנטי דמוקרטי! אל תכניס לי מילים לפה!

ההתנשאות מצדך תמיד הייתה! ושמישהו אחר-מביע את דעתו בדרך דומה תמיד מישהו מהצוות מראה נוכחות, ומה קרה אתה תוקף אין לך עוד דרך נהורה להגיב? אז אתה מראה עד כמה אתה "נהור" בתקיפה של מי שמתווכח איתך? (מה שאתה עושה תמיד מעניין על מה זה מעיד, מישהו דיבר פה על בורות? הרי עם אני חושב אחרת אני מטומטם לא?)

נאור, לא נהור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mini וnice-1, שלום!

אני רואה שHW חזר, ואיתו גם הויכוחים הלא נגמרים על פוליטיקה.

טוב, אז הקיצר, מה שקרה בעזה (ירי 2 הפגזים שפגעו בהפגנה), לא היה צריך להעשות, זה מחדל, וצריך לתת דין וחשבון על זה,

הפעולה עצמה ברפיח, היא, לפי מטרותיה ובאופן איכותי בלבד, היא הכרחית, הכרחית כי היא כורך המציאות,

מציאות בה הפלסטינים מבריחים נשק, מכל הסוגים. הדבר צריך להפסק, או להתצמצם, ואת זאת ניתן להשיג רק בפעולה צבאית.

הפעולה אולי הכרחיתw אבל כמו כל דבר שהממשלה הזאת מחליטה - זאת הייתה יריה מהמותן. תגובה. מבצע שכולו תוכנן בתור "נקמה" ו"תגובה" בגלל מה שקרה בזייתון ולאחר מכן זה התחזק עם מה שקרה ברפיח. אם בזיתון הנגמש לא היה עולה על המטען צד, הפעילות הזאת בהיקף כזה לא הייתה מתקיימת.

היה היום בערוץ 1 ראיון עם מוחמד דאחלן, מי שהרבה מגדירים כאיש החזק ברצועה - והוא דווקה מהגורמים היותר פרגמנטיים שם. הוא אמר בצורה הכי ברורה, אתם תפוצצו מנהרה או שתיים. ארגוני הטרור יכינו בתוך שבוע 4 חדשות. הפתרון למנהרות לא יכול להיות צבאי. הפתרון צריך להיות גלובלי כולל. לקיחת אחריות מצד מיצריים על רפיח המצרית. מודיעין מסכל פלסטיני (שקיים אגב. בימים הקצרים שאבו מאזן היה ראש הממשלה שם. הם פירקו 4 מנהרות כתוצאה ממודיעין. כמובן שהישראלים תענו שזה לא מספיק, לא סיפקו לאבו מאזן "הישגים" וגרמו לזה שהמנהרות חזרו לפרוח) ופיקוח ישראלי.

הפעולה שהייתה בעזה היא פעולת תגובה נטו. היא לא תוכננה מראש. והיא ממשיכה מכוח אינרציה בלבד.

ולסיום אני אצטט את עצמי שוב:

הכל מקרה חזרה לתראד, עזבו את המקרה של האמריקאים בעירק. תסתכלו קודם כל על עצמנו. אני מכיר אנשים בני גילי שמשרתים בעזה ובקלקיליה ובמחסומים בראמאללה, ואחרי 6-7 חודשים במציאות של מלחמה מתמדת, המוח שלך נדפק לגמרי שם. היה כאן כבר תראד על כל מה שקורה בשטחים, התעללויות וזילות בחיי אדם הם לא בכמות זניחה שם. והבעיה הכי גדולה שלנו היא שנהינו קהים לנושאים של פגיעה בחפים מפשע. מתחילת האינתיפאדה נהרגו 1000+ אזרחים יהודיים בתחומי מדינת , אבל גם נהרגו מעל פי 4 אזרחים פלסטינאים (וזה לפי הספירה של צהל, לפי מקורות פלסטינים או בצלם וכו זה יותר...). ואפילו מספר החיילים שנשפט על הרג אזרחים, שעומד לדין על מעשים מסוכנים שהורסים משפחות הוא זעום.

באינתיפדה הראשונה היועץ המשפטי לממשלה הורה לחקור כל מקרה של הרג פלסטינאים שלא אחזו . אתמול ראיתי בטלוויזיה את סגן השר אדרי מהליכוד, ב3 דקות הוא הספיק להגיד את דעתו על מה שקרה, לנתח את המיקרה וגם לתת את פסק הדין של ועדת החקירה שאין מה לעשות דברים כאלה קורים. שום ועדה לא תקום (וגם אם כן, זה באיחור של 4 שנים מאז התחילה האינתיפדה) ואף אחד לא יקח אחריות על מה שקרה שם.

אנחנו הפכנו קהים!

הכיבוש משחיט!

איפה מיני כשצריך אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אני אוכל חרא בגלל ההתנחלויות וזו זכותי כאזרח במדינה לדרוש מהם להתפנות, ואם רוב העם חושב כמוני (וזה אכן המצב, לצערך) אז ההתנחלויות יפונו. אם המתנחלים יסכימו להתפנות - מה טוב, אם הם יתנגדו - הם יפונו בכח. הם נמצאים שם מתוקף החלטת ממשלה והם גם יפונו משם מתוקף החלטת ממשלה, זה מה יש.

אגב, המשפט הזה שמצוטט לעיל מוכיח יותר מכל את הבורות והנבערות שלך. זה לא מאתגר בכלל להתווכח עם מישהו שמודה בפה מלא שהוא ימני קיצוני ואנטי-דמוקרטי...

יש בעיה בדבריך. כרגע אתה חייל ואתה מנוע מלהביע דעות פוליטיות ו/או דעות לגבי פינוי כזה או אחר. אני ממש לא בקיא בחוקים או בהוראות שחיילים מקבלים אבל רק בתקופת בחירות, ברגע שאתה מצביע אתה בעצם מביע את דעתך הפוליטית נטו ולא יותר מזה.

בשבועיים וחצי האחרונים שמרתי ב"שירת הים", רצועת חוף של 1.5-2 ק"מ בלב המואסי, מול בין הים לנווה דקלים, וחיילי המילואים שם ראו את התושבים וחשבו שהם הולכים להרוג מישהוא. אבל מהר מאוד הבנו שאנחנו נמצאים בתפקיד ואסור לנו להכנס לויכוחים פוליטים עם מתיישבי המקום. לרגע חשבנו שאנחנו נמצאים באיזה סרט מלחמה על וייטנם. סיטואציה מוזרה של חוף יפיפה עם דקלים רבים מסביב, ומגדלי שמירה.

תמיד אמרתי לעצמי שאני שליח של האזרחות. כרגע אסור לי להביע ו/או להתנגד למהלכים שקורים במדינה ורק לאחר סיום תפקידי אוכל להביע את דעתי המלאה.

במשך הזמן הצליחו החיילים להכיר את התושבים ואפילו לסמפט אותם. מתקרית ההלוויה של טלי ו-4 בנותייה כולם זוכרים את התמונה של המתנחל שמחזיק את ילדתו ורץ לכיוון מחסה, ובכן הוא גר מול השער של היישוב שבו שמרתי. משפחה נחמדה עם ילדים מקסימים. חייל אחד לא הצליח לשמור על הארס שלו כלפי המתנחלים ולא חסך כל מאמץ ושטח את ליבו בכל הזדמנות בקללות עסיסיות כלפי אותם מתיישבים (קצת יותר בשקט כמובן).

הביקורת הציבורית והויכוח הוא לב הקונצנזוס כיום, אך אל לנו לאבד משפיותינו ולשנוא תהומית את מתיישבי המקום שקיבלו אישורי כל הממשלות הקודמות שלנו.

לא הייתי רוצה לחזור לשם, ולכן גם תמיד אמרתי להם " אני אוהב אתכם אבל אני רוצה אתכם לידי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת... להפציץ מאוויר?

בד"כ לא יודעים איפה המעבדות נמצאות, בד"כ המעבדות פועלות בתוך בתי מגורים של אנשים ואתה רוצה לשלוח עליהם פצצות מהאוויר?

צה"ל יודע מה הוא עושה, וחייבים לפעול מבית לבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט הנ"ל מראה עד כמה קשה לנהל פה דיון מעניין, שמורכב מכמה דעות שונות.

אם מישהו לא מקבל דעה שונה משלו, ישר הוא עובר לפסים האישיים...

ועוד זה ציטוט מדבריו של אחד ממנהליו הבכירים של הפורום.

בוא נגיד שזה לא נקרא להוות דוגמא טובה למשתמשים.......... :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזהר תגובות כנות או משהו לא מתאים לטעמו של המשגיח כאן, גם יגרום לך לתקיפות וגידופים מצידו הייתי אומר בוא נסכים אם כל מה שהוא אומר וטוען הרי הוא כל יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת... להפציץ מאוויר?

בד"כ לא יודעים איפה המעבדות נמצאות, בד"כ המעבדות פועלות בתוך בתי מגורים של אנשים ואתה רוצה לשלוח עליהם פצצות מהאוויר?

צה"ל יודע מה הוא עושה, וחייבים לפעול מבית לבית.

כן, להפציץ מהאוויר, תתפלא, אבל המבצע של פיצוץ המחרטות בא ממודיעין,

הם לא עברו בית בית כדי לאתר מחרטות.

מסכים איתך שצה"ל יודע מה הוא עושה, אבל המשפט "חייבים לעבור מבית לבית" הוא פשוט לא נכון.

צה"ל היה יכול להפציץ מהאוויר.

מסיבות כאלה ואחרות, הוא לא עשה את זה, והוא בחר לכנס בכוחות גדולים.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

e-d-a,

אתה גר קרוב לרצועה, ונוחתים עליך טילים.

אבל, על תקח מודל אפוקליפטי, תקח את מודל קרית שמונה, אחרי שיצאנו מהרצועה, יש כמעט 0 קטיושות.

אני גר בכפר-סבא, תרצה או לא, היא היתה ישוב ספר עד 67',

והיא בקלות יכולה לחזור להיות כזאת (קלקליה, במרחק יריקה, תסע בויצמן, ותראה את קלקליה), אם לא הפעולות של צה"ל כמעט כל שבוע שם (אני שומע את היריות טוב מאוד)

אתה לא יכול להגיד שאני גר במרכז הארץ, רחוק מכל סכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה מאוד במקום, ואני אסביר:

אתה הגבת לאיזה בחור ואמרת לו משהו בסגנון "אם ההורים שלך היו בן ה-10 הרוגים מפגז צה"לי", ורייזר הגיב לך ואמר את מה שהוא אמר.

אתה מדבר עם האף שלך מורם מעל כולם, אולי תרד פעם אל העם ותנהל וויכוח בלי להתנשא מעל חברי הפורום?

ד"א:

בדיוק מה שאני אומר, שחבר שלי מת לפני שבוע והדעות שלי לא ישתנו. אם קרוב שלכם (חו"ח) יהרג כשהוא חף מפשע, תשנו את דעתכם.

תאמין לי, צה"ל ייצר ככה כבר מספיק מחבלים בזמן האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rk לא דיברתי עלייך בפרט, דיברתי בכללי (אבל עדיין אין להשוות בכלל מה שקורה אצלך לעומת פה אם תרצה אני יספר לה מה ראיתי בתור אזרח פשוט ולא תאמין!)

nice-1 אין לי שום דבר נגדך בפרט (אני בכלל לא מכיר אותך), אבל מה שאתה אומר זה לא נכון חס וחלילה יקרה משהו למישהו שאני מכיר (ותאמין לי שהיה מקרה קרוב עם עיטור של כבוד) דעתי לא תשתנה בכלל, אז גם אתה לא מכיר אותי ולא את אחרים אז אתה לא יכול להגיד אם דעתנו תשתנה או לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...