צריך המלצה על בחירת נתב (ראוטר) - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה על בחירת נתב (ראוטר)

JentuS

Recommended Posts

חברים, יש לי עוד כמה שאלות, אני מקווה שתוכלו לעזור לי, להבדיל מהשאלה האחרונה ששאלתי בתגובה האחרונה שלי ולא קיבלתי שום עזרה:

אני רואה שיש שני דגמים נוספים של TP-LINK, האחד הוא VR2600 שלא נמכר בארץ, והשני הוא VR900 שכן נמכר בארץ...

אני נוטה יותר לכיוון ה-VR900 כי הוא בעל עיצוב של ראוטר עומד ולא שוכב שזה מה שאני מחפש, כי לפי דעתי ראוטר כזה יתחמם פחות מאשר ראוטר שוכב, ראוטר שנתלה על הקיר מצידי זה כמו ראוטר שוכב שמתחמם באותה המידה, בגלל זה אני מחפש ראוטר שיכול לעמוד עצמאית על המדף\שולחן. ל-VR600 כמו שהבנתי גם אין את האפשרות הזאת.

אז השאלה שלי האם מומלץ לקנות ראוטר כמו ה-VR900, האם זהו ראוטר משולב מודם (מה שאני מחפש), כי ברשימה אני רואה שהוא דווקה בקטגוריית ראוטרים משולבי מודם, או איך שזה נקרא VDSL.

גם ברשימה מופיע שיש לו Vectoring, רק לא הבנתי עד הסוף מה זה בדיוק.., האם זה משהו שרק עם הטכנולוגייה הזאת עובדים, האם רק ראוטרים בעלי ה-Vectoring הזה יעבדו תקין על התשתית של בזק?

בבקשה תעזרו בנושא הזה, כי אני רוצה לבחור ראוטר\מודם מהטובים עבור תשתית הבזק שאצלי שיעבוד תקין...

מקווה שתעזרו לי, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ה-X6200 מופיע אצלי ברשימה וכך גם ה-VR900 וה-VR2600.

לגבי ה-D6400 - בדקתי את הנתונים הטכניים שלו ועל פניו נראה שהוא מתאים לתשתית כך שגם הוא יכול להיות פתרון. המוצר הזה חמק מתחת לראדאר שלי והוספתי אותו לרשימה.

snip_20170704112346.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cheif תודה לך על העזרה.

אז מכל הראוטרים VDSL האלו, נראה לי אני אתמקד בסוף בשניים מהם:

1. NETGEAR D6400 AC1600 Dual Band Gigabit VDSL/ADSL, שנמכר ב-790ש''ח ב-KSP

2. TP-Link Archer C9 AC1900 Dual Band Gigabit, שנמכר ב-695ש''ח גם ב-KSP

כי הם שניהם בעלי עיצוב של ראוטר עומד ולא שוכב, זה מה שאני מחפש כי לפי דעתי ראוטרים כאלו פחות מתחממים.

רק עכשיו שאלה סופית אני חושב שהייתי רוצה לקבל עזרה והמלצה לגביה;

איזה ראוטר VDSL משני אלו שרשמתי הכי מומלץ מבחינת כל הנתונים?

המחיר ביניהם זניח, הבדל של 100ש''ח, וכן, אני מוכן לחרוג 200, 300ש''ח מהתקציב ההתחלתי שלי שרשמתי (שהיה 500ש''ח), העיקר שאני אדע שקניתי ראוטר טוב למחיר שלו, שעובד יציב, ועם נתונים תכניים הכי טובים במחיר הזה...

אשמח לעזרה והמלצה.

ושוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

ה-C9 אינו כולל מודם VDSL כך שאתה משווה שני נתבים שונים לחלוטין מבחינת התכונות שלהם.

צודק, בילבלתי בין ה-C9 ל-VR900 :$

אבל מכיוון שה-VR900 בעל עיצוב ראוטר שוכב אז אני מוותר עליו, ובסוף נשאר עם הראוטר VDSL של NETGEAR מדגם D6400 שהוא יחסית דגם חדש.

השאלה שלי אבל נשארת בתוקף 9_9:

האם NETGEAR D6400 שאותו אני יכול לקנות ב-790ש''ח, הוא ראוטר VDSL מומלץ במחיר הזה ומבחינת נתונים טכניים?, או שיש משהו יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי נסיון אישי עם המוצר הזה ומכיוון שהוא חדש בארץ גם לא שמעתי עליו רשמים כאלה ואחרים.  יחד עם זאת, הוא די ותיק בשוק כך שאתה יכול לקרוא עליו ביקורות במגוון אתרי חומרה וכן רשמים של משתמשים.  את הכי הרבה ביקורות גולשים מצאתי באמאזון בארה"ב - https://www.amazon.com/NETGEAR-AC1600-WiFi-Modem-Router/dp/B01BG8AOH8  אמנם ציון 3.8 מתוך 5 הוא לא גבוה במיוחד (למשל ה-VR600 למשל מקבל ציון 4 באמזון אנגליה) אבל זה עדיין סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על העזרה.

אני קראתי שם את הביקורות על NETGEAR D6400, ואת האמת הבנתי שכולם שם התחלקו לשני מחנות: הרבה כותבים שזה אחלה ראוטר VDSL, וכך גם דיי מספיק תגובות שליליות שכותבים שיש לו בעיות והוא לא שווה את הכסף.

בקיצור באסה, כי אני כבר בניתי על הראוטר VDSL הזה, כי כמו שכתבתי קודם שחשוב לי שהראוטר לא יתחמם יותר מידי ושלדעתי ראוטרים עומדים הם אלו שמתחממים פחות מאלו ששוכבים...

חשוב לי לפתור את בעיית ההתחממות, כי כיום הראוטר שיש לי של , יש לו שתי אופציות: במצב שוכב ובמצב עומד בהלבשת רגליות קטנות עליו...

אז כאשר הוא היה אצלי במצב שוכב, הוא התחמם כמו מחבת, היה ממש חם, שלדעתי זה משפיעה לרעה על כל מכשיר אלקטרוני כזה או אחר.., וכאשר מצאתי את הרגליות שלו ומיקמתי אותו במצב עומד, הוא כרגע מתחמם ממש פחות, הוא בקושי חם, לעומת מה שהיה לפני זה.

אז מה אני יכול לעשות עם ראוטר חדש במידה ואקנה, בשביל לפתור איכשהו את בעיית ההתחממות?, כי כמו שאני רואה אין הרבה מבחר של ראוטרים VDSL, ועוד במיוחד כאלו בעלי עיצוב עומד...

מה תוכל להמליץ לי לעשות אם ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

אתה יכול להניח את הנתב על משטח קירור שמיועד למחשבים ניידים או להניח לידו מאוורר קטן שמתחבר לכניסת ה-USB.

משטח קירור של לא, כי אין מקום מכיוון שהראוטר ממוקם על מדף קיר שהוא צר יחסית, ומשטחי הקירור לניידים הם דיי גדולים.

מה שכן, רעיון מצויין, זה לקחת מאוורר, או להזמין את הקטנים האלו מאינטרנט, או אפילו לקחת אחד ממאווררי המארז של המחשב, 120מ''מ או 140מ''מ, לחבר לו כבל , וקיבלנו הולם לראוטר שתמיד מתחמם, במיוחד עכשיו בחודשי הקיץ החמים מאוד. טוב אולי לא , אך לפחות הרחקת החום שהראוטר פולט, ממנו ביותר יעילות :)

ואם כבר עזרת לי למצוא פתרון לבעיית התחממות הראוטרים (תודה לך על זה), אזי כרגע איני חייב להתמקד בחיפוש ראוטר VDSL אך ורק עומד, אלא יכול כעת להרחיב במקצת את המבחר שלי גם עם כאלו ששוכבים, אם כבר גם ככה אני אכוון אליו מאוורר שיעזור לו להיות פחות חם :):cwm40:

טוב, אז אני אבדוק שוב לפי רשימת הראוטרים VDSL שלך, אבדוק מחירים וכו', ומקסימום שוב אתייעץ כאן :)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

אין בעיה. אני בדרך כלל כאן לפחות פעם ביום.

דרך אגב, זוכר בעמוד הקודם בשרשור, כתבת לי שהתבלבלתי בין שני ראוטרים של TP-LINK, בין הדגם VR900 שהוא כן ראוטר VDSL לבין הדגם C9 שהוא איננו ראוטר VDSL, ואת האמת זה לא נתן לי מנוחה עד היום :D, כי הם שניהם זהים לחלוטין מבחינת העיצוב, וגם השם המשני שלהם הוא זהה AC1900 ARCHER, אז אמרתי לעצמי - איך זה שאני טועה, לא יכול להיות:), כי לפי מה שאני בודק בזאפ זה אותו ראוטר.

אז כרגע התחלתי לבדוק זאת לעומק ובאמת מסתבר שיש להם שני דגמים שקשה להבדיל ביניהם, הם שניהם ממש זהים, אבל באמת האחד הוא VDSL והשני הוא רק ראוטר, זה ממש מבלבל.

וממה שאני רואה, שבארץ מוכרים רק את הדגם שללא ה-VDSL, באסה, פחות אחד לבחור.

אז התחלתי לבדוק את הדגם VR2600 שגם נמצא ברשימה שלך, ושוב אני הולך לאיבוד, כי גם הדגם הזה מסתבר שקיים בשני דגמים כמעט זהים, אותו דבר, האחד VDSL והשני לא, ושוב, בארץ מוכרים רק את זה שללא ה-VDSL o.O

מה קרה?, למה המבחר בארץ של ראוטרי VDSL כל כך דל?, אני לא מבין, אין מה לבחור משהו איכותי ונורמלי.., ממש מבאס...

ממה שיש בארץ שפחות או יותר מומלץ הוא, שוב של TP-LINK דגם VR600.

אני כבר לא יודע מה לעשות.., האם לבחור ב-VR600, שזה ידוע, זה TP-LINK, זה גם 3 שנות אחריות.., ולקנות בארץ?

או שתמליץ לי משהו יותר איכותי כגון ה-VR900 או בכלל את ה-VR2600 שאותם צריך להזמין רק מחו''ל, אבל לפי מה שאני מבין הם יותר יקרים (עוד לא בדקתי מחיריהם בחו''ל), אך כנראה גם יותר איכותיים?

מה אלי לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה-VR900 ובטח ה-VR2600 הם OVERKILL - היכולות האלחוטיות שלהם הן מעבר למה שסביר שהמכשירים שלך בבית תומכים וחבל על הכסף.  פרט לכך אין להם תכונות נוספות/אחרות יוצאות דופן.  ה-VR600 היא בחירה טובה אבל תציץ בטבלה- יש שם עוד אפשרויות.  במקרה הכי גרוע את יכול לקחת VDSL זול כמו ה-9970 או ה-225, ךהפוך אותם למודם נטו ולחבר אליהם אוניברסלי לבחירתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Cheif

לדעתי ה-VR900 ובטח ה-VR2600 הם OVERKILL - היכולות האלחוטיות שלהם הן מעבר למה שסביר שהמכשירים שלך בבית תומכים וחבל על הכסף.  פרט לכך אין להם תכונות נוספות/אחרות יוצאות דופן.  ה-VR600 היא בחירה טובה אבל תציץ בטבלה- יש שם עוד אפשרויות.  במקרה הכי גרוע את יכול לקחת נתב VDSL זול כמו ה-9970 או ה-225, ךהפוך אותם למודם נטו ולחבר אליהם נתב אוניברסלי לבחירתך.

אני הבנתי שאפשר לעשות ככה, אבל למה לי שתי קופסאות נפרדות, יותר כבלים, יותר חיבורי שקע חשמל.., כשאפשר לקבל את הקונפיגורציה הזאת בקופסה אחת בדמות ראוטר VDSL טוב ואיכותי?, אני מפספס משהו?

או שפשוט אם אבחר לעשות בנפרד אז כך יגדל המבחר שלי בראוטרים האוניברסליים?

אז השאלה היא אם כך, אם אני אקח VDSL זול כמו שהצעת ואהפוך אותו למודם בלבד, האם מודול\צ'יפ של המודם, או איך שזה לא נקרא, שבהם הוא איכותי ויציב, ויעשה את העבודה שלו כמו שצריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק - למרות הסיבוך הקל שבשימוש בשתי קופסאות - המבחר של נתבים אוניברסלים הוא פשוט הרבה יותר רחב - http://www.netcheif.com/Articles/L2TPRouters/L2TPRouters.htm

בתור מודמים - שני הדגמים שרשמתי לך הם יציבים וטובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מעדכן, עם עוד שאלה :)

גיליתי אצלי בבית, שבארון היו אצלי עוד ראוטרים, אפילו לא יודע מאיפה הם, אולי מישהו נתן לי אותם, לא זוכר אפילו.

העניין הוא שחלקם נראים טובים ואף לפי תאריך הייצור יותר ''טריים'' מהראוטר שכרגע מותקן אצלי, שהוא אני מזכיר - VVG2000 של NETGEAR.

אז הראוטרים הם:

1. NETGEAR DGN2200 V.2

2. D-LINK 6740U V.H1

3. D-LINK 6850U V.A1

4. D-LINK DIR-400 V.A1

כמובן שאת כל אלו  בכלל לא ניסיתי האם הם פועלים וכו'.

השאלה היא האם יש איזה מהראוטרים האלו שבאמת יותר טוב מהראוטר שכרגע מותקן אצלי?

ועוד שאלה: במידה ויש ראוטר יותר טוב מה-VVG2000, ושגם פועל כמובן:), האם אני יכול איכשהו בעזרתם להגדיל את טווח הקליטה אצלי בבית?, ז''א איך עושים את זה?, כי הראוטר הראשי יושב בחדר שינה, אבל יש עוד מחשבים ומכשירים שצורכים גם בסלון, ששם קליטת ה-WIFI לא הכי טובה מהראוטר הראשי שיושב בחדר שינה.

אני רק אזכיר, שבזמנו העברתי כבל מהראוטר הראשי שבחדר שינה אל הסלון, אם זה יעזור אולי איכשהו לחבר ראוטר נוסף בסלון ולהגדיר אותו שיגדיל וישפר את טווח הקליטה.

אז אשמח לעזרה בנוגע לשאלות האלו, כי לפי זה אני כבר אחליט האם להתעסק אם כל הראוטרים שמצאתי אצלי בבית, בכדי איכשהו לשפר את המצב, או שאין טעם ועדיף באמת לקנות ראוטר חדש, טוב ואיכותי, וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...