לקנות Xiaomi או להמנע מהם? - עמוד 5 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות Xiaomi או להמנע מהם?

radar

Recommended Posts

בתור אחד שהשתמש מספיק עם המון מכשירי רדמי ו-Mi, אני יכול להגיד באופן חד משמעי שאיכות ההרכבה של Mi טובה יותר וזה הגיוני שכן רדמי היא סדרת ביניים.

זה שה-MI5 למשל יחסית שביר ומחליק (במידה ואתה לא שם לו קייס TPU נורמאלי), לא אומר שום דבר על איכות הבניה או החומרים שלו. קח למשל זכוכית - חומר איכותי שאומנם שביר מאוד, אבל אחרי כמה שנים טובות יראה אותו הדבר ולא ישרט או יהיה דהוי כמו פלסטיק, או מעוקם ושרוט כמו מתכת דקיקה. ה-mi mix הוא לא איכותי? איכותי. אבל שביר מאוד בגלל סיבות מובנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מוכן שתציב את הMI5 ברף סטנדרט איכות הבנייה הגבוהה שהLG V20, LG G6, ONEPLUS 3, 10 וכל שאר הירקות נמצאים בו.

איכות בנייה מדברת גם על ההנדסה בה נבנה המכשיר - והחוזק שלו. הMI 5 בכלל אבל בכלל לא מצטיין בכך - והREDMI עובר אותו.

לצרף לתגובתי את הסרטון המפורסם בו הMI5 נפתח כמו עוגיית מזל סינית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תזכיר לי כמה הסמארטפונים שרשמת עולים? בערך פי 2 צפונה? וואלה. איפה ראית שעשיתי השוואה לסמארטפוני דגל אחרים?
עם כל הכבוד, תוריד את ה-LGים מהרשימה. איני יודע איך ה-G6, אבל ה-G3 ו-G4 של אחותי נדפקו בגלל בעיית המסך הידועה (כן כן, אותה בעיה בדיוק!). המסך של G5 אצל עמית בעבודה אשכרה נפרד פיזית מהגוף - ומדובר על בן כמה חודשים בודדים. ה-V20 החדש דנדש אצל ידידה שלי מסיבה כלשהי התחיל לצלם מטושטש - מסתבר שהעדשה בגלל שהיא בולטת כולה שרוטה, כנראה בגלל עוד דברים בכיס שלה. הרי יש סיבה שבגללה עם השנים מחיר ה-LGים ירד בהדרגה, ואפילו הגיע לרמה שמחלקים לך מתנות עם הקניה כדי שבכל זאת תקנה.

2.מכיר את הבדיקה. אז בעצם אתה אומר שמי שקנה גם בזמנו את ה-6P נדפק. או לחילופין כשאתה קונה , אתה צריך לראות רק את ה-bend test. ממליץ לך לעשות השוואה גם עם scratch & heat test מול שאר הסמארטפונים, ה-MI5 עמיד מרובם. זו בדיוק הכוונה שלי כשאמרתי שאיכות של חומר לא בהכרח מעידה על החוזק שלו. היא יכול להעיד על המשקל שלו, שחיקה עם הזמן ועוד.

3. עבורי - סדרת MI תמיד הרגישה ביד יותר איכותית מאשר סדרת הרדמי. מבין הסמארטפונים שרשמת - שיחקתי ב-OP3 ו-V20 וכן - אני מעדיף מבחינת ההרגשה והנוחות את ה-MI5, חד משמעית. אגיד לך דבר נוסף -  גם אם תתן לי אותם באותו המחיר, אני אקנה אותם רק כדי למכור במחיר הכפול, ואקנה לעצמי MI5.

4. אני פה עם מייזו m2. ציפוי פלסטיק עם גימור דמוי מתכת, לא מתקפל ויציב כמו אבן. אבל...אחרי שנה וחצי בערך של שימוש - כל הגימור נשחק (אשכרה נדבק על המגן TPU הקודם שהיה לי!), כולו חבול ושרוט + כפתור בית לא עובד. אתה חושב שזה היה קורה אם הייתי קונה מסדרת pro שלהם? אני חושב שהבהרתי את הנקודה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אז מה שהיית צריך לומר אם כך - איכות הבנייה שלו טובה ביחס למחיר (הרי אתה מסכים איתי שאין מה להשוות עם מכשירי דגל כמו אלו שציינתי מעלה)

אבל גם על זה אחלוק איתך - ראה לדוגמא בדיקה דומה שנעשתה עבור הREDMI NOTE 4 - קישור

מדובר במכשיר שזול משמעותית מהMI5 - ובכל זאת - הוא לא נשבר כמו עוגיית מזל סינית שלמעשה מורכבת מ2 לוחות זכוכית זולים.

בנוגע לסוגיית הLG -

LG G5 - המקרים שאתה מתאר נראים לי כמו מקרי קיצון שלא משקפים את רוב המכשירים (תקלות ייצור בG5 היו נפוצות תחילה)

G3 + G4 - אני מניח שאתה מדבר על הבעיות החומרתיות הידועות שלהם - מבחינת המכשיר עצמו, מדובר ב"פאקים בייצור" - אך הG4 לדוגמא היה נחשב ל"טנק" - שלא קל להרוס או לשבור. מבחינת איכות הבניה - הוא מצויין. מבחינת הרכיבים שלו - אפשר לומר שהוא פח אשפה. אבל זה נושא אחר ידידי.

V20 - פשוט צריך להחליף את המגן שקיים על העדשה (כן כן קיים מגן כזה) - זה נועד לשמור על העדשה מהתנפצויות וזו אחת מהחולשות המרכזיות של הV20 - אבל חוץ מזה מדובר בטנק שעמיד על פי תקן MIL, ואתה לא יכול להשוות בינו לבין הMI5.

2. רוב המבחנים האחרים שמבוצעים הם יחסית שוליים (מבחן שריפה? אפילו ג'רי אומר שזה מיותר אבל כיף).

מבחן השריטות אכן חשוב - אבל כל עוד לא תשרוט את המכשיר עם משהו מעבר למפתחות לרכב - לא תראה שריטות על מכשירי אלומיניום למיניהם. אני מזכיר לך שהבחור עושה מבחני קיצון.

הדבר הייחודי בBEND TEST זה שהוא בודק את חוזק המכשיר גם מבפנים - זה יכול לומר הרבה דברים, כמו מה הסיכוי שהוא יישרוד נפילה (או המסך שלו), האם התקמצנו בבנייה הפנימית, האם הוא יכול להישבר במידה ואתה יושב עליו (הMI5 - וודאי שכן) - ולכן החשיבות של המבחן. הוא נולד למעשה מהBendgate הידוע של האייפון - וכמו שjerry אמר - חובה לשים קייס על הטלפון הזה.

3. על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. לי היה את הmi2 בזמנו שהבאתי מחו"ל - הוא היה יחסית טוב חוץ מהרטט החלש מאוד.

הגוף היה עוד עשוי פלסטיק בזמנו. הגיוני שהMI ירגיש לך איכותי יותר מהREDMI - הוא גם עולה יותר. אבל מבחינת עמידות המכשיר? הMI5 הוא פאשלה אחת גדולה.

4. אני לא יודע באילו "מבחנים אינטנסיביים" העברת את המכשיר שלך - אבל נשמע כאילו היה לו לא כיף :P

אם כולו חבול ושרוט - אני מניח שזו גם אחת הסיבות שכפתור הבית הפסיק לעבוד (לי יש M9 - ובכל הזמן בו השתמשתי בו לא הגעתי למצב שתיארת).

זה ללא ספק פרמטרים מ"איכות הבנייה" - אבל כמו שאתה אמרת - שים לב שאתה משווה טלפון פלסטיק לזכוכית/מתכת, שגם לא נמצאים באותה רמת מחיר.

בכללי אני חושב שיש לך מזל רע עם - או שתחום עבודתך דורש "התעללות" בסמארטפון - מה שעוד יותר מחזק את השאלה - האם אתה מעביר את הMI5 באותם ייסורים שעבר מכשיר הM2? ה"חבלות" יכולות להיגמר בשברים אצל הMI5 העדין והשביר שעשוי מזכוכית.

אני לא אומר שהMI5 הוא טלפון רע מבחינת מפרט או רכיבים - אבל מבחינת איכות הבנייה שלו? הוא ללא ספק נמצא שם בתחתית.

אז בבקשה - אל תטעה אנשים ותגרום להם לחשוב שאיכות הבנייה של המכשיר טובה.

הוא נעים ביד (זכוכית + מתכת) אבל זה לא אומר דבר על איכות הבנייה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פעם הרביעית או החמישית - איפה כתבתי שה-MI עמיד יותר? מכשירי דגל לא בהכרח עמידים יותר. אמרתי שלרוב הם עשויים מחומרים איכותיים יותר ואיכות בנייה טובה יותר. זה שהחומר עצמו חלש או יש לו חולשות כאלו ואחרות - זה משהו אחר. הרדמי נוט לא "זול משמעותית" - הוא "זול" בגלל החומרה שיש בו ושימוש בחומרים זולים יותר מאשר זכוכית או ציפוי קרמי (כלומר פלסטיקה ומתכת דקיקה). לגבי ה-Gים למניהם אני אפילו לא מתכוון להתווכח איתך. לא מעניין אותי, כלקוח, אם יש פאק בייצור. הפלאפון שווה, סליחה שאני אומר את זה, לתחת, אם הוא לא עובד לי. ה-G4 הוא לא טנק - מקדימה הוא שביר ומאחורה לרוב הגיע עם כיסויים עבים ומחומרים מיוחדים - ודווקא זה, הרבה אנשים לא אהבו בעיקר בגלל שזה לא מאפשר לך לשים את רוב הקייסים עליו.

2. אלומיניום נשרט בקלות, על אחת כמה וכמה אם מדובר על אלומינים צבוע. ה-bend test בודק מצבים קיצוניים כמו למשל אם הסמארטפון של בכיס של סקיני ג'ינס ואתה שוקל 200 קילו. לעומת הבעיות הנפוצות של ה-Gים, אני לא רואה שום בעיה מתמשכת של "אוי ה-MI5 שלי שוב התעקם". נו באמת. ולא, זה לא בהכרח בגלל שחסכו על ה"שלדה" שלו, אלא זה בעיקר כי העדיפו שהסמרטפון יהיה קל יותר והחומרה הפנימית תכנס בצורה טובה יותר. תראה את הגלקסי S8 ו-S8+. בהצלחה להגיע לחיישן טביעת האצבע שנמצא מאחור עם יד אחד. הסיבה שסמסונג, ככל הנראה, תקעו אותו דווקא שם (ולא מתחת למצלמה נניח - מקום הרבה יותר הגיוני) - זה בגלל המבנה של החומרה הפנימית, כלומר פיזית לא היה ניתן להנמיך אותו למטה או כל מיקום אחר. לכן, אני אחזור על דברי - אין שום סיבה שבנאדם שקונה כיום - לא ישים לו מגן. שום סיבה. אם אתה שם מגן ל-MI5, שום דבר לא יקרה לו, והוא יראה טוב יותר מרוב הדגמים האחרים בשוק בעוד כמה שנים כי זכוכית אינה דוהה.

3. גם פה - תלוי מה אתה מגדיר כ"עמידות המכשיר". מבחינתי זה שהמכשיר ישמרו על המראה והתצורה שלו לטווח זמן ארוך. לא מציע לך לפגוש אנשים עם הרדמיים הראשונים שיצאו (רמז: קילוף, בדיוק כמו בגלקסי S3 שהיה לי). ה-MI5 הוא לא פאשלה - על עיצוב ושימוש בחומרים מיוחדים צריך לוותר על חלק מהדברים האחרים - דברים שאני בהחלט מוכן לוותר עליהם כל עוד יש לי מגן.

4. הפלאפון שלי לא עבר שום דבר. הדבר היחיד שאני אולי יכול לחשוב עליו זה שהוא נשאר למשך יממה באוטו בקיץ, וכל הצבע ירד. למה השריטות? שמץ של מושג - היה עם 2 מגני TPU חלקים לחלוטין. כפתור הבית נדפק אחרי חודש סה"כ (הלחיצה, לא הטאץ'). המייזו M9 שהיה לך היה high-end שלהם, אתה לא יכול להשוות אותו ל-M2. זו בדיוק הסיבה שאי אפשר להשוות ל-pro, כפי שרשמתי בהודעתי הקודמת. אותו הקונספט לגבי הרדמי ו-MI - יכול להיות שאם אתה לא עם מגן ו/או מתעלל בו בצורה כזו או אחרת, הרדמי יחזיק לך יותר זמן. אבל כל עוד אתה בנאדם רציוני, ה-MI יראה טוב גם אחרי 3 שנים עם מגן, בדיוק בגלל החומרים שבהם השתמשו.כדי לצפות אותו.

ל-MI5 לא יקרה את מה שקרה ל-M2 שלי. זכוכית לא נשרטת כ"כ בקלות, היא לא צבועה, המסגרת מתכתית ולא פלסטיקית והכפתור הבית לא אמור להדפק כזה מהר כי בכל זאת מדובר על סדרת ה-high end שלהם. אם בנאדם לא קונה את ה-MI5 כי הוא מפחד שהוא יתעקם לו או ישבר לו סתם ככה - אז או שהוא באמת עושה עם הסמארטפון דברים מיוחדים ללא קייס, או שהוא פשוט אידיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות:

גרסאות הMi הן מאוד איכותיות, כולל איכות הבנייה.

הMi3 הראשון שרכשתי לאשתי ועבר לאחותי והחזיק עד לא מזמן, אחד המכשירים הטובים שנתקלתי בהם, גם הMi4 שמזכיר בצורתו את האייפון, מכשיר פשוט נהדר, עד היום! דגמי הMi לא רואים ממטר את הLG'ים המעפנים עם שלל הבעיות שצויינו כאן מקודם כולל בעיית השבץ המוחי שמקבלים דגמי הG4.

דגמי הרדמי לרוב נותנים אחלה תמורה למחיר, הם מעט יותר מגושמים אך זה תורם לעמידות גבוהה יותר במכות, הרדמי 2 של הבת שלי החזיק כ4 שנים אחרי שלל התעללויות ונפילות והיום היא עם רדמי 4 פריים שאני חד משמעית קובע שהמצלמה שלו טובה ולא יותר אבל פי כמה טובה מהרדמי נוט 3 , כמו רוב דגמי הרדמי, פחות טובות בתנאי תאורה נמוכה.

בלי קשר, אין לשיומי מתחרים כשמדובר על מחיר פר חומרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ולמרות החלקים ה"זולים" והאלומיניום "הדקיק" - הredmi note 4 מצליח לשרוד את הBEND TEST בהצטיינות בהשוואה לאחיו הגדול - הMI5 - כשהוא עולה פחות!

אני לא יודע מה איתך - אבל כאשר אני רוכש יותר יקר מאותה יצרנית - אני מצפה לשיפור בכלל התחומים, כולל עמידות ואיכות בנייה.

אין ויכוח הMI5 לוקח בסיבוב את הNOTE 4 מבחינת מפרט (למעט סוללה) - אבל מבחינת איכות הבניה? למה זה מתהפך?

ותעשה לי טובה בנוגע לתכונות החומרים

אפשר לבנות טלפון זכוכית ועדיין לשמור עליו עמיד - אפילו בטווח המחיר הזה. היו צריכים לעלות את מחיר המכשיר או להתפשר בתחום אחר - ולא לוותר על איכות החומרים של המכשיר.

אפרופו "אלומיניום דקיק" - נראה כי השתמשו בדיוק באותו אלומיניום בMI5, רק ששכחו לחבר אותו לפאנל ולגוף הטלפון כדי לשפר את המבנה.

אין לי בעייה עם זה שזכוכית נשברת - כמו שאמרת, זה תכונות החומר. אבל שהמכשיר עצמו מבוקע ל2 בקלות?

2. אני מוכן לשלוח לך אינספור סרטונים של jerry שבדיוק מראים עד כמה "אלומיניום צבוע" נשרט - ברגע שמדובר בanodized aluminium - הצבע לא יורד בקלות שאתה מתאר, וצריך חבלות ממשיות כדי לגרום לצבע לרדת. כפי שאמרתי - מפתחות לרכב לא יורידו את הצבע - רק דברים כמו סכינים או נפילה על המדרכה ללא קייס.

מה שאתה מתאר על הbend test הוא פשוט לא נכון - אני מכיר אנשים ששוקלים אולי 60 קילו עם 6 - ונחש מה קרה? הוא התעקם. אותו הדבר יכול לקרות לMI5 - רק שבמקום להתעקם - הוא נשבר.

מה שעשו עם הMI5 זה שילוב של "חיסכון בשלדה" ופשוט הנדסה גרועה. מה היה צריך? אלומיניום קצת יותר עבה ולחבר אותו כמו שצריך לפנים המכשיר? 

אם הם היו רוצים הם היו יכולים טוב מאוד להנדס את המכשיר כמו שצריך - ומה שאתה מתאר נשמע כמו תירוץ.

בנוגע למגן - מסכים איתך לחלוטין - לדעתי חייבים לשים מגן. אמאמה, הרבה אנשים דווקא לא עושים זאת - וכאשר מישהו לא יעשה זאת עם הMI5 ויישב עליו/יפיל אותו - טוב, אין יותר טלפון (זאת בניגוד לREDMI NOTE 4 לדוגמא)

מכשירי לא אמורים לעשות את זה - והעובדה שאתה מקבל איכות בניייה נמוכה בכל הלב פשוט חורה לי.

3. יפה. אז אני מקווה שהם ימשיכו להוציא מכשירים עם איכות בנייה נמוכה בזול ואתה תמשיך לקנות אותם. זוהי החלטה שלך (וסיכון שלך)

אבל - אני ועוד הרבה אנשים לא הולכים להסכים עם איכות הבנייה הזאת - ועם הסיכוי שהמכשיר ימות בנפילה הראשונה, או ישבר בישיבה בטעות. אני לא יודע איך אתה יכול לקבל את הוויתור הזה למען האמת. 

אין לי בעייה שהשתמשו בחומרים מיוחדים (מתכת וזכוכית) אבל שיעשו זאת בשילוב עם איכות בנייה טובה. הMI5 הוא בהחלט פאשלה מבחינת הנדסת המוצר.

4. למעט הצבע שהתקלף לאחר שנשאר באוטו בטמפרטורה גבוהה, זה נראה כאילו חווית מזל רע כפי שתיארתי (כמו כפתור הבית שהפסיק לעבוד אחרי חודש - מקווה שבאחריות):)

הבאתי את הMEIZU נטו כדי להזדהות. אני יודע שמדובר במכשיר ברמה אחרת אבל עלייך לזכור שגם מדובר במכשיר ישן משמעותית שגם עשוי פלסטיק. זה לא תורם לו כלכך, ובכל זאת לא נתקלתי בתופעות שלך.

אני מסכים שקיים סיכוי שהMI5 יראה טוב יותר - כל עוד לא תפיל/תשב עליו - ואז הREDMI יראה טיפה עקום/חבול, והMI5 יהיה חצוי לשניים/לא עובד.

5. אהבתי את המילה אמור - כמו שקרה הM2 שלך - גם הMI5 יכול לחוות תקלה של כפתור בית לא עובד (טפו טפו טפו)

וכך אתה צריך להתייחס לזה.

אם בן אדם לא קונה את הMI5 בגלל שהוא מפחד שהוא יתפצח לו כשישכח אותו בטעות בכיס האחורי/ישבר בנפילה אחת קטנה - הוא אדם חכם שיודע להבחין בין עם איכות בנייה טובה, וסמארטפון עם איכות בנייה של טלפון ב40$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה פשוט מסרב להבין את מה שאני רושם לך נכון? אני מסביר לך שזה שיש לך מכשיר דגל לא אומר שהוא יחזיק יותר זמן מעמד, אלא פשוט לרוב כולל חומרה ומעטפת פרימיום. קח מצידי 3310 אם אתה רוצה. ה-bend test לא רלוונטי בעליל לאף אחד! ובטח ובטח שלא חשוב כמו scratch test! כמה אנשים אתה מכיר שהסמארטפון שלהם התעקם, וכמה אנשים אנשים אתה מכיר שיש שריטות על הפלאפון שלהם? החזקת פעם את ה-MI5 והרדמי 4? ההרגשה ביד שונה לחלוטין!

לגבי הזכוכית - איך תהפוך אותה לעמידה יותר? אם אתה לא מיישם את הגורילה גלאס (שזו שיטה זה זולה ו"pre made" עבור סמארטפונים)? תקנה זכוכית משוריינת? אתה יודע כמה החרא הזה עולה?
לגבי השילדה - אשאל שוב - כמה אנשים אתה מכיר שה-MI5 שלהם התעקם? אף אחד? יופי. השילדה שלו מספיק חזקה כדי להתמודד עם אתגרים יום-יומיים. אותו bend test יכול להיות עוד איכשהו רלוונטי אם מדובר על מכשירים דקים עם שטח פנים רחב כמו - ששם באמת צריך שלדה יחסית חזקה, כי לפעמים ילדים מתחרעים עליו.

לגבי מגן - אם מישהו לא שם מגן - אתה באמת חושב שסמארטפון שיפול לו מהיידיים לא ישבר או ינזק בצורה כלשהי? רוב הסמארטפונים כן. ואגיד לך משהו מעבר - עצם העבודה של-MI5 יש חיפוי זכוכית או קרמי, עוזר למנוע שריטות וגירוד צבע, ככה שבשימוש יום-יומי, במידה ולא יקרה משהו קיצוני לסמארטפון, הוא יראה הרבה יותר טוב משאר המכשירים שנמכרים כיום בטווח המחירים שלו.
מוצר דגל של חברה לא בהכרח חייב להיות שיא האיכות והעמידות העולמית - כל חברה והשיקולים שלה, ועם כל הכבוד אני מסכים לחלוטין עם השיקולים של - והם אלו שהביאו אותה למעמד שלה כיום אחרי שנים בודדות בשוק שהוא די אכזרי.

2+3. למה שהוא ימות לי בנפילה? למה שישבר לי בישיבה? אתה מדבר כאילו הוא עשוי נייר. אתה החזקת אותו פעם? שיחקת איתו? נו באמת. אם אתה מחפש מגרעה של מוצר בגוגל - אתה תמצא הרבה ביקורות. אבל כמה בפועל מקרים אתה מכיר, אפילו בגוגל, שאנשים אמרו "ה-MI5 שלי התעקם"? מנפילה הוא לא ישבר אם יש לי מגן סביר - וזה משהו שמבחינתי הוא must בכל פלאפון - אפילו הזול ביותר (האמ האמ מייזו m2). וכמו שאמרתי - איכות בנייה טובה לא בהכרח אומרת שהמכשיר עמיד יותר, כלומר מכשירי דגל בכללי לא בהכרח אומר שהם עמידים יותר. אבל, אם אתה כבר חכם מספיק כדי לא ללכת עם הזרם ולקנות יקר של חברה יותר מוכרת, אז אתה גם חכם מספיק כדי לשים קיים. תירוץ כמו "לא נוח לי" או "זה מכער את המכשיר"  - זה לא באמת תירוץ.

היה לי מספיק נסיון עם מכשירי דגל וביניים כדי לדעת מה ה-durabilty שלהם. אתה חושב שאני סתם מתכנן לרכוש את ה-MI5? לא. אני מספיק בטוח כדי לדעת שהוא יחזיק מעמד אצלי, כי אני פשוט לא רואה בעיה גורפת מסויימת שבגלל אני יכול להדפק. החוזק שלו זה חיסרון, אבל הוא עדיין חזק מספיק כדי לשרוד אצל כמעט כל אחד שיש לו שכל.

4. כן, מייזו שלי היה במסגרת אחריות, אבל לא תיקנתי כי לא מצאתי לנכון לעשות זאת כי הטאץ' עדיין עובד וזה די בזבוז של זמן עם השירות בארץ. לגבי פלסטיק - יש המון סוגים, עם גימורים שונים עמידים יותר ועמידים פחות. הפלסטיקה במכשיר דגל לרוב אינה הפלסטיקה במכשיר מסדרת בסיס. ה-MI5 לא ישבר או יתעקם כשאני אשב עליו. אם הוא יתעקם טיפה - אעקם אותו חזרה (מי צריך עם מסך מעוגל אם אני יכול לעגל בצורה ידנית את ה-mi5?). בנימה יותר רצינית - שום דבר לא יקרה לו. אם אתה כ"כ מפחד, תקנה כיסוי פלסטיקי קשיח ולא TPU.

אתה כל הזמן מתבלבל בין עמידות לאיכות בניה - לא בהכרח יש להם קשר! XPS מהדור הנוכחי כולל איכות חומרים מדהימה! אבל....מספיק שתסגור את המחשב בצורה טיפה אגרסיבית או משהו יפגע בו בצד - הופה, הלך המסך. למה? כי זה זכוכית. אם תקנה Audi ותפעיל לחץ קטן על knob של מווסט האוויר (שהוא איכותי בכמה רמות משאר הרכבים הסטנדרטיים) - הוא תוך שניה נשבר לך. ועצם העובדה שאתה חושב שסמארטפון ב-40 דולר הוא לא עמיד - מראה עד כמה שאתה לא מבין את ההבדל (ובכללי טועה - כי לפעמים דווקא הסמרטפונים הזולים - מיועדים לאוכלוסיה בעל מעמד סוציו אקונומי נמוך יותר, כלומר דווקא שם יש דגש לעמידות המכשיר).

אז אם אני אומר לך שמבחינת שריטות ועמידות בשימוש יום-יום סטנדרטי ה-MI5 עדיף (והסברתי למה), ואני גם אומר לך שהסמארטפון לא מתעקם כ"כ בקלות כפי שאתה חושב (בסקירות מופעל כח שהוא מעל לסביר ביום-יום, ללא שום מגן), הוא בעל חומרה מעולה ומחיר עוד יותר מעולה. למה שלא אקנה אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם אתה מסרב להפנים את החובה הבאה - על מכשיר דגל של חברה מסויימת חובה להיות גם עמיד (להחזיק יותר זמן)

הbend test לא רלוונטי לך - אבל לכל מי שאכפת לו מסיכויי המכשיר בנפילה (גם עם קייס TPU זול) ובישיבה עליו - מאוד אכפת לו מהמבחן הזה.

בנוגע לscratch test - ראית את רוב הטלפונים במבחן הזה? (גם הזולים) - כל עוד זה לא פלסטיק (או 7 jet black) מפתחות לרכב, שזה הדבר הכי נפוץ שיכול לשרוט את שלדת הסמארטפון - לא שורטות את השלדה. זאת ועוד - כמו שאמרת, צריך לשים קייס על הטלפון, אז בבקשה תסביר לי מה זה משנה אם הוא עשוי מזכוכית או אלומיניום כאשר הוא בתוך קייס פלסטיק?

היתרון היחידי שאני מצליח לראות זה א. היופי כשהוא בקייס שקוף ב. יותר סיכוי שישבר למרות שהיה בתוך קייס בנפילה.

בנוגע לזכוכית - תקרא טוב את מה שכתבתי קודם. לא אכפת לי באמת האם משתמשים בזכוכית או אלומיניום או כל גחמה אחרת של היצרן. אכפת לי מהנדסת המכשיר - וניתן להפוך מכשיר מזכוכית ליותר עמיד. לא באמצעות חיזוק המכשיר, אלא באמצעות הנדסה נכונה (שהזכוכית תתרום לחוזק המכשיר ולא רק תצפה אותו, או שהשלדה תהיה עשויי מחומר נורמאלי ומחוברת כמו שצריך).

העובדה שהMI5 מהונדס בצורה גרועה - לא מוצדקת על ידי הבחירה בשימוש בזכוכית. גם אם היה עשוי מאלומיניום ומהונדס באותה צורה - היה נבקע ל2.

הMI5 יכול להפסיק לעבוד גם עם מגן TPU פשוט מנפילה קצרה (בניגוד לREDMI).

מה זה מגן סביר? אני בטוח שגם OTTERBOX לא יציל את הMI5 המסכן.

בנוגע לאיכות הבנייה - ברור לי שזה לא רק עמידות המכשיר, אבל זה חלק ממנו. הMI5 והREDMI NOTE 4 ישרדו שניהם יפה מאוד - חוץ מהיכולת של הMI5 לשרוד נפילות/לחצים פתאומיים כמו ישיבה. אסור לך להתעלם מתכונה זו של המכשיר

ויש אנשים שבוחרים במודע לא לשים קייס ומצפים שהטלפון שלהם ישרוד נפילה או שניים (גם אם הוא עשוי מזכוכית, והוא עלול להישבר) - אבל הMI5? יפסיק לעבוד בשנייה שינחת על הקרקע. ברור לי מדוע אתה סולד מאנשים כאלו - אך מדובר בכמות גדולה של אנשים שאתה לא יכול להעתלם מהם.

2+3. הMI5 לא יתעקם - אני מבטיח לך. הוא ישבר

כמו שתוכל לראות בסרטון הזה - גם הבחור כאן אומר "איכות הבניה (build quallity) של המוצר היא מאוד מאוד מאוד מאוד נמוכה" המכשיר שלו נפל נפילה קצרה יחסית - והגב האחורי נשבר(סביר לחלוטין) אך התפרק לגמריי מהטלפון. אין דרך להצדיק גב שלא מחובר כראוי למכשיר - וזה רק מחזק את הטענה כי איכות הבנייה של הMI5 היא גרועה.

אחזור ואומר כי לא כולם שמים מגן, וגם עם מגן המכשיר הזה עלול למצוא את מותו בקלות יתרה.

בנוגע לאיכות הבנייה - אחזור ואומר: מכשירי דגל כן צריכים להיות עמידים יותר, ומהונדסים נכון פנימית. אני לא מדבר על שימוש בזכוכית או אלומיניום, אלא הנדסה פנימית נכונה ואיכותית.

אני מקווה מאוד שהMI5 שלך יאריך את אורך החיים שלי בעצמי - ויחזיק לנצח. מאחל לך את כל הטוב מהבחינה הזאת.

4. אני מאוד מקווה ששום דבר לא יקרה לMI5 שלך. אתה צריך לשמור עליו כמו תכשיט "יוקרתי" שביר. לא בגלל שהזכוכית עלולה להישבר, אלא בגלל שהמכשיר יכול למות בכל רגע ממכה קלה. אני יותר ממליץ שתשים עליו קייס, ותשמור עליו טוב טוב. הוא, בניגוד לREDMI, לא ישרוד את הנפילה הראשונה. הוא לא יתעקם - הוא יתפרק וישבר.

אין הגדרה מילונית למושג "איכות בנייה", אבל לדעתי האישית עמידות קשורה ללא עוררין לאיכות הבנייה.

כשדיברתי על ב40 דולר - דיברתי על חיקוי לGALAXY S7 מזכוכית שמורכב בצורה גרועה. אני מצטער אם ההבהרה שלי לא הייתה ברורה מספיק - אבל ככה אני מרגיש כלפי הMI5 אחרי הצפייה בסרטון.

ברור גם שאיכות הבנייה מדברת על הבחירה בשימוש של זכוכית שעלולה להישבר, אבל כמו שאמרתי לך - זה לא הMain Issue כאן, אלא ההנדסה הגרועה שגרמה לחוזק נמוך בMI5.

כי בנפילה הראשונה/ישיבה ראשונה - המכשיר ימות לך. זה למה לא תקנה אותו.

אם אתה אוהב לקחת סיכונים - קנה אותו. אתה יודע מה - תסתובב אפילו בלי קייס אם אתה עד כדי כך בטוח בעצמך.

אבל להמליץ עליו לאנשים אחרים שחושבים שמדובר בסמארטפון עם "איכות בנייה מעולה"? (כפי שאמרת בתחילת הדיון). אני חושב שאתה מטעה פה קהל רחב.

עוד פעם - הMI5 הוא מכשיר מצויין מבחינת המפרט שהוא מציע (ללא תחרות!) אבל מבחינת איכות הבנייה, תעשה לי טובה.

אמליץ עליו בלב שלם לאנשים שמעוניינים לרכוש - אבל לא לפני שאזהיר אותם לגבי איכות הבנייה שלו. זה למה אני מנהל איתך את הדיון הזה עכשיו. אני בטוח שלא אשנה את דעתך ותמשיך להאמין שהMI5 הוא בעל איכות בנייה טובה, אבל עבור כל מי שקורא את הדיון, ועבור כל מי שיפנה בעתיד עם שאלות בנוגע לאיכות הבנייה של הטלפון הזה (וטלפונים אחרים בעלי איכות בנייה נמוכה) - אהיה כאן להזהיר מראש, ולהמליץ בהתאם לצרכי המשתמש.

אוי לא,

עוד ויכוח פורומים, בו שני אנשים שורפים הרבה אנרגיה לחינם..

חחחח. אכן המון אנרגיה נשפכת כאן, אבל לא הייתי אומר שזה לחינם. זה גם לא בדיוק ויכוח - אלא דיון מתורבת.

אנו מנסים לעמוד על ההגדרה של איכות הבניה - שהיא לא מוגדרת ומאוד סובייקטיבית ורחבה. לכן אנו לא מצליחים למצוא את ההגדרה המדוייקת. אני חושב ששנינו צודקים במובן מסויים.

בסופו של דבר גם הוא דבר סובייקטיבי - ודבר אחד שנראה קריטי אצל אדם כלשהו, יהיה שולי אצל אדם אחר.

כל עוד אנו לא יורדים לפסים אישיים או כל מיני שטויות כאלה - אני אשמח להמשיך לדון בנושא (אלא אם תחליט שזה לא מתאים בדיון הזה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו מה שאתם רוצים, אני לא קובע לאנשים מה לעשות..

פשוט חבל על האנרגיה..

נראה לי עדיף לכל צד לסכם במשפט את דעתו וזהו,

לדעתי חבל לכם לבזבז את החופש על טקסט כזה ארוך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של radar

תעשו מה שאתם רוצים, אני לא קובע לאנשים מה לעשות..

פשוט חבל על האנרגיה..

נראה לי עדיף לכל צד לסכם במשפט את דעתו וזהו,

לדעתי חבל לכם לבזבז את החופש על טקסט כזה ארוך..

אז במשפט אחד?

מבחינתי איכות הבנייה מדברת גם על הנדסת המכשיר וסיכויי שרידותו בעת נפילה/הפעלת לחץ.

הMI5 אינו מצטיין באף אחד מהתחומים(בלשון המעטה) - ולכן לא אוכל להמליץ עליו אלא אם האדם מתכנן לרכוש קייס.

(חרגתי ל2 משפטים אני מצטער כלכך :P)

@YairZ

אני מודה לך על דיון פורה ומעמיק בנושא הMI5. אני יודע שלא הגענו ולא נגיע להסכמות בנידון, אבל אני מכבד את עמדתך. אתה גם מוזמן לכבד את עמדתי בנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

אז במשפט אחד?

מבחינתי איכות הבנייה מדברת גם על הנדסת המכשיר וסיכויי שרידותו בעת נפילה/הפעלת לחץ.

הMI5 אינו מצטיין באף אחד מהתחומים - ולכן לא אוכל להמליץ עליו אלא אם האדם מתכנן לרכוש קייס.

נהדר

תודה על המידע שנתת, זה אכן גרם לי לוותר על קניית טלפון יקר

(שמראש הנטייה שלי הייתה לא לכיוון הזה, כפי שניתן לקרוא בתחילת ה-thread,

אבל אם באמצע קצת התלהבתי, אז ירדה ההתלהבות וחזרתי להעדפה המקורית)

הנקודה שמנחה אותי היא שסמארטפון הוא במידה מסוימת מכשיר "חד-פעמי",

מכשיר שבנוי כמקשה אחת (כל הרכיבים שלו, כולל מערכת ההפעלה, ולאחרונה אפילו הסוללה...), ואין ממש אפשרות לשנות/להחליף/לתקן אותם.

לכן, בניגוד למחשב ה-Desktop שלי שאני מוציא עליו סכומים גבוהים מאז שאני נער,

(מהסיבה הפשוטה שאני יודע שאחרי שנה וחצי לא אצטרך לזרוק את הכל לפח, כמקשה אחת...)

עבור , היום ב-2017 אני לא רואה סיבה להוציא יותר מ-100$.

(100$ מהזמנה מסין כמובן. לא בארץ..)

עבור רובכם זה נשמע מעט,

אבל אני מאמין שאמצא משהו מגניב :)

הסיבה ל-100$, היא כי כך לא ארגיש רע לזרוק את הטלפון אחרי שנה/שנה וחצי, ולהחליף לחדש, כשארצה גרסאת חדשה יותר.

(עם טלפון שעולה 250$, כן ארגיש בעיה עם זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הנאמר לעיל, אלא עברתי ברפרוף (כתבתם המון O_O) ולכן אגיב על חלק קטן ממה שקלטתי.

אני מזכיר שוב, לי יש mi5, ואני לא מוצא אותו כ"כ עדין.

בכל זאת הcase שלי מגן אך ורק משריטות, ולא נפילות (כיסוי גומי דקיק).

השימוש שלי די מסיבי, ולא מעט פעמים המכשיר נמצא בכיס עם כלי עבודה (קליבר מפתחות למיניהם וכיוצא בזה) ולא קרה לו בינתיים כלום (טפו טפו טפו).

הוא גם נפל לי פעמים מגובה של מטר בערך ושרד ללא סימנים מיוחדים או תופעות לוואי.

באשר להבדל בין note 4 לבין הmi5 מבחינת חומרים? יש הבדל רק לא ברור לי כ"כ איזה צד מנצח, כי שניהם לדעתי טובים פשוט מרגישים שונה ביד (בכל זאת חומרים שונים).

אפשר להגדיר מכשיר דגל בהרבה פרמטרים, אבל אני לא חושב שעמידות זה פרמטר חובה שבלעדיו זה לא מכשיר דגל. אבל זאת רק דעתי, ואין טעם ממש להתווכח בנושא.

יש הרבה מכשירים פשוטים שהייעוד שלהם זה להיות טנק. הMi5 לא מתיימר להיות אחד כזה.

הוא כן מתהדר בזכוכית מסך עדכנית, ובחומרה מתקדמת לזמנו, ולפי דעתי זה מה שמציב אותו כמכשיר הדגל של החברה שייצרה אותו. אם הוא היה עמיד יותר זה היה עדיף :)  אבל אני מניח שבמחיר בו הוא נמכר, אי אפשר לבוא יותר מדי בתלונות :P 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם רוב מה שאמרתם.

@radar לא הייתי פוסל על הסף את הMI5 - למרות שלדעתי הוא עדין, עדיין המפרט שלו מרשים (כך שהוא יחזיק יותר זמן תודות לרומים שמפותחים אליו, והמצלמה שלו טובה משמעותית)

השיקול של איכות הבנייה ועמידות המכשיר בהחלט צריך להיות שיקול, אבל לא היחידי.

אין עוררין על כך שהוא מציע תמורה מצויינת למחיר - ואולי דווקא כן יהיה שווה לך להשקיע סכום נוסף של כסף ולקנות אותו - במקום לקנוות נוסף בעוד שנתיים, כנראה תוכל להמשיך עם הXIAOMI MI5 יותר.

עם זאת - אם המצלמה פחות מעניינת אותך (ואתה לא מתעסק עם התקנת רומים מקוסטמים) - הREDMI יכול להוות בחירה מעולה עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...