לקנות Xiaomi או להמנע מהם? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקנות Xiaomi או להמנע מהם?

radar

Recommended Posts

הי לכולם

בימים אלו אני קונה טלפון חדש, ויש לי התלבטות קטנה:

האם מבין החברות והדגמים שאני מסתכל עליהם, לכלול גם טלפונים של , או שעדיף להמנע מהחברה הזו?

אני שואל את זה בגלל שכמה חברים אמרו לי פעם שהטלפונים שלהם מגיעים עם הרבה bloatware.

כיוון שאני מניח שיש פה אנשים שיש/היה להם טלפון של ,

אודה לכם על דעתכם,

זה יעזור לי לבחור.

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי יש Mi5, ואני מרוצה ממנו מאוד! 

כמה חברה בעבודה התלהבו וגם קנו.

איכות הטלפון מאוד גבוהה, החומרה מצוינת, והמצלמה מצלמת יוצאות מן הכלל.

סה"כ הטלפון עומד בכל הציפיות שלי. 

לגבי מערכת ההפעלה שלו, לא כולם מתחברים אך היא נטולת bloatware לחלוטין (הטלפון נקנה בארץ).

תסתכל בyoutube, היא נקראת miui. דומה קצת למערכת של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי OvO

ניק מעניין, זה יצא פנים :)

תודה על התשובה..

אתה אומר לא הגיע עם bloatware?

נתעלם לרגע מהעובדה שיש UI שונה,

כשקיבלת את הטלפון והלכת להסרת תוכנות, לא היה מה להסיר?

האם יכול להיות שמה שנמכר בארץ זה משהו שונה ממה שנמכר כשקונים ישירות באתרים הסיניים?

(התכנון שלי הוא שאם אני אקנה את זה, אז לקנות מסין, כי המחיר בארץ לא יהיה אטרקטיבי בכלל..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאות. הרום נקי לחלוטין משטויות. אין מילה אחת בסינית. כמובן שישנן כמה ייחודיות למערכת ההפעלה אך הן שימושיות מאוד וממש לא תחת ההגדרה של bloatware ושייכות יותר לmiui.

הרומים הסיניים ממכשירים שנרכשים מחול ולא תחת הכותרת international מלאים בשטויות. בארץ תקבל אחת משתי אופציות.

או רום גלובלי או רום ארופאי. שניהם טובים תלוי ביבואן.

קניתי מכשיר מבית המילטון הגיע עם האירופאי. מכשירים מיבוא תחליפי מגיעים עם רום גלובלי מקורי.

ניתן לעבור מרום לרום בקלות, לא פוגע באחריות אם עושים לבד (לפי המילטון). בנוסף היבואן יכול לעשות זאת גם בשבילך. כך או כך הרומים בסדר גמור ודי דומים אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OvO

ניתן לעבור מרום לרום בקלות

מעניין

אז אני יכול להזמין מסין (בגלל העלות הנמוכה יותר),

ובמקרה וזה יגיע עם תוכנות שאני לא יכול להסיר, אז אני גם אוכל פשוט להוריד רום גלובלי וכך "לנקות" את הטלפון למצב כמו שמקבל מי שקונה בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ. 

במקרה הכי קיצוני תצטרך לפתוח bootloader. שזה מתבצע עם תוכנה שxiaomi ישלחו לך כשאתה מבקש מהם באתר שלהם תוך יום או יומיים.

הפתיחה פשוטה מאוד ולוקחת בדיוק שנייה. לאחר פתיחת הbootloader אתה חופשי לעשות מה שבא לך.

אם אינני טועה ישנם רומים שלא מצריכים bootloader פתוח, אבל אל תתפוס אותי במילה :)

המכשיר שלי אגב בא עם bootloader פתוח, כי הרום האירופאי מצריך זאת בוודאות.

אבל תכלס? עם היבוא המקבילי בהיותו כ"כ זול, אני לא רואה סיבה כ"כ להזמין מחול, עם הסיכון של היתפסות במכס. תקנה לך מgo mobile או חנות דומה. או אפילו באילת אם יש אפשרות. לדעתי זה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע הזה,

זה מאד עוזר.

אחת הסיבות שאני רוצה לכלול את באפשרויות הבחירה,

היא באמת בגלל המצלמה - כמו שהזכרת.

ראיתי צילומי שנעשו עם הטלפונים שלהם, וזה נראה פשוט מדהים.

אני תוהה לעצמי האם זה יהיה כזה איכותי ויפה לא רק אצל , אלא בכלליות בטלפונים שיש בהם SoC שהוא Snapdragon

(בניגוד ל-Mediatek)

יש לך נסיון אולי עם טלפונים אחרים שהם עם אבל לא של , כדי להגיד האם האיכות של הצילום נובעת ברובה מהשבב?

(למשל בגלל יכולות קידוד מהירות ואיכותיות,

כי הרי אלא מספיק חיישן איכותי, צריך גם שמה שבא בשלבים שאחרי זה יעשה עבודה טובה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם, בתור אחד שיש לו מייזו m2, מתכנן ככל הנראה לרכוש בקרוב את השיאומי Mi5. ב-19 לחודש יוכרז מכשיר הדגל שלהם (Mi6) ולפיו אני אשקול האם לרכוש אותו או את ה-Mi5.

בכללי, כיום הייתי ממליץ על 2 מכשירים עיקריים שלהם. אם אתה רוצה איכות בניה יחסית גבוהה, חומרת "דגל" משנה קודמת ומתאים לך מסך 5.15" - קח את ה-Mi5 - הוא נמכר באיזור ה-1200 ש"ח. אם אתה רוצה מכשיר עם סוללה ומסך גדולים יותר, עם חומרה מעט חלשה (אך עדיין תספיק לך מעל ומעבר לשנים הקרובות) - קח את הרנדמי נוט 4x שאם איני טועה עולה באיזור ה-900 ש"ח. יש את הגרסא המחוזקת של ה-Mi5 והיא Mi5s (מעבד טיפה מעודכן יותר, מעט טובה יותר וכדומה) שבחלק מהחנויות עולה פחות מאלפיים ש"ח עבור גרסת ה-128 ג'יגה.

לגבי bloatware - אם איני טועה יש 3 גרסאות של רומים. רום סיני, אירופאי וגלובלאי. בארץ לרוב ניתן למצוא את הסיני והגלובאלי.
אני יודע כמעט בוודאות שב-gomobile ורוב הדגמים ב-KSP נמכרים עם רום גלובאלי מתעדכן - כלומר בקושי יש שם bloatware, הוא מתעדכן בצורה שוטפת ועובד נפלא. ברום סיני זה מעט מסובך יותר כי אתה לא מקבל עדכונים ויש שם הרבה דברים שלא רלוונטיים לארץ. במצב זה, אתה פותח בוטלואודר מול וצורב - יש הרבה מדריכים. בכללי, ממליץ לך לשאול בחנות מראש, ואפילו לבדוק שם מיד אחרי הקניה, האם הרום הוא גלובאלי.

אני לא בטוח שזה רעיון טוב להזמין מסין, כי אומנם אתה חוסך פה ושם קצת כסף, אבל אתה לא יודע בוודאות איזה רום תקבל, לא יודע האם הפלאפון יגיע תקין ולרוב אין אחריות כי היא רלוונטית רק אם אתה פיזית בסין. לכן אמליץ לך לשים דגש של 2 הדגמים הללו בארץ, בהתבסס בהעדיפויות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל ההמלצות.

אני צריך לציין שאת הטלפון הנוכחי שלי הזמנתי מסין,

זה היה לפני כמעט 4 שנים,

והוא עובד מעולה.

גם עכשיו הוא עובד מעולה,

והסיבה שאני מחליף אותו היא לא בגלל תקלה,

אלא פשוט בגלל שאני רוצה בגרסא חדשה יותר..

נמאס לי מה-4.2 שאני תקוע איתה, במיוחד שיש כל מיני פיצ'רים חדשים שהופיעו ב-APIs של גרסאות שיצאו אחריה,

ואני לא יכול להנות מהם.

לצערי היצרן של הטלפון שלי מעולם לא שחרר עדכון OTA, או ROM חדש לצריבה..

בקיצור מה שאני רוצה להגיד זה שהזמנה מסין דווקא עובדת יפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנה מסין לרוב עובדת מצויין. אבל, יש מקרים בהם משהו משתבש - ומה אז תעשה?

הסיכון כן שווה את זה אם אתה חוסך פה המון כסף, אבל במקרה הזה אתה לא. כמה ה-Mi5 גרסת 64 ג'יגה עולה בסין? בהנחה שאתה לא נתפס במכס והמשלוח בחינם - באיזור ה-250 דולר? עדיף כבר להוסיף קצת ולקנות בארץ, במיוחד אם יש מישהו שנוסע לאילת ויכול לקנות לך אותו שם. אם היית מדבר איתי על ה-mi mix שבאמת היית יכול לחסוך המון כסף לעומת עלותו בארץ - זה משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני לא מסתכל על ה- האחרון,

וגם לא על ה-Notes, כי אני מחפש מסך 5.0"

ספציפית אני הסתכלתי על זה:

image.jpg

Xiaomi 4
Snapdragon 625 Octa 2.0GHz, 3GB 32GB ROM, MIUI 8, 5.0" FHD

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_607220.html?wid=4

154$..

זה דיי והותר לדרישות שלי מטלפון

אני לא משחק במשחקים על הטלפון, לכן אין לי צורך ב- מהסדרה 800..

ה-600 מספיקה מאד, ותכלס אפילו ה-400 הייתה מספיקה לי,

פשוט ההבדל במחיר קטן, אז שיהיה מהסדרה של ה-600..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר גמור, גם אחלה בחירה. קרא ביקורות ואם הוא מתאים לדרישותיך - קח אותו.

לגבי רום במקרה הזה - המוכר רשם שם באחת התגובות שהרום הוא "סטנדרט" - כלומר ככל הנראה רום סיני, אבל - הוא גם רשם שהרום מגיע עם פליי (הסיני לא מגיע) - לכן זה או גלובאלי או "קומבינה" (סיני עם מודיפיקציה כזו או אחרת ע"י מוכר מקומי בסין), ממליץ לך לברר זאת היטב לפני הזמנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שמתי לב,

נראה לי שזה סיני בתוספת Play.

במקרה כזה אני מעדיף לצרוב מחדש רום נקי,

וגם כזה שיקבל עדכונים כמו שאתה ו-OvO אמרתם..

העדכונים שווים את העבודה החד פעמית בהתחלה.

אני חייב לציין שמבחינתי האידאל היה אם Xiaomi היו משחררים גם ROM שהוא Pure - נקי בלי שום לאנצ'ר/סקינים וכל זה.

חבל שהם לא עושים את זה, בטח יש המון אנשים שהיו שמחים לגרסא כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...