המעבד מתחמם מידי (7700K) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד מתחמם מידי (7700K)

Sh_Dor_Lq

Recommended Posts

שלום לכולם

יש לי מחשב חדש עם מעבד 7700K שמורכב על לוח GIGABYTE Z270X 7. אני משתמש בקירור נוזלי CORSIAR H60.

הרכבתי את המחשב לבד (לא פעם ראשונה) ויש לי בעיה עם הטמפרטורה.

כל פעולה הכי קטנה שאני מבצע במחשב אני שומע את המאוורר שצמוד לרדיאטור מסתובב ממש חזק והטמפרטורה מגיעה ל60 מעלות (אפילו קצת יותר) וזה נמשך לכמה שניות בודדות.

אם אני משחק 17 לדוגמה אז לאחר כמה דקות המשחק כבר מתחיל לקרטע ובכל הזמן שאני משחק המחשב ""צורח""

מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מנחש שאתה דיי מבין במחשבים, אם אתה גם אומר שיש לך לפחות ניסיון בהרכבתם, אבל בכל מקרה אני אשאל:

בביוס של הלוח, בדקת את הגדרות מערכת הקירור והמאווררים?, אולי יש שם איזו מגבלה שגורמת לקירור לא יעיל והתחממות יתר של המעבד, אולי צריך לשנות שם משהו ידנית.., שווה בדיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

אני מנחש שאתה דיי מבין במחשבים, אם אתה גם אומר שיש לך לפחות ניסיון בהרכבתם, אבל בכל מקרה אני אשאל:

בביוס של הלוח, בדקת את הגדרות מערכת הקירור והמאווררים?, אולי יש שם איזו מגבלה שגורמת לקירור לא יעיל והתחממות יתר של המעבד, אולי צריך לשנות שם משהו ידנית.., שווה בדיקה.

בדקתי והכל מוגדר על אוטומטי כמו שזה צריך להיות כי אני לא בצעתי שום oc אז אין סיבה לשנות.

מרחתי משחה מחדש ולא עזר.

דבר נוסף ששמתי לב זה בביוס המעבד רץ על המקסימום שלו שזה 4.5 ועל מתח 1.344 .

שיניתי את המתח ל1.240 ועכשיו המצב קצת השתפר.

בעיה אחרת צצה שגורמת לי כבר לבכות.

הווינודס לא עולה, הגדרתי בביוס הכל מחדש, פרמטתי את ביוס, הוצאתי , החלפתי סלוטים ושום דבר לא עזר. אני מנסה לעשות בוט דרך הssd בחיבור m.2 ופשוט לא מצליח.

בבקשה עזרו לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי עדכון לביוס והמתח למעבד ירד ובהתאם גם הטמפרטורה של המעבד אבל זה לא פתר לי את הבעיה.

כל פעולה שאני מבצע במחשב המעבד עולה למהירות מקסימום (4.5MHz) מגיע לאיזור ה60 מעלות.

הפעלתי את המשחק פיפא 17 (מקורי כמובן), מרגע ההפעלה ועד לתפריט הראשי (פחות מדקה), המעבד הגיע לניצול של 98% והגיע לטמפרטורה של 64 מעלות, המתח הגיע ל 1.258 ותדר עבד על 4504MHz .

חשוב לציין שמדובר במחשב חדש לגמרי

7700K

GIGABYE Z270X gaming 7

16GB

750W +80GOLD

GIGABYE GTX 1070 gaming G1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של sstephan

מה רע ב 60 מעלות ?

אתה עושה פה צחוק או סתם לעצבן אותי בתגובה המיותר הזאת?

אני מפעיל 17 ועד שזה מגיע לתפריט המעבד ברמת ניצול של 98% והמשחק לא עובד תקין בכלל ואתה מתרכז בזה שזה 60 מעלות?

במחשב אחר שיש לי עם אותו הקירור ומעבד 4770K, המשחק 17 רץ כשהמעבד בקושי מנוצל והמעלות סביב ה40.

סליחה על העצבים פשוט אני שובר את הראש על זה כבר כמה ימים וזה מחשב חדש ויקר ופשוט לא שמיש אז בבקשה תעזרו לי ברצינות.

תודה וסליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של sstephan

60 מעלות זה טמפרטורה תקינה , אפילו נמוכה יחסית למעבד הזה . Vcore 1.2V גם תקין תחת עומס . אין שום בעיה עם המעבד .

אז מה כן הבעיה? כל דבר קטן מושך אותו לכיוון המ100% והקירור עושה רעש.

אי אפשר לשחק משחקים וברור מאוד שהמצב הזה לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

טמפ' מעולות.

תראה איזה מאוורר עושה רעש ולאן הוא מחובר ותשנה את הפרופיל קירור שלו.

המאוורר שעושה את הרעש זה המאוורר שצמוד לרדיאטור בקירור הנוזלי למעבד.

הפרופיל שלו על אוטומטי ולא צריך לשנות את זה כל עוד לא מוגדר OC כלשהו, לכן באוטומט זה צריך לעבוד בצורה תקינה.

מעבר לזה ברור שזה לא בעיה במאוורר כי המעבד מושך את עצמו כל הזמן לקצה גבול היכולת שלו בהתאם לתדר שנקבע לו (DEFAULT 4.5MHz וניצול של 90%+) מה שגורם למתח גבוה שזה גורם לטמפרטורה גבוהה.

גם כשאני מפעיל סרט 1080P הוא זז לאט ביחס לאותו סרט (אותו קובץ) שאני מריץ במחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sh_Dor_Lq

הפרופיל שלו על אוטומטי ולא צריך לשנות את זה כל עוד לא מוגדר OC כלשהו, לכן באוטומט זה צריך לעבוד בצורה תקינה.

מי קבע ? זה מאוורר 4 פינים , לאן חיברת אותו בלוח ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של sstephan

מי קבע ? זה מאוורר 4 פינים , לאן חיברת אותו בלוח ? 

הוא מחובר בחיבור הלבן בלוח איפה שהוא צריך להיות וכן הוא 4 פינים. הוא לא עובד קבוע על המקסימום כמו שאתה חושד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בתור התחלה מנסה לראות בresource monitor מה צורך כל כך הרבה מהמעבד.

אני מניח שזה לא וירוס או משהו כי זה מחשב חדש, אבל שווה גם לנסות להריץ סריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...