AMD RYZEN - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD RYZEN

TECH AMATEUR

Recommended Posts

מדובר בהערכות בלבד - אבל אני דווקא פסימי יותר ולא צופה ליותר מ4.2GHZ על המעבדים הטובים.

נראה כי דיי סחטה את המיץ מיכולות הייצור הנוכחיות שלה - ו4.2GHZ בOC זה המקסימום שתראה. אולי 4.3GHZ אם יש לך הרבה מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מתחיל לחשוש שryzen יאכזב אני חושב שבשלב הזה (ימים בודדים  והפצה) ובמיוחד שכבר ניתן לבצע הזמנה מוקדמת היינו צריכים לראות מספר מבחני ביצועים נוספים שהם לא בוצעו על ידי , ובמיוחד מבחני ביצועים במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של k534d

אני מתחיל לחשוש שryzen יאכזב אני חושב שבשלב הזה (ימים בודדים  והפצה) ובמיוחד שכבר ניתן לבצע הזמנה מוקדמת היינו צריכים לראות מספר מבחני ביצועים נוספים שהם לא בוצעו על ידי AMD, ובמיוחד מבחני ביצועים במשחקים.

כרגע יש איסור פרסום. זה תקין ונהוג גם אצל יצרניות אחרות. אני לא חושש יותר מידי - יכול להיות שעושים OVER-HYPE, אבל אם נישאר בפרופורציות, עדיין יש כאן מצויינים ששוברים את השוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

כרגע יש איסור פרסום. זה תקין ונהוג גם אצל יצרניות אחרות. אני לא חושש יותר מידי - יכול להיות שעושים OVER-HYPE, אבל אם נישאר בפרופורציות, עדיין יש כאן מעבדים מצויינים ששוברים את השוק

איסור פרסום זה תקין ונורמלי, אבל אנחנו ארבעה ימים לפני תחילת המכירה המסודרת, אני חושב שכן היינו צריכים לקבל כבר מבחני ביצועים נוספים ולא רק מלאכותיים.

וamd ידועים ביצירת over hype, אני רק מקווה שהפעם בשונה מבולדזר אנחנו לא נתאכזב אנחנו חייבים תחרות בשוק המעבדים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרסום צפוי מחר או מחרתיים...

ולפני שנראה לי כמות מוגבלת של מעבדים כמו שקרא עם בקיץ והמחירים הולכים להיות מעל סביר 3000-3500 ש"ח בארץ עבור המעבד R7 1800X...

אם המחירים בארץ עבור מעבדי ירדו אז :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TECH AMATEUR

הפרסום צפוי מחר או מחרתיים...

ולפני שנראה לי כמות מוגבלת של מעבדים כמו שקרא עם כרטיסי מסך בקיץ והמחירים הולכים להיות מעל סביר 3000-3500 ש"ח בארץ עבור המעבד R7 1800X...

אם המחירים בארץ עבור מעבדי אינטל ירדו אז :hi:

שיגבו איזה מחיר שהם רוצים בארץ.

ניתן כבר עכשיו לעשות PRE-ORDER מאמזון ל1700X - יוצא 1800 ש"ח.

אתה ה6700K שלי רכשתי מאמזון ב200 ש"ח הנחה מהמחיר בארץ :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

http://wccftech.com/amd-ryzen-7-1700-overclocked-4ghz/

בכיף :)

אומנם זה לא המקור הכי אמין - אבל זה המקור הבלעדי פחות או יותר להדלפות כרגע

הא. הבעיה שלי עם האתר הזה היא שהוא מפרסם כל דבר, גם אם הוא לא תמיד נכון\מדויק. 

טוב אני מניח שנצטרך לחכות לביקורות שאני מקווה שיעלו ב-28 ולא ב-2 במרץ כמו שחלק מהשמועות אומרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצרכן שכלתני, ובמיוחד לצרכן הבייתי, אין ראציונאל כהוא זה לרכוש מעבד מעל ה- 1700 הרגיל ב- 329$ ונסבירה:

השפור המתקבל מתוספת 100mhz בתדר שמניב ה- 1700X מעל ה- 1700 הרגיל,

הוא בקושי 2.7% בביצועים, וגם זאת במקרה הכי אופטימאלי שהמעבד כבר נמצא ב- 100% ניצולת,

וממילא גם שפור שכזה - אינו מורגש בעבודה על המחשב ובטח שלא באמצע משחק.

ההבדל הזה יניב, במקרה הטוב איזה FPS בודד. ובשביל זה לשלם עוד 70$, שזה עוד 20%, על כלום אחד גדול ?

לא תודה.

ואם נתבונן על ה- 1800 שנותן עוד 200mhz מעל ה- 1700X, מה זה כבר בביצועים ?

משהו כמו 5% נוספים ?

ושוב רק במקרה קיצון, קרי בקושי 2-3 FPS במקרה הקיצוני ביותר שניתן לדמיין ברגע אחד של שבריר שניה באמצע המשחק.

שזה תמורת כמה בואו נזכר, עוד 100$ מעל ה- $400 שעולה 1700X. קרי עוד 20%.

גם כאן לא תודה אחד גדול.

בבחינת התמורה למחיר, אין כל הצדקה ראציונאלית או שכלתנית לעניין זה, לשלם מעל למחירו ולתמורתו של ה- 1700 הרגיל.

בפרקטיקה לתת לו אוורור חזק (או מים), ולחלץ ממנו משהו בין 3.8-4.0Ghz ובתאבון.

כרוכש, כדאי להפעיל קצת את הראש. לא יזיק לאף אחד מאיתנו.

ואגב, הסדרה הבאה של זו שתושק באפריל-מאי, מעבדי 6 ליבות ו- 12 threads , הולכת לתת תמורה טובה עוד יותר למחיר,

עם מקבילי מהירות ותדר, רק במחירים מאזור חיוג של 200-250$ בלבד.

גם שם יהיה הכי נבון לרכוש את ה- 6 ליבות הכי זול בסדרה, בדיוק מאותם שקולים שנכתבו מעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

כמעט מסכים עם כל מה שאמרת

אני רואה 2 סיבות שצרכן יכול להעדיף את ה1700X/1800X.

1. הXFR - לפי מה שהבנתי עושה OC אוטומטי -  מצויין למי שלא רוצה להתעסק עם OC ולקבל עוד ביצועים - כך ה1700X נראה אופציה סבירה

2. Higer Binning - כפי שזה נראה כרגע - ה1800X הוא מעבד שמסוגל להגיע לתדרים יותר גבוהים בOC מה1700. נכון שלרוב הצרכנים ה400MHZ לא יעשו את ההבדל (ההפרש בOC) אבל לחלקם כל הבדל שווה את המחיר.

מן הסתם - אם אני אישית הייתי רוכש מעבד של - הייתי קונה את ה1700 כמו שאתה המלצת (אין לי בעיה לבצע OC ידני, ואני מוכן לנסות את מזלי בBINNING)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סגמנטציה השיווק של היצרניות מבוססת על חלוקת השוק הצרכני לשתי קבוצות עקרוניות:

הקבוצה הראשונה מכילה את הצרכנים הלא מבינים, וזו אגב קבוצה מאד גדולה של צרכנים,

אשר ישלמו את הפרמיה המופרזת עבור המעבדים עם "התדר הכי מהיר" (על הנייר לפחות),

אך תמורת כלום שיפור ביצועים. הם ישלמו המון בכסף "מתוך אמונה" חסרת ידע והבנה,

בחושבם כי יותר יקר (או יותר תדר) שווה בהכרח משהו טוב יותר בבירור.

זוהי הקבוצה שמכונה אצל אנשי השיווק - "הקבוצה ברת החליבה".

קרי שניתן לחלוב את הצרכנים שבקבוצה זו בקלות ולבסס את טקטיקת השיווק על בורותם בנושא:

שכן אין לאלו מושג בחישוביות, כיצד זו באה ליידי ביטוי, וגם אין לקבוצה זו מושג כי למעשה

הם קונים את אותה חומרה ממש אך במחיר הכי גבוה שניתן.

הקבוצה השנייה של צרכנים היא קבוצה של צרכנים מתקדמים ומלומדים, גם זו קבוצה לא קטנה

אך כנראה קטנה יותר מהקבוצה הקודמת.

לקבוצה זו לא ניתן למכור לוקשים, ולכן אין מנוס מאשר למכור להם ברווח מינימלי סביר.

זו קבוצה שרוכשת בדר"כ את התמורה הטובה ביותר לכסף, בכל סגמנט, ויודעת גם "כמה ביצועים צריך"

ולא מבזבזת סתם כסף על "ביצועים שלא צריך". כמו כן קבוצה זו יודעת לחלץ את מקסימום ביצועים

שניתן לחלץ מחומרה קיימת.

מבחינה טכנית הם משיגים בנקל 95-98% ממה שמקבלים הלקוחות בקבוצה הקודמת, אך חשוב מכך,

מבחינה פרקטית-מעשית הם מקבלים 100% מהיכולות של הקבוצה הקודמת, שכן הם מבינים בחישוביות,

ויודעים שפער בכח חישובי העומד על אחוזים בודדים אינו נחשב כפער פרקטי, אלא נחשב לפער מדומה,

כזה שהוא לא באמת קיים במישור המעשי, ולא באמת מרגישים אותו בשום שימוש.

לקוחות אלו של הקבוצה המלומדת משלמים הרבה פחות תמורת אותו הדבר למעשה.

מרבית קוראי ומשתתפי פורום זה, כנראה שיכים לקבוצה זו של צרכנים מלומדים ומתקדמים, ואם לא,

אז אט אט הם למדים זאת, שכן ידע בנושא מועבר כאן כל העת על ידי זקני השבט ומלומדיו,

אל הדור הצעיר שיעלה ויפרוץ במקומו בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מידע עדכני/טרי מהיום, מעבדי כנראה מהירים לא פחות מאינטל clock per clock

ומהירים יותר מאינטל ב- multi tasking באם המעבד שלהם מכיל יותר ליבות.

יש בנצ'ים לדוגמא:

https://www.forbes.com/sites/antonyleather/2017/02/28/amd-ryzen-new-benchmark-leaks-world-records-intel-price-drops-and-what-to-expect-on-launch-day/#4beb960b25df

*כבונוס, גם צורכים פחות חשמל

בגרף שצורף רואים מעבד משווה בתדר המהירות אחד לאחד לעומת אינטל

amd-graph.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

שים לב שה6800K כולל רק 6 ליבות וה1700X 8 ליבות.

לא הייתי אומר שהוא יותר יעיל במשימות מרובות על פי הגרף הזה - אולי שווה.

מבחינת מחיר - כן, הוא מנצח. אבל מבחינת תפוחים לתפוחים - נראה זהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תראה את cinebench, האם נראה אותה רמת ביצועים ?

כשיש יותר ליבות, יש יותר ביצועים זה א' ב' בחישוביות מקבילית.

ותחת משחקים איפה שממילא אין יותר שימוש מאשר 4 ליבות,

נוצר מצב שאין הבדל בין שני המעבדים, כמעט: בממוצע הכמה משחקים הבודדים שהראו שם, טיפה מהיר יותר באותו תדר ריצה. (לא ש 1-2 FPS זה משהו לרוץ לספר לחברה כן)

להלן מספר לוחות אם שישווקו על ההתחלה:

http://www.pcgamer.com/ryzen-motherboards-are-here-and-they-look-good/

אחד הלוחות ההכי מבוקשים ופופולריים הוא ה-  asus prime X370 pro שמחירו רק 160$ :

https://www.amazon.com/Prime-X370-Pro-Ryzen-Motherboard-Lighting/dp/B06WD4N297?tag=georiot-pcg-20&ascsubtag=pcg-1529468624-20

זה לוח שכשיגיע לארץ, ישווק בחנויות סביבות 700-800 ש"ח ויציג ביצועי לוח פרימיום במחיר קורץ למתעסקים בהמהרה וגיימינג.

להערכתי זה יהיה אחד השילובים הכי פופולריים ביחד עם מעבד ה- 1700, שילוב שיעלה בישראל לצרכן סביבות 2300-2400 ש"ח סדר גודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונת ה Benchmarking מסבירה את הכל.

איפה שמספרת הליבות לא כזה חשוב,

ניתן לראות ש per ליבה בודדת, מקבלים ביצועים זהים, מה שאומר שבמחינת Instructions per Clock, חברת באמת הגיעה להישג מעולה.

וכשמדובר בתוכנה שיודעת לנצל מקביליות, יש הפרש באחוזים של (1533/1146), כלומר 33.7%, שזה בדיוק מה שצריך להיות עבור 8 ליבות נגד 6, שזה 33.3%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...