ההמתנה ל-Zen: המעבדים מתומני הליבות של AMD קרובים להשקה - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההמתנה ל-Zen: המעבדים מתומני הליבות של AMD קרובים להשקה

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של 80EA

למה לקנות אי 5 שאפשר לקנות זן 8 ליבות במחיר דומה או נמוך מאותו אי 5 שמתאים לגיימרים?

צריך לקחת בחשבון את הביצועים של בודדת - אם מעבד בעל X ליבות ומעבד בעל 2X ליבות נותנים את אותם הביצועים כאשר נעשה שימוש ביישום שיודע לנצל את כל ליבות העיבוד, אז המעבד בעל X ליבות העיבוד הוא כנראה העדיף כיוון שביצועי בודדת שלו כנראה טובים יותר. במקרה כזה כאשר יעשה שימוש ביישום שלא יודע לנצל את כל ליבות העיבוד יהיה הבדל (וכנראה דיי משמעותי) בביצועים בין המעבדים. מצד שני, אם יש חשיבות לריבוי משימות ואין צורך בביצועי בודדת חזקים, אז כמובן שמעבד בעל יותר ליבות עיבוד יהיה עדיף.

התקווה שלי היא ש תשחרר מעבדים שביצועי ליבה בודדת שלהם תהיה דומה לביצועי ליבה בודדת של מעבד Core i5 מודרני ושיהיו להם יותר ליבות עיבוד. במקרה כזה, אם מחירי מערכת המבוססת על מעבד כזה של (יש לקחת בחשבון גם את מחיר לוח האם)  יהיו זולים יותר, לא תהיה סיבה להעדיף מערכת המבוססת על מעבד של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החום לא אמור להיות גבוה כמובן זו רק השערה עפ השמועות במקרה של אובר קלוקין נדע רק כשיצא והמהירות בסיס בטח שלא תיהיה 4 ומעלה היא תיהיה באיזור 3.5 שוב לפי השמועות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בהנחה שהמידע שבקישור הנ"ל נכון אני דווקא הייתי מהמר ש SR5 יהיו המעבדים הנמכרים ביותר - ביצועים דומים ל i7-6800K ועדיפים על ה i7-6700K בעלות הרבה יותר נמוכה. הבעיה היחידה שצריך לחכות עד מרץ 2017 בכדי שמעבדים אלו ישוחררו לשוק ואז אולי עוד בערך חודש או חודשיים עד שהמחיר יתאזן, מה שאומר שרק במאי 2017 (שזה בעוד כחצי שנה) יהיה אפשר להנות מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה שלי כמחליף ל920 היא מעבד לא יקר במיוחד + OC שבקצב התקדמות (מעבדים) של היום יהיה רלוונטי בכיף גם עוד 5-6 שנים.

SR5 הולך להיות צעצוע מעניין,  אבל אני חושב ש6800K יהיה גדול עליו, יותר ראליסיטי יהיה מצב שהוא בין 6700K ו 6800K בניצול של 5-6 ליבות אבל מעט חלש מ6700K בשימוש של עד 4 ליבות.

משהו כזה

נניח רנדור או עיבוד שלא מוגבל במספר ליבות:

6800K

SR5

6700K

משחק או תוכנות עד 4 ליבות:

6700K

6800K

SR5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...