אחרי שנה עם ANDROID עברתי לאייפון 7 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שנה עם ANDROID עברתי לאייפון 7

digitalseeker

Recommended Posts

לפני כשנה נגנב לי האייפון 6....קיבלתי מהעבודה SAMSUNG S5....החלטתי להשתמש בו עם ראש פתוח, במידה ולא אהיה מרוצה אחכה לאייפון 7, במידה וכן עוד יותר טוב.

אני יכול לסכם כמה דברים על , ובפרט על SGS5 -

אתחיל בANDROID

1. זה נהדר שיש "טביעת אצבע" - רק חבל שזה לא מוטמע בANDROID....ככה שזה חסר טעם
  2. ANDROID זו פלטפורמה מדהימה, אך במקרה שלי - OUT OF THE BOX היא פשוט מזעזעת !
  3. אני שם לב שכל יצרן מביא פיצ'רים חדשים, אך בגלל שהם PER יצרן הם לא באים לידי ביטוי כמעט...כמו הAIR VIEW של שיכל להיות משהו ענק, וכמו הטביעת אצבע שמיושמת בכל כך הרבה מקומות בIOS.
  4. ANDROID זה נהדר אם אתה פנסיונר, אתה תחפש את הLAUNCHER המתאים, את הרום המתאים...תשקיע המון זמן.

לגבי SGS בפרט:

1. טביעת אצבע הכי גרועה EVER, מעבר לעובדה שאפשר רק שלוש טביעות אצבע, המנגנון עצמו גרוע ברמות ! אין מה להשוות לAPPLE.
  2. איזה כיף זה לעדכן לגרסה 6....כולך מאושר אומר איזה כיף, עשו חסד איתי הסכימו בטובם להוציא עדכון....ואז אתה מגלה שכל כמה שעות המכשיר שלך עושה REBOOT על דעת עצמו....וכמובן שוב אתה מחכה חודשים שיצא תיקון (בניגוד לAPPLE).
  3. איזה או סביבה זוועתית הם עשו...אין דבר יותר מתסכל מזה שכדי לכבות את הפנס או להפעיל אותו אני חייב לבטל נעילה עם הטביעת אצבע שגם ככה לא מתפקדת.

אני יכול לציין הערת אגב, אילולא היה לי 6 לא הייתי משדרג ל7....לחברה שלי יש 6, עם הגרסה האחרונה והוא עובד נהדר ! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לרגע חשבתי שמישהו הקפיץ דיון משנת 2014....

אתה מדבר על מכשיר שיצא בפברואר 2014, לפני כמעט 3 שנים! במונחי מדובר בנצח.

כל הטענות שלך בשנת 2016 אוטוטו 2017 כבר לא רלוונטיות. יש הבדל אסטרונומי בין ה-S5 ובין המכשירים הנוכחיים (S6-S7-G4-G5 וכו') וגם עצמה עברה כבר איזה 3 גירסאות מאז...

נ.ב.

אני מסכים שה-S5 הוא מכשיר מעפן, כמו כל מכשיר של מסדרת הגלקסי עד ה-S6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעומת מה שיהיה עוד 3 שנים מהיום, כנראה שכן.

הרי עוד 3 שנים יהיה פוסט דומה עם מישהו שקיבל S7 ויתלונן על זה שהמצלמה שלו ממש גרועה כי היא לא יודעת לצלם הולוגרמות, ובשנת 2020 זה כבר יהיה סטנדרטי בכל טלפון סיני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שלא... כשמוצר הוא איכותי הוא בדרך כלל עומד את מבחן הזמן.

עם מחשבים זה קצת קשה כי בשלב מסויים אי אפשר להשתמש יותר במכשיר כי כל התוכנה מתחדשת, אבל עדיין...

תמיד היתה לי הרגשה שמכשירי אנדרויד זה CHEAP JUNK.

בגלל זה אנדרויד כנראה נהיה כזה פופלארי, כי למרות שהיה די זבל הוא היה יותר זול מהאייפון.

חשבתי שבשנים האחרונות מכשירי האנדרויד נהיו יותר איכותיים, אבל גם המחיר עלה בהתאם, ובכל זאת... גם המכשירים האיכותיים הם קצת זיבליים מבפנים כי מערכת ההפעלה של אנדרויד היא דיי רקובה... 

גם אם הם סידרו את כל הבעיות שהיו באנדרויד בכל כך הרבה שנים... עדיין הכליי של אנדרויד עוד בהתהוות, למשל אין תמיכה נעותה לתיכנות בC++ זה יותר חמור באנדרויד כי היו בעיות ביצועים עם JAVA. למרות שטענו שכל זה כבר סודר בגירסאות האחרונות... לא יודע.

מה שכנראה מציל את האנדרויד זה שהמכשירים של כל כך סגורים. יש לזה יתרונות וחסרונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

זהו שלא... כשמוצר הוא איכותי הוא בדרך כלל עומד את מבחן הזמן.

זהו שכן.

בוא נלך 3 שנים אחורה במקום 3 שנים קדימה. אם לפני 3 שנים הוא היה פותח את הדיון הזה אחרי שהוא קיבל מכשיר שיצא לפני 6 שנים (3 שנים אחורה ממועד פתיחת הדיון) הוא כנראה היה מתלונן על זה שהטאץ' של המסך גרוע ולא פועל כמו שהוא מצפה ממנו. מה לעשות שהטכנולוגיה מתקדמת ומשתפרת עם השנים?

הבחור מתלונן על fingerprint scanner לא מושלם, במכשיר שהיה בערך הראשון אי פעם להציג אחד כזה. ברור שזה לא יהיה מושלם, באף מכשיר מאותה שנה זה לא היה מושלם. עם הזמן הטכנולוגיה התפתחה.

ציטוט של Sargon

תמיד היתה לי הרגשה שמכשירי אנדרויד זה CHEAP JUNK.

בגלל זה אנדרויד כנראה נהיה כזה פופלארי, כי למרות שהיה די זבל הוא היה יותר זול מהאייפון.

...
ובכל זאת... גם המכשירים האיכותיים הם קצת זיבליים מבפנים כי מערכת ההפעלה של אנדרויד היא דיי רקובה... 

נו, אז תגיד שאתה פאנבוי של ונגמור עם זה... למה סתם לתת לי לבזבז את הזמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא פאן בויי של ...

אבל כן... אם אתה משחרר פלאפון עם שלא עובדת טוב אז ישנאו את הפלאפון שלך.

אפשר להגיד את זה גם היום... יוציאו טכנולוגיות שעוד לא התבגרו בפלאפון הנוכחי וכו וכו.

לכן מחכים לראות איזה התבגרה מספיק בשביל שתהיה מתאימה לפלאפון פרימיום ורק אז משחררת אותה.

שוב... אתה רק מוכיח את הטענה שלי שמכשירי אנדרויד מוציאים זבל, כי הם ממהרים להשתמש בטכנולוגיות שעוד לא נהיו בשלות.

בדיוק כמו עם הנוט 7(?) שהם מהירו להגדיל את הבטרייה כדי לנסות להביס את האייפון 7 במהלומה חזקה... כנראה שהם לא לומדים מטעויות העבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין "הגדלת הבטריה" (היא בכלל לא גדולה, כולה 3500... ב-S7Edge יש יותר, 3600....) לבין מה שקרה שם? זה בסה"כ מפעל לייצור שסיפק להם פגומות (לחלק מהסדרות, למשל בכל המכשירים שהגיעו לישראל כל הפיאסקו הזה בכלל לא רלוונטי), אין שום קשר לטכנולוגיה "חדישה" או משהו כזה.. 

אבל יפה שאתה מוכיח שאתה כותב סתם דברים בלי קשר למציאות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי, שמעתי שמועה לא נכונה לגביי הבטרייה.

ובכל זאת, מה שאמרתי עדיין נכון.

איך ההבדל בין S5 ל S6 כזה תהומי? 2014 זה לא היסטוריה עתיקה.

האייפון 5S היה סבבה גם ב2014.

אוליי פשוט המכשירים של אנדרויד היו הרבה יותר גרועים.

כמו שאמרתי, זבל זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח מומחה אמיתי

יתרונות של מכשרי אפל על פני .

1) יציבה .

2) המידע המאוחסן במכשיר חסין ובלתי ניתן לפריצה.

3) מכישרים איכותיים עשיים מאלומניום ואיכות הרכבה מעולה.

חסרונות - אפל על פני .

1) יכולים לחסום את מכשיריך ולאלץ אותך להחליף מכשיר. ע"י עידכון גירסה ובכך ללא סיסמה אינך יכול להיכנס למכשירך

ואף למחוק ואו לפרמט (מתרחש בהשקות מכשירים חדשים).

2) מכשירים יקרים, פחות נפוצים וכן אין הרבה בעיקר חינמיות למכשירים אלו.

אם נהייה כנים, מטרת עידכון מערכת ההפעלה נועדה להאט את המכשיר ובכך לאלץ את הרוכש התמים להחליף מכשיר.

בן אם ירצה ובן אם לא. בדיוק כמו שעושה מערכת ההפעלה . גורמת לעידכון גירסה ע"י הוספת פיצרים חסרי תכלית כגון:

DX12, iE EAGE וכהנה בולשטים נוספים.

כל מכשיר שאתם רוכשים נישלט ע"י אפל או ע"י עידכוני תוכנה לא רצויים, וגישה חופשית למידע המצוי במכשיר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לרגע חשבתי שמישהו הקפיץ דיון משנת 2014....

אתה מדבר על מכשיר שיצא בפברואר 2014, לפני כמעט 3 שנים! במונחי סמארטפונים מדובר בנצח.

כל הטענות שלך בשנת 2016 אוטוטו 2017 כבר לא רלוונטיות. יש הבדל אסטרונומי בין ה-S5 ובין המכשירים הנוכחיים (S6-S7-G4-G5 וכו') וגם אנדרואיד עצמה עברה כבר איזה 3 גירסאות מאז...

נ.ב.

אני מסכים שה-S5 הוא מכשיר מעפן, כמו כל מכשיר של סמסונג מסדרת הגלקסי עד ה-S6.

גם 6 יצא ב2014.

ותרשה לי לציין שאייפון 6 עובד FLAWLESS עם המערכת הפעלה האחרונה (10).

ציטוט של Milford Cubicle

זהו שכן.

בוא נלך 3 שנים אחורה במקום 3 שנים קדימה. אם לפני 3 שנים הוא היה פותח את הדיון הזה אחרי שהוא קיבל מכשיר שיצא לפני 6 שנים (3 שנים אחורה ממועד פתיחת הדיון) הוא כנראה היה מתלונן על זה שהטאץ' של המסך גרוע ולא פועל כמו שהוא מצפה ממנו. מה לעשות שהטכנולוגיה מתקדמת ומשתפרת עם השנים?

הבחור מתלונן על fingerprint scanner לא מושלם, במכשיר שהיה בערך הראשון אי פעם להציג אחד כזה. ברור שזה לא יהיה מושלם, באף מכשיר מאותה שנה זה לא היה מושלם. עם הזמן הטכנולוגיה התפתחה.

נו, אז תגיד שאתה פאנבוי של אפל ונגמור עם זה... למה סתם לתת לי לבזבז את הזמן?

מבין הדברים שהתלוננתי היה הסורק טביעת אצבע...שאולי בערך הראשון בSAMSUNG...אבל הוא רחוק מלהיות הראשון.

להזכירך  שכבר ב2013 יצא סורק טביעת אצבע בIPHONE 5.

ושלא נדבר שעד היום, רוב התוכנות לא תומכות קריאת טביעת אצבע בANDROID והן כן בIPHONE למשל:

Paypal

האפליקציה של דיסקונט

האפליקציה של לאומי

האפליקציה של לאומי קארד

האפליקציה של אמריקן אקספרס

1Password - שאגב זו אחת התוכנות שאני הכי אוהב !

Dropbox

Evernote

Amazon

ואני בטוח שהרשימה עוד ארוכה.

הפשרנות הזאת בANDROID, שלכל הדברים שציינתי אין תמיכה בטביעת אצבע שיגע אותי למשך שנה.

באותה מידה מרגיז החוסר תמיכה בAIR VIEW שכזה מגניב - אבל הוא פשוט ייחודי לVENDOR אחד אז הוא פשוט שווה לתחת.

ציטוט של אורח מומחה אמיתי

יתרונות של מכשרי אפל על פני אנדרואיד.

1) מערכת הפעלה יציבה .

2) המידע המאוחסן במכשיר חסין ובלתי ניתן לפריצה.

3) מכישרים איכותיים עשיים מאלומניום ואיכות הרכבה מעולה.

חסרונות - אפל על פני אנדרואיד.

1) אפל יכולים לחסום את מכשיריך ולאלץ אותך להחליף מכשיר. ע"י עידכון גירסה ובכך ללא סיסמה אינך יכול להיכנס למכשירך

ואף למחוק ואו לפרמט (מתרחש בהשקות מכשירים חדשים).

2) מכשירים יקרים, פחות נפוצים וכן אין הרבה אפליקציות בעיקר חינמיות למכשירים אלו.

אם נהייה כנים, מטרת עידכון מערכת ההפעלה נועדה להאט את המכשיר ובכך לאלץ את הרוכש התמים להחליף מכשיר.

בן אם ירצה ובן אם לא. בדיוק כמו שעושה מערכת ההפעלה חלונות . גורמת לעידכון גירסה ע"י הוספת פיצרים חסרי תכלית כגון:

DX12, iE EAGE וכהנה בולשטים נוספים.

כל מכשיר שאתם רוכשים נישלט ע"י אפל או Google ע"י עידכוני תוכנה לא רצויים, וגישה חופשית למידע המצוי במכשיר. 

חסרונות 1 - יש כאלה שרואים אותו יתרון כאשר המכשיר שלהם נגנב....נראה לי שגם בדרך לשם אגב.

חסרונות 2 - מכשירים ללא ספק יקרים מאוד, OVER PRICED, אומנם פחות נפוצים בLOW END אבל לא פחות נפוצים בHIGH END, יש את אותה כמות , אולי התכוונת לתוכנות חינמיות שאין אותה כמות.

תוסיף ליתרונות את האחידות שמובילה לכך שכל פיצ'ר חדש שיוצא נכנס לשימוש במהרה, כמו טביעת אצבע, כמו 3D TOUCH, שלא צריך לחכות לחסדי היצרן שיסכים להוציא עדכון גרסה בעברית או בשפה אחרת.

אני רוצה לציין ברשותכם את הכרונולוגיה של המכשירים שלי:

היה לי N97 לתקופה די ארוכה, אני חייב לציין שיש למכשיר הזה מסך שרואים בו פצצה בשמש ! הלוואי והיה לשאר המכשירים מסך כזה עמיד בשמש.

לאחר מכן עברתי לIPHONE 4.

הגעתי לעבודה החדשה, ושאלו אותי איזה מכשיר אני רוצה - 4S או SGS3....אמרתי לעצמי אני אהיה עם ראש פתוח ולקחתי SGS3.

לאחר שלושה חודשי סבל רצתי בחזרה לאפל וקניתי 5.

לאחר שנתיים קניתי 6.

המכשיר נגנב, עברתי לSGS5 שקיבלתי מהעבודה (החזקתי אותו כמכשיר גיבוי).

סבלתי שנה שלמה.....לא תאמינו כמה פעמים קראתי למכשיר זבל !

לפני שבועיים המכשיר קיבל מכה קטנטנה שגרמה למסך לאט לאט להשחיר....מצאתי מישהו להלוות ממנו 6.

עדכנתי את למערכת האחרונה...וללא ספק המכשיר עבד חלק, ופי מליון יותר טוב....סוף סוף הפסקתי לקלל את המכשיר.

אגב - אני הייתי בטוח שהמכשיר יזחל ברגע שאשים 10...לא האמנתי שהוא עובד חלק....אני עד עכשיו לא מבין אותם, ציפיתי שהוא יעבוד לאט ו"יאלץ" את כולם "לשדרג" ל7.

בכל אופן, קניתי 7....אני יכול לציין שאני לא רואה הבדלים פרקטיים ניכרים לעומת 6 (ואני לא מדבר על 6S שבטח שם ההבדלים עוד יותר קטנים).

הוא קצת יותר מהיר - לא שווה את ההפרש הכספי

הטביעת אצבע הרבה יותר מהירה - לא שווה את ההפרש הכספי

הכפתור שהוחלף במשטח נגיעה עם פידבק ממש מגניב, עד שאתה לא מכבה את המכשיר אתה לא מבין איך זה לא כפתור - זה ממש לא שווה את ההפרש הכספי.

הרמקול הרבה יותר חזק (יש שניים) - זה ממש אחלה, אבל שוב לא מצדיק את ההפרש הכספי.

המצלמה יותר טובה - אני לא מצלם הרבה, אבל למי שכן זה שיקול לשדרוג

חסינות למים - נחמד ללא ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילפרוד,

שים לב למה שכתבתי. כתבתי שבעבר מכשירי האנדרויד היו זבל, עם הזמן הם עברו דירוגים והתקרבו יותר לPREMIUM של . אבל אז גם המחירים עלו בהתאם...

טענתי שההצלחה של אנדרויד היתה בזה שהמכשירים שלה היו זולים וככה הם תפסו נתח שוק גדול.

עם הזמן שמה שהיה פעם PREMIUM נהיה סטנדרט, יצרניי אנדרויד כבר לא יכלו להסתמך על מחיר נמוך בלבד והיו צריכים להתחרות גם באיכות... ולכן שוב תפסה תאוצה.

אז המכשירים החדשים של אנדרויד היום אכן הרבה יותר איכותיים מפעם, אבל עדיין יש קצת LEGACY מפעם ככה שהמכשירים של אנדרויד עדיין רקובים קצת מבפנים...

לא סגור עד כמה... תלוי אם פתרו את כל הבעיות שהיו באנדרויד במשך כל כך הרבה שנים(בעיקר מבחינת ביצועים).

אם תוסיף לזה שייצרניות אנדרויד ממהרות להוציא את הפיטרים הכי חדישים לעומת שמוציאים פיטר חדש רק אחריי שהבשיל והוכח כטוב, אז אתה יכול להבין למה מבחינה אסטרטגית בלבד כל מכשיר של הוא איכותי.

ובנוסף לזה סביבת הפיתוח של אנדרויד עוד בהתהוות אחריי כל כך הרבה שנים, הריי לא מזמן הכלי העיקרי לפיתוח לאנדרויד היה ECLIPSE.

ובנוסף לזה החנות העיקרית של זה PLAY והחנות הזו מעפנה מהרבה בחינות... גם נראה שאין את אותם משחקים ואפליקציות איכותיות שיש באפל על אנדרויד, או שמשום מה רוב השטויות מגיעות למקומות הגבוהים בGOOGLE PLAY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...