נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפטרתי מחברת הגז על ידי מעבר לאינדוקציה וכעת מתכנן להפטר מחברת החשמל על ידי פנלים סולריים וטורבינת רוח שמניעה דינמו

ASI89

Recommended Posts

עברתי תקופה בלי כיריים גז.

חשבתי לעבור לאינדוקציה, אבל זה דורש סירים ומחבתות מיוחדים ומתאימים לכך.

עכשיו חזרתי לבישול בגז.

איזה תענוג.

ואני אפילו לא צריך לטרוח להחליף בלון או להתקשר להזמין.

זה בניין עם 50+ דירות כך שיש גז מרכזי עם מונה גז לכל דירה.

ממש נוח.

מצחיק שאתה בדיוק זונח כיריים גז בשביל כיריים אינדוקציה.

ואני כאילו בדיוק להיפך.

חוזר לגז ומרוצה מכך.

דרך אגב, יש ווק לאינדוקציה?

אתה יכול לשרוף נוצות עופות עם אינדוקציה?

מה עם חצילים?

נראה לי קצת מגביל האינדוקציה.

אין כמו גז.

הייתי רוצה גם וגם אם כבר...

לאינדוקציה יש יתרונות גם כן.

למרות שבחלום הרטוב שלי אני בבית פרטי עם עצמאות אנרגטית.

ובמציאות האידיאלית שהייתי רוצה ליצור החתימה המזהמת שלי על כדור הארץ תהיה הפוכה, ואפילו אתרום לשיפור המצב במקום להחמיר אותו.

יש לי עוד דרך ארוכה להגיע לשם.

הרבה סדרי עדיפויות שלוקחות קדימות.

בנתיים אני רק רוצה חיים של עושר.

ולא אני לא מדבר רק על כסף.

עושר בשבילי זה נוחות וזמינות ומגוון ואיכות ופיתוח ועיצוב והתאמה אישית.

אם האידיאלים שלי דורשים ממני לקחת צעדים אחורה, אז אני מאחסן אותם בצד עד שיהיה אפשר לשלב אותם בחיים באופן חיובי ללא היבטים שליליים.

ולמרות שאני מעריך את הכיוון אליו אתה שואף ללכת, אני חושב שזה לא בהכרח מציאותי.

תחשוב על זה טוב טוב לפני שאתה ממשיך עם הרעיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב להתנתק מחברת הגז חשבתי רק מבחינת החשבון. אוליי הוא עדיין תלוי בחברת הגז עקיפין בחשמל שהוא צורך.

כן... אהה...

אין לך באמת שום מאמר או קישור או DIY שאתה מסתמך עליו. לדעתי אתה לא מבין איזה גודל של טורבינות צריך בשביל שהפקת חשמל תהיה בכלל ריאלית...

אני בטוח שאפשר לחשב את זה אפילו?

אם נניח נתרגם את זה בצורה של מכניקה הכי פשוטה בלי לאבד חום?

משהו בסגנון הTORQUE של הפרופלור ואיזה רוח צריך בשביל לסובב אותו בשביל לקבל איזה כמות של אנרגיה...

לא יודע, אין לי כח לחשב את זה.

אבל נראה לי שאתה תגלה שאתה צריך פורפלור ענקי בשביל זה.

הריי יש גם מכשירים להפקת חשמל ידניים. יש מכשירים שאתה יכול לסובב ידית עם היד... הם פשוט מפיקים מאוד מעט חשמל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מקררים קניתי מקרר משומש בן 11 שנה.

בזבזן חשמל.

שתי נורות גדולות צהובות ומחממות בכל פעם שפותחים.

יכולת טורבו שנכנס לפעולה בכל פעם שפותחים אותו.

פריזר קטלני.

המקרר הכי טוב שהיה לי בחיים.

אז מבזבז יותר חשמל.

אז מה...

אני נהנה ממנו מאוד.

זה הרבה יותר חשוב לי מחיסכון בחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו בחייכם לא רציניים.

אני מכיר כמה וכמה אנשים שחיים על חשמל סולארי\רוח משולב בארץ.

מערכות שנעות בין 3000-12000 וואט שעה.

עם מערכת לא רעה שמחזיקה כמה וכמה צרכנים לילה שלם גם בחורף (בגיבוי שבשבת שתים של 3000וואט שעה.)

דבר נהדר.

ובחייכם מקרר?!...גודל בינוני לוקח 90וואט...עובד 24\7.

אז נכון לא מחממים איתו תבית.

ולא כירה חשמלית.

מכונת כביסה דווקא עובדת יופי לאחר ניתוק גוף החימום.

ואפילו מזגן במערכות 3000 ומעלה...וזה גם ירוק היות ודווקא בשעות הכי חמות של היממה (הכי הרבה אנרגיה מהשמש) נוצרת בפנלים גם כמות גדולה של אנרגיה חשמלית בהתאם...משתמשים בכוחה של השמש לקרר את חומה שלה עצמה.

גם השואל גם העונים לוקים בזלזול שנובע מחוסר ידע.

מה שכן אף אחת מהמערכות שראיתי\הרכבתי לא יושבת בבניין דירות אלא בטבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שיש שרשור מעניין אז באים אנשים לא מעניינים ומנסים להרוס, חבל שהם קיימים.

גם אם זה אישית לא פרקטי לי ויש לי סדרי עדיפויות שונים אני מאוד אשמח ש"משוגעים" כמו פות"ש ימצאו את הפתרונות כדי שבהמשך עוד כמה שנים זה יהיה נגיש לכולם.

מהגז אני מאוד רוצה להתנתק ולעבור לאינדוקציה אבל השותפה שלי בדירה מבשלת הרבה ורוצה כיריים של 4 עיגולים ולא ה1-2 שיש באינדוקציה בזול.

עכשיו לנושא, יש אנשים, גם בישראל שחיים בקראוונים. יש להם קבוצה פעילה בפייסבוק, אני לא זוכר את שמה אבל אתה חייב למצוא אותה. הרבה מהם חיים עם פאנלים סולאריים ויש להם פתרונות לכל בעיה כי הם מתבססים על זה.

לחיות בלי מקרר נשמע לי כמו רעיון גרוע, זה יגרום לך להוציא יותר כסף על אוכל, אי אפשר לקנות חלב\ביצים\גבינה בכמות לארוחת ערב אחת למשל, אז מה אפשר לעשות, לא לאכול דברים שצריכים קירור? נשמע לי משוגע קצת אלא אם כן אתה טבעוני כבר ואז במילא אין לך סטנדרטים :)

יש מקררים קטנים של משרדים, בטח הם צורכים חשמל מינימאלי. בכל מקרה עם פאנל סולארי אני לא חושב שאי אפשר להפעיל מקרר.

בקשר לתגובות המטופשות על טורבינה, שאנשים אומרים שהטורבינות שהם ראו הן עצומות, יופי גם השדה סולארי שראיתי בקליפורניה במדבר עצום, הוא מדבר על משהו קטן לשימוש אישי. יכול להיות שיש משהו קטן כמו שיש סולארי קטן ויש סולארי גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרגיש צורך להיות עוכר ולציין שאם היתה מקום שפוי היה חוק שמכריח את כל המדינה להתקין פאנלים סולריים. קיבלתי פה בבריטניה, מקום עם יומיים שמש בשנה, כבר 5 מכתבים שמנסים למכור לי פאנלים מסובסדים על ידי המדינה וחצי מהבתים הפרטיים פה כבר מחזיקים כאלה, למרות ששוב, ברצינות, אין לי מושג למה זה טוב פה. בישראל, מדינה עם 300 ימי שמש בשנה, לעומת זאת, אם אני זוכר נכון הסבסוד צומצם ומחיר החשמל הנמכר לחברת החשמל ירד. בקשר לאינדוקציה, יש בזה משהו ממש נחמד כשאפשר להרתיח סיר מים תוך דקה. מצד שני, די קשה לטגן על זה משום מה, אולי זה משהו בשליטה בעוצמת החימום. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתרון הנכון זה לחיות במושב בדרום ככה אתה פותר את עצמך מהצילוויזציה  תוכל לבנות מערכת סולארית  מבלי לחשוש ממקום שחסר תוכל לגדל ירקות ותרנגולות אני חי כך כבר המון שנים  ללא כבלים וטלפון  ללא מתנס ללא פיצריות ללא ללא מיסעדות וללא דוחות וקנסות השאלה אים אתה תהיה מוכן לחיות כך אבל מצד שני תחסוך המון כסף מה לדעתך כדאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי כבר מחקר קטן בנושא, להלן כמה נקודות שעולות לי בראש כרגע:

1. קיימת בעיה עם יציבות המערכות הללו (נפילות פתאומיות בהספקים המתקבלים) ולכן הן מצריכות כגיבוי או חיבור מקביל לחברת החשמל.
  2. פאנלים סולארים, כמובן, אינם יעילים בלילה ולכן פעולת הששבת היא מעבר ל"בעיית החורף" (מחזיר לאופציה של המייקרות את המערכת מאד).
    מצד שני זה מאד מסתדר עם מזגן (כשחם בדר"כ יש שמש).
  3. שבשבות של 500W קצת גדולות ואתה עלול להסתבך ביבוא של זה (תקינה וכדומה), כדאי לשקול את הדגמים של ה100W במידה ויש מקום לפיזור שכזה.
  4. שבשבות דיי קשות להתקנה, מצריכות עמודים תומכים מאד חזקים ויציבים. הרוח מייצרת מומנט רציני.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Sargon

אתה יכול לתת קישור באיזה טורבינות רוח אתה מתכוון להשתמש? כי ממה שראיתי הטורבינות רוח שמייצרות חשמל הם ענקיות... 

לא ידוע לי על טורבינות רוח שאפר להתקין בבית לייצר חשמל.

אני מניח שאפשר למצוא כמה באיביי :D

http://www.ebay.com/itm/Windgenerator-48V-2000W-iSTA-Breeze-generator-wind-turbine-i-2000-White-Edition-/151963750938?hash=item2361bed21a:g:9EgAAOSwoydWp6ev

http://www.ebay.com/itm/10-KW-complete-set-wind-turbine-w-12-meter-freestand-tower-and-3-kw-invertor-/172250806823?hash=item281af2ba27:g:0QoAAOSwxYxUr1fk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה חברות שמתקינות לוחות כאלה :

1. http://www.greenco-energy.com/?page_id=2941&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=382497127&utm_content=24619121647&utm_term=לוחות סולאריים לבית&gclid=CjwKEAjwgo6_BRC32q6_5s2R-R8SJAB7hTG-1z4JVX0Tm0Tk78vlU8to_CGDpNjjFpMQV7svAd0HJxoCUu_w_wcB

2. http://www.cil1.co.il/pdc54_פאנלים-סולארים-.aspx?gclid=CjwKEAjwgo6_BRC32q6_5s2R-R8SJAB7hTG-IOwQVafEDlKJy7pU8bTBjAJ7XbW9V2PJVCGVSoTImBoCQoHw_wcB

לעניות דעתי לא כדאי לעבור לפתרונות כאלה למרות שהם מבורכים ..מהסיבה הפשוטה שהמדינה לא מעודדת מעבר כזה וזה עולה המון . 

אני גם חושב שבכוונה יש חסמי כניסה /ביצוע גבוהים כדי שאנשים לא "יקבלו" שכל והמדינה תאבד רווחים ..ראו דוגמת בטר פלייס . 

כל ירוקה ללא מנגנון רווח ,לא תצליח אם יהיו לוביסטים בכנסת ובעולם שישקיעו סכומי עתק בכדי לקבור את הרעיונות הללו פשוט משום שהם פוגעים ברווחים שלהם.

זה לא שהאנושות משועבדת לדלקים שלה ..זה פשוט האחוז העשיר הבודד שמשעבד את ה99 אחוז הנותרים .

אבל זה רק אני :) 

ובנימה חיובית ...היום יום חמישי חמישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה אומר ,אכן תקף ללקוח הישראלי הממוצע שחי בקופסת גפרורים עם ימבה זאטוטים .

אבל עבור חבר'ה כמוני שיש להם שטח גג פנוי או כאלו שיש להם חצר ודרישות אנרגטיות צנועות יחסית , זה גם בר ביצוע וגם זול יחסית אם מוכנים לוותר על 2 צרכנים כבדים שמאופיינים גם בצריכת זרם גבוהה וגם במשך זמן עבודה ארוך מאוד ואלו הם מזגנים ומקרר .

את יתר הצרכנים הכבדים שמאופינים במשך זמן עבודה קצר כמו מכונת כביסה , דוד בחורף  וכיוצא בזאת , ניתן להפעיל באמצעות גנרטור שעולה בסביבות ה 1000שח פלוס .

לטעמי זה סכום ששווה להשקיע כדי לזכות בעצמאות אנרגטית ולהוריד מהגב שלי את העלוקות של חברת החשמל.

בלי שום קשר לסוגייה הזאת , אני כבר ממילא לא משתמש במזגן מאז שהוא התקלקל ופשוט לא טרחתי לתקן אותו כי גיליתי שבלעדיו אני פשוט יותר בריא .

למעשה מאז שהוא התפגר ועברו כבר שנים רבות , לא חליתי אף פעם בשפעת בקיץ וכבונוס הפסקתי לקבל חשבונות חשמל מטורפים בגין הפעלת מזגן קטן יחסית .

כמו כן לא טרחתי לתקן את מכונת הכביסה מאז שהיא שבקה חיים מהסיבה הפשוטה שהיתחוור לי שהבגדים שאני מכבס ידנית , נשמרים להרבה יותר זמן ולא מאבדים את ציבעם ולא הופכים למחוספסים כפי שקורה להם במכונה .

גם כך כמות הכביסה שמצטברת אצלי קטנה יחסית ולא מצדיקה הפעלת מכונה.

זה נשמע לכם  אולי מופרך  וכאילו שאני חוזר לימי הביינים אבל באמת שאין לי כיום צורך במזגן ובמכונת כביסה .

אני משתמש במאורר תעשייתי ענק שצורך כ-200w ,שזה בערך כעשירית מזה של מזגן .

ישנם מספר סופרמרקטים בקירבת מקום מגוריי  כאשר אחד מהם ממוקם ממש מתחת לבניין .

כמו כן יש מכבסה בתשלום במרכז המסחרי הצמוד ,אולם עד כה לא נזקקתי לשירותייה כי אני כאמור מסתדר מצויין גם בלעדייה .

כך שעבורי זה בהחלט  ריאלי .

אגב ,כבר החלפתי את התאורה אצלי ל- Led כך שמהבחינה הזאת אני כבר מכוסה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...