שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין

nec_000

Recommended Posts

שלום קוראים לי עידן ואני (פעם ממש כבד, היום פחות.. ^_^)

מאז הילדות אני טוחן משחקים - FIFA, סטארקרפט, CS, Mortal Kombat, , WOW, DOTA, Street Fighter, גורדי בגן החיות.... הכל! היום זה בעיקר DOTA2 ולפעמים מוצאים איזו פנינה מעניינת..

היום יש לי מחשב בן 8 כמעט, מעבד Core2Quad אגדי 9550, לוח אם תותח עם 16GB 1600, וכרטיס מסך שקניתי ביד2 ב 350 שקל GTX560Ti (שהחליף של GTX260) עם 2GB ..

יכול לומר שהמחשב הזה היה סוס, וכשחיברתי לו SSD אז בכלל היה תענוג... אבל זהו - אני מתחיל להרגיש את הסוף שלו, ועכשיו שהזכרונות התקדמו ל החלטתי להתקדם גם אני ואני לאט לאט מרכיב את המחשב שלי, חלק אחרי חלק...

תכלס אני מצליח להפעיל עליו כל משחק שיש גם את השר הטבעות המטורף ואת קוואנטום ברייק - למרות שעל הנייר אני הרבה מתחת לדרישות המינימום, מבחינת מעבד וגם כרטיס מסך, אני עדיין מצליח להפעיל את המשחקים וברמה סבירה מאוד ויושב לא רע על 50-60FPS.

זה מאוד פשוט אגב, כמעט כל המשחקים מגיעים עם איזה בנצ'מארק חביב, ואז משחקים עם האופציות... מכבים את זה.. מדליקים את זה... עושים את הטריידאוף המוכר וברגע שהגעת ל 60FPS או משהו ממש קרוב - יאללה לך שחק בכיף!

האם כבד חייב את האיכות הכי גבוהה ואת ה RIG הכי מושלם? התשובה היא... לא.

פאק, אני עדיין חושב שאחד המשחקים הכי טובים שנוצרו אי פעם בכלל עובד על DOS... ואני מדבר על Star Control 2.

אני אקצר, לא אכפת לי לקצץ באיכות כל עוד אני מקבל משחק שרץ סבבה, זורם ולא מקרטע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 248
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצויין עידן.. לי חשוב משחקים איכותיים. מצד שני חשוב לי לשחק על מקסימום הגדרות כי אני ככה נהנה לשחק..

לכן התשובה היא לא כן או לא.. היא משתנה מאדם לאדם. וזה למה בהצלחה עם הדיון הזה.. אני יעקוב כדי לראות מה nec מתכנן בקנה  :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תזהר שבסוף לא יקרה מצב, שעוד תמכור את המחשב שלך ותצטייד ב- 486 מ 1992, כדי להריץ עליו משחקי DOS קלאסיים שקשה להפעיל במכונת מחשב מודרנית - יותר מדי התעסקות עם אמולטורים.

עבדך הוא מהדור שגדל בצעירותו על עולם המחשוב הבייתי עוד מ 1981, ואני חייב להודות, שהמשחקים של לפני 30 שנה היו הרבה יותר מהנים מאלו של היום, בלי תחרות בכלל.

עוד גראפיקה רעש וצלצולים אינם יכולים להוות תחליף לכותב איכותי שמסוגל לפגוע לנימי ההנאה התגמולית במוחו של האדם, כפי שידעו מומחי הכותבים אז. מצטער.

ואותו הדין בסרטי קולנוע, התקדמנו ביכולת הטכנולוגית לרנדר ב CGI לעידן חדש לחלוטין, אך איכות ותוכן הסרטים, בעיקר הזבל ההוליוודי, ירדו לתחתית חסרת תקדים.

הנאה אינה איפה מגודל צעקת הזיקוקים, אלא מאיכות התוכן והכתיבה. הטכנולוגיה היא רק תפאורה שולית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נקביל את הדוגמה שלך לעולם הרכב אני יכול לתת לך דוגמה לרכב שאני יכול לקנות בשוק היד השניה בכ5 אלף שקל ויגיע למהירות של 100 קמש לצורך העניין.

לעומתו יש בוגאטי ויירון שעולה כ5 מליון שקל ומגיעה למהירות מקסימלית של כ400 קמש.

סה"כ פי 4 במהירות בשביל פי  1000 במחיר? אני אמשיך לרכב על האופניים שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nec משוםמה חשבתי שציינת שאתה כבד. סליחה. 

עצרתי את עצמי מלתת השוואה של רכבים לנושא כי להשוות משהו לרכב אף פעם לא נכון. או הגיוני. צרף לזאת את העובדה שאתה אינך מדגיש שדעתך לא בקו ישר עם מה שגיימר באמת חושב. הכיוון שלך מעשי לכל דבר, אבל הדוגמאות שלך הזויות עד כדי גיחוך.

עידו - רוצה, לא חייב, להיות בקדמת הטכנולוגיה (בכל הקשור לפיסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של H3avyM3tal

עידו - רוצה, לא חייב, להיות בקדמת הטכנולוגיה (בכל הקשור לפיסי).

עידן :)

תראה איזה מחשב טירוף היה לי לפני 8 שנים, עם GTX260 עוד... היית יכול לטגן על המחשב שלי חביתה - קדמת הטכנולוגיה...

היום אני רואה דברים קצת אחרת... אפשר לומר שקיבלתי שיעור בפרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אפשר לתמצת הרבה מהדיון באנלוגיה פשוטה:

אדם X נכנס לסוכנות מרצדס וקנה לו E class נחמדה ב 500 אלף שקל.

אדם Y נכנס נכנס לאתר מכירות כזה או אחר ויצא עם משפחתומתית 1600 בת 4-5 שנים ב50 אלף שקל .

שתיהן נוסעות לכל מקום, לרוב גם באותו הקצב, לשתיהן יש מזגן, רדיו, 6 כרויות אוויר וכו' וכו'... על הנייר משפחתומתית כזו היא דיל המאה לעומת המרצדס.

בפועל הדברים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל למי שם לב, מושבי עור חשמליים, מזגן איכותי יותר, נסיעה שקטה יותר, איכות הרכבה טובה יותר וכו'.

ונחזור למחשבים, כן, אפשר לשחק בגרושים ולבנות מחשבים סופר משתלמים, האם אתה נהנה כמו מישהו שהוציא 6-7K+ על מערכת גיימיג ?
חלק יגידו כן כי הם באמת לא שמים לב לדברים הקטנים, חלק בהחלט יגידו לא.

נ.ב 

NEC, אל תשכח שאם יורדים עוד בפרטים גם הGTX650TI יכול לקבל שיעור בפרופורציה.

היום יותר מתמיד יש לא מעט זולים עם GPU מובנה שיכול להפעיל כל משחק... אתה תהנה מכל story line שתרצה, בלי הגרפיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

500000 שקל מול 3000 שקל. השוואה עניינית. מספיק עם ההשוואות האלה. תשוו דברים שנמצאים באותו תג מחיר ושחשובים לכם. רק ככה תקבלו פרופורציות.

כי כרגע אין בדיון הזה שום פרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אם הבן אדם שקונה מרצדס ב 500K ( בהנחה שיש לו כסף בשביל זה ) והוא פשוט אוהב להתפנק על מכוניות

גרמניות שנחשבות פרימיום והוא לא מסוגל להנות מלנסוע בטויוטה קורולה.. אז שיהיה לו לבריאות.

אפשר לשחק על 5850 במשחקים מודרניים, אני יודע את זה מקרוב. השאלה אם מפריע לכם לשחק בהגדרות ריצפה או לא ?

את זה אי אפשר לכמת.. הנאה ממשהו זה לא מדד שאפשר לפרש באחוזים, זה לא מדעים מדויקים.

במילים אחרות.. הדיון בסופו של דבר יהפך למשהו שכל תגובה שנייה\שלישית תהיה - "לדעתי".. העדפות שונות, אנשים שונים

והנאות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרון התמורה השולית הפוחתת עובד בכל תחום שמבוסס על מדרג צרכני אבל במקרה הספציפי הזה, למרות הניסוח היפה, אני חושב שההשוואה בעייתית מאוד כי היא מותחת את העניין לקצוות הקיצוניים ביותר האפשריים: מצד אחד מחיר ריטייל של כרטיס הכי היי-אנד נכון להיום בשוק כך שהתמחור שלו ברור שיהיה through the roof, מצד שני כרטיס תקציבי ועוד כזה שהושג במחיר מגוחך ביד-שנייה. זה לא לא השוואה הוגנת, כי זה לא אותו מגרש כלכלי.

אבל מבחינה עקרונית אני מסכים, לשים עוד אלפייה ע"מ לעלות מ-very high לUltra ב60 FPS זה מגוחך גם כן לדעתי, בדיוק כמו "לשדרג" באותו סכום  מתצוגת WQHD ל- במסך 27"~.

אגב, זה כבר דיון צרכני נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

כן אבל אם הבן אדם שקונה מרצדס ב 500K ( בהנחה שיש לו כסף בשביל זה ) והוא פשוט אוהב להתפנק על מכוניות

גרמניות שנחשבות פרימיום והוא לא מסוגל להנות מלנסוע בטויוטה קורולה.. אז שיהיה לו לבריאות.

אפשר לשחק על 5850 במשחקים מודרניים, אני יודע את זה מקרוב. השאלה אם מפריע לכם לשחק בהגדרות ריצפה או לא ?

את זה אי אפשר לכמת.. הנאה ממשהו זה לא מדד שאפשר לפרש באחוזים, זה לא מדעים מדויקים.

בידיוק !

זה שאפשר לשחק על 5850 זה בדיוק כמו שאפשר לנסוע על מאזדה 3 2010, אפשר... היא אפילו לא כזו רעה.

אבל מי שיכול ורוצה להתפנק מהדברים הקטנים משלם.

אותו אדם שחשוב לו איך הוא נוסע ולא רק שהוא הגיע ליעד המקביל שלו בעולם הגיימינג הוא זה שרוצה לשחק במשחק אם כל ההגדרות וכל ה eye candy שיש, לא רק לשחק ב FPS טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

קרא שוב את הפוסט שלי, נראה לי שפיספסתה קצת שזו השוואה של 500K ל 50K...

(ואת הרעיון הכללי)

לא פיספסתי. זה דיון על לא על מכוניות. מכונית היא דבר חשוב, הכרחי, עזר מהמדרגה הראשונה. החשיבות של נמצאת ביקום אחר בחיים של בנאדם לעומת כרטיס מסך. כשאתה קונה , אתה חושב על פי10 יותר דברים מאשר שאתה קונה כרטיס מסך. 

בגלל זה השוואות רכב לא עובדות. אם אתה רק רוצה לדבר על סכומים, למה שלא תלך על דברים יותר גדולים. בית? מטוס? אין מקום להשוואות האלה.

כשמישהו קונה כרטיס מסך אתה מתחשב בתקציב ובמפרט הקיים. אתה לא מתקרב בשום מצב לחשיבות ההחלטה של קנית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Yoram_gini

גיטרה ב 20 אלף כן נותנת את ההרגשה שגיטרה ב 20 אלף אמורה לתת. פריט ייחודי עבודת יד צליל הכי טוב שאפשר להוציא מגיטרה. 

GTX1070 לא נותן את ההרגשה שכרטיס ב 2500 שקל אמור לתת שזה מקסימום הגדרות ברזולוציה הכי גבוהה שזמינה היום שזה
אתה יכול להגיד שהיציאה של 4k הקדימה את הטכנולוגיה של הכרטיסי מסך, אבל זה תרוץ לא מתקבל כי היא קיימת כבר 3 שנים שזה זמן שבו היצרניות יכולות להדביק פער. לא מצליחות להדביק פער? סבבה שימו 2 שבבים על הכרטיס ותמכרו באותו המחיר. 

ופה כל הטענה שלך נופלת.

שוב פעם ההנחה השגויה הזו שכרטיסים צריכים לעמוד ב4K?
כבר כמה שנים שיש רזולוציות גבוהות יותר מ4K זמינות במשחקים, זה לא אומר שהחברות צריכות לרוץ ולהדביק את הפער.
מעטים האנשים עם מסך בבית ומעטים האנשים עם מערך מרובה מסכים בבית, השחקן הממוצע משחק על 1080P ועוד נתח מכובד משחק על 1440P, זה מה שהחברות צריכות להתמקד בו, לא בנתח מאוד קטן ואקזוטי שמשחק על ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים ועד שהחברים פה יתדיינו בינם לבין עצמם על פרופורציות, על חוק התמורה השולית הפוחתת, ומה לא עוד...

אני ברשותכם אחזור בחזרה למסלול שהתחלנו - בכל זאת השרשור (עדיין) שלי.

כרגע נוסיף עדכון לשרשור ולאחר ביצוע של שעת עבודה ארוכה, שנועדה להמהיר את הכרטיס ולוודא יציבות מלאה.

עקרונות יסוד:

החלטתי שלא אעלה נכון לעתה את מתח העבודה מעל ל- 0.06 Volt מעל למתח ברירת המחדל (המאד נמוך אגב)

שעימו שווק הכרטיס, ולכן הגענו למתח עבודה סופי של 1.11volt .

**אציין שברשת ראיתי כאלו שעולים בשמחה ובששון גם ל- 1.25volt ואף יותר, וטסים עם הליבה אי שם בין 1250 ל- 1300mhz,

אך זה אינו מענייני, לא כרגע לפחות. 

תחת מסגרת מעטפת מתח זו שבחרנו בה = 1.11Volt ולאחר בדיקות הדירות בשלושה כלים מתאימים בנושא, תוך בחירת המקדם

המשותף הנמוך מבינהם, קרי זה שעובד על שלושתם יציב לחלוטין, נמצא כי הכרטיס מגיע לתדר ליבה של 1160mhz, ותדר של 6100mhz .

**חלק מהבדיקות מאפשרות תדרים יותר גבוהים, אך בבדיקה מלאה לאורך זמן (שמביאה גם ל- stress רב), זהו המכנה המשותף

הנמוך ביותר שנמצא בין כולם אשר מביא ליציבות מלאה.

נשים לב כי במקור GTX650ti משווק לצרכן עם תדר ברירת מחדל של 925mhz בלבד, וזכרון על 5400mhz.

הכרטיס הפרטני שלפנינו נקרא גרסאת OC, ומגיע עם מומהרת כבר מהיצרן על 1033mhz.

אנחנו כאמור הצלחנו להגיע ל- 1160mhz , וזכרון על 6100mhz.

באחוזים ביחס לרפרנס, מדובר פה בעליה מכובדת, משהו באזור חיוג של כ- 25% סדר גודל לליבה (ביחס לרפרנס),

וכ- 13% לזכרון (ביחס לרפרנס).

**ננצל ההזדמנות לדווח, כי בנתיים עידכנו את הפלטפורמה הזו ל- 8GB (במקום רק 4GB שהיו לה) וזאת על מנת

להכינה לבדיקות המשך, עבור כותרים שמצריכים יותר מ- 4GB זכרון .

תחת מהירות זו שתכונה "המהרה מכובדת", אך לא אקסטרימית, מקבלים תחת FireStrike Ver 1.0 את

התוצאה הבאה (רצ"ב תמונה).

firestrike GTX650ti 1160mhzCore-6100mhzMEM.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...