צוואר בקבוק של מעבד - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צוואר בקבוק של מעבד

leahd3

Recommended Posts

@omertgm אתה מסתכל בראיה צרה מאוד של . אני מסכים שבמקרה של , ברוב המקרים, לא יהיה הבדל.

כמה דוגמאות גם בהקשר של גיימינג בהן דווקא יהיה הבדל בין הפלטפורמות: live streaming, multiboxing ואולי גם FPS במפות עם הרבה שחקנים (אין לי ניסיון איתם).

בנוסף, גיימינג הוא לא הדבר היחיד שעושים עם מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של captaincaveman

@omertgm אתה מסתכל בראיה צרה מאוד של . אני מסכים שבמקרה של , ברוב המקרים, לא יהיה הבדל.

כמה דוגמאות גם בהקשר של גיימינג בהן דווקא יהיה הבדל בין הפלטפורמות: live streaming, multiboxing ואולי גם FPS במפות עם הרבה שחקנים (אין לי ניסיון איתם).

בנוסף, גיימינג הוא לא הדבר היחיד שעושים עם מחשב.

בהחלט, מה שרשמתי הוא בראיה הצרה של הגיימר ועל זה עיקר הדיון.
אבל הטיעון בגדול תופס גם ליישומים המקצועיים- צוואר בקבוק (ולא משנה באיזה רכיב) שמגביל אותך בעשרות בודדות של אחוזים כנראה לא מצדיק את כל ההתעסקות וההשקעה. צריך הבדל משמעותי וברור. 
בהחלט מקבל וקיים שישנם משחקים ספציפיים בתרחישים מסוימים או יישומים מקצועיים שבהם אותו צוואר בקבוק מינורי הופך משמעותי הרבה יותר. אבל אז, בהגדרה, שווה "לטפל" בו. זה כבר תלוי לגמרי בסוג האפליקציה שאתה מריץ ולכן מה שמתאים לי בהחלט יתכן שלא יתאים לך.
מה שחשוב, וזו הייתה השורה התחתונה, זה להבין את הנושא ולהכיר שיש מספר תשובות נכונות כי לכל אחד יש זווית אחרת שמעניינת אותו=> לא ללכת על עיוור אחרי גישה מסוימת, גם אם היא "סקסית", שיתכן שכלל לא מתאימה לרצונות שלך.

נ.ב. שמח שחידשת לי לגבי multiboxing. לא הכרתי את המושג. זה די פסיכי שיש את אלו שמריצים 20-80 עותקים במקביל של אותו משחק. זה צריך להיות משחק מאוד פשוט כדי להשתלט על כ"כ הרבה פעולות בו זמנית.
או פאקינג סייבורג.

או שאני סתם לא מבין מספיק בעניין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אותי מה הסרטון הבא שאעשה יניב בפורום:)

יש לכם בקשות מיוחדות?

בינתיים עובד על בנצי'ם ל-1080 G1 של גיגהבייט.

אשמח לקבל איזושהיא המלצה לסרטון..( אל תגידו לי 6950X כי לא נותנים:P) לפחות לא לערוץ הקטנטן שלי(בינתיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, נחמד לדעת שיש ערוצים בישראל לדברים כאלה (כי אני אף פעם לא מצליח להבין את האנגלית של היוטיוברים)

דבר שני, סתם שאלה...כי אני לא באמת מבין. 

צוואר בקבוק קורה כאשר מהירות המעבד נמוכה מתדר העבודה של כרטיס המסך, נכון? או שלא נכון?

שהסיכויים שזה יקרה קטנים, כי מעבדים ישנים יותר מגיעים עם 3 ג'יגה של מהירות כשאר למינהם מגיעים נגיד ל2 ג'יגה

אז בעצם מה הסיכוי שיהיה צוואר בקבוק?

ואם יש, איך מרגישים את זה? הfps יורד? זה הכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של bati6

קודם כל, נחמד לדעת שיש ערוצים בישראל לדברים כאלה (כי אני אף פעם לא מצליח להבין את האנגלית של היוטיוברים)

דבר שני, סתם שאלה...כי אני לא באמת מבין. 

צוואר בקבוק קורה כאשר מהירות המעבד נמוכה מתדר העבודה של כרטיס המסך, נכון? או שלא נכון?

שהסיכויים שזה יקרה קטנים, כי מעבדים ישנים יותר מגיעים עם 3 ג'יגה של מהירות כשאר למינהם מגיעים נגיד ל2 ג'יגה

אז בעצם מה הסיכוי שיהיה צוואר בקבוק?

ואם יש, איך מרגישים את זה? הfps יורד? זה הכל?

יש קשר רופף בין מהירות השעון של המעבד לביצועים שלו בפועל(בין דורות שונים, באותו דור כמובן שיש קשר).
צוואר בקבוק קורה כאשר לאחד מהרכיבים לוקח יותר זמן לעבד את המידע הנדרש לפריים מהשאר, בדרך כלל במשחקים זה כרטיס המסך, אבל גם המעבד יכול לגרום לזה.
כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

יש קשר רופף בין מהירות השעון של המעבד לביצועים שלו בפועל(בין דורות שונים, באותו דור כמובן שיש קשר).
צוואר בקבוק קורה כאשר לאחד מהרכיבים לוקח יותר זמן לעבד את המידע הנדרש לפריים מהשאר, בדרך כלל במשחקים זה כרטיס המסך, אבל גם המעבד יכול לגרום לזה.
כן.

אם לא מהירות השעון של המעבד גומת לו לביצועים אז מה כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

המהירות משפיעה,  אבל גם ובעיקר הארכיטקורה שלו וגודל המטמון שלו.

מה נחשב גודל טוב של מטמון?

ואם נגיד אני  רואה מפרט טכני של מעבד מסויים, איך רושמים בשפה מקצועית מטמון?

ושאלה אחרונה מבטיח(אשתדל :) ) פונקציית הhyper threading אני יודע שהיא גורמת לעבודה של 4 ליבות לוגיות בנוסף ל4 הפיזיות. האם זה באמת משמעותי לעומת מעבד שאין לו את התכונה הזאת?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של bati6

מה נחשב גודל טוב של מטמון?

ואם נגיד אני  רואה מפרט טכני של מעבד מסויים, איך רושמים בשפה מקצועית מטמון?

ושאלה אחרונה מבטיח(אשתדל :) ) פונקציית הhyper threading אני יודע שהיא גורמת לעבודה של 4 ליבות לוגיות בנוסף ל4 הפיזיות. האם זה באמת משמעותי לעומת מעבד שאין לו את התכונה הזאת?

תודה!

the more the merrier/
cache.

אם התוכנה יודעת לעבוד עם 8 ליבות(קשה לתכנת כזה דבר) אז כן, אם לא אז לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...