למה כולם אומרים ש-4K לא אפשרי על הדור הנוכחי של כרטיסי מסך? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה כולם אומרים ש-4K לא אפשרי על הדור הנוכחי של כרטיסי מסך?

Zeev86

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של אביב גפן

וואללאק, את זה אני לא יודע.

ההגיון אומר שכן, כמובן בכפוף למגבלות מסויימות כמו טמפרטורת עבודה אבל צריך שמישהו שמבין בזה ייתן תשובה מוסמכת.

תשובה מוסמכת :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה מגבלות ליצור כרטיס מסך חזק כיום

1 - זמינות חלקים. לא תמיד יש רכיבים מסויימים שיצרנית כרטיסי מסך צריכים. זאת דוגמה קלאסית, השוק ממתין בסבלנות כי יצור של זה יורד מהפסים מאוחר

2 - צריכת חשמל. נכון לשנים האחרונות נראה שהקו לליבה בודדת עובר באיזור 250 וואט. צריכה יחסית גבוהה אבל שום דבר שגוף גדול או קיט מים לא יכול לפתור

3 - כסף. כסף כסף כסף. מייצרים כרטיסי מסך במהלך דו-שנתי כדי להפיק כמה שיותר רווחים מהליבות. להוציא את התותחים הכבדים כבר בהתחלה אומר שיצטרכו להיות יצירתיים ולהכניס פחות כסף בשנה הנוספת עד לסיום פיתוח חדשה ו\או תהליך יצור חדש.

ככה נולד המודל של ששני שליש עושה בכורה (קריא GTX 680) וליבה מלאה (או כמעט מלאה) עושה בכורה שנה לאחר מכן (קריא GTX 780 TI)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

3 - כסף. כסף כסף כסף. מייצרים כרטיסי מסך במהלך דו-שנתי כדי להפיק כמה שיותר רווחים מהליבות. להוציא את התותחים הכבדים כבר בהתחלה אומר שיצטרכו להיות יצירתיים ולהכניס פחות כסף בשנה הנוספת עד לסיום פיתוח חדשה ו\או תהליך יצור חדש.

וזו רוב התשובה לשאלה של פותח השרשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אביב גפן

אז רגע, נראה ש"רוב השפוי" זה בדיוק שני אנשים פה בת'רד הזה שזה לא בדיוק הרוב.

כנראה שיש סיבה ממש טובה ל"למה כולם אומרים ש- לא אפשרי על הדור הנוכחי של כרטיסי מסך?" והיא שהכרטיסים החדשים עדיין לא נותנים חווית משחק טובה ב4K למרות שזה מה שקיוו שיקרה.

זה לא נכון בהכרח.

1080 מסתדר מצויין עם והגדרות גבוהות ונותן לך 60FPS עם משחק כמו .

עד כמה שאני רואה, הכל תלוי במשחק שבו אתה משחק וכמה הוא דורש מהכרטיס.

לראות מ-9:18

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

1080 מסתדר מצויין עם 4K

סליחה אבל אני לא מבין את המשפט הזה.

מה ההגיון לקנות מסך ולשחק ברזולוציה נמוכה משמעותית? חוץ מזה, מי יעשה את הScaling מ4K ל1080p וכמה לאג זה יוסיף למשחק?

כדי להשוות את זה למצב שעשוי (בתאוריה) לקרות היום, זה כמו שתקנה מסך 1920x1080 ותשחק עליו ב640x480. לא ממש משהו שתרצה לעשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כן, אבל שים לב שזו נקודת פתיחה, ודי עלובה.

אם עכשיו הכרטיס מחלץ בקושי 60 וקצת FPS במשחק שלא כבד כ"כ כמו , מה יהיה בעוד שנה? ובעוד שנתיים?

בוא נזרוק עליו משחקים כמו witcher 3, crysis 3 או כל כותר כבד אחר, ותראה איך פתאום לא הכל ורוד.

לא מזלזל כלל בכרטיס, אבל כרטיס מובהק הוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4K ייכנס חזק כנראה שנה או שנתיים הבאים, עכשיו זו תחנה ביניים שאפשר לשחק על 2K ללא בעיה בכלל.

אולי אני פספסתי משהו, האם מישהו הצהיר על זה ש-GTX1080 יוכל להריץ כל משחק על עם 60FPS?

ציטוט של OvO

^ כן, אבל שים לב שזו נקודת פתיחה, ודי עלובה.

אם עכשיו הכרטיס מחלץ בקושי 60 וקצת FPS במשחק שלא כבד כ"כ כמו , מה יהיה בעוד שנה? ובעוד שנתיים?

בוא נזרוק עליו משחקים כמו witcher 3, crysis 3 או כל כותר כבד אחר, ותראה איך פתאום לא הכל ורוד.

לא מזלזל כלל בכרטיס, אבל כרטיס מובהק הוא לא.

לא ראיתי שהכרטיס "מחלץ בקושי" 60FPS, רוב הזמן הוא מעל 70FPS ב-...

כמובן שבמשחקים יותר כבדים הוא יהיה בין 30-45FPS, ללא ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה, אמרתי מחלץ בקושי כי 60 זה הגבול התחתון של גיימינג איכותי, וגם אם המשחק בילה בין 60 ל70 רוב הזמן זה לא מכתיר אותו לכרטיס , וחבל, כי מדובר בכרטיס יקר מאוד.

את הFPS שמעל 70 הוא קיבל בבהייה בשטחים פתוחים ללא אויבים או אקשן, רואים טוב מאוד את הצלילות של מתחת 60 כשקורים דברים.

בכנות, הגרפיקה של המשחק הזה נראית לא משהו בכלל ואני לא מתפלא שהכרטיס הזה מצליח עוד איכשהו להתמודד עם . כמו שאמרתי כבר באתגרים אמתיים הוא צפוי להיכשל נחרצות.

ואם מצליח להשיג 60 FPS בFHD זה אומר הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הרוב השקול" לא נפגע עמוקות אם הוא צריך לרדת בהגדרה אחת או שתיים או שלוש כדי לקבל משחקיות זורמת.

חווית המשחק שלו לא משתנה באופן דרסטי, או בכלל, אם צריך לבטל איזה פילטר.

הוא אינו חווה משבר אמון בכרטיס שלו ובחברה שיצרה אותו ובכל המין האנושי אם בחלקים מסוימים המשחק, רחמנא לצלן, נמצא ב 40 FPS ואפילו, ישמור השם, 30.

הוא לא מרגיש מחויב "לשבור ולנצח" את המנוע הגרפי על ההגדרות המקסימליות כדי ליהנות מהמשחק. 

אותו לא שומעים כי אין ממש סיבה לדבר על זה... פשוט אין בעיה.

רודפי ה FPS  יכולים להיות רגועים, תמיד יקום משחק שמתישהו יאתגר גם את המבטיח והמצטיין שבכרטיסים, נשגב ואדיר ככל שיהיה. הם יכולים לסמוך על כך שתמיד יהיו להם דוגמאות מעולות לקטר ולהתלונן עליהן. הם תמיד יוכלו לשבוע נחת מחוסר הסיפוק המובנה ברדיפת האידיאל המושלם. קצת מזוכיסטי, רק קצת :)

וסיבות נוספות למה אין פשוט רק כרטיס אחד עילאי ומושלם, ובכן, כי הרוב הוא שקול ואין לו עניין לשלם ככ הרבה בשביל לקבל שיפור מזערי עד לא קיים בחווית המשחק הכולל.

ככלל, מירב הכסף נעשה בסגמנט הביניים, השקט, כשהטופ-אנד גורף את כל הרעש והצילצולים והוא בעיקר שופוני של כל חברה (נשמע קצת כמו מי שקונה את אותם כרטיסים הא? - זה לא במקרה).

אנו נהנים ממספר ממדים של המשחק ומבינים ומקבלים שמעבר לרמה מסוימת, התועלת השולית הפוחתת של סימון כל אפשרויות הגרפיקה פשוט לא משנה מאום. יש דברים הרבה יותר משמעותיים מעבר לרמת הגדרות מסויימת של גרפיקה.

ויש את הסיבות שתמיד באות יחד: אופטימיזציה גרועה, עצלות מפתחים וחברות משחקים תאבות בצע כסף שדוחפות לשוק משחקים לא מוכנים בעליל.

ופורטים שבורים. איכס 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DimRah

4K ייכנס חזק כנראה שנה או שנתיים הבאים, עכשיו זו תחנה ביניים שאפשר לשחק על 2K ללא בעיה בכלל.

אולי אני פספסתי משהו, האם מישהו הצהיר על זה ש-GTX1080 יוכל להריץ כל משחק על עם 60FPS?

לא ראיתי שהכרטיס "מחלץ בקושי" 60FPS, רוב הזמן הוא מעל 70FPS ב-...

כמובן שבמשחקים יותר כבדים הוא יהיה בין 30-45FPS, ללא ספק.

מה הרזולוציה של 2K? בחיפוש בגוגל אני מקבל תוצאות שונות.

ואצלי בטלוויזיה בין 1080p ל4K יש עוד המון רזולוציות ואין לי מושג מה לבחור בשביל 2K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...