שאלה בקשר ל Dns Server - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר ל Dns Server

iveco

Recommended Posts

1. מישהו יודע מה ה DNS העדכני של 012 סמייל ? ראשי משני .

2. שמתי ב DNS הראשי את הכתובת איי פי הזאת 10.0.0.138 איך האינטרנט עובד ? זה בכלל ה " שער ברירת מחדל " GETWAY , ה DNS מתקבל דרך הראוטר בצורה אוטומטית ?

3. ככה עשיתי : 

10.0.0.1

255.255.255.0

10.0.0.0.138

============

10.0.0.138 Primary Dns

את המשני השארתי ריק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

אני לא יודע מה אתה הולך לעשות אבל אתה מקבל את ה DNS באופן אוטו' מספק האינטרנט.

אבל למה אתה רוצה לעבוד באופן ידני תוך כדי שהמחשב או המכשיר שאתה רוצה להתחבר איתו מקבל הכול אוטו' מהראוטר.

אמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מחשב אחד שמחובר ישירות LAN 

ועוד 3 מחשבים שעובדים דרך הרשת WIFI 

שאני גולש עם המחשבים בלי IP קבוע יש תמיד התנגשות IP והאינטרנט מתנתק לי 

אי אפשר לגלוש עם כמה מחשבים בלי כתובת IP קבועה , הבעיה שצריך למצוא DNS עדכני של הספק במקרה שלי 012 .

לא ידעתי שאפשר לרשום ב DNS את הכתובת של הראוטר , חשבתי שחייב כתובת של ספק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין למה יש התנגשיות כי בדרך אתה מקבל לפחות 252 כתובות שהראוטר מספק לך.

אז עכשיו זה בסדר או עדיין לא? במידה ואתה צריך את הכתובות תיגש למחשב שמחובר ב LAN ותלחץ על START ואז RUN ותרשום CMD ואחרי זה תלחץ על ENTER

במסך השחור תרשום IPCONFIG ואז ENTER

באחד השורות יופיעו לך את כתובות ה DNS.

אמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני רושם לכל מחשב כתובת IP קבועה אין התנגשויות

למה אתה חושב ששמתי ב DNS הראשי את הכתובת 10.0.0.138 ?

נכנסתי ל CMD ורשמתי IPCONFIG ALL והוא רשם Server dns : 10.0.0.138

אז הבנתי שהוא מושך את ה DNS דרך הראוטר באופן אוטומטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הDNS שאתה רואה דרך הipconfig זה ברשת הפנימית, קרי הראוטר הוא שרת הDNS. אם אתה רוצה לראות מה הDNS של הספק, כנס לממשק הנתב ואתה יכול לראות אותו בלשונית status בדר"כ.

אם אתה מקבל הודעות על התנגשויות IP זה סימן שמנגנון הDHCP של הנתב לא עובד טוב. תבדוק אם הוא פעיל ומה טווח הכתובות שהוא נותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה ההבדל אם אני כותב ב DNS הראשי את הכתובת 10.0.0.138 של הראוטר או רושם ב DNS ראשי משני אם הכתובת של הספק ? בתכלס שניהם עובדים אני לא מצליח להבין את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל משמעותי בין רישום כתובת הנתב כשרת ה-DNS לבין רישום ה-DNS של הספק, אבל יש כמה דברים שכדאי לזכור:

1.  רישום כתובת הנתב מעבירה את האחריות לעדכון כתובות ה-DNS לנתב.  כלומר, במקרה שבו הספק משנה את שרתי ה-DNS שלו, הנתב אחראי לעדכון ולא אתה.

2.  רישום הנתב כשרת ה-DNS גורם לכך שהנתב משמש כמאגר (CACHE) של פענוחים לכל המחשבים ברשת במקום שכל מחשב ישמור את הפענוח לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה רושם עדיף לרשום ב DNS את הכתובת של הראוטר ואז זה הכי נוח , הראוטר מעדכן את הכתובות לבד למה אני צריך לרשום כתובת ספק ? ואז כל כמה זמן לחפש שרת DNS עדכני ? זה מטופש לגמרי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.  אני לא רואה שום סיבה לא לרשום במחשב את כתובת הנתב בתור שרת ה-DNS.  בנתב תבחר את כתובת ה-DNS שמתאימה לך ביותר - את זו שמגיעה באופן אוטומטי מהספק, את זו של וכיוב'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשכרטיס הרשת מוגדר לקבלת כתובת IP באופן אוטומטי דרך שרת ה-DHCP של הנתב, מקבלים באופן אוטומטי רק את כתובת הנתב כ-DNS.  מי שרוצה לשחק עם הפרמטרים של כרטיס הרשת - שיבושם לו.  אני לא רואה סיבה לעשות כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא קובע לכל מחשב כתובת מקומית אז יש לי התנגשויות , ברור שעדיף על AUTO הכול .

יש לי 3 מחשבים ב WIFI אז עשיתי ככה :

מחשב 1 - 10.0.0.2

מחשב 2 - 10.0.0.3

מחשב 3 - 10.0.0.4

מחשב רביעי מחובר ישירות LAN והוא מקבל כתובת אוטומטית 10.0.0.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עוד שאלה :

בראוטר שהכתובת שלו למשל 192.0.1.0 יש לו 254 כתובות משמע אפשר לקבוע לו כתובת עד 192.0.1.254 בבזק זה הפוך הכתובת היא על 10.0.0.138 הכתובות יורדות נכון ? מ 138 עד 1 ?

10.0.0.138-10.0.0.1 ? 

לראוטר של יש רק 138 כתובות ביחס לראוטר רגיל שיש לו 254 ? או שאפשר לעשות ככה :

דיפולט גט וויי 10.0.0.138 עד 10.0.0.392 ואז זה יוצא 254 כתובות 

בכל הראוטרים של הכתובות הסטטית IP נמוכה מהכתובת של הראוטר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכתובת 10.0.0.138 היא סטנדרט שנקבע עבור נתבי xDSL אבל יש לך אפשרות לשנות אותה כרצונך.  בעקרון מקובלים 3 טווחים של כתובות פרטיות המפורטים כאן - https://en.wikipedia.org/wiki/Private_network

בכל מקרה, האוקטטה האחרונה לא יכולה להיות יותר מ-255 כך שאם כתובת הנתב היא 10.0.0.138 ואתה רוצה טווח DHCP רציף, יש לך 137 כתובות (מ-10.0.0.1 עד 10.0.0.137).  שוב - אתה יכול לקבוע את כתובת הנתב וטווח ה-DHCP כרצונך, כל עוד אתה לא חורג ממגבלת ה-254.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...