מחשב חדש תקציב 10K גיימינג כבד. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש תקציב 10K גיימינג כבד.

12ewe

Recommended Posts

רציתי לשאול אני מעוניין לקנות עכשיו מחשב חדש ואני קצת מתלבט לגבי כל השינויים שהולכים לצאת בזמן הקרוב הדור החדש של הכרטיסי מסך לא כל כך מדאיג אותי יותר מדאיג אותי הזכרונות החדשים שאמורים לצאת בטכנולוגיית HBM אם אני לא טועה ואני ממש מתלבט אם להשקיע עכשיו סכום כסף רציני על מחשב גיימינג קצה או לחכות (אני מעוניין לקנות מחדש ב10K כולל מסך )

ואני קצת חושש שאני ידפק גם מבחינת המחירים וגם מבחינת הקידמה..

אשמח לעצות ואם אין לי מה להתלבט ולחשוש אשמח למפרט במידה ועדיף לחכות כמה חודשיים אין צורך להתאמץ למפרט.

המחשב מיועד לגיימינג כבד ומשחקי FPS כולל מסך של 144 הרץ שיבוא איתו ביחד של .

. מה התקציב המקסימאלי? 10.000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?את הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא ניתן

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

יש מצב שהמחשב יריץ גם מערכת נפרדת על    VMWARE

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-csgo - bf 4 -the devision

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 144hz 24 inch

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? לא חשוב

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? לא

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? השבוע

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה)

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? המחשב ישודרג בעתיד (כמה שנים קדימה)

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אעדיף 16G זיכרונות בגלל המערכת הנוספת דרך VMWARE שתריץ עם תוכנות שדורשות כוח חישוב וזיכרון זמין

אעדיף שכל הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש מה להציע היום תילקח בחשבון לשידרוג עתידי בלי בעיות.

אני חשבתי משהו בסגנון הזה : http://www.tms.co.il/preview/cart

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני בשמחה אמליץ לך על מפרט אבל לא נראה לי שמותר לי לפרסם כי אני עובד חנות.

אם מותר לי לפרסם אני אשמח אם המנהלים יעדכנו אותי.

מה שאני אעשה זה אני אכתוב לך חלקים ידני אבל לא אכתוב מאיזו חנות.

לגבי המתנה לכרטיסים עתידיים.

שמע בסופו של יום בהתחשב בהיסטוריה יש קפיצה די קלה בביצועים.

קח לדוגמא את 780 מול 970. ניתן לומר שכל גרסת X80 תהיה שווה לגרסת (X+1)70.

האם זה יהיה גם אם פסקל? זה זמן יגיד.

מה אני הייתי עושה במקומך וזה רק בגלל שזה ממש קרב ובא הייתי לוקח 970 ובזמן שיצאו הפסקל מוכר וקונה מה שבאמת יהיה שווה אז.

אם זה נכון או לא זה שיקול אחר. אם יש לך סבלנות אז תמתין אם לא אז או שתלך על 980TI ותהיה שמח עם זה שהרי בהנחה שאתה משחק על כFHD הTI יריץ לך כמעט כל משחק על 144HZ או לפחות באיזור הזה או שתלך על 970 ובעתיד תמכור כדי להביא את החדשים. אמנם אתה תפסיד פה באיזור ה 400-500 ש"ח במכירת הכרטיס שלך אבל לפחות לא תפסיד 1000+ אם תמכור 980TI יד שנייה.

אז מה שאני הייתי הולך עליו זה ככה

Quad Core i7 6700K 

Asus Z170-A

16G (2x8G) Kingston HyperX FURY DDR4 2400Mhz  או בהתאם הכי זול כי במשחקיםן אין הבדל במהירות של הזיכרון.

GTX980Ti או את ה 970

850 EVO 250GB

Seagate 2T 

Fractal Design Define R5 Titanium + Window או H440

Seasonic X-Series 660W PLATINUM Modular BULK

Noctua NH-D15 או H110IGTX מים או אוויר החלטה שלך.

לפי הקונפיגורציה ההכי יקרה אתה עדיין לא מגיע ל-10K. כמובן שיש איפה לחסוך אבל ביקשת לנצל את מלוא התקציב.

עכשיו אני עדיין טוען שכדאי לקנות מערכת ויש פה המון שלא יסכימו איתי אבל קח לדוגמא את DIVISION אני עם 4790K ויש לי ניצול של 80% מעבד במשחק הזה עם 970SLI יש המון משחקים שהם עולם פתוח והם נהנים ממעבד מרובה ליבות אז כן אפשר לקחת את מעבד ה 5820K עם לוח תואם אליו ובדיוק לגרד את ה -10K מבחינת תקציב.

בכל אופן אתה נמצא די בנקודת התפר במיוחד עם התקציב שלך. אני מניח שההחלטה שלך תתבסס על סבלנות :)

מקווה שעזרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למכור כרטיס מסך ולהחליף לדור החדש פחות מדאיג אותי מאשר כל העניין עם הזכרונות החדשים,הדאגה שלי זה שבמקרה של השתדרגות בעתיד לא תאהיה תמיכה בהם ואצטרך שוב לקנות איזה מערכת חדשה HBM הזכרונות האלו מדאיגים אותי שלא תאהיה תמיכה בהם כמו הDDR4 והGDDR5 של הכרטיסי מסך כנראה בקרוב הם ימותו מהעולם והHBM יחליפו אותם ואז אני מפחד להיות בבעיה של לא תואם וכו' לצורך שידרוג עתידי.

באמת שאני לא יודע מה לעשות אם אפשר לשפוך קצת אור על הנושא הזה כי זה הדבר היחידי שמדאיג אותי כרגע עם הדור החדש עוד אפשר איכשהו להתמודד עם מעבד חזק.

אבל עם חדשים צריך להחליף מערכת שלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאסור לבעלי עניין לבנות מפרטים. 

לטעמי גם כל אינטרקציה עם הפורום מפרטים הוא לא מומלץ, עם כל המידע השימושי שקיבל פותח הדיון. 

פותח הדיון - לכרטיס מסך בתקציבים גדולים לטובת פריים רייט גבוהה במיוחד או רזולוציות גבוהות במיוחד,  לדעתי בהחלט שווה לחכות לפסקל או פולריס, ההשקה קרובה למדי ובניגוד לכרטיסי המיינסטרים שלא ברור מתי בדיוק יופיעו או איזה יופיעו,  הסיפתח של דור הכרטיסים החדש יכלול את כרטיסי ההיי אנד\אקסטרים,  מה שיכול להתאים לך. 

שנית לגבי בחירת הפלטפורמה,  בהרבה מקרים אם לא ברובם מעבד הסקיילייק מסוג ה I7 יציג ביצועים עדיפים ממעבד ההאסוול אקסטרים,  עקב היעדר תמיכה בששת הליבות ו\או ביצועים חלשים יותר פר .  אפשר לראות זאת בבאנצ'מרקים ברשת.  גם באתר יש ביקורת מקיפה על סדרת מעבדי האקסטרים כנגד מעבד ה-HT מרובע הליבות .  בלי קשר לא הייתי ממליץ על בחירת מעבד אקסטרים לגיימינג בשום שלב,  גם ה-I7 נחשב למעבד הרבה פחות משתלם לטובת גיימינג ששווה לשקול רק במקרים מאוד מסויימים. 

מה שכן תוכל לעשות, במידה ואתה זקוק למחשב בלי קשר גם לשימושים כלליים,  זה לרכוש את מרבית המערכת עכשיו,  ואת הכרטיס עוד כשלושה חודשים,  שיושקו מעבדי הפסקל והפולריס. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה גם רעיון טוב לרכוש את מרבית המערכת שנראה לי שאני אעשה את זה השאלה שלי אף אחד ממכם לא יתייחס לנושא השינוי בזכרונות.

ראיתי שיש כבר גם כרטיסי מסך המוצעים עם HBM השאלה שלי זה אם לא לחשוש מזה שבעצם כרגע אני לא אקנה מערכת שבעוד כמה חודשיים הזכרונות האלו ימלאו מקום חדש ולי לא תאהיה תמיכה בהם מבחינת הלוח אם.

ואשמח גם להצעה ממך במיוחד שאתה מומחה מפרטי מחשב :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@12ewe אתה מבלבל בין סוגי הזכרונות.

זכרונות ה- HBM הם הדור העתידי של זכרונות של כרטיסי המסך של .

אין להם שום קשר לזכרון של המחשב שיושב על לוח האם.

כל כרטיס מסך שתקנה מגיע עם הזכרון שלו built-in וסוג הזכרון לא אמור לעניין אותך.

מה שאמור לעניין אותך הוא מידת הביצועים הכוללת של כרטיס המסך שמורכבת מיחידת העיבוד שלו ה- GPU , סוג הזכרון וגודל הזכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הבנתי אותך תודה רבה על העידכון...

מישהו אולי יודע לענות על ההבדל בין שתיי הלוחות האלו ומי יותר מי מי?

Asus Z170 Deluxe S1151

MSI Z170A XPOWER TITANIUM EDITION

אני אקח את ההצעה של @Roy.T אקנה את כל המערכת ללא כרטיס מסך ואמתין כמה חודשיים עד שהם יצאו..

זה המפרט שיצא בסוף ללא כרטיס מסך כולל מסך 144HZ ואני מתלבט בין שתיי לוחות האם שציינתי למעלה.

מעבד: 1669 ₪ - * מבצע * - Quad i7 6700K 4.0Ghz S1151
לוח אם: 1590 ₪ - * חדש במבצע * - MSI Z170A XPOWER TITANIUM EDITION S1151
זכרון: 870 ₪ - * מבצע * - 8G Kingston HyperX XMP SAVAGE 3000Mhz CL15 (כמות: 2)
דיסק קשיח: 1049 ₪ - * חדש במלאי * - 256GB 950 PRO M.2 PCI-E X4
דיסק קשיח: 739 ₪ - WD 4T 3.5'' Sata3 Caviar BLUE 7200RPM 64MB 2 Years Warranty
מארז: 640 ₪ - Define R5 Titanium + Window
ספק כוח: 1120 ₪ - HCP-1000 80+ Platinum Modular
קירור אוויר למעבד: 399 ₪ - NH-D15
מסך מחשב: 1470 ₪ - * מבצע  * - 24'' 3D Vision VG248QE 3D 144Hz

מחיר סופי: למזומן 9546 ₪ | לאשראי עד 10 תשלומים 9736 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע,  מחשב לגיימינג בניגוד למוצר בידורי אחר כמו או רמקולים איכותיים במיוחד,  מתיישן במהירות,  לכן לקנות את ההכי יקר מכל רכיב, זה רעיון רע. עזוב את זה שבחירת הרכיבים גרועה למדי, ורשמת שאתה בכלל לא מתכנן oc בשאלון אז לא ברור למה לקחת אקסטרים למעבד סופר חסכוני וקריר.. תבין שלא משנה איזה מפלצת תקנה עכשיו, עוד כמה שנים היא תחשב כמיושנת, קצת אחרי כבר תחשב לענתיקה. תשקיע בדברים אחרים, כמו ציוד היקפי, מסך ענק, וכל דבר שישמש אותך שנים רבות, לוח ב 1500 שקל, וזכרונות ב1000 יתנו לך תוספת ביצעים בגיימינג בערך של אפס אחוז.

עכשיו אם תיהיה חכם ולא פראייר, תקנה מערכת בחצי מהסכום הזה, שתספק את אותם הביצועים בדיוק מאחר ותכלול נאמר את אותו המעבד, כמות הראם וכרטיס המסך, ועוד מספר שנים תקנה מערכת חדשה בשאר הסכום, שכנראה תאכל את זו בלי מלח ותיהיה מודרנית ומתקדמת יותר. בלי קשר שלא ברור לי מה עשית פה שבנית מערכת ב10000 שקל ולא השארת תקציב לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Roy.T אסביר ציוד הקפי יש לי כבר הכל מאוזניות עד מקלדת ועכבר מה שנשאר זה מסך 144HZ

לגבי האוברקלוק אז התעסקתי עם זה והפסקתי יש מצב שאולי אחזור לפי איך שהדברים נראים זה הפך קל יותר מתמיד,ציינתי בטופס שאני לא מעוניין וזה נכון ולגבי הגיימינג לוחות האם האלו משלבים גם אופציית אובר קלוק לכן הקירור למידה ואחליט לעשות.

לגבי הזכרונות רשמתי שאני מתכוון גם להריץ מערכת בVMWARE נוספת או מערכת שאריץ דרך dualboot or usbboot ולמערכת הזאת הזכרונות נועדו שבא אני עובד וצריך כוח חישוב חזק.

לגבי הקידמה אתה צודק המערכת הזאת תחזיק כמה שנים טובות ללא צורך בשידרוגים נוספים וזה מה שאני מחפש כרגע גם המערכת הנוכחית נקנתה לפני 7-6 שנים אם לא יותר עם מעבד phenom ii 965 וכרטיס מסך HD5850 ככה תבין קצת יותר כמה זמן מחשב מחזיק אצלי.בסכום של 7K)

לגבי הכרטיס מסך לא כללתי אותו במפרט מכיוון שאמרת שעדיף לחכות לכרטיסי מסך הדור הבא,אז אחרי שאקנה את המערכת אמצא איזה כרטיס חמוד לבנתיים מיד 2 בזול לכמה חודשיים האלו.(ובחודשיים האלו אחסוך עוד טיפה במיוחד לכרטיס מסך וזהו)

כמו כן המסך לא כלול במפרט של המחשב שזאת הוצא שחישבתי מראש ולכן אם ירד הכרטיס מסך הכנסתי אותו במפרט.

מעבר לכך אולי גם אזדכה על המערכת הישנה שלי שבכלל לא רעה וככה אצליח להוריד טיפה עלויות.

אם עשיתי לך בלאגן קצת מצטער יש לי הפרעות קשב וריכוז+אחרי משמרת לילה 12 שעות :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה ההחלטה מה לקנות או לא לקנות היא שלך בלבד מן הסתם, אבל צריך לשים את הדברים על השולחן, אחרי כל מה שאמרת אני עדיין אומר לך את אותו הדבר, הבזבוז פה הוא זוועתי, אני יכול לבנות לך שני מחשבים שיתנו לך את אותם הביצועים בתקציב הזה. זה פשוט מפרט עם חוסר איזון מוחלט, אולי מהגרועים שראיתי, תמיד יש ותמיד יהיו רכיבים יקרים בצורה לא נורמלית, ש99 אחוז מהאנשים לא צריכים, אני מבטיח לך שאתה לא מהאחוז הבודד הזה שכן צריך, אתה לא הולך לנסות לשבור שיאי אוברקלוק, אז אתה לא צריך לוח כזה, לביצועים הוא לא מוסיף, אתה חושב שתרגיש הבדל בין זכרונות במהירות 3000 ל2400? שעולים פחות מחצי? ממש לא תרגיש, קירור d15 יהיה הגיוני רק במידה ותסחוט את המעבד עד טיפת התדר האחרונה, מה שסביר שלא תעשה, מאוד לא משתלם, ואחד כמו האיבו gb500 שעולה 700 ומשהו שקלים הוא ממילא ביצועיסט אדיר שספק אם לא יספק אותך, או אם אתה רוצה להשתולל לך על האיבו 1tb לפחות התמורה תיהיה הגיונית יותר ממה שבחרת.

כמובן בנוסף לכל המפרט גם הספק לא יוצא מן הכלל והבחירה בספק הזה ספציפית תמוהה בפני עצמה שניתן למצוא את הסיסוניק x 1250w המודולרי היבריד ב890 שקלים. בלי קשר לזה שגם עם כרטיס מסך מפלצתי ההספק יהיה בערך כפול ממה שצריך. דווקא ברמת התצוגה "התפשרת" ביחס לפריטים האחרים, שהכל בערך מסתכם בזה, עם מסך לא גדול לטעמי, נכון גודל המסך זה עניין סובייקטיבי אבל אם בא לך לשפוך כסף כמו חול לפחות תקנה איזה מסך גדול יותר שיספק חווית גיימינג יחודית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כנראה פספסתי את זה שהוא לא עושה OC כי אם כן ה 5820K יציג ביצועים שווים או ממש בטיפה נמוכים במשחקים שאין להם שימוש טוב בכל הליבות, יחד עם זאת הרבה משחקים חדשים שיצאו בהחלט מראישם שיפור עם יותר ליבות

GTA THE DIVISION SIEGE וחבריהם.

ההנחה שלי הייתי שהוא יגיע עם 5820K לאזור ה 4.2-4.5 עם OC יציב ולא משוגע.

בלי קשר שים לב שברגע שאתה משתמש במסך 144HZ למעבד יש תפקיד יותר חשוב.

אני עשיתי השוואה קלה עם המערכת שלי והחלפי את ה-4790K ב4690K כדי לבדוק האם זה באמת משפיע. עכשיו לומר לך שזה היה הבדל משוגע? לא נניח בבטלפעלד עם המערך שלי שיחתקי על אולטרה באזור ה 130-180 תלוי במפה עם ה I5 ראיתי ירידה של כ 15-30 FPS תלוי במפה אז יש פה הבדל במיוחד למהרויות רענון גבוה יותר.
עדיין מדובר פה על 20% הבדל. כמובן שב-60HZ לא היה טיפת הבדל.

זה ברור שאם הוא רוצה הוא יכול לחסוך במפרט הזה קרוב ל-1000 ש"ח, אבל לפי דעתי עדיין שווה לקחת I7 לגיימינג בימינו.

שוב. אני חוזר ואומר רק בגלל שיש לי 144HZ אני  מרגיש כל פריים חשוב ולכן כן ישתלם להשקיע קצת יותר עבור מעבד ובנייה כזאת.

לגבי זה שאני עובד חנות:

אני פעיל פה קרוב ל-6 שנים ועדיין קשה להיפטר מהרגל של לכתוב מה שבא לך. קצת מעצבן אותי שאני צריך להיזהר עם כל מילה שאני כותב בטח ובטח שאני פעיל מאוד במיוחד בפרום . שים לב שאני פחות פעיל רק מהתסכול של הפחד אם איזה מנהל יחליט שמה שכתבתי לא לטעמו.

דבר אחד שלדעתי יש לי יתרון עכשיו זה כי אני מרכיב ברבה מחשבים ויש לי השוואות ומידע לגבי שילובים שונים של לוחות עם כרטיסים וכ"ו. כמה זה משפיע? לא הרבה אבל כבר הס]קתי להזהיר לא מזמן שלוחות ה MSI PRO וכרטיס ה-980TI G1 של גיגהבייט לא עושים פוסט יחדיו( יכול להיות הם עדכנו ביוס ועכשיו הכל תקין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון לכן במקרה הזה ספציפית יהיה אפשר לשקול זאת לחיוב, כמובן שאם היה מדובר במסך עם קצב ריענון של 60 הרץ זה לא משנה אם זה 100 או 1000 פריימים, בלי קשר שבאטלפילד זה משחק שידוע כמשחק שאוהב חזקים במיוחד במשחקי עמוס שחקים ומפות ענק.

אפשר להבין את התיסכול, זה לא פעם ראשונה שמשתמש פעיל מתחיל לעבוד בחנות מחשבים, או אפילו חבר צוות. החוקים לגבי העניין החלטיים ומוצדקים במיליון אחוז, וזה הדבר היחיד שמאפשר אובייקטיביות ושקיפות וחוסר אינטרס. הריי אתה לא תבנה מפרט מחנות מתחרה, ואף אחד לא מעוניין שהפורום יהפוך לאיזו מסחרה. גם לבנות מפרט ללא מתן לינק לחנות כלשהיא לדעתי לא צריכה להיות מותרת, כי זה עדיין מערב את בעל העניין בהחלטת הקונה, ובעל העניין יכול לנצל זאת במספר דרכים.

זה ברור שיש לך אהבה לחומרה וידע ורצון לעזור כמו כולם פה, אבל אתה גם בטח יכול להבין למה ישנם חוקים נוקשים לגבי העניין .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה.

פשוט חבל לי שאני לא יכול לעזור כמו פעם.

הרי אם תקרא בכל הפוסטים שלי תמיד המלצתי על הכי זול לא משנה מאיזו חנות. אפילו שאני עובד חנות המלצתי לאדם אחר על מוצר שיותר זול בחנות אחרת.

יתרה מזאת אני בטוח שיש פה חברי פורום שאני אישית טיפלתי בהם ( אחד מהם היה אתמול אפילו) ואני אומר גם בחנות שאם הוא מוצא רכיב יותר זול שיקנה כי אני באמת מאמין שצרכן צריך לעשות סקר שוק.

אם אותו אחד קנה ממני בסוף גם אם רכיב אחד או יותר היו יוקר יקרים אני בטוח שיש לו סיבה.

אז אני בטוח שאתה מבין מאיפה התסכול כי למרות שאני עובד חנות אני עדיין בנאדם וחבל לי על הסטיגמה שחושבים שאנשי מכירות רוצים למכור( למרות שרובם כן) בשביל בונוסים( שלי אין בכל מקרה).

בכל אופן בוא נסגור את זה פה כדי לא לשנות את נושא הת'רד ונגנוב לבחור את הבמה חחח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...