עזרה עם אקסס - עמוד 3 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם אקסס

yotam.m

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Month([tbl_Table1]![Birthday])=Month(Date()) && (Day([tbl_Table1]![Birthday]) - Day(Date())) < 7

זה קצת ללכת רחוק, אבל למה לא. זה כמובן תיאורטי, אין לי מושג אם SQL מקבלת את חיסור התאריכים או לא, אבל אפשר למצוא לזה פתרון.

זה לא יעבוד בין חודשים. עדיין מנסה לחשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח ענק

אלך עם זה לתוך הלילה קיבלתי עוד כמה כלים היום, מבחינתי שתהיה הפונקציה הכי לא ידידותית אבל שתעבוד.

המון תודה על העזרה היום מקווה שאמצא אותך פנוי קצת גם בהמשך.

:D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהופתעתי לרעה כמה הדברים האלו אמורים להיות מובנים ונוחים למשתמש שאמור לבנות משהו פשוט ולא מורכב שכולל 2 טבלאות וניסיון להוציא נתונים רגילים משתיהן ביחד כמו תאריכי לידה וכו.

לא הגיוני שזה ככ מסובך אמורים להיות דברים מובנים.

אין תמלוגים עד שהדבר הזה לא יהיה מוכן וכרגע אני די הולך אחורה ונתקל בעוד בעיות :)
אודיע לך בהמשך מה היה הרווח הנקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא כזה מורכב, לדעתי זה נורא פשוט כתלות בדרישות התובעניות\סטנדרטיות שלך. גם אם הן תובעניות, אפשר לפנות למקור חוץ שיעשה את העבודה בשבילך בשביל מחיר סמלי, והתחזוקה\שימוש יהיו פשוטים. זו תוכנה שאם יש לך את הניסיון בה אתה יכול להיות מלך. אותו הדבר לגבי שאר המוצרים באופיס. הלימוד שלהם מהיר וקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שוב שלום

:)

אז לאחר שכל הבעיות הקודמות נפתרו נשארתי עם משהו מרגיז אחד.

כשאני מנסה לייצר שדה מחושב בתוך טופס (חישוב גיל) אני מקבל את השגיאה המעצבנת #Name?

מקריאה של לא מעט זמן מדובר על שגיאה שקשורה לשם הפקד שצריך להיות שונה משם השדה שאליו הוא משויך (דה? אין אפשרות ל-2 פקדים באותו שם, או שלא הבנתי נכון.)

בכל מקרה ניסיתי לשנות לו את השם לחרטא באנגלית או חרטא בעברית וזה לא ממש העניין.

ניסיתי גם לשנות את מקור הפקד שפעם אחת יהיה מוזן מהשדה תאריך לידה שעל הטופס ופעם אחרת ייקח נתונים משדה תאריך לידה שבטבלה הראשית (לקוחות) אך עדיין אותה שגיאה.

אם אני סתם מנסה להתחכם ומכניס date() אז כמובן שהכל בסדר ומתקבל התאריך של היום הבעיה מתחילה בעת שימוש בשדה תאריך לידה שבטופס או תאריך לידה שבטבלה (שמכילים את אותו נתון כמובן)

יש רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שגיאה כזו בדר"כ מופיעה בטפסים שמכילים נתונים מכמה מקורות ביחד. אין קשר לשמות של הפקדים, וגם שינוי מקור הפקד לא יעזור, כי שוב אנחנו נמצאים במקרה שיש לך טופס שלוקח נתונים מכמה מקורות בו זמנית.

הפתרון הוא subform. בטופס חדש מייבאים את כל הטבלה (לא עולה כסף) שממנה אתה לוקח את הנתון (גיל במקרה שלך?), משתמשים בתת-טופס הזה בטופס הראשי שלך, ופשוט מסתירים את ה-subform כדי שלא יופיע בטופס עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליצור טופס חדש נוסף שבתוכו טופס משנה ואז לקשר את הפקד המחושב לטופס החדש הזה?

או ליצור טופס משנה בתוך הטופס הראשי שלי לייבא לתוכו את כל הטבלה ולקשר את הפקד אליו? (וכמובן להעלים אותו מהעין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, לא בטופס חדש, טעות שלי (אלא אם כן זה משהו שמצריך חישובים למיניהם ואז עדיף ליצור טופס חדש). תנסה קודם ליצור subform בטופס הראשי שלך. תיצור כמה subforms\subqueries שרק צריך - מכל המקורות שאתה לוקח מהם את הנתונים. גם ככה לא חייב להציג אותם, הם רק יהיו חלק מהטופס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...