מחפש להחליף את ווינדוס. צריך הכוונה ועזרה. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש להחליף את ווינדוס. צריך הכוונה ועזרה.

bigkatan

Recommended Posts

שלום לכולם,

כמו כולנו גם אני משתמש בwindows מאז שאני זוכר את עצמי. כבר שנים שאני "סובל" מווינדוס ואני שואל את עצמי אם היא הפתרון.

הווינדוס 10 שלי על הנייד נוטה להיתקע לא מעט. פתאום מנצל את הדיסק קשיח שלי ב100 אחוז בלי שום סיבה שנראת לעין, כנ"ל את הזכרון ולעיתים נדירות את המעבד,

קראתי שהבעיות הללו ידועות אבל לא מצאתי דרך אמתית לסדר את הדברים.

בגדול אני מחפש שפשוט תרוץ חלק בלי הרבה כאבי ראש, כאשר רוב הדברים שאני עושה זה עריכת מסמכים גלישה באינטרנט, סרטים וכ'ו.

אשמח להכוונה,

תודה ושבת שלום לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס היא לא הפתרון הישיר לבעיות שהעלית, משום שווינדוס רצה חלק על כל מחשב מודרני - סביר שהאיטיות שאתה חווה נובעת מסיבות אחרות. אגב, ניצול מלא של הדיסק הקשיח הוא רגיל לחלוטין, בעיה היא אם הוא בשימוש רצוף לזמן ארוך ללא סיבה הנראית לעין.

עם זאת, משום שוירוסים ללינוקס פחות נפוצים ובדרך כלל דורשת פחות משאבים יתכן שהיא תרוץ חלק יותר על המחשב שלך.

מה מפרט המחשב?

אם אתה חווה תקיעות לא מוסברות הייתי מתחיל בבדיקת הדיסק הקשיח עם תוכנה כמו  HD Tune. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-10.12.2015 at 22:52 nachum37 אמר:

לינוקס היא לא הפתרון הישיר לבעיות שהעלית, משום שווינדוס רצה חלק על כל מחשב מודרני - סביר שהאיטיות שאתה חווה נובעת מסיבות אחרות. אגב, ניצול מלא של הדיסק הקשיח הוא רגיל לחלוטין, בעיה היא אם הוא בשימוש רצוף לזמן ארוך ללא סיבה הנראית לעין.

עם זאת, משום שוירוסים ללינוקס פחות נפוצים ובדרך כלל דורשת פחות משאבים יתכן שהיא תרוץ חלק יותר על המחשב שלך.

מה מפרט המחשב?

אם אתה חווה תקיעות לא מוסברות הייתי מתחיל בבדיקת הדיסק הקשיח עם תוכנה כמו  HD Tune. 

אני מריץ את ווינדוס 10 על שני מחשבים, האחד נייח השני נייד. רוב הבעיות מתקשרות דווקא לנייד. כשאני אומר ניצול של 100 אחוז זה אומר שהמחשב מתחיל להיות איטי עד שהוא נתקע לגמרי. אני יודע של'לנובו' יש בעיה של אבל זה כבר בלתי נסבל. בכל מקרה את הבעיות סביב הווינדוס אני אצליח לפתור לבד עם קצת סבלנות אבל שוב כמו שאמרתי שאלתי את עצמי אם שווה להיכנס לעולם הלינוקס ואם אני עושה את זה מהסיבות הנכונות, ואם אלו הן לא הסיבות, אז מה הסיבות להשתמש בלינוקס? 

לגבי התגובה השנייה אשמח לשמוע פתרון אמיתי ולא אמירה חסרת כל בסיס. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על בעיות של דרייברים בלנובו. למעשה אני משתמש ב זמן רב ובמקביל מטפל בניידים רבים, והתמיכה של לנובו מבחינת זמינות ועדכונם היא מהטובות.

הסיבות לשימוש בלינוקס הן רבות ומגוונות, ביניהן מעלותיה כתוכנה חופשית או קוד פתוח, קסטומיזציה מלאה, גמישה יותר (ישנן הפצות לכל מטרה העולה על הדעת, כולל כאלו ללא ממשק גרפי כלל), וכן יציבות טובה. אכן בדרך כלל לינוקס דורשת פחות משאבים ולכן ניתן להשתמש בה עם מחשבים ישנים שעם כבר לא שמישים, אבל כמעט כל מחשב מודרני אמור לעבוד עם בצורה סבירה, כלומר, אם המחשב לא ישן מדי, ההפרש בין ללינוקס לא אמור להיות מחשב לא שמיש עם שהופך שמיש בלינוקס. 

הסיבות לניצול של 100% יכולות להיות רבות ומגוונות. בדקת את תקינות הדיסק עם התוכנה שהזכרתי?

ב. אפשר לשאול מה מפרט המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ב-13.12.2015 at 22:23 bigkatan אמר:

אני מריץ את ווינדוס 10 על שני מחשבים, האחד נייח השני נייד. רוב הבעיות מתקשרות דווקא לנייד. כשאני אומר ניצול של 100 אחוז זה אומר שהמחשב מתחיל להיות איטי עד שהוא נתקע לגמרי. אני יודע של'לנובו' יש בעיה של אבל זה כבר בלתי נסבל. בכל מקרה את הבעיות סביב הווינדוס אני אצליח לפתור לבד עם קצת סבלנות אבל שוב כמו שאמרתי שאלתי את עצמי אם שווה להיכנס לעולם הלינוקס ואם אני עושה את זה מהסיבות הנכונות, ואם אלו הן לא הסיבות, אז מה הסיבות להשתמש בלינוקס? 

לגבי התגובה השנייה אשמח לשמוע פתרון אמיתי ולא אמירה חסרת כל בסיס. 

שדרוג ל-10 יכול להביא איתו בעיות והגדרות לא טובות ממערכת הפעלה קודמת. תגבה הכל ותעשה RESET (שזה פרמוט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

שמע אני יכול להמליץ לך לזרוק את הווינדוס 10 הזה לפח 

ווינדוס 10 לא יותר מאשר קיילוגר אחד גדול וחוקי

אוסף אליך מידע מה אתה מקליד איפה אתה גולש בקיצור הכל 

לשימושים שלך אני יכול להמליץ לך את Mint Cinnamon 

מערכת הפעלה פשוט מעולה רצה חלק לא צריך להתקין כלום 

הכל עובד out of the box מזהה לבד את הדרייברים שיש לך 

במחשב ומתקין אוטומטית 

לעריכת מסמכים יש לך libra כמו רק ממשק אחר 

אני אישית עובד אם מינט כבר כמעט 10 שנים ולא היה לי שום 

בעיות תקיעות וכ'ו 

עדכונים בחינם 

לא צריך אנטי ווירוס 

תוכנות בחינם 

אין סוף תוספים וערכות נושא לשולחן עבודה 

לא צריך לחשוש שמישהו מסתכל או אוסף אליך מידע

מה אתה עושה באינטרנט או מקליד במקלדת

אחרי התקנה שלה כל משאתה צריך להתקין ליתר

בטחון זה פיירוול שקל מאוד לנהל אותו 

שנקרא ufw מאוד פשוט אבל מאוד חזק 

כנס ליוטיוב תראה סרטונים תבחר לך מה שנוח לך 

לינוקס מינט באה בארבעה סוגי שולחן עבודה 

mate 

cinnamon

xfce

kde

אבל בגלל שזה אתה יכול להתקין איזה שולחן עבודה שרק תרצה

ולעצב אותו איך שאתה רוצה אין גבול לאיך אפשר לעצב שולחן עבודה בלינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...