מארז ל HTPC , סביבות 250 ש"ח, לוח ATX - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז ל HTPC , סביבות 250 ש"ח, לוח ATX

lompy

Recommended Posts

הי אני זקוק להמלצה למארז (בלי ספק) שישמש אותי לסלון למחשב , הלוח הוא ATX רגיל (F2A88X-D3H)

ככה שהוא לא יכנס בכל מארזי המיני/מיקרו. אני גם רוצה להכניס למחשב את ה GTX460 הישן שלי ככה שצריך שיהיה לו גם מקום.

אני ממש מקווה להוציא משהו בסביבות ה 250 שקל אם זה בכלל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפרתי את כל האתרים שאני מכיר , לא מצליח למצוא מארז שויזואלית אפשר לשים בסלון, מתאים ללוח ATX ובמחיר שפוי. הזולים מתחילים מ 400-500 שקל.

היחידי שמצאתי שנראה חיצונית סביר הוא ה Sharkoon Mask ATX. לא מכיר את החברה הזאת , המארז הזה שווה משהו?

כל עצה תתקבל בברכה ,די אובד עצות פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביזבוז כסף ועצבים, אתה לא תמצא מארז קטן ללוח ATX מלא. אין דרך להתחמק מזה, ATX זה גדול.

יש לך שתי אופציות:

א. להחליף לוח ולדחוס את המערכת למארז קטן וצפוף, יש לא מעט כאלה (תסתכל למשל ב-ksp במארזי HTPC) אבל קח בחשבון שהכל יהיה צפוף ולא תוכל להרכיב חלקים גדולים או קירורים גדולים ושקטים מה שאומר שגם השקט יפגע..

ב. להשתמש במארז רגיל ופשוט להסתיר אותו בסלון מאחורי / בצמוד למזנון ככה שהוא לא יבלוט, למשל. תוכל בכיף להכניס מה שבא לך, להשתמש בקירורים גדולים ושקטים..

אני במקרה עברתי מאופציה א' לאופציה ב' לפני שבוע-שבועיים, המארז (Midi ATX רגיל, עומד, שחור) פשוט צמוד למזנון של הטלוויזיה ונראה כמו חלק ממנו, ממש לא מפריע שהוא גדול/עומד.

לפני זה היה לי מארז קטן וצפוף שכמעט שום נורמלי לא נכנס אליו ונאלצתי להשתמש בקירור קטן ורועש, שבקושי הצליח לקרר בכלל כי כל המארז היה צפוף וחם. גם לא היתה לי אפשרות לחבר יותר מכונן פנימי אחד (SSD למערכת הפעלה וכונן איכסון (אחד או יותר) גדולים לכל התוכן..), ובנוסף לכל באופן אירוני הוא דווקא תפס יותר מקום בסלון - כי אומנם הוא היה קצת יותר קטן אבל הוא ישב על המזנון בצורה דיי בולטת, בניגוד לגדול יותר ששמתי עכשיו שנמצא בשטח שגם ככה היה "שטח מת" והוא לא מופיע מול העיניים כל הזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה p50 בהחלט נראה טוב אבל לפי מה שאני מבין לוח atx רגיל לא יכנס שם. אני טועה?

אם אני הולך על מארז רגיל , ויזואלית השארקון נראה לי הכי סבבה. זה נחשב מארז טוב? אם לא , על איזה מארז אחר הייתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא טועה, ה-p50 הוא מארז קטן וצפוף שלוח atx לא יכנס בו, ואם תצרף לחגיגה כרטיס מסך חיצוני וקירור נורמלי אז בכלל לא יהיה שם נחמד אפילו אם היה לך לוח micro atx...

אתה יכול לקחת את ה-p70 שהוא mid tower

http://store.antec.com/performance/p70.html

או ה-p100 שגדול יותר (בתכלס שלא לצורך מעבר ל-p70) אבל גם יפה יותר לדעתי ויכול להשתלב לא רע בכלל בסלון:

http://store.antec.com/performance/p100.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה p70 לא נראה משהו אבל מסכים איתך לגמרי על הp100 , באמת שקלתי אותו אבל הוא קצת יקר.

אתה יכול אולי להעיף מבט על ה sharkoon mask באתר של ksp ולהגיד לי מה אתה חושב עליו בתור מארז. ויזואלית הוא ממש בסגנון של ה p 100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה הולך "להשתמש בו בתור מארז" (להרכיב ולפרק ולהרכיב ולפרק בו דברים) על בסיס קבוע?

זה מארז... חתיכת מתכת ששמים בתוכה כמה חלקי חומרה, סוגרים אותה ולא נוגעים בזה יותר.. (ניקוי אבק זה overrated)

היו לי סופר מתוחכמים ויקרים והיו לי ב-100 שקל - ברגע שהכל מורכב זה כבר לא באמת משנה, כולם אותו דבר... ההבדל היחיד הוא ברמת הקירור/רעש, אבל זה כבר קשור יותר למאווררים ופחות למארז עצמו.

הוא נראה אחלה, זול יותר מה-p100 ב-100 שקל וכולל מאוורר אחד יותר ממנו (3 לעומת 2) במחיר הזה. לא רואה סיבה לא ללכת אליו אם אהבת איך שהוא נראה. אולי רק מהחשש שהמאווררים שמגיעים איתו הם אולי לא הכי שקטים שיש, ואם זה יהיה המצב אז להחליף אותם יעלה כבר כמו לקנות מראש את ה-p100...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

הדילמה שלך מוכרת לי מאוד

אני בעל מערכת שהיתה עם לוח אם ATX חדש

שבגלל מעבר למארז HTPC נאלצתי להחזיר את הלוח הישן מדגם MICRO ATX

להלן המלצה למארז שהשתמשתי

במקרה מדגם [h=1]Antec ISK600M Micro-ATX Desktop

המחשב שהרכבתי בתוכו כולל

Amd phenom 2 x6 1055ht

gigabyte לוח אם מיקרו ATX

8 gb 1333mhz

asus 670gtx mini זה הדגם הקטן אבל חזק

500gb 2.5drive

sandisk 128gb ssd

ספק של SEASONIC 520W מודלרי אך כמעט כל החוטים מחוברים מחוסר ברירה למרות זאת הכל נכנס וישר מאוורר גדול מקדימה והמארז קריר ושקט במיוחד

פה הם בנו 2 קומות בתוך המארז

בקומה התחתונה נמצא הספק וההרד דיסקים הגדולים 3.5

בקומה השניה הלוח אם וכל מרכיביו

וכמובן מקום לכונן דיסקים קטן ו2 הרד דיסקים ניידים

280 שקל של מארז ושווה כל שקל

לפני כן היה לי SHARKOON MASK מארז גדול אבל לא היה יעיל וקר כמו זה[/h]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני המארזים ה MICRO של שהזיכרו פה נראים כמו פיתרון מצויין ללוחות קטנים והם גם מאד יפים לדעתי.

במקרה שלי אני מרכיב את המערכת מחלקים זמינים ולצערי מה שיש זה לוח ATX ,אין לי אפשרות ללכת על אופציה אחרת.

אתה אומר שהיה לך את SHARKOON MASK , איך הוא מבחינת רעש? המאוררים שלו שקטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...