מפרט מחשב גיימינג\וירטואליזציה\עריכה גרפית-וידאו קלה [10K] - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט מחשב גיימינג\וירטואליזציה\עריכה גרפית-וידאו קלה [10K]

Googleness

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 10000 +-

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? כל עוד זה +- באותו איזור אז אין בעיה לחרוג קלות.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 2000 ש"ח - 3000 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? מחשב גיימינג, מעט עריכה גרפית\וידאו (על תוכנות של אדובי)

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אין

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: כן

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. משחקי טריפל A למיניהם.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). אני מניח ש1080P.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אוזניות ואולי מסך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? ציוד היקפי נוסף.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בעתיד.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך תוכנות הרכבה לבד בבית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. KSP או אייבורי, איזור קריות וחיפה.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). מפורט למטה.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? רק אם נכנס בתקציב אבל לא חייב.

טוב,

אז בהתחלה לפני מספר שבועות פתחתי את הדיון הזה בו שקלתי לקחת חלקים שהיו לי במחשב הקיים ולעשות איזה פנרקנשטיין כדי ליצור מחשב חדש עם DDR4 ומעבדים בסוקט 2011 וכיו"ב. אבל עקב הסכום שזה הגיע שקלתי כבר להמתין מעט ולחשוב על כל הסיפור מחדש.

לבסוף אמרתי אם כבר מגיעים לסכומים כאלה כדאי לבדוק מה כבר ההבדל בביצועים בין הדור הקיים לתצורה החדש וככל אני החלטתי לבסוף ללכת על התצורה הקיימת היום במקום הדור האחרון והחדש יותר (אחרי צפייה וקריאה של בנצ'ים וביקורות שונות).

בכל מקרה בניתי מפרט כלשהו מKSP, בקשר למסך חשבתי להחליף למסך גיימינג מהסדרה של AOC עם GSYNC וקצב ריענון של 144HZ אבל המודל המדובר קיים באייבורי אני אקשר אותו למטה.

בקשר לציוד היקפי לא מזמן רכשתי סט מלא אני רק לא החלפתי את האוזניות אז לקחתי מודל מתקדם יותר מהסוג שיש לי כיום, בסך הכל אני די מרוצה מהחברה הזאת.

אגב המחשב הישן הולך למשרד שלי, ככה שהוא לא יהיה מבוזבז באיזה מחסן.

מפרט מחשב מKSP:

* מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Box - מחיר: 1730 ש"ח.

* לוח אם MSI Z97-Gaming 7 LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 3xPCI-E, 2xHDMI, DP מחיר: 1090 ש"ח

* G.Skill Ripjaws-X 2x8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9 - כמות: 2 סטים \ מחיר כולל: 1520 ש"ח (32 גיגה בכללי, בעיקר בשביל עבודה עם מכונות וירטואליות).

* כרטיס מסך MSI GTX970 Gaming 4GB OC GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E - מחיר: 1899 ש"ח

* צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM - מחיר: 115 ש"ח

* אוזניות גיימרים למחשב SpeedLink Medusa XE Virtual 7.1 Surround USB - מחיר: 260 ש"ח

* ספק כח אקטיבי ומודולארי Seasonic 750W 80+ Gold X-750 מחיר: 660 ש"ח

* מארז ללא ספק CoolerMaster CM Storm TROOPER Window Black ATX - מחיר: 770 ש"ח

* מאורר למעבד Noctua NH-U14S מחיר: 285 ש"ח

* כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III - מחיר: 515 ש"ח (למערכת הפעלה)

* כונן קשיח Western Digital Caviar Red WD20EFRX 2TB Sata III מחיר: 515 ש"ח (מקום לזרוק קבצים אישיים)

סה"כ מKSP למחשב + אוזניות = 9359 ש"ח, אני משלם במזומן אז זה יוצא: 9266 ש"ח.

והמסך מאייבורי:

* מסך מחשב גיימינג "24 AOC LED G2460PG מחיר: 2790 ש"ח

לאחר מבט נוסף שעשיתי כשסיימתי את המחקר ושמתי לב שהקומבינה הזאת למרות שהיא בדור אחד אחורה ללא המסך מאייבורי יוצאת בערך ב2000 ש"ח +- יקר יותר מהקומבינה של הדיון הקודם שפתחתי אשר שם שמתי מעבד בסוקט 2011 עם לוח של X99 וזיכרון DDR4 (אומנם 16 גיגה במקום 32).

התלבטות, התלבטות...

עצות כדי לעזור לי להסדיר את הדעת?

מצד אחד יש לי עכשיו אופציה להשקיע במשהו איכותי מעבר לממוצע מצד שני אין לי חשק להוציא סתם כספים מיותרים אם אפשר להגיע לאותה נקודה בפחות השקעה.

בשורה התחתונה צריך להיות מחשב גיימינג אחד ומחשב משרדי אחד (המפרט הקיים אצלי בחתימה).

תודה על העזרה וסליחה על החפירה, עדיף להיות בטוח במקום לגשת בצורה אימפולסיבית.

עריכה:

בדקתי שוב ואם אני לוקח את המפרט שעשיתי בKSP ומחליף את החלקים לדור החדש יותר:

* לוח אם MSI X99S Gaming 7 LGA2011-3, Intel X99, DDR4, 4xPCI-E 7885-001R מחיר: 1350 ש"ח

* זיכרון למחשב G.Skill Ripjaws-4 4x8GB DDR4 2400Mhz PC4-19200 Kit CL15-15-15-35 מחיר: 1990 ש"ח

* מעבד אינטל Intel Core i7 5820K 3.3Ghz 15MB L3 Cache s2011-3 - Box - מחיר: 1940 ש"ח

אז בטוטאל זה יוצא כל המפרט בדור המתקדם יותר: 10197 אחרי הנחת מזומן ולא כולל המסך. נראה לי כבר יותר משתלם לקחת את הקומבינציה של הדור החדש לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הצעה,

אני לא מעריץ גדול של KSP ואייבורי בגלל המחירים.. הזכרונות למשל יקרים משמעותית לעומת חנויות אחרות, אתה יכול לקנות את רוב החלקים בKSP ואת הזכרונות לקנות מפלונטר אם זאת לא בעיה (הבנתי שאתה מרכיב לבד). 16X2 במהירות 1600\11 יעלו לך 1044 ש"ח שזה חסכון של כמעט 500 שקלים.

וDDR4 בכללי יקר בארץ כרגע, אם זאת לא בעיה בשבילך להזמין מאמזון אז קיט של 32GB DDR4 במהירות 2133 יעלה 1048ש"ח כולל משלוח, אותו מחיר כמו 32GB בארץ וחסכון של כמעט 1000 שקלים. 2000 ש"ח ל32GB בארץ זאת פשוט גנבה.

אני אישית הייתי הולך על X99 במידה והפרש המחירים לא גדול, למרות שלשימושים שלך Z97 יספיק בהחלט..

4790K יתן ביצועים גבוהים יותר בגיימינג, הוא צורך פחות חשמל וברוב המקרים הוא אוברקלוקר יותר טוב מ5820K. אם תמהיר את 5820K תוכל להשוות אותו ל4790K בביצועים אבל לא מובטח שתגיע איתו לתוצאות גבוהות.. (אין הרבה תוכנות\משחקים שינצלו 6\12 ליבות)

לא ברור לי למה בחרת בWD RED אשמח אם תסביר, במחיר שהוא נמכר בו הייתי מעדיף לקחת 3TB של .

המפרט הבא לדוגמא (עשיתי כמה שינויים) יצא 9063ש"ח אם תקנה את הזכרונות מחו"ל:

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 5820K 3.3Ghz 15MB L3 Cache s2011-3 - Box 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Noctua NH-D15 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם MSI X99S SLI Plus LGA2011-3, Intel X99, DDR4, 4xPCI-E 7885-002R 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך Asus GTX970 4GB STRIX OC DirectCU II GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Red WD20EFRX 2TB Sata III 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי Seasonic 750W 80+ Gold X-750 1

מארזים: מארז ללא ספק CoolerMaster CM Storm TROOPER Window Black ATX 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 8015 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

- ואם עושים כמה שינויים קלים למפרט מבוסס Z97, אפשר להגיע למחיר סופי של 8459 (במידה ותרכוש את הזכרונות מפלונטר).

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Noctua NH-D15 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם MSI Z97-Gaming 5 LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 3xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך Asus GTX970 4GB STRIX OC DirectCU II GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Red WD20EFRX 2TB Sata III 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי Seasonic 750W 80+ Gold X-750 1

מארזים: מארז ללא ספק CoolerMaster CM Storm TROOPER Window Black ATX 1

הרכבה: הרכבת מחשב שלם - מחלקים של קיי.אס.פי

מחיר החבילה: 7415 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

עדיין יש הפרש מחירים בין 2 הפלטפורמות, אבל המחיר הסופי יוצא נמוך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המפורטת ואני אסביר,

1. בנוגע לאייבורי וKSP מניסיון שלי של שנים אני מצאתי שני יתרונות מרכזיים בשתי הרשתות הללו:

א. באיזור שאני גר בו (מפרץ חיפה) יש המון המון סניפים של שני הרשתות עם מלאים גדולים כך שאם מוצר חסר בסניף מסוים אני תוך 5-10 דקות בסניף אחר דרך הכביש המהיר ואוסף משם.

ב. לאורך השנים נתקלתי בהמון חנויות נחמדות מאוד לציוד מחשבים ולצערי הם פשטו רגל וסגרו, שני השרתות הללו עד כה קיימות די הרבה זמן ואני מרגיש קצת יותר בטוח לקנות מהם במידה ואנ יאצטרך לממש אחריות. בניגוד למה שהרבה כותבים יש לי ניסיון מאוד טוב עם מימוש אחריות באייבורי ובKSP.

2. בנוגע לביצועים,

אכן קראתי וראיתי שה4790K יכול לתת ביצועים טובים יותר אבל מצד שני בהפרש כזה קטן של מחיר בין שני התצורות למה להתפשר על משהו שעלול למנוע ממני לשדרג בעתיד? אני מניח שיהיה קל יותר בעוד 3-4 שנים למצוא מעבדים ל2011-3 מאשר ל1150, בנוסף לקחתי שם בתדר 2133 אבל הלוח עצמו תומך במהיוריות גבוהות יותר, למה לא להשאיר לי את האופציה לשדרג לכרטיסים מהירים יותר בעתיד אם אני אתקל במשהו במחיר מוצלח, אני מאמין שDDR4 יהיה נפוץ יותר מDDR3 בעוד כמה שנים כאשר אולי יעלה בי הצורך לשדרג. אז מפה הדילמה שלי.

3. ,

שים לב שלקחתי קיט לQuad-Channel עם גוף קירור עליו, בנוסף לפני שבחרתי אותו חיפשתי ביקורות וסקירות שונות לוודא מאנשים שרכשו את המוצר אם הם מרוצים ממנו ואם הם נתקלו בבעיות. בסך הכל הביקורות מחמיאות והעלייה במחיר לעומת זה בערך 400-500 ש"ח במקרה זה.

בסט שאתה הבאת זה ל Dual Channel (2 סטיקים בסט) וממה שראיתי זה מגיע ללא גוף קירור. אין לי מושג מי זאת החברה שהבאת לזכרונות אני מניח שהיא חברה מוצלחת אחרת לא היית ממליץ פשוט אני רגיל לרכוש זכרונות של , עד היום הם עבדו אצלי נהדר מהקופסא בלי שום תקלה - אז כשאני נתקל בחברה שאני מרוצה ממנה אני נצמד לשם עד שחלילה אני נתקל בבעיה.

4. דיסק קשיח,

אאל"ט ולמיטב זכרוני מעשרות דיונים, מאמרים וביקורות שקראתי הרבה אנשים לא היו מרוצים מדיסקים של סיגייט, לי אישית אין ניסיון עמם מכיוון שעד היום רכשתי רק דיסקים של . בנוגע לאדום... עקרונית עד היום רכשתי מהסדרה הכחולה אולם מסתבר שמעל 1TB אין דיסקים מהסדרה הכחולה ואז יש:

הסדרה השחורה: מקסימום ביצועים - יקר בטירוף.

הסדרה הסגולה: ממה שהבנתי מיועד למערכות שרצות 24\7 כמו מצלמות וכיו"ב, יקר למדי.

ואז יש את הסדרה הירוקה והסדרה האדומה.

ההבדל ביניהן ממה שקראתי שלסדרה האדומה יש רכיבים נוספים על מנת לתמוך בצורה יעילה יותר בRaid לעומת הגרסה הירוקה. אבל - יש שנה נוספת לאחריות (3 באדום לעומת 2 בירוק) וההבדל במחיר בערך 60 ש"ח אז לא מפריע לי להוסיף כמה גרושים בשביל עוד שנה אחריות. בכלל מהות הדיסק הזה לאפסן את הקבצים שלי (תמונות, , מסמכים) כאשר המערכת עצמה (מערכת ההפעלה) תותקן בSSD החדש שבמפרט.

כמו כן שקלתי להעביר את הSSD של קורסאייר מהמפרט הקיים אצלי למפרט החדש ולהשתמש בדיסק כמקום התקנה למשחקים שמקבלים שיפור משמעותי בעת הרצה מSSD (שמעתי שסקיירים עם מודים למשל מאוד משתפר מבחינת זמני טעינה מSSD וכיו"ב - במקרה זה אני ככל הנראה ארכוש כונן קטן של 30-60 GB למחשב הישן בתור דיסק מערכת {אני אתקין עליו למשרד}).

5. הזמנה מחו"ל,

בתור מישהו שהיה בעלים של עסק שייבא סחורות מחו"ל אין לי סבלנות להתמודד עם הלוגיסטיקה, רק המחשב מעיקה עליי. גם ככה אני קונה מחשב פעם ב4-5 שנים ההפרש מבחינתי לא מצדיק את הטרחה הנוספת בשביל זה אני מעדיף בארץ.

6. ובקשר לכמה דברים שלא התייחסת אליהם:

א. מה דעתך על המסך? זאת חווייה אחרת בגיימינג לעומת המסך שיש לי היום? טכנולוגיית הGSYNC וקצב הרענון הגבוהה משרים חווייה שמצדיקה את המחיר?

ב. בקשר לגוף ,

יש לי היום את הD14 של נוקטו (המלצת לי על ה15), מה שלקחתי במפרט הוא מודל שמביקורות שנערכו לו במספר אתרים ראיתי שמלבד העובדה שהוא שקט ותופס פחות מקום (מאוורר אחד) הוא פחות או יותר עומד על אותם טמפרטורות של הD14 ומצד שני הוא זול יותר ממנו. עקרונית הייתי מעביר את הD14 למחשב החדש פשוט אני מתעצל לפרק את הגוף מהלוח אם עצם המחשבה מעיקה עליי. יש לך איזו הערה בנושא? גם קראתי שהגופי על בסיס נוזל שנמכרים למעבדים לא כאלו מוצלחים יותר מגופי אוויר בצורה שמצדיקה את המחיר, יש לך ניסיון איתם?

ג. בקשר לכרטיס מסך,

GTX 970 מספיק ל 1080P בתצוגה ? ממה שהבנתי זה די והותר וחבל להשקיע יותר מ1000 ש"ח נוספים בשביל הדגמים החזקים יותר או לחבר שם .

עריכה:

וכן אני מרכיב לבד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חובה להזמין מחנויות אחרות/חו"ל זה פשוט יחסוך לך כסף שיוכל ללכת לטובת חלקים אחרים, ככה לפחות אני רואה את זה, אני יצאתי מנקודת הנחה שאם נוח לך להוציא 9.3K על מערכת מבוססת Z97 אז אם אציע לך מערכת X99 באותו המחיר זה יפתור לך את הסוגייה הזאת.

גם על הקיט של יש המון חוות דעת טובות וכרגע הם בדירוג 5 כוכבים באמזון.

DDR3 הולך להמשיך להיות רלוונטי בשנים הקרובות, לא סתם הדור הבא (skylake) יתמוך בDDR3 ו4 בו זמנית.

דיסק קשיח, לי אישית יש ניסיון טוב עם , בעבר היו איתם בעיות (לפני 2010) אני עובד איתם כבר 5 שנים ולא נתקלתי בהארדיסק שכשל. Caviar red יעבדו בסדר גמור במחשב שולחני רגיל אבל הם יקרים יותר. יש כאלה שטוענים שהם אמינים יותר ושהבדיקות שעושים להם יותר קפדניות, אבל זה לא מוכח..

בקשר למסך GSYNC, לי אישית לא יצא להתנסות, אני כרגע משתמש במסך 144Hz והחוייה טובה בגיימינג אבל איכות התמונה ירודה וכמו כן גם הצבעים (גם לאחר קליברציה..) את המסך הספציפי שאתה מתעניין בו רכש משתמש בפורום בשם naki אם אני לא טועה, אני מאמין שאם תנסה ליצור איתו קשר בפרטית הוא ישתף אותך בחווית השימוש שלו איתו.

נכון שהפרש הטמפרטורות קטן בין U14s לD14, אבל D14 כולל רדיאטור נוסף שיעזור בטמפרטורות גבוהות במיוחד וכמו שאמרתי המשושים נוטים להתחמם, לדעתי תעביר אותו למחשב החדש ולישן תקנה פשוט יותר, 2500K יסתדר בסדר גמור עם פחות מאסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתאם להצעות שלך הגעתי למסקנה שאולי אני בכל זאת מתבזבז כאן יתר על המידה,

חשבתי על זה ויש לי רכיבים טובים (כמו גוף קירור למשל או דיסק קשיח) שאני יכול לנצל מהמחשב הקיים ומהשאריות להרכיב מחשב למשרד שגם ככה ירוץ על לינוקס.

אז ככה אני אתן כאן שני מפרטים ואציין בקישור או בטקסט מאיפה החלק מגיע (אני אתעלם מאבזרים שונים ואתרכז במארז עצמו):

מחשב 1 (גיימינג):

מעבד: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Box - מחיר: 1730 ש"ח

גוף קירור למעבד: Noctua NH-D14 CPU Cooler - חינם, זה מה שיש לי היום במחשב.

לוח אם: לוח אם Asus Maximus VII Ranger LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 3xPCI-E, VGA, DVI, HDMI מחיר: 945 ש"ח

זכרונות: זיכרון למחשב Kingston HyperX Beast 2x8GB DDR3 1600MHz (2 יחידות סה"כ 32 גיגה) - מחיר כולל: 1580 ש"ח

כרטיס מסך: כרטיס מסך Asus GTX970 4GB STRIX OC DirectCU II GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E מחיר: 1930 ש"ח

דיסק SSD למערכת הפעלה: Corsair Force LS 240GB - חינם, זה מה שקיים כרגע במערכת.

דיסק קשיח למידע: כונן קשיח Seagate 3TB Barracuda Sata III ST3000DM001 - מחיר: 555 ש"ח

ספק כוח: Corsair TX 750W PSU - חינם, זה מה שקיים אצלי במערכת.

מארז: Coolermaster 690 II Plus Black ATX Case - חינם, זה מה שקיים אצלי במערכת.

צורב\כונן דיסקים: LG GH24NS - חינם, זה מה שאצלי כרגע במחשב.

מחשב 2 (משרדי):

מעבד: Intel Core i5 2500K - חינם, זה מה שיש לי כרגע במחשב.

גוף קירור למעבד: קירור למעבד CoolerMaster Hyper 103 - מחיר: 120 ש"ח

לוח אם: Gigabyte Z68X-UD3P-B3 - חינם, זה מה שקיים אצלי במחשב כרגע.

זכרונות: G.Skill Sniper 4X4GB DDR3 1333Mhz PC3-10666 Kit - חינם, זה מה שקיים אצלי כרגע במחשב.

כרטיס מסך: MSI GTX750Ti Twin Frozr OC 2GB - חינם, זה מה שקיים אצלי כרגע במחשב.

כרטיס רשת אלחוטי: כרטיס רשת אלחוטי TP-Link TL-WN881ND nMax N PCI Express 300Mbps (חייב חיבור אלחוטי למשרד) - מחיר 75 ש"ח.

דיסק קשיח: Western Digital Blue Caviar 1TB - חינם, זה מה שיש לי כרגע במחשב.

ספק כוח: ספק כח אקטיבי SeaSonic 500W 80+ Bronze SS-500ET - מחיר: 280 ש"ח

מארז: מארז ללא ספק CoolerMaster CM Force 500 Mid Tower ATX - מחיר: 195 ש"ח

צורב\כונן דיסקים: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM - מחיר: 115 ש"ח

בסך הכל ההשקעה הכספית כאן כדי לקבל שני מחשבים תיהיה לפני הנחת מזומן: 7525 ש"ח כולל מע"מ.

ואז נכנס העניין של המסך האם כדאי או לא כדאי לקחת את המסך גיימינג המיוחד או לא ובמידה ולא כדאי אני אקח מסך פשוט למשרד בגג עד 1000 ש"ח נוספים +-.

מה דעתכם? זה נראה לי יותר הגיוני ממה שכתבתי בהתחלה.

עריכה:

קראתי עכשיו ביקורת על הטכנולוגיה של GSYNC וזה לא כזה מלהיב, עדיין חדש ויקר ברמות. מסך חדש למחשב המשרדי יעלה לי בערך 700-800 שקל בגודל סביר של 21.5" אינץ' במקום ה3000 של הAOC ואז למחשב גיימינג ועריכה היקר יותר אני אשתמש במסך שיש לי כרגע ורכשתי לא מזמן.

דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על המפרט לגיימינג או המשרדי?

כרגע מה שיש לי מבחינת זכרונות עם הD14 במחשב הקיים זה המודל הזה:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231417

עקרונית הכל נכנס בסדר פשוט הייתי צריך להרכיב את הזכרונות לפני שהכנסתי את הגוף קירור עצמו, המאווררים לא מוצמדים לגוף קירור אפשר לפרק אותם ולהתקין טיפה למעלה\למטה.

הזכרונות ששמתי של קינגסטון גדולים פיזית משמעותית לעומת הזכרונות שיש לי כרגע של G.skill ברמה שלא יכנסו עם הD14?

בכל מקרה במידה ואכן צריך להחליף למודולי זכרון קטנים יותר פיזית יש את המודל הזה:

זיכרון למחשב G.Skill Aegis 2x8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28

שהצלעות שלו קטנות יותר בגובה אני מאמין שזה יהיה תחליף טוב למפרט של הגיימינג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אלה יתאימו G.Skill Ripjaws-X 2x8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL9-9-9, אתה יכול לראות אילו דגמים מתאימים בקישור הבא.

הגובה של HyperX Beast הוא 4.64ס"מ, ושל הזכרונות הנוכחיים שלך הוא 4.2ס"מ. NH-D14 לא תומך במודולים שגבוהים מ4.4ס"מ | 44מ"מ.

שני המפרטים נראים בסדר גמור, את המארז של המשרדי הייתי מחליף בAntec VSP-5000 שנותן תמורה הרבה יותר גדולה לכסף (3 מאווררים, פילטרים לאבק ובידוד אקוסטי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה! לא ידעתי שיש להם רשימה מפורטת.

יש לי ניסיון טוב עם הripjaws על מחשב אחר אז אני אקח אותם ואכן החלפתי גם למארז שהמלצת למחשב המשרדי.

תודה על העזרה וכנראה שאני אקנה בסופ"ש או בתחילת השבוע. כשזה יהיה מוכן אני גם אצלם פורנו של חומרה כמובן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפרעתי בסוף,

חוץ מהi7 ושאר הטופינים לקחתי עוד SSD למשחקים (הראשון שלי כבר עומד להתמלא מתוכנות שונות שאני עובד איתן),

בנוסף נשארו כמה גרושים בתקציב אז רכשתי 4 ממאווררים של נוקטו (2 12MM של 1200 RPM, עוד 1 של 120MM ב1500RPM ועוד אחד של 140MM) כולם מחוברים עם PWM ללוח. האמת בשעה 3 לפנות בוקר כאשר אני מרכיב להנאתי חשדתי שהכרטיס מסך לא ייכנס אבל נכנס גם נכנס.

בכל מקרה לא היה לי זמן להתעסק יותר מדי בהגדרות של הביוס, אוברקלוקינג וכיו"ב. רק הפעלתי את הXMP בינתיים וממש ששמתי לב הביוס מגיע עם אוברקלוקינג אוטומטי כלשהו בבקרירת מחדל אבל לא יצא לי לבדוק.

תמונות של בנצ'ים וכולי: https://imgur.com/a/mfk3V#0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...