שדרוג\הכלאה\ מפרט [10-15 אלף] - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג\הכלאה\ מפרט [10-15 אלף]

Googleness

Recommended Posts

שאלון:

1. מה התקציב המקסימאלי? 15 אלף ש"ח.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 0 ש"ח.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? ראו סעיף הערות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). ראו סעיף הערות.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? משחקי AAA עם גרפיקה כבדה, מולטימדיה ועריכת וידאו \ תמונות חובבנית מעת לעת. הרזולוציה הטבעית של הצג שלי היא 1920X1080@60HZ

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מסך, ראו הערות.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? ראו הערות.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בעתיד הרחוק, ראו הערות.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. KSP.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? עוד שבועיים וחצי בערך.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כרטיס רשת אלחוטי, ראו הערות.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: בתוכן הדיון.

שלום לכולם,

נפל לי סכום כסף בלתי מתוכנן וזה די מתאים כי אני צריך מחשב למשרד חדש שפתחתי. כרגע יש לי מחשב די טוב שאני מרוצה ממנו עם חלקים לא רעים בכלל ובנוסף שידרגתי לא מזמן את הציוד ההיקפי שלו + מסך המחשב. לכן נפלה לי המחשבה לשדרג את המחשב האישי שלי במספר רכיבים חדשים עם טכנולוגיות חדשות שיאפשרו לי בעתיד המאוד רחוק לשדרג ומצד שני לקצור מתוכו את החלקים הישנים ולהצמיד אותם לרכיבים פשוטים יותר כדי להרכיב לי מחשב למשרד.

זה המפרט שלי היום:

CPU: Intel Core i5 2500K
Motherboard: Gigabyte Z68X-UD3P-B3
Internal Memory: G.Skill Sniper 4X4GB DDR3 1333Mhz PC3-10666 Kit
Graphic Card: MSI GTX750Ti Twin Frozr OC 2GB
DVD Multi Drive: LG GH24NS
BT Dongle: Asus Mini Bluetooth Adapter
Webcam: Logitech Webcam C270
Mouse: Speedlink Decus
Mouse Pad: Speedlink Pretus
Keyboard: Speedlink Parthica Core
Headset: Corsair Vengeance 1500 Headset
SSD: Corsair Force LS 240GB
HDD: Western Digital Blue Caviar 1TB
Case: Coolermaster 690 II Plus Black ATX Case
PSU: Corsair TX 750W PSU
CPU Cooling: Noctua NH-D14 CPU Cooler
Monitor: Dell U2414H

בנוגע לOC: כמו שעשיתי עם המחשב שלי היום פשוט לא ביצעתי את הOC עד שלא עברו כמ שנים והרגשתי צורך מעשי לבצע אותו, כל עוד במצב הסטוק זה עושה את העבודה סביר להניח שאני לא אתעסק עם זה.

אולם לרכיבים של MSI שמיועדים לגיימינג יש מערכת פשוט של 3 מצבים עם אוברקלוק מובנה מהמפעל שעבד אצלי לא רע בכלל בכרטיס הנוכחי שלי.

החלקים שאני רוצה להחליף אצלי במחשב האישי הם: מעבד, לוח אם, זכרונות וכרטיס מסך.

אלו החלקים שמצאו חן בעיניי ושדגתי לאחר קריאה מעמיקה מהחנות של KSP:

1. מעבד: 1940 ש"ח

מעבד אינטל Intel Core i7 5820K 3.3Ghz 15MB L3 Cache s2011-3 - Box

הערה: מגיע עם גוף קירור במארז קופסא, יש לי כרגע את הקירור של נוקטו והם נותנים בחינם ערכת התקנה למי ששולח להם חשבונית שהוא קנה את הגוף קירור + מעבד בסוקט 2011, אז אני אשתמש בקירור סטוק עד שאני אקבל מהם את הסטנד החדש ואז אחליף בחזרה לנוקטו.

2. לוח אם: 1350 ש"ח

לוח אם MSI X99S Gaming 7 LGA2011-3, Intel X99, DDR4, 4xPCI-E 7885-001R

3. כרטיס מסך: 1950 ש"ח

כרטיס מסך MSI GTX970 Gaming 4GB OC GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E

4. זכרונות: 1490 ש"ח

זיכרון למחשב G.Skill Ripjaws-4 4x4GB DDR4 2400Mhz PC4-19200 Kit CL15-15-15-35

סה"כ: 6730 ש"ח

הערות: סך הכל מאוד מרוצה מהמוצרים בסדרת הגיימינג של MSI ומהזכרונות של G.Skill אז הלכתי עליהם. בקשר לזכרונות הלכתי על קיט של 4 ערוצים מכיוון שגם כיום במחשב שלי יש 16GB ואני בכלל לא מתקרב לניצול מלא של הזכרון, השאלה היא מה היתרון של 4 ערוצים מול נאמר 2 ערוצים כאשר מדובר בקיטים של 4X4 ו2X8.

ועכשיו למחשב המשרדי,

כמו שאתם רואים למעשה נשארים לי המעבד, זכרונות, לוח אם וכרטיס מסך מהמחשב האישי שאני יכול לעשות בהם שימוש במחשב המשרדי. למחשב המשרדי אני אצטרך להוסיף את הרכיבים הנדרשים למחשב עצמו + מסך קומפקטי, נוח ופשוט שיכלול בתוכו רמקולים מטעמים נוחות ומחסור במקום על השולחן.

קודם כל מסך:

חשבתי אולי על משהו בסגנון 20-25" בגודל עם רזולוציה של 1920X1080 וחיבור HDMI עם רמקולים מובנים במסך, לדוגמא:

מסך מחשב Philips 246V5LHAB 24'' LED

מחיר: 945 ש"ח

ולרכיבי המחשב החסרים למחשב המשרדי:

מארז: 130 ש"ח

מארז ללא ספק Antec VSK-4000B-U3 ATX Mid Tower Black

תוספת מאוורר למארז: 25 ש"ח

מאורר למארז Antec F19 120mm Led Silent

ספק כוח: 190 ש"ח

ספק כח אקטיבי Antec 400W VP400PC

דיסק קשיח:260 ש"ח

כונן קשיח Western Digital Caviar Blue WD5000AAKX 500GB SATA III

כונן תקליטורים: 115 ש"ח

צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM

גוף קירור למעבד: 120 ש"ח

קירור למעבד CoolerMaster Hyper 103

כרטיס רשת אלחוטי: 75 ש"ח

כרטיס רשת אלחוטי TP-Link TL-WN881ND nMax N PCI Express 300Mbps

סה"כ: 915 ש"ח לרכיבים + בערך 1000 ש"ח למסך\כבלים וכיו"ב.

הערה: מאוד מתלבט אולי עדיף לתת עוד פוש קטן בהוצאה ולקחת דיסק קשיח מכני של 500\1000 ג'יגה בשביל אחסון ולקנות דיסק קטן למערכת ההפעלה, מה דעתכם?

זהו בסה"כ, סביר להניח שפספתי איפהשהוא כאן ולכן אני בא להתייעץ עם המומחים.

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שתניח למחשב הנוכחי ותרכוש בלי קשר אליו מחשב דנדש בסגנון שכבר בחרת 2011-3 .

ההוא לא רע בכלל עבור מחשב משרדי. למה לגעת במשהו עובד ? התקציב מאפשר זאת בקלות, פשוט קנה חדש לחלוטין . ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שיש לי כרגע גדול מדי למשרד, זה היה אחד השיקולים.

בנוסף (יכול להיות שאני טועה) לרכוש רכיבים למחשב גיימינג זאת הוצאה כבדה יותר מלמחשב משרדי אז חשבתי לעשות את ההכלאה ולחסוך בהוצאה.

סתם יש לך אולי הערכה בראש כמה יצא מחשב סביב סוקט 2011 מלא בסגנון שרציתי אולי?

אני פתוח להצעות בשביל זה אני כאן. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, אם הכיוון הוא לחסוך אז כן. יש מקום להכלאה שדיברת עליה במידה ואתה מרכיב לבד בבית, אחרת זה יעלה לך 2 הרכבות מחשב שזה כל החיסכון למעשה.

מחשב מלא כמו שציינת צריך להגיע לאזור ה10 ככה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...