שדרוג I5 4460 לטובת עריכות סרטים וגיימינג - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג I5 4460 לטובת עריכות סרטים וגיימינג

furyanaor

Recommended Posts

עידן המעבדים הולך ונגמר...

חבר יקר לAdobe Premiere יש תמיכה מובנת ל-GPU לכרטיס מסך גם בתצורת , OPCL.

מה שנקרא מנוע הפלייבק Adobe Mercury Playback Engine.

על מנת ליישם זאת תבדוק בבקשה אם בהגדרות Project Settings>>Video Rendering & Playback<<GPU Acceleration, אם זה מוגדר על Software אז זאת הבעיה.

אולי שווה לך להשקיע בכרטיס מסך חזק יותר, כי לא נראה לי שמעבד I7 יפתור את הבעיה.

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אורי, חצי מסכים, המרקורי ומה שתומך בopencl תומכים בחלק מהפעולות לצורך העניין יש סיכוי שמשתמש לא ישתמש בכלום מהמנועים האלה, מי שמשתמש בהחלט יהנה מההאצה משמעותית.

הdecoding לא נתמך בכל מקרה בכרטיס מסך.

http://blogs.adobe.com/premierepro/2011/02/cuda-mercury-playback-engine-and-adobe-premiere-pro.html

http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib

על פי הבדיקות שערכתי, מנוע MERCURY משפיע על הפלייבק אך ורק אם וכאשר יש שימוש באפקטים הדורשים האצה גרפית וכאשר הקליפ אינו מרונדר מראש.

בלי הכרטיס מסך או עם הכרטיס מסך אין אצלי הבדל בכלום מפני שאני לא משתמש באפקטים כלל.

אם אני כן משתמש באפקטים הדורשים האצה גרפית, אכן יש הבדל.

כמובן שאני לא על SOFTWARE אף על פי שהדגם שלי אינו תומך בCUDA באופן ישיר והיה עליי להוסיף אותו לרשימת התמיכה באופן ידני.

אגב יש לבחור השני שבדקתי אצלו כרטיס מדגם 550 או 540 אני לא זוכר בדיוק ולי יש 760 ועדיין אצלו חלק יותר.

אין כל קשר לGPU באופן חד וחלק, שכחו מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע עד עכשיו לא הבנתי מה דגם הSSD והאם הווינדוס מותקן עליו או לא?

כי אם הווינדוס מותקן על הWD זה די מובן איפה הבעיה!

והאם בדקת אם יש בעיה במשחה הטרמית או הקירור של המעבד? יכול להיות שהמעבד לא מגיע למקסימום שלו בכלל.

בכל מקרה 4460 מצויין לגימיינג, ואם בעתיד תחליף שילוש/מעבד זה יהיה רק לעריכה. כי בגיימינג לא יהיה הבדל, רק כרטיס מסך רלוונטי בגיימינג עם מעבדי דור 4 (i5 i7)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD כאמור במפרט מדגם MX100 של קרוסייל.

כמובן שהמערכת מותקנת עליו + התוכנה עצמה.

לא בדקתי משחה (אני מכיר שאם וכאשר מפרקים את הקירור לאחר פרק זמן מסוים מרגע המריחה, לא ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ואז חייבים להחליף משחה!)

אך כן ניטרתי טמפרטורה במאמץ והכל נראה סביר (אם אני זוכר נכון לא חוצה את ה60, אם זה קריטי אבדוק שוב לטובת עזרתכם!)

יחד עם זאת, לא נתקלתי בבעיות מעבד כלל וכלל.

בנוגע לגיימינג, ברור לי שדור 4 מרובע ליבות זה השוס של המשחקים ולכן 2011-3 לא יועילו כאן בכלום. השאלה אם הם יפגעו בצורה כזו שתתבטא במשהו בעתיד.

בנוסף הרשה לי לציין שבניגוד לI5, מצליח מעבד I7 להוסיף לביצועים באזור ה15% איי שם במשחקים התובעניים למעבד כגון BF4. ולכן אני שואל בעצם. . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - לפי הבדיקות שלך פסלת בעיות של התחממות (הטמפרטורות שלך סבירות), מחסור בזיכרון (בדקת גם עם 16GB זיכרון ובכל מקרה אתה טוען שנשאר לך 2GB פנוי גם כאשר נעשה שימוש רק ב 8GB), מהירות גישה להתקן האיחסון (העתקת את הפרוקייט לכונן ה SSD) ובעיה במערכת ההפעלה (בדקת לאחר פירמוט ובמערכת הפעלה שונה). בנוסף אתה טוען שכרטיס המסך לא מהווה פה גורם באיטיות וכמו כן אתה טוען ש"אין שום בעיה במשחקים רצחניים," אז לא נראה שיש בעיה כלשהי במחשב. בשלב הזה אני לא חושב שיש יותר מדיי אפשרויות - או שיש בעיה בהגדרות התוכנה שלך או שהמעבד שלך באמת חלש מדיי עבור הדרישות שלך.

מבחינה מעשית - שידרוג ממעבד i5-4460 למעבד i7 כלשהו אמור לתת לך שיפור בביצועים בכל היישומים (גם במשחקים) ולו רק בגלל שכל מעבדי ה i7 עובדים בתדרים גבוהים יותר ויש להם יותר זיכרון מטמון:

ה i5-4460 עובד בתדר של 3.2GHz במצב רגיל (תדר טורבו מקסימלי של 3.4GHz). למעבד זה יש זיכרון מטמון L3 בנפח של 6MB.

ה -4790 עובד בתדר של 3.6GHz במצב רגיל (תדר טורבו מקסימלי של 4GHz). בנוסף יש לו HT. למעבד זה יש זיכרון מטמון L3 בנפח של 8MB.

ה -4790K עובד בתדר של 4GHz במצב רגיל (תדר טורבו מקסימלי של 4.4GHz). בנוסף יש לו HT. למעבד זה יש זיכרון מטמון L3 בנפח של 8MB.

ה -5820K עובד בתדר של 3.3GHz במצב רגיל (תדר טורבו מקסימלי של 3.6GHz). בנוסף יש לו HT, עוד 2 ליבות עיבוד פיזיות והוא עובד עם זיכרון . למעבד זה יש זיכרון מטמון L3 בנפח של 15MB.

הערה: אפשר לבצע השוואה בין המעבדים הנ"ל לפי תדרי העבודה וזיכרון המטמון שלהם מכיוון שכולם מבוססים על ארכיטקטורת ה .

לפני החלפת המעבד או השילוש כולו אני אציע שוב להעביר את כונן ה עם מערכת ההפעלה והפרוייקט למחשב שבו אתה מקבל ביצועים טובים יותר. אם אתה מקבל במחשב כזה ביצועים טובים יותר אז הבעיה היא חומרתית. אם לא - הבעיה היא תוכנתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שאני לא רואה כיצד אני מצליח לנדב מחשב חזק יותר שהוא לא שלי לטובת בדיקה שכזו: פירוק כוננים קשיחים והרכבת הSSD שלי שם... טירוף.

להערכתי פשוט נסתם לי המטמון והייתי רוצה לראות את זה קורה בעזרת תוכנית ניטור שתאשש את הטענה.

למיטב הבנתי לא קיימת כזו ולכן נשארנו ביד עם האופציה הפחות פרקטית של חיבור האחסון על מחשב מנודב.

אפשרות להקל על הסרבול היא ליישם את התוכנית הזו על גבי כונן חיצוני נייד 5400RPM, להתקין עליו ואת התוכנה עם הקבצים,

לחבר אותו למערכת חזקה יותר ולבטל בביוס את שאר הכוננים . אך גם זה נשמע לי קצת מופרח מבחינת התעסקות .. .

הייתי רוצה לדעת היכן כבר יכולתי לטעות מבחינת הגדרות תוכנה טרם ביצוע מהלך שכזה.

סך הכל התקנתי את התוכנה העמסתי שכבות סימנתי לחצתי מקש ימני NEST והפעלתי תצוגת MULTI CAMERA.

היתכן באמת שהתכנה אשמה? אגב בדגתי בזמנו גם בגרסאת SC5.5 לא הועיל בכלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שוב - עריכת סרטים היא לא התחום שלי אז אני לא יודע לומר לך בוודאות האם ההגדרות שלך בתוכנה הן נכונות או לא.

2. המטרה בהצעה להעביר את כונן ה שלך למחשב אחר היא לעזור לך לגלות בוודאות האם הבעיה היא במעבד. אם בסופו של דבר יתברר שהבעיה היא תוכנתית לא תצטרך להוציא כסף על מעבד או שילוש חדש. אתה כמובן יכול להחליף את המחשב שלך (המעבד שלך הוא יחסית חדש), אבל אם יתברר שהבעיה ממשיכה לא ממש תרוויח מזה משהו.

3. אתה יכול לנסות להתקין מערכת הפעלה נקייה על כונן אחר או מחיצה אחרת ולהתקין שן אך ורק את הדברים ההכרחיים (את הדרייברים ואת תוכנת העריכה שלך). אל תתקין במערכת הפעלה כזו שום דבר נוסף כמו אנטי-וירוס, Firewall, תוכנות הורדה וכד'. רצוי גם שמערכת ההפעלה תהיה מנותקת מהאינטרנט (לא רק בכדי למנוע חדירת מזיקים למינהם אלא גם למנוע הורדה והתקנה של עדכונים באופן אוטומטי ברקע, דבר שיכול להעמיס על המעבד או/ו התקן האיחסון). אם אתה בטוח שהתקן האיחסון שלך תקין, כלומר מהירות הגישה אליו היא לא זו שגורמת לבעיה, אתה יכול להשאיר את קבצי הפרוייקט שלך עליו ולא להעביר אותם לכונן שבו נמצאת מערכת ההפעלה הנקייה. אם הבעיה חוזרת גם במצב כזה - הבעיה היא כמועט בוודאות חומרתית (אני לא יכול לשלול אפשרות שהגדרות ברירת המחדל של תוכנת העריכה שלך הן הגורם לבעיה).

4. אם במנהל המשימות (ה Task Manager) אתה רואה שיש עומס של 100% על כל הליבות במעבד אבל עדיין יש זיכרון פיזי פנוי ואין עומס גבוה על התקן האיחסון (את זה אפשר לראות במנהל המשימות של 8 או בעזרת תוכנה כמו Process Explorer), אז משמעות הדבר היא שהחלפת המעבד באחד "חזק" יותר תשפר את הביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הכל השימוש בליבות שואף ל100 אך נע לו איי שם באזור ה80~90 עם נפילות פה ושם ל12 פתאום אף על פי שהכל תקוע ומקרטע,

האם עדיין יש מקום להאשים את המעבד או שכדאי לחשוב על עוד כיוונים נוספים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[h=1]Process Monitor v3.2[/h]כשמו כן הוא, מציג את התהליכים שרצים ברקע אך אין כל זכר בנוגע לרמת השימוש במעבד .

לא מסייע לצערי, כנראה שאפנה לאלטרנטיבה כגון צריבת מערכת + התכונה על גבי דיסק חיצוני ואיישם אותו על גבי מחשב אחר.

האם צפויה להיות בעיה מיוחדת על דיסק 5400RPM ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...