ניסיון למרים משענת מיטה בשלט רחוק :) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניסיון למרים משענת מיטה בשלט רחוק :)

thedag

Recommended Posts

שלום

יש לי מיטה שאפשר להרים את המשענת שלה על ידי משיכת ידית.

חשבתי על רעיון נחמד, הרמת והורדת המשענת על ידי שלט.

אז הזמנתי מהאיביי שלט RF ערוץ 1, ומנוע DOOR LOCK ACTUATOR

להלן תמונות:

RF RECEIVER + TRANSMITTER

$_35.JPG

וזה המנעול:

gt2000.jpg

המנעול עובד כך שמקצרים צבע אחד עם 12V ואת הכבל השני עם אדמה, הוא נפתח\נסגר

לדוגמא חוט כחול מחובר ל12V וירוק מחובר ל אדמה, המנוע יפתח

חוט ירוק ל 12V וחוט כחול לאדמה, המנוע יסגר.

עכשיו אני לא מצליח לעשות שכל לחיצה החוט ישתנה פעם יתן פה זרם' ופעם יתן פה זרם.

(או בקיצור להחליף בין החוטים בכל לחיצה)

אני מאוד מקווה שהצלחתם להבין אותי ואת מה שהסברתי פה...

אשמח לתשובות, תודה רבה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לעשות את זה על ידי Latching relay, אבל הוא עולה 35 ש"ח ב ebay, וגם תלוי במבנה המדוייק שלו (ואת זה תוכל לבדוק רק כשהוא יגיע אליך), יתכן שתצתרך מעגל שלישי כלשהוא

http://www.ebay.com/itm/New-high-quality-2-way-12V-latching-relay-modules-touch-bistable-switch-/171418716843?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27e95a0aab

באותם 35 ש"ח אתה יכול לקנות פשוט מעגל שלט חדש כמו שיש לך אם 2 לחצנים על השלט....

http://www.ebay.com/itm/DC-12v-10A-relay-2CH-wireless-RF-Remote-Control-Switch-Transmitter-Receiver-/221517636847?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33937ae4ef

ב 2 המקרים, אתה מחבר את היציאות של 2 הממסרים במעגל כ H bridge וכך כל ממסר מחבר את 1 מהחוטים של המנעול ל + או -. המנעול מכובה כש 2 החוטים מחוברים לאותו כיוון

כמה דברים אחרים שעליך לבדוק :

- למנעול הזה יש מספיק כוח להזיז את המנגנון של המיטה ?

- מה צריכת הזרם ? יש לך ספק לזרם כזה ? הממסרים יעמדו בזרם כזה ?

- האם המנעול בנוי להתמודד אם מצב שהוא מקבל מתח בצורה מתמשכת ? או שצריך מעגל שבטוח שלא "ייתקע" (אחרת יש מצב שהמנעול יישרף) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על הניסיונות לעזור

השלט עם 2 לחצנים כבר בדרך אליי, פשוט חשבתי לעשות את זה עם לחצן אחד, אבל אם אין ברירה אז לא נורא...

נראלי שאתה צודק בקשר להאם המנוע מסוגל לדחוף בכלל את הידית של המיטה, אני צריך לבדוק זאת.

תודה על העזרה חברים והמשך יום נעים.

קהילה ישנה ואהובה, שתמיד אוהבים לעזור :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לעשות אם השלט לחצן יחיד שיש לך, אבל יש שאלה פתוחה של איך בדיוק : הכניסות של מעגל הממסרים יכולות להיות "צפות" או מחוברות למשהוא... אין לי שמץ איך הם עשו אתת זה במעגל הספציפי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא מפריע למנוע להשאר מחובר למתח, אפשר לעשות את זה עם המודול הקיים בשימוש בשני מתחים, 12V+/12V- , והמנוע יחובר בין 0V לאחד מהם שיברר ע"י הממסר. זה פתרון יותר יקר לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או על ידיי אותו מודול 2 ממסרים

היציאות של 2 הממסרים מחוברות כ H bridge, השליטה מחוברת ליציאות ה NC ו NO של הממסר בקולט של השלט (ובשביל זה צריך לבדוק אם יש קו משותף ב 2 הכניסות). כל לחיצה על השלט תשנה את המצב של 2 הממסרים, אבל 1 מהממסרים מתחלף בהתחלת הלחיצה ו 1 מתחלף בסיום

נניח שהממסרים במעגל ממסרים (זה שהבאתי אליו לינק) מגיבים לעלייה של הכניסה

מצב התחלתי של הממסרים :

כניסות : 0 1

יציאות : - -

התחלת הלחיצה על השלט :

כניסות : 1 0

יציאות : + -

סיום הלחיצה על השלט :

כניסות 0 1

יציאות : + +

התחלת הלחיצה על השלט :

כניסות : 1 0

יציאות : - +

סיום הלחיצה על השלט :

כניסות 0 1

יציאות : - -

.....

תיתכן בעיה אם איכשהוא 1 מהממסרים "מפספס" פקודה פעם אחת ואז הם הופכים להיות בסימנים שונים כשהשלט אינו לחוץ. במקרה כזה המנוע יקבל מתח בצורה מתמשכת, ויש שאלה אם הוא בנוי לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...